Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 48
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Спешно Адвокат

Здрвейте, имам спешна нужда от добър български адвокат, уволниха ме неправомерно от работа без предизвестие и без основателна причина. Знаете ли към кого трябва да се обърна ? много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Спешно Адвокат

Цитирай Първоначално написано от Nikolova23 Виж мнението
    Здрвейте, имам спешна нужда от добър български адвокат, уволниха ме неправомерно от работа без предизвестие и без основателна причина. Знаете ли към кого трябва да се обърна ? много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.
    Вероятно не знаеш колко струват адвокатите на час. Дори и българските ако си в УК.

Съветвам те да пробваш първо със Ситизен Адвайс Бюро!

Успех!

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

3. БЛАГОДАРЯ KOCMOHABT thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ти къде си-в България или в UK?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

trakon
    Guest

Даже ти препоръчвам преди да си запишеш час за най-близкото до теб Ситизен Адвайс Бюро, преди това да си направиш собствена справка
    в техния сайт за да си изясниш нещата кой и в какво нарушение е за да знаеш как да си формулираш тезата :
    http://www.adviceguide.org.uk/englan.../dismissal.htm

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Би ли дала малко повече инфо за какво точно става дума,защото току така много не уволняват,че и без предизвестие....на какъв договор си, какво пише в контракта, как те уволниха? Трябва да има причина ...

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

в този сайт и в сайта на бг вестниците в ук има реклами на адвокати
    но те адвокатите специализират в определени области, но като се обадиш на един може да те насочи към друг
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Опитай се да отговориш на следните въпроси:

1. Опита ли се да говориш с тях?
    2. Имаш ли проблеми с езика?
    3. Имаш ли копие от договора и изчела ли си го?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за бързите отговори, ще потърся правата си в Ситизен. На едногодишен договор бях , с 3 месеца изпитателен срок от които трябва да се стараеш на работиш с 6,31 паунда на час, а аз работих за 10 на час с перфектно качество и отношение. през тези 3 месеца имам един абсент без причина, а имам право на 3 за 6 месеца. Имам 2 болнични които са ми издадени от лекар, имам и рецепта на която са ми изписали антибиотици. Извикаха ме в офиса в деня в който ме уволниха и ми казаха ,че нямам право първите 6 месеца да боледувам и да отсъствам от работа поради каквато и да е причина. Те не признават болничните и за тях това било абсент. Това е причината поради която ме уволниха по средата на работния ден без никакво предизвестие.В договора ми в нито една кауза не е описано , че за абсент могат да те уволнят без предизвестие. Там пише , че когато направиш ПОВЕЧЕ от 3 абсента, могат да ти дадат дисциплинарно наказание , но не и да те уволнят.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    в този сайт и в сайта на бг вестниците в ук има реклами на адвокати
    но те адвокатите специализират в определени области, но като се обадиш на един може да те насочи към друг
    и като го го намери този адвокат , какво????? За да води дело, трябва да подаде петиция до Employment Tribunal...за да разгледат петицията трябва да покаже ,че е направил опит да реши проблема без да намесва трибунала. Както виждаш, за всичко това не е нужен адвокат....а и преди да знаем малко повече детайли е трудно да се правят догадки . Само ще ти кажа,че никой не уволнява без причина и без предизвестие,освен в някой специални обстоятелства....

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Ти още в изпитателен срок ли си
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Изчела съм целия договор до точка и запетая , няма такава кауза за , която те ме уволниха ! Опитах се да говоря с тях но , отговора им беше трябваше да се опиташ да си на работа и с температурата без ние да разберем и да докажеш , че можем да разчитаме на теб ! Аз немога да говоря с такива хора ! А между другото , Мениджърката , която ме уволни е Съпруга на Главният Мениджър , към който трябваше да се обърна с въпросите си !

Post Thanks / Like

Благодаря на всички за бързите отговори, ще потърся правата си в Ситизен. На едногодишен договор бях , с 3 месеца изпитателен срок от които трябва да се стараеш на работиш с 6,31 паунда на час, а аз работих за 10 на час с перфектно качество и отношение. през тези 3 месеца имам един абсент без причина, а имам право на 3 за 6 месеца. Имам 2 болнични които са ми издадени от лекар, имам и рецепта на която са ми изписали антибиотици. Извикаха ме в офиса в деня в който ме уволниха и ми казаха ,че нямам право първите 6 месеца да боледувам и да отсъствам от работа поради каквато и да е причина. Те не признават болничните и за тях това било абсент. Това е причината поради която ме уволниха по средата на работния ден без никакво предизвестие.В договора ми в нито една кауза не е описано , че за абсент могат да те уволнят без предизвестие. Там пише , че когато направиш ПОВЕЧЕ от 3 абсента, могат да ти дадат дисциплинарно наказание , но не и да те уволнят.
    Намери тази част от контракта,която указва отпуски и отсъствия...и напиши как е формулирано,ама на английски. Виж също employee handbook, какво казва по този въпрос.
    дадоха ли ти нещо в писмен вид ,че те уволняват и какво точно пише в него?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Аз съм мениджирала 20 човека и съм уволнявала в процеса на работа поне 5 за 3 години които са били в изпитателен срок. Сигурнаа съм че всички те си мислят че съм ги уволнила неправилно.

Смятам че и твоят случай е подобен.

То затова има и изпитателен срок като се започва нова работа. За хора които си мислят че могат да ходят на работа когано си поискат
    Последно редактирано от madlena : 17-06-2014 на 21:49

15. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

RETURN WORK INTERVIEWS on ream fon a period of unexplained/unauthorised absence you absence bpay genes and will be inteмewed during the first working day. course рекоnnel responsible for absence monitoring will normally conduct such intёмews,although more senior staff may cary this out if that is considered appropriate. where appropriate you will be asked to complete an"Absence/sickness Declaration" Form during the course of the Return to Work Interview. The purpose of the Return to work home is to establish the reason for the absence to avoid a repeat and to remind of your obligation to amend work It may also share to identify any you problems prevalent in the working environment In no event should this Return to work the view develop into a disciplinary hearing, as there are statuto procedures to adopt in a disciplinary situation. ABUSE OF THE ABSENCE PROCEDURE .... <--- Tova go pishe v HandBook .. Example of MISCONDUCTS - this list is exhaustive .. MINOR - ABSENTEEISM

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не мога да кача снимка тук на каузите от договора и хандбоока , да ви покажа ,че всички правила от мен за изпълнени !!! Всичко е на лична основа и завист , сигурна съм само , какво ще правя !!! Икам да си потърся правата , защото винаги съм давала всичко от себе си и си харесвах работата ! ето и малко за абсентите от договора ми .. -----> IF you are unable to attend work due to Sickness or injury , you must inform your immediate Manager on the first day of absence at least one hour before your shift is due to start. You must continue to contact your immediate manager evey day for the first week of absence. At this point, your Manager will agree a suitable repoting period with you You must submit sickness cerificates or an SC2 form to your immediate Manager during all periods of sickness absence, irrespective of time frame. You must submit an SC2 form by the end of the 3rd day of absence Absence of 1 week or more must be covered by a GP sick note f appropriate reasons are not established for continued absence from work through illness this will result in disciplinary action being taken against you. If you are unable to come to work because of sickness or injury , you will be any Statutory Sick Pay (SSP) if you are entitled to it, providing you comply with the company Absence Procedure

Post Thanks / Like

Ти изпълнила ли си всичко това?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

1. ако си още в изпитателен срок единствената причина поради която не могат да те уволнят без легални последствия за тях би била ако си бременна. иначе не са дори длъжни да дават причина за уволнението ти

2. ти си взела болнични, ама тук може да използват като твой пропуск дали си ги уведомила по необходимия ред - според техните изисквания и документално - при нас например само телефонно обаждане не е достатъчно, трябва да уведомя секретарката на шефа писмено /е-майл/ поне няколко часа преди началото на дежурството ми, освен ако не е нещо което ей сега току-що се е случило. и трябва да ги информирам по същия бърз и адекватен начин докога евентуално ще отсъствам.

ако не си го направила по реда....
    щото ако аз не ида на работа в ден в който е трябвало да съм там и нямам причина (болест, инцидент) - се води за отказване на изпълнение на договорените ми с работодателя задължения и имат право да ме съдят за компенсация за загубите които моето отсъствие им е нанесло. дали биха тръгнали да се занимават е съвсем различен въпрос, но юридически биха си били в правото.

т.е. да го формулирам накратко - ако си в пробен период и не си бременна, няма смисъл да се занимаваш изобщо с разправии щото не са длъжни да ти дават причина за уволението и имат право да те освободят когато те преценят. единственото което ми е странно, ама зависи от договора ти - тук ако те уволнят в пробния период, работодателя е длъжен да ти даде 1 месец предизвестие. но зависи от условията които пише в договора ти.

ако искаш иди до ситизен адвайс бюро с договора си и виж те кво щи кажат и дали имаш изобщо шанс за каквото и да е. но пак повтарям - ако си в пробен период и не си бременна, нема кво да направиш по въпроса. изясни само относно предизвестието, обаче мой приятел бачкаше в ситито преди време и в договора му пишеше че предизвестието ако решат да го уволняват е 2 седмици.
    Последно редактирано от RNOH : 17-06-2014 на 23:07
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

20. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Важно е не колко пъти си била болна и колко пъти имаш право да бъдеш болна по договор. По важно е какви са обстоятелствата около отсъствията ти и дали си спазила процедурата когато си била болна и особена когато един път си отсъствала без причина.. нищо не казваш по този въпрос. А и не казваш дали си в изпитателен срок което ти намекнах още в първият си пост а и Рон ти го каза.

Както се усеща нрава ти чрез това кооето си писала досега, ако наистина си толкова сприхава мога да си обясня защо са те уволнили.

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Спешно Адвокат

Аз искам да ви попитам, във България!, по закон се дава един месец предизвестие, а ако се напуска заради започване на висше образование, може 3 дни предизвестие само да се остави...Но аз съм подписала договор за 2 месеца предизвестие. Според вас тоя договор има ли някаква сила, при положение, че нарушава закона? (аз ще напускам наистина заради висше, и смятам да дам около месец преди това предизвестие)

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, неприятна история, но реално няма шанс да постигнеш кой знае какво, дори и да ги осъдиш. Един месец предизвестие не е задължително да е под формата на емплоймънт, могат просто да ти платят за един месец напред и да те изхвърлят на момента. Освен това могат да те изгонят без предизвестие за gross misconduct, например ако си напсувала шефката или нещо подобно.

trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    .....

Както се усеща нрава ти чрез това кооето си писала досега, ако наистина си толкова сприхава мога да си обясня защо са те уволнили.
    Мисля че е малко прибързано от написаното да се правят такива заклучения. Те много от работещите може да са сприхави, ама и
    много от работодателите не са пример за добьр домакин и стопанин... Все повече работници си стоят в къщи, а все повече бизнеси разчитат не на създаването на продукт чрез труда на работещите, а на усвояване на едни даньчни пари за нищоправене. Разбира се такива бизнеси могат да се гаврят със всеки, ама това няма да върви все така. Иначе моето лично мнение е , че когато няма хармония между работници и мениджмьнт на едно работно място, някой (работник или мениджьр) трябва доброволно да си ходи.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    .. когато няма хармония между работници и мениджмьнт на едно работно място, някой (работник или мениджьр) трябва доброволно да си ходи.
    В 100% от случаите е работника

trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    В 100% от случаите е работника
    В сто процента е този, когото собственика/инвеститора посочи.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    В сто процента е този, когото собственика/инвеститора посочи.
    ОК, нека да е така както казваш

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Така по договор не пише колко имаш право да се разболяваш , това е смешно ! Човек знае ли кога и колко пъти ще се разболее ! Да не дава господ ! Да ! Изпълнила съм всичко до последния детайл , нямате си и на идея колко давах от себе си но завистта стига далече ! Нямате си и на идея в самата компания за какво става въпрос , миналата седмица напуснаха 10 човека , заради ДОБРО държание от работодателя ! И всички бивши колеги ми казват трябва да се радваш , че те освободиха от главоболия и напрежение ! Ще оставя всичко както си е било и ще го приема с усмивка , защото живота продължава ! Благодаря на всички за отговорите и за помощта !

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Спешно търся бг адвокат в Северна Ирландия, гр. Армаг
    От MileniPa във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 01-12-2010, 16:45
  2. СПЕШНО АДВОКАТ!
    От vanniiaa във форум Правна
    Отговори: 9
    Последно мнение: 02-08-2010, 16:00
  3. спешно адвокат
    От nana_cool във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 108
    Последно мнение: 11-02-2007, 14:38
  4. Спешно търся емиграционен адвокат!
    От Alice във форум Присъединителни визи