Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 42 от общо 42
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за пътуване на бебе до България?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Снежина Цакова
    Аз също ползвах нейните услуги (понеже ми беше най-наблизо) и съм доволен. Както писах по-горе освен че извърши превода, тя го и завери в посолството срещу не голяма сума. По-скъпо ми беше аз да ходя. Иначе на сайта на посолството има списък на заклетите преводачи с адреси и телефони за контакти.

You'll Never Walk Alone

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Plovdiv Виж мнението
    Към хубавото обяснение на Injectopliaktor ще добавя че е при изваждането на пасавана е нужно присъствието и подписите на двамата родителя.
    А иначе Мила, защо не използва твоята търсачка преди това? Много добре помня че е писано няколко пъти по темата
    Използвах я. Намерих около 5-6 теми, в които е писано по въпросите на временния паспорт и регистрацията на бебе, но точно въпросът, който зададох - дали е необходим апостилът само за България или и за изваждането на временния паспорт - го нямаше. Ако си чел внимателно и тази тема - и тук има различия в мненията. Някои смятат, че може да се извади временен паспорт и без този апостил.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

The Question Man
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Мои познати искат да пътуват с бебето си до България. Детето няма ЕГН, нито някакъв документ, освен британския си акт за раждане, родено е тук. Говорили са с българското посолство и уж всичко са им обяснили, но излиза, че трябва да сложат апостил на акта за раждане и тогава да отидат да извадят временния паспорт на детето? Апостилът май отнема време, а те живеят в Глазгоу и трябва да ходят до Лондон, за да извадят временния паспорт на детето. Казали са им, че паспортът се изважда за 2-3 дена, което значи, че ще трябва да останат някъде на хотел, за да изчакат да стане готов...

Имам усещането, че не е точно така. В сайта на посолството чета, че този апостил (легализация) е необходима за регистрация на детето в България, затова реших да питам - могат ли да извадят временен паспорт на детето, без да имат легализиран акта за раждане? Ако може, да ходят да си вадят временния паспорт на детето, а междувременно да пускат акт за раждане за легализация/апостил, за да печелят време. Питането е такова, защото детето е на 11 месеца и скоро ще навърши годинка, уплашили са ги, че трябва до годинката всичко това да се направи, иначе трябвало да оставят детето тук, майката или бащата да пътуват до България сами, за да регистрират детето и да му извадят ЕГН и такива неща. Вярно ли е това или нещо по линията е станало като развален телефон?

Какво се случва, ако детето не се регистрира в България до годинката?
    Ако единият от родителите е с Брит гражданство и са били женени ПРЕДИ раждането, защо изобщо ще си играят да вадят проклетото БГ гражданство?!!!!
    Не стига, че минаваш през ада да вадиш нещо което после те рестриктира цял живот, ами след това се почват разни декларации от единия родител на границата всеки път на излизане от БГ и разни комплексирани дребни душици сложени в някаква власт ти правят живота черен!!!
    Моята щерка изобщо няма да я регистрирам като българка-извадихме й Брит паспорт за няма и месец и никакви ядове!!!
    Изпринтих от БГ закона секцията дето се казва, че дете без БГ гражданство и само с чуждо такова, нямат право да го спират заради пикливите им декларации и не могат да ни кажат гък смотаняците на БГ митницата!!!

Не се занимавайте с простотии!

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Questionman, дете с двойно гражданство също няма нужда от декларация, разрешително и т.н.
    think different

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Мисля да отворя нова тема: Плюсове и минуси на двойно гражданство за дете.

Чудно ми е какви ще ги изпишат редовните кибици на форума?

Като започнем от холандския принц, че по директива няма значение дали си в или извън клетката и минем през останалите силно мразещи страната си. (Умишлено не казвам родина) Не, че патриотите са по стока - силно се бият в гърдите когато станем някой в тениса, а хабер си нямат от играта.
    Последно редактирано от Pusher : 05-07-2014 на 14:15
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Question Man Виж мнението
    Ако единият от родителите е с Брит гражданство и са били женени ПРЕДИ раждането, защо изобщо ще си играят да вадят проклетото БГ гражданство?!!!!
    И ти като някои други - давай да дадем предложения да не правят това, дето са решили да правят, щото аз мисля, че не трябва да го правят - ама дали знаеш нещо за хората, дали не.... Нито единият от родителите не е с брит. гражданство, нямат и ПР. Няма възможност за друг документ за пътуване, освен български.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

The Question Man
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    И ти като някои други - давай да дадем предложения да не правят това, дето са решили да правят, щото аз мисля, че не трябва да го правят - ама дали знаеш нещо за хората, дали не.... Нито единият от родителите не е с брит. гражданство, нямат и ПР. Няма възможност за друг документ за пътуване, освен български.
    Ако пак прочетеш това което написах, може би ще забележиш че започнах с "Ако..."
    Може би трябваше да започнеш питанката си с факта, че познатите ти са си българчета все още.
    Няма смисъл от повече спорове след това уточнение!
    Не мразя родината/държавата/страната-само административния й апарат!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не стига, че минаваш през ада да вадиш нещо което после те рестриктира цял живот, ами след това се почват разни декларации от единия родител на границата всеки път на излизане от БГ и разни комплексирани дребни душици сложени в някаква власт ти правят живота черен!!!
    Моята щерка изобщо няма да я регистрирам като българка-извадихме й Брит паспорт за няма и месец и никакви ядове!!!
    Изпринтих от БГ закона секцията дето се казва, че дете без БГ гражданство и само с чуждо такова, нямат право да го спират заради пикливите им декларации и не могат да ни кажат гък смотаняците на БГ митницата!!!

''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако пак прочетеш това което написах, може би ще забележиш че започнах с "Ако..."
    Може би трябваше да започнеш питанката си с факта, че познатите ти са си българчета все още.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Ми то е ясно по дефолт,че познатите са БГ и няма опция за УК документи. Никой не избира трудния път ако има лесен.....

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ако детето вече има британски паспорт, защо им е да вадят български? Забележете, че започвам с "ако"!

You'll Never Walk Alone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ми то е ясно по дефолт,че познатите са БГ и няма опция за УК документи. Никой не избира трудния път ако има лесен.....
    Абсолютно... И когато се пита за апостил, защо в отговор се предлага британски паспорт... Все едно да питам откъде да купя резервна гума за форд и да ми предлагат да си купя вместо това, примерно, пежо, че возело по-хубаво...

Както и да е, както съм казвала много пъти - това е форум и не е разумно да се очакват само отговорите, които човек е поискал. Мнения ще има всякакви. Още веднъж благодаря на всички писали в темата, за помощта.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няма значение какво искаш ти. Детето ти е с придобито българско гражданство, ако на момента на раждане поне единият родител е бил с българско гражданство. Дали ще го регистрираш или не, няма значение, той/тя е българин вече. Няма измъкване!

Относно декларациите - аз миналата седмица бях в БГ, и си направих декларация. Казаха ми, че е наложително ако детето е малко, без значение с какво гражданство е. Специално пуснах жената да сама с детето през паспортната проверка, а младата митничарка я пусна бързо - изобщо не поиска декларация.

Българска му работа.

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

Само да добавя извадете си поне 2 копия на акта за раждане защото на нас ни искаха оригинал навякъде.Не признаваха копия.Ако ще регитрирате и брак процедурата е с
    ъщата
    Цитирай Първоначално написано от Injectopliaktor Виж мнението
    1. Прави се апостил на UK акта за раждане (по пощата се праща) = около 3 - 5 дена около 30 паунда. https://www.gov.uk/get-document-legalised
    2. Отива се в БГ посолството и се подава за временен паспорт. Без предварителен час. Нормалната поръчка отнема 5 работни дни 60 паунда.. Разберете се да ви го изпратят по пощата.
    ============
    3. В БГ - давате акта за раждане с апостила за превод и заверка от заклет преводач (НЕ е легализация! Няма как БГ да легализира документ издаден от друга държава). На мен съвсем на скоро това ми струваше 50 лв. (или 60 експресно - 1 ден).
    4. С готовия превод отивате в районното ГРАО и подавате за БГ акт за раждане. 5 дена чакане и 10 лв. такса.
    5. С акта за раждане в МВР. Нормална поръчка е 10 лв. и отнема 15 дена (за експресна и бърза не знам).
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

The Question Man
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Няма значение какво искаш ти. Детето ти е с придобито българско гражданство, ако на момента на раждане поне единият родител е бил с българско гражданство. Дали ще го регистрираш или не, няма значение, той/тя е българин вече. Няма измъкване!

Относно декларациите - аз миналата седмица бях в БГ, и си направих декларация. Казаха ми, че е наложително ако детето е малко, без значение с какво гражданство е. Специално пуснах жената да сама с детето през паспортната проверка, а младата митничарка я пусна бързо - изобщо не поиска декларация.

Българска му работа.
    Има значение!
    Просто няма да стане!
    И има значение гражданството на детето.
    Моето е с Брит гражданство само.
    Имам писмо, отговор на е-мейл от шефа на гранична полиция, че ако детето не е регистрирано в Бг и има само чуджо гражданство-не му се иска никаква декларация- жена ми вече пътува веднъж, онези се опитаха да се правят на интересни, тя им даде писмото от техния шеф, тия са се пулили и след проверка дали дъщеря ми е регистрирана в БГ, са ги пуснали.
    Тия глупости дето ги пишете не са верни!

МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
    ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ “ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ”
    София 1202, бул. "Княгиня Мария Луиза" №46, тел.: 982 50 00, факс: 988 58 67, e-mail: [email protected]

рег. № 47089,екз. ед.
    03.10.2013г.

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ….,

Във връзка с Ваше запитване от 21.09.2013г., Ви уведомявам следното:
    При условие, че Вашата дъщеря е гражданин на Великобритания и не притежава българско гражданство, при излизане от България е достатъчно да бъде предствен за гранична проверка единствено британския й паспорт. При тези условия, служителите на Гранична полиция няма да изискват декларация за съгласие за пътуване от родителите.
    Следва да имате в предвид, че в изпълнение на разпоредбите на Приложение VII, т. 6.1 и 6.2 на Регламент (ЕО) № 562/2006 на Европейския парламент и съвет за Кодекс на общността за движението на хора през границите, граничните полицейски служители са длъжни да проверяват със специално внимание малолетните и непълнолетните лица, независимо дали пътуват сами или с придружител, с цел предотвратяване на нерегламантираното им извеждане от страната. За да се уверят в правата на придружителите, граничите служители следва да изяснят всяка непоследователност или противоречие в предоставената информация.

АД/АД
    30.09.2013г. ДИРЕКТОР: /п/
    гр. София
    /Захарин Пенов/
    Нещо да кажат умниците-анализатори на БГ законите сега?!
    Последно редактирано от The Question Man : 12-07-2014 на 12:45

Напреднал
    Post Thanks / Like

Само да попитам, тези от вас, които са изваждали временен паспорт наскоро. НАистина ли става за около седмица, защото преди време знам, че отнемаше около 1-2 месеца?

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ние извадихме преди година и половина някъде, и наистина отне 1 седмица. Предполагам не се е увеличил срока.

You'll never walk alone!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пътуване с бебе
    От gomorrah във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 54
    Последно мнение: 20-10-2014, 13:36
  2. Пътуване с бебе до България - позволени предмети в ръчния багаж?
    От niki86 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 28-04-2012, 06:36
  3. Пътуване с бебе
    От Carmen във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 12-11-2010, 19:44
  4. Пътуване на бебе без виза
    От lordm във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 24-07-2006, 21:23

Отметки