Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Град
    Varna, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Lightbulb Lancaster University

Здравейте, понеже не видях такава тема, вече приключвам първата си година в този университет.
    Ако някой има някакви въпроси към града, университета, кампуса или каквото и да било, може да пита, ще отговоря на всички въпроси. Имаме си фейбук група, който има желание мога да му я дам, за фрешърите и за студентите от различните випуски и така. Очаквам въпросите Ви!

2. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Lancaster University

Преди време някой беше питал за този университет, колебаеше се между два, не си спомням другия :-) Да не си бил ти :-) Браво за инициативата!
    Синът ми си е харесал този университет, той е ма 17 и след септември ще избира университетите. Даже мисли да се разходи на open day мисля че е следващия месец с приятелката си и тя е харесала това уни :-) Той живее и учи тук, така че с резултатите от А левъл ще кандидатства. Тя се интересува от биология, той политика и право, за сега...
    Ти каква специалност си? Какви са впечатленията от унито? Далеч ли е от града?

Нов потребител
    Град
    Varna, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Ами не, не съм аз бил този който се е колебаел, мисля че темата беше между Бат и Ланкастър. Университета е доста добър и е в топ 10 на най-добрите млади и проспериращи младежи. В класациите също е на високо ниво, но това разбира се за мен няма значение. Като цяло съм доволен, но не и от специалността, която изучавам. Аз съм Компютърни Науки, но я смених на IT for Creative Industries. Не бих казал, че преподавателите за моята специалност са от най-добрите, но са много квалифицирани няма спор. Работа ако ще търси в Ланкастър паралелно докато учи или след това като Graduate трудно ще му е, поне първите месеци. Кампуса е изключително хубав и удобен. Много добре се е получило особено ако си живеещ на кампус. Има си всичко, но естествено има нужда и от ходения в града. Града е на 20 минути с автобуса(центъра). Има безплатни автобуси до Sainsburry's сряда и ежедневно до различните дискотеки в града вечерта. Знам, че унито е доста добър за Бизнес ученията и маркетинга, но имам и познати по Биология и право. Правото е ужас, това което ми казват. За биологията много се учи, но пък за сметка на това, са доволни.

5. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може ли да поясниш относно правото? Благодаря

Нов потребител
    Град
    Varna, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Ами за правото мога да кажа, че университета е доста добър като цяло. Имам доста познати с право и не се оплакват (като изключим колко много ги тормозят с постоянни есета и кейсове). Набляга се доста на Европейското и Международното право, което е разбираемо. Мога да твърдя, че лекторите и професорите в тази катедра са добри, като изключим това, че има някои които не са от Англия и са с акцент, от който се оплакват някои от студентите. Но не мисля, че това е чак толкова сериозен проблем, защото всички материали се качват в интернет и могат да бъдат прегледани онлайн, без дори да си присъствал на лекцията. И това е като цяло, мисля че учението им идва в повече, големи мъки са особено в началото, докато другите имат изпити накрая или в края на 2рия семестър при правото има изпити нон-стоп. Но ако си отишъл да учиш нямаш право да се оплакваш все пак. Но пак казвам една идея по натоварени са студентите по право от колкото другите. Но мисля, че това е така за всички университети, които имат право като специалност.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей,аз бих искала да уча в Ланкастър и да ти задам няколко въпроса

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Aston vs Lancaster
    От HankMoody96 във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-03-2014, 18:30
  2. Westminster vs. Lancaster university
    От Zori.Ivanova във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 21-02-2014, 10:01
  3. Lancaster vs. Loughborough
    От Grmjw във форум Университети в UK
    Отговори: 1