Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Дете на 7 г. 2014 г. - записване в католическо училище?

Здравейте! Тази есен трябва да запишем детето ни на училище в Англия-тя е на 7 г. Съпругът ми, който от няколко месеца е в Англия е намерил рейтинг за училищата в града, по който все пак да изберем някое по-добро. Тези обаче с по-високия рейтинг са католически. Ние сме православни християни. Има ли някой, който е записал детето си в такова училище? Моля да сподели отзиви.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Цитирай Първоначално написано от denitsa_zz Виж мнението
    Здравейте! Тази есен трябва да запишем детето ни на училище в Англия-тя е на 7 г. Съпругът ми, който от няколко месеца е в Англия е намерил рейтинг за училищата в града, по който все пак да изберем някое по-добро. Тези обаче с по-високия рейтинг са католически. Ние сме православни християни. Има ли някой, който е записал детето си в такова училище? Моля да сподели отзиви.
    Моя син е в католическо училище.....те му промиват мозъка с господ,в къщи му обяснявам,че аз съм господ.....строга дисциплина, в неговото имат система със жълти/червени картони и моя син е много разтревожен ако има жълт картон за говорене в час напр.
    иначе обучението е според възможностите на детето, моя е y4, но по математика стои с y6, а по другите предмети с y5.

saver
    Guest

По подразбиране За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Привет!
    Мой познат ми разсказваше, че да запишеш дете в църковно училище било трудно, ако не посещаваш църквата.
    А как стои въпроса с българското ?

Поздрави

Напреднал
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

Моят син е в католическо училище.
    Съпругата ми не е вярваща, а аз влизам в църква веднъж в годината.
    Нас никой не ни е задължавал да ходим или да го водим на църква.
    Засега не виждам нищо лошо в това и не мисля че го учат на нещо лошо.
    Родителите на другите деца са интелигентни хора. В училище запознават децата с моралните ценности, нещо което в Бг няма как да стане, защото дори и като думи те изчезнаха от речника, но пък бяха подменени от нещо къде по-ценно "ЧАЛГАТА"

Sent from my iPad using Tapatalk
    I think sex is better than logic, but I can't prove it.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от saver Виж мнението
    Привет!
    Мой познат ми разсказваше, че да запишеш дете в църковно училище било трудно, ако не посещаваш църквата.
    А как стои въпроса с българското ?

Поздрави
    Никога не сме ходили в църквата.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Моя син е в католическо училище.....те му промиват мозъка с господ,в къщи му обяснявам,че аз съм господ.....строга дисциплина, в неговото имат система със жълти/червени картони и моя син е много разтревожен ако има жълт картон за говорене в час напр.
    иначе обучението е според възможностите на детето, моя е y4, но по математика стои с y6, а по другите предмети с y5.
    Добре де, защо го пращаш в католическо училище тогава?!
    Бая объркана истрория ми се струва вашата.....
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Добре де, защо го пращаш в католическо училище тогава?!
    Бая объркана истрория ми се струва вашата.....
    ами защото е най-доброто в голям радиус от където живеем, но се надявам като стане време за high school да се изместим..

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Първо трябва да се уточни в кой град ще живее питащата, по точно в лондон или извън лондон. Защото от това зависят и отговорите на въпроса й за католическото училище
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Града не е Лондон. Не виждам каква връзка има това с католическото училище.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kevin Виж мнението
    Моят син е в католическо училище.
    Съпругата ми не е вярваща, а аз влизам в църква веднъж в годината.
    Нас никой не ни е задължавал да ходим или да го водим на църква.
    Засега не виждам нищо лошо в това и не мисля че го учат на нещо лошо.
    Родителите на другите деца са интелигентни хора. В училище запознават децата с моралните ценности, нещо което в Бг няма как да стане, защото дори и като думи те изчезнаха от речника, но пък бяха подменени от нещо къде по-ценно "ЧАЛГАТА"

Sent from my iPad using Tapatalk
    А не помислихте ли да покръстите детето в католическа вяра?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Определено те е пекло слънцето днес...

12. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дете на 7 г. 2014 г. - записване в католическо училище?

Или е хапнал от онези кексчета...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Напреднал
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Z1,
    Честно казано не сме още.
    Защо, да не би това да ти създава някакъв проблем?
    Синът ми не е кръстен в църква, джамия и т.н.
    Ако толкова държи да го направи един ден ще има тази възможност.

В католическото училище което той посещава не е задължително да е католик.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    I think sex is better than logic, but I can't prove it.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Града не е Лондон. Не виждам каква връзка има това с католическото училище.
    Връзката ее че ако беше в лондон нямаше да имаш шансове да го запишеш в такова училище защото тези училища са oversubscribed. Както и всички хубави училища. и in year прием нямаш шанс. Местата за деца от друга вяра са само няколко в клас и waiting lista им е такъв че ще чакаш няколко години.

Ако сте в провинцията имаш малко повече шансове които все така не са особено големи.

по принцип за in year admission се подготви че не ти избираш училището а на детето му се предлага място от общината там където има места. В хубавите училища никога нямя места веднага. И пак зависи . Ако си в някое село може и да има място в първото ти желание било то и католическо училищи

Приема в католическите училища се прави от самото училище и понякога се администрира от общината

М другите училища приема се определя от общината

Колкото в по дълбоката провинция си толкова повече шанс имаш за място в добро училище

16. БЛАГОДАРЯ Мила, merry thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Жената казва - давай да кръсти детето, а аз отговарям - дай да почакаме да посрастне до предучилищна възраст. Тогава ще решим къде ще го кръстим - католиче ли ще става, еврейче, а може би и исламистче - зависи от кое училище могат да го приемат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за подробното разяснение. Но след написаното по темата със сигурност няма за запишем детето си в католическо училище, колкото и добро да е. Исках да разбера дали се набляга много на религията и разбрах, че много се набляга. Нямам нищо против никоя религия, но ние не сме католици. Благодаря още веднъж, успяхте да ме насочите.

Post Thanks / Like

Много благодаря за подробното разяснение. Но след написаното по темата със сигурност няма за запишем детето си в католическо училище, колкото и добро да е. Исках да разбера дали се набляга много на религията и разбрах, че много се набляга. Нямам нищо против никоя религия, но ние не сме католици. Благодаря още веднъж, успяхте да ме насочите.
    И ние не сме католици , но това не пречи сина ми са ходи в такова училище. Вярно е,наблягат на религията, но в къщи тази тема не се дискутира.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Zara не ме разбирай погрешно, всеки има право да прави каквото прецени за правилно и е най-добро за детето му. Това си е ваш избор. Аз избрах обикновенно училище, защото смятам че така е най- добре за моето дете в този момент.

21. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Това че е в обикновено училище не означава че няма да му промимат мозъка с друга религия. Справка : скорошният скандал с много училища в бирмингам.

Така и не каза къде ще живееш. Тук много неща се определят от това къде живееш така че ако искаш инфо и напътствия кажи къдеще живеете град и квартал

Тук родителите се избиват 8а си запишат децата в католическо училище дори да не са катжлици. Иначе като знач повечето хора идващи от бг как не търпят хора с различен цвят на кожата ще ми е интересно какво ще решиш като видиш обикновеното училище

23. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Zara не ме разбирай погрешно, всеки има право да прави каквото прецени за правилно и е най-добро за детето му. Това си е ваш избор. Аз избрах обикновенно училище, защото смятам че така е най- добре за моето дете в този момент.
    Абе не знам на кое викаш обикновено училище,ама останалите са CoE, където промиват с друга религия, а тия дето на са религиозни са бяла лястовица..

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Абе не знам на кое викаш обикновено училище,ама останалите са CoE, където промиват с друга религия, а тия дето на са религиозни са бяла лястовица..
    CoE - Church of England.

Не че жената каза, че са в Англия, ама да поясня на новичките...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ Zara, няма thanked for this post
    Напреднал
    Град
    west yorks
    Post Thanks / Like

Всички училища учат религия - учат се основните неща в по-големите религии. Само като обща култура, нищо повече. В по-горните класове преминава във философия. Никой не им натрапва че трябва да вярват. Аз също не съм религиозен човек. Децата ми не са кръстени. В час по религия сина ми защитаваше тезата за 'Big Bang' срещу идеята че Бог е създал света за 6 дена и учителката го насърчаваше. Това което се учат е да правят дебат. Но за да си добър трябва да знаеш и другите гледни точки. Така че не се притеснявай от предмета 'религия'.
    Католическите училища имат репутацията на много добри като цяло, така че ако имаш възможност да си запишеш детето там - не я изпускай.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ще живеем в град Widnes. Ние сме християни и тримата сме кръстени в църква. Нямам нищо против часа по религия за обща култура. Но Zara писа, че промиват мозъка на сина и , това ми се струва малко в повече. Щом рейтинга на католическите училища е най-висок /в Widnes/, предполагам са най-желани.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ще живеем в град Widnes. Ние сме християни и тримата сме кръстени , много бих се радвала на часа по религия -за обща култура. Факта, че католическите училища са с най-висок рейтинг в Widnes, предполагам и повечето градове, говори че са най-желани.

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Междудругото ако разгледате критериите за прием в католическо у-ще, ще видите че православните християни са с предимство пред останалите религии. Редът е:
    Деца под фостер кеър и с увреждания, католици, православни, баптисти и след това всички останали.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Записване в училище в UK - документи, процедура
    От honey във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 106
    Последно мнение: 23-02-2017, 21:25
  2. Записване в училище
    От vilivili333 във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-09-2010, 17:55
  3. Записване в училище
    От koki1936 във форум Общ форум
    Отговори: 3