Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Мога ли да продавам hand made в UK?

Здравейте,
    със съпруга ми обмисляме емиграция в Лондон. Имаме дете на 5 г. Той е програмист (доста добър) а аз правя ръчно изработени картички, албуми, тефтери и тн... От хоби се превърна в бизнес Знам, че в UK имат дългогодишни традиции и едва ли ме чакат точно мен да отида да им показвам как се правят работите , но ми се върти идея да продавам "продукцията" си на техните "пазарчета" за такива hand made неща - най-вероятно основно на чужденци/туристи. Имам приятелка, която по Коледа ходи при роднини в Лондон и беше участвала в такъв пазар, нае сергия и за уикенда е изкарала прилична сума. Не си правя илюзии, че ще забогатея просто се чудя дали ще имам възможност по този начин да изкарвам някакви пари... допълнително, към заплатата на съпруга ми. Честно казано в момента може би ви звучи наивно всичко това, но човек тръгва от някъде много би ми било полезно вашето мнение, защото живеете там и имате преки наблюдения върху ситуацията, хората, нагласите, възможностите... По принцип имам фирма тук - но не знам ще мога ли да я ползвам там, дали трябва да издавам фактури на всеки купил си нещо... Или просто да си продавам нещата, които съм направила като "хоби" ... Трябва ли да плащам данъци, такси, да се регистрирам някъде... Отворена съм за градивна критика
    По отношение на съпруга ми - От това, което чета из форума, за една позиция се борят над 100 кандидата - имате ли поглед как стоят нещата за програмистите? Някакъв ориентир за стартова заплата? и изобщо какви са шансовете да наемат българин (макар и със стаж, но от България). Като цяло в IT сферата специалистите са добре палтени, но предполагам, че възможността да си намери работа там от България е минимална...
    много ще съм благодарна за всяка информация от "първа ръка"
    хубав ден!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мога ли да продавам hand made в UK?

Може да продаваш такива неща във Великобритания от теб, ще зависи колко ще е успешно...
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мога ли да продавам hand made в UK?

Цитирай Първоначално написано от anton i tochitsa Виж мнението
    Здравейте,
    със съпруга ми обмисляме емиграция в Лондон. Имаме дете на 5 г. Той е програмист (доста добър) ...
    Е щом на 5г. е добър програмист, не мисля че ще има проблеми с работата. Единствено ще се наложи да съвмещава с училището :-)

А сериозно - не мисля че трябва д аимаш проблеми да продаваш ръчно изработени неща (не хранителни). Предполагам твоята позната, която го е правила вече ще може да ти разкаже много повече от форумците тук.

Относно програмистите- работа ще започне лесно и бързо, но зависи какви са ви очакванията.
    На какви езици пише, в какви компании е работил и колко стаж има - от това ще зависи каква начална заплата може да вземе.

Аз съм започвал от 24к годишно, но това беше отдавна.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

lordm - със сигурност зависи от мен.. смея да твърдя че нещата, които правя са хубави и продаваеми (две доста различни неща ) със сигурност вкусовете там са по-различни от българските, но аз лесно се нагаждам само ме притеснява как ще трябва да се оправям - с фирма или без, фактури, трябва ли да отчитам някъде разходи...
    Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Относно програмистите- работа ще започне лесно и бързо, но зависи какви са ви очакванията.
    На какви езици пише, в какви компании е работил и колко стаж има - от това ще зависи каква начална заплата може да вземе.

Аз съм започвал от 24к годишно, но това беше отдавна.
    до момента има стаж над 10 г. в българска фирма (програмист, после тим лидер), известно време - собствена фирма, сега работи в голяма американска компания (паралелно със собствения бизнес). пише на .net, в вече и на Java.
    ориентировъчно 24 к. биха ли стигнали за сравнително нормален живот - аз го разбирам като самостоятелно жилище (не 5 човека в стая), до колкото разбрах за детето трябва да има осигурена отделна стая; държавните училища не са голям разход; храната ще се готви, транспорта и някакъв телефон?
    основното ми опасение е, че не знам колко време би му отнело да си намери работа, трябва ли да сме там, за да я намери или има реални шансове за интервю оттук?..

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Мога ли да продавам hand made в UK?

Цитирай Първоначално написано от anton i tochitsa Виж мнението
    само ме притеснява как ще трябва да се оправям - с фирма или без, фактури, трябва ли да отчитам някъде разходи...
    По принцип, това е работа като самонаето лице (self-employed]- много лесно става регистрацията тук, дори може да започнеш и чак след като реализираш вече печалба, тогава да се регистрираш, със задна дата - така е по закон, не е като в България - първо регистрация, пък после... ако тръгне. Виж във форума има доста информация за това, ползвай търсачката в подписа ни.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мила млагодаря...ще проверя навсякъде, просто се опитвам да си ги представя нещата - дали и как ще се случат...по принцип на подобни базари в България никой нищо не издава, хората изобщо нямат и фирми (обикновено се занимават с нещо друго, това им е хоби)...

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Програмист с 10 години, ако е добър трябва да търси предложения от 55к годишно нагоре.

Не са много пари за Лондон, но могат да позволят наем на самостоятелно жилище.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Програмист с 10 години, ако е добър трябва да търси предложения от 55к годишно нагоре.

Не са много пари за Лондон, но могат да позволят наем на самостоятелно жилище.

''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Погледни този сайт, има и от България хора да продават там https://www.etsy.com/uk/

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Като чета как пишеш и разсъждаваш мога да ти кажа че гладна няма да останеш..

Стягай куфарите и идвай. Колкото и проучвания да правиш от разстояние няма да ти помогнат много в конкретният случай.

Отдавна не се беше появявал в този форум кандидат имигрант който не рее в облаците. Все фантазьори

Аз лично като дойдеш ще ти дам 2 часа безплатна консултация по всички въпроси които те интересуват
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

anton i tochitsa, профила на мъжа ти звучи доста обещаващо, мисля че преспокойно може да си търси работа от България, много фирми започват процеса по наемане на нови кадри с телефонно интервю, дори моята фирма в последните 2 седмици прави интервюта на хора, които бяха в Италия, Испания и България, така че това не е проблем. В момента се наемат много новозавършили, защото сега им е "сезона", та мисля че есента ще има по-добри шансове, лятото не се търсят много хора, то си е и отпускарски сезон, но не му пречи да започне да търси. Мъжът ми има сходен профил и мога да ти кажа, че поне веднъж в месеца го търси някой хедхънтър с оферта за работа, така че не вярвам да остане много време без работа, но всичко е въпрос и на малко късмет, така че успех от мен.

Междудругото, особено ако сте в Лондон, заплатата му ще е доста над 24к и не трябва да се "продава" толкова евтино с 10 години стаж, от друга страна 55к е доста амбициозно.

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Мога ли да продавам hand made в UK?

и аз познавам хора, които от България си намериха работа, с интервю по телефона

успех, вашият случай звучи обещаващо

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз пък мисля че 55 к и отгоре е съвсем реалистично за такъв профил както и да е не съм специалист, но познавам хора с подобен профил, които взимат над 70к. всички тях ги познавам от този форум и са тръгнали от тук. за съжаление никой от тях не се върна тук да сподели и да помогне на негови бъдещи колеги!
    надявам се сега питащите да не забравят мнго бързо ;-).....

15. БЛАГОДАРЯ ladyostrich, victor07 thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Мога ли да продавам hand made в UK?

Цитирай Първоначално написано от padina.pavonia Виж мнението
    и аз познавам хора, които от България си намериха работа, с интервю по телефона на албанската автомивка на паркинга на теско

успех, вашият случай звучи обещаващо
    и аз познавам хора, които от България си намериха работа, с интервю по телефона на албанската автомивка на паркинга на теско
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    аз пък мисля че 55 к и отгоре е съвсем реалистично за такъв профил както и да е не съм специалист, но познавам хора с подобен профил, които взимат над 70к. всички тях ги познавам от този форум и са тръгнали от тук. за съжаление никой от тях не се върна тук да сподели и да помогне на негови бъдещи колеги!
    надявам се сега питащите да не забравят мнго бързо ;-).....
    в моите среди не съм даже чул за човек с над 36к на година.естествено ако изключа субектите за които работят 10 и нагоре бачкатори.ама и нашите среди немат допирни точки де
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Е за мен не си ли чул?

19. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако мъжът й ми изпрати работната биография на ЛС, мога да му определя по-точно каква заплата да търси.

Те високите заплати в УК са така - уж ги дават на всички, ам авсе не можеш да вземеш.
    Като цяло ИТ са добре обаче. Познавам момчета българи с по над 100к годишни заплати

Град
    Post Thanks / Like

Ако мъжът й ми изпрати работната биография на ЛС, мога да му определя по-точно каква заплата да търси.

Те високите заплати в УК са така - уж ги дават на всички, ам авсе не можеш да вземеш.
    Като цяло ИТ са добре обаче. Познавам момчета българи с по над 100к годишни заплати

тц...тц...тц...
    ще зема и аз да ти пратя си ви,да ми познаеш ква заплата ще взимам!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

22. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Е за мен не си ли чул?
    конфиденциалноста на източниците ми не предполага подобни теми.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    тц...тц...тц...
    ще зема и аз да ти пратя си ви,да ми познаеш ква заплата ще взимам!
    Давай... но само в сферата на ИТ

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Minka20 Виж мнението
    anton i tochitsa, профила на мъжа ти звучи доста обещаващо, мисля че преспокойно може да си търси работа от България, много фирми започват процеса по наемане на нови кадри с телефонно интервю, дори моята фирма в последните 2 седмици прави интервюта на хора, които бяха в Италия, Испания и България, така че това не е проблем. В момента се наемат много новозавършили, защото сега им е "сезона", та мисля че есента ще има по-добри шансове, лятото не се търсят много хора, то си е и отпускарски сезон, но не му пречи да започне да търси. Мъжът ми има сходен профил и мога да ти кажа, че поне веднъж в месеца го търси някой хедхънтър с оферта за работа, така че не вярвам да остане много време без работа, но всичко е въпрос и на малко късмет, така че успех от мен.

Междудругото, особено ако сте в Лондон, заплатата му ще е доста над 24к и не трябва да се "продава" толкова евтино с 10 години стаж, от друга страна 55к е доста амбициозно.
    Headhunting по принцип е намиране на определени хора,с изградена репутация и set of skills. Някой от. БГ няма как да се впише за headhunting...мъжа ти вероятно си е направил име ..в сферата и затова го търсят.наскоро открих, че и аз съм headhunted...от Kellogs и Heinz, екс колега споменал тук там...

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Мога ли да продавам hand made в UK?

Цитирай Първоначално написано от padina.pavonia Виж мнението
    ее не мн ясно :Д

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Като чета как пишеш и разсъждаваш мога да ти кажа че гладна няма да останеш..

Стягай куфарите и идвай. Колкото и проучвания да правиш от разстояние няма да ти помогнат много в конкретният случай.

Отдавна не се беше появявал в този форум кандидат имигрант който не рее в облаците. Все фантазьори

Аз лично като дойдеш ще ти дам 2 часа безплатна консултация по всички въпроси които те интересуват
    благодаря...наистина оценявам помощта..
    стъпката е доста сериозна и трябва добре да се обмисли, проучи... ние не сме взели категорично решение, защото за разлика от останалите кандидат-емигранти не сме притиснати от някакви обстоятелства.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Погледни този сайт, има и от България хора да продават там https://www.etsy.com/uk/
    да, знам за този сайт, това, което ме е притеснявало винаги е, че тук са събрани много автори и някой може да ми открадне идеите не се изживявам като нещо велико, не искам да прозвуча като големия дизайнер, но в България това е масова практика...останалите творци, с които общувам постоянно се оплакват... Не ме е страх толкова за дизайна на продуктите ми - няма смисъл да откривам топлата вода, хората доста отдавна творят, едва ли съм измислила нещо съвсем ново повече ме е страх за концепцията им - имам различни тефтери за сватба, кръщене, пътешествия, готварски и тн, които съвсем сама съм измислила(идея, текст и тн) и ми е отнело доста време и усилия... не стига, че в България трудно се продава и едвам намирам хора, които да оценят и да отделят пари за такива неща, само ми остава да ми откраднат и идеята...просто ще се гръмна...
    За да не съм голословна - това са моите неща: https://www.facebook.com/SCeluvka

29. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Мога ли да продавам hand made в UK?

с мъжа ми обмисляме емиграция не защото мизеруваме в България..знам че всяко начало е трудно, изисква жертви и много много усилия, но макар и да ви прозвучи нахално - склонни сме да избутаме трудното начало, но по принцип искаме да живеем добре, не просто да съществуваме.. Ако перспективите са такива - не ми се струва смислено изобщо да тръгваме да гоним дивото
    така или иначе сме си оставили доста време за проучване и обмисляне - аз ще започна езиков курс септември, който ще е 3 нива и ще свърши лятото. Ползвала съм английски сравнително свободно като сме ходили на екскурзии в чужбина, но за да общувам свободно и още повече - да продавам на английски - трябва да съм безкомпромисна...

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Free hand & manicure set
    От Charlotte във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 5
    Последно мнение: 20-08-2007, 19:57
  2. Телефони second hand
    От dimas във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 5
    Последно мнение: 10-10-2006, 23:39
  3. Hand Gliding/Microliting
    От John във форум Forum in English
    Отговори: 0