Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

По подразбиране Почивка на Тенерифе - препоръки?

Не искам да пускам нова тема затова ще питам тук, мисля това лято да почивам на Тенерифе, ако някой има
    Впечатления, моля да ги сподели, ще съм му благодарана)))
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Почивки - откъде и За или Против ол инклузив.

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Не искам да пускам нова тема затова ще питам тук, мисля това лято да почивам на Тенерифе, ако някой има
    Какъв вид впечатления те интересуват и в коя част ще бъдете? Аз съм ходила на Тенерифе, но януари, на Плая дел Америгос или както там се произнасяше на испански. Хареса ми, кръстосахме го надлъж и нашир, има къде да се купонясва, има и какво да се види. Разказвала съм в другия форум - в тази тема - Почивки на Канарските острови - лични впечатления, има и снимки. Виж и другите теми:

Канарските острови - туристическият рай

Снимки от Тенерифе - Канарските острови

Тенерифе – полезна информация и забележителности

Канарските острови - Тенерифе
    Последно редактирано от Мила : 15-06-2014 на 12:50 Причина: линкове

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Почивки - откъде и За или Против ол инклузив.

що не пробваш еврейския начин с http://www.hotukdeals.com/travel/deals/hot
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    бих ти препоръчал да идеш до оротава и селата нагоре.можеш да идеш сама-местният транспорт е евтин и редовен.от другите организирани екскурзии,според мен най си струва качването до кратера на вулкана тайде.екскурзията е всъщност с лифт до 100-на метра от кратера.до горе можеш да се качиш сама,ама преди трчбва да земеш разреяително от общината им.ставало много лесно.3700 май беше висок тайде.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

6. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Мила все още не съм избрала местото чудя дали да идем големият град, или някое малко
    Искам да видя повече неща, това за вулкана го четох, също и за някакво езеро,
    Вчера като разглеждах обаче пясъка на някой места е черен и затова реших да питам))
    Също така пише че температурата е около 25 гродуса което е мн добре в Испания беше мн горещо
    34, 38 а аз не съм свикнала на такива високи температури, това градче където където си била
    Ще го разгледам предпочитам да питам за да се ориентирам, капитане не знам какво правят евреите
    Не познавам такива)) но ще погледна сайта.....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Почивка на Тенерифе - препоръки?

На повечето места пясъка е черен. И ние сме решили да ходим в Тенерифе тази година. Днес трябва да изберем хотела защото цените се качват всеки ден. Най-евтините оферти са на teletextholidays.

You'll Never Walk Alone

9. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Напреднал Аватара на diamonde
    Post Thanks / Like

на фуертувентура пясъка се белее а водата е зелена,много красиво и тихо,слънцето пече жестоко ,а и постоянно духа вятър и се изгаря бързо,винаги с крем,иначе е зле,с томпсън почивката е рай....това ако не ви харесва черния пясък ,

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    На повечето места пясъка е черен.
    Не знам, моите впечатления не са, че на повечето места пясъкът е черен. Ако някой държи на черен пясък точно, нека провери, преди да си букне хотела, защото ние обиколихме доста и само на две-три места видяхме черен пясък. А в курорта, в който бяхме - Las Americas, пясъкът не е особено черен, нормален жълтичък цвят си е - един от много популярните курорти е иначе.

За температурата, Руми, проверявай конкретно мястото и месеца. Имай предвид, че Канарските острови са почти до Африка, а Испания все пак е в Европа, макар и на края на континента. Ние бяхме през нашата зима и температурите бяха от 18 до 20-22-3 градуса, това края на януари. Вярно, че подухва от океана, но все пак не бих разчитала да е много хладно. Особено на слънце си е горещо и през януари и февруари, а те са най-ветровитите месеци по принцип.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Тенерифе е вулканичен остров и пясъкът е черен и почти няма плажове. Плажовете, които са с жълт пясък са изкуствени и пясъкът е каран от сахара. Има такива в столицата санта круз и в лас америкас. Северната и южната част на острова са различни като климат. Северната е по влажна и зелена а южната е като пустиня, върхът спира влажния въздух и повечето вале и са там. Има едно място мисля че се казваше Маска или нещо подобно, за което казват че е в топ 10 в света на местата, които трябва да посетиш заради гледката. Не зная дали има организирана екскурзия до там, иначе е каране с кола около 15км по два метра широк път със 180 градусови завои по склона на планината и по ръба на пропасти. В северната част е пуерто де ла круз, не е курорт по скоро е много чаровно градче има няколко големи хотела, но не се посещава много от англичани. Има плаж с черен пясък и лагуна, изкуствено построена на брега пълни се с морска вода, като огрпмен басейн, но е островчета. Лас америкас си е типичен испански английско посещаван курорт в южната част на острова.

13. БЛАГОДАРЯ rumi_066, RNOH thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Имам впечетления от Тенерифе, Ланзароти, Фуертевентура и Ла Гомера. Имам план да отида и на Ла Палма, Гран Канария и Ел Хиеро. Тенерифе и Гран Канария са най-големите и главните им острови и съответно са най-населени и по цивилизовани с по-развит туризъм и разбира се повечето туристи ходят там. За Гран Канария незнам, но мисля, че повечето туристи ходят на Тенерифе.
    В Тенерифе всичко се върти около туризма, малко е пренаселено, но всичко е добре уредено. Бях през Декември- Януари ставаше за плаж и за къпане. Водата е малко хладна, но е ок. Има доста неща за гледане и ходене. Бях в южната част на острова -Плая де Лас Америкас и Лос Кристианос. Могат да се намерят добри оферти. Плажовете са добри.
    Ланзароти е малак остров почти изцяло вулканичен с малко зелинина, леко духа, бях през януари-февруари ставаше за къпане, но е малко хладно. Има много хубави плажове с бял пясък в северната част, но трябва да се наеме кола. Също всичко е добре уредено за туристи, но не е толкова пренаселено. Трябва да се посети вулканичния парк Тиманфая както и две- три други места. Малък остров е няма много за гледане добър е за тези които търсят повече спокойствие. Доста пенсионери туристи ходят там.
    Фуертевентура е втория по големина остров, но е слабо населен в по- голямата си част е пуст и каменист с почти никаква зеленина, доста духа. Бях през януари не ставаше нито за къпане нито дори и за плаж. Повечето туристи ходят в Кораехо, който е добре уреден курорт наблизо има пясъчни дюни има и други добри плажове и курорти по западното крайбрежие. Има няколко места за посещение. На островчето Лобос има добри плажове.
    Ла Гомера е малък остров беше първия остров от Канарските на който отидох и за мен това е най-доброто място за тези които търсят по-вече релакс. Много красиво и мистично място с доста зеленина в централната част на острова и скалисто крайбрежие. Няма много плажове. Повечето са малки и с не толкова много туристи. Бях Декември- Януари ставаше за къпане и плаж особено в западната част на острова . Местните казват, че водата е хладна но за мен си беше ок. Бях във Вале Гран Рей- едно от най-добрите места за туристи на острова. Имаше много млади хора от цяла Европа, които се събираха всяка вечер на един от плажовете и ставаше голямо парти. На Ла Гомера не ходят много туристи защото е малък остров не толкова много места за отсядане и достъпа до острова е само с кораб- няма летище.
    Канарите са едно много добро място за почивка цялогодишно. Близо е до Европа. Могат да се намерят добри оферти и евтини полети. Най- посещавани са Тенерифе и Гран Канария. Те са най-добре устроени и съответно по пренаселени особено летния туристически сезон.

15. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Почивка на Тенерифе - препоръки?

Руми, линковете са се загубили от предишния ми пост, наслагах ги сега, можеш да видиш и снимките от Тенерифе и да се ориентираш какво си струва да се посети. Когато ходихме, ние си го организирахме сами, отделно заангажирахме хотел и трансфер, както и полет, дотам летят различни компании. Обикновено наемаме кола на подобни пътувания, но този път решихме да опитаме и по местния начин (не сме много по лежането на плажа) и ми направи впечатление, че нещата са много уредени и точни. И кола наехме за няколко дена, мисля за три, но другото време пътувахме с техните екскурзии - струва си. Ако изберете този начин - не се полъгвайте да пътувате с едни евтини екскурзии, за които има листовки буквално навсякъде - те са спонсорирани, продават различни неща и повечето време се губи в реклама. Ние направихме тази грешка един ден, повече не я повторихме. Описала съм в онзи сайт къде сме ходили и какво препоръчвам, да не се повтарям тука.

Гугъл търсачка на форума

penelopa
    Guest

По подразбиране За: Re: Почивка на Тенерифе - препоръки?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Руми, линковете са се загубили от предишния ми пост, наслагах ги сега, можеш да видиш и снимките от Тенерифе и да се ориентираш какво си струва да се посети. Когато ходихме, ние си го организирахме сами, отделно заангажирахме хотел и трансфер, както и полет, дотам летят различни компании. Обикновено наемаме кола на подобни пътувания, но този път решихме да опитаме и по местния начин (не сме много по лежането на плажа) и ми направи впечатление, че нещата са много уредени и точни. И кола наехме за няколко дена, мисля за три, но другото време пътувахме с техните екскурзии - струва си. Ако изберете този начин - не се полъгвайте да пътувате с едни евтини екскурзии, за които има листовки буквално навсякъде - те са спонсорирани, продават различни неща и повечето време се губи в реклама. Ние направихме тази грешка един ден, повече не я повторихме. Описала съм в онзи сайт къде сме ходили и какво препоръчвам, да не се повтарям тука.
    ехните екскурзии - струва си. Ако изберете този начин - не се полъгвайте да пътувате с едни евтини екскурзи

To си подлъган,само по твои думи да идеш на клоаката за бедни от Европа.От там насетен,искам да ми изтриете профила,да не подхващам нещо сериозно,когато не го очаквате.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ибиза, Майорка, Тенерифе или Ланзароте?
    От NIBIRU76 във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 33
    Последно мнение: 22-03-2017, 08:16
  2. Почивка от туроператор v/s почивка направи си сам
    От lordm във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-07-2013, 16:39
  3. Българинът-убиец от Тенерифе нападна отново
    От Zara във форум Други новини
    Отговори: 16
    Последно мнение: 19-02-2013, 21:51
  4. Ибиза, Майорка, Тенерифе или Ланзароте?
    От NIBIRU76 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 25
    Последно мнение: 24-06-2010, 22:05
  5. Безплатни билети до Тенерифе+2 седмици престои
    От Kalitko във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-05-2008, 13:09

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове