Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 58 от общо 58
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ebay, Amazon - Online selling

Няма изискване, но евентуално може да възникнат глупави security проблеми и да съспендират акаунта за "suspicious activity" само защото са се логвали хора от няколко различни IP адреса. А за онлайн търговията, седмица-две с блокиран акаунт може да е с фатални последници.

При положение, че приятелката ти се е съгласила вече и получава възнаграждение за това, какъв е проблема? В Amazon всичко е прозрачно, нито се търгува с нещо незаконно, нито се изнасят лекарства/оръжия, нито пък има скрито-покрито откъм данъци.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Няма изискване, но евентуално може да възникнат глупави security проблеми и да съспендират акаунта за "suspicious activity" само защото са се логвали хора от няколко различни IP адреса. А за онлайн търговията, седмица-две с блокиран акаунт може да е с фатални последници.

При положение, че приятелката ти се е съгласила вече и получава възнаграждение за това, какъв е проблема? В Amazon всичко е прозрачно, нито се търгува с нещо незаконно, нито се изнасят лекарства/оръжия, нито пък има скрито-покрито откъм данъци.
    Благодаря за отговора. Днес говорих и със съответната жена. Тя ми обясни, че тъй като по принцип работи с много профили във всякакви платформи за електронна търговия, обикновено си назначава хора, които да вършат гореописаното. Съответно, разбрах, че предишната на този пост се е опитала да я излъже и са прекратили отношения, поради което се е наложило ТЯ да влезе в профила и и да го закрие.Казва, че сега би имало проблем, ако пак влезе в чужд профил от своя мак адрес.

А притесненията на приятелката ми са следните: тя вижда, че поръчки се забавят с много и има проблеми с доставките. Притеснява се, ако се стигне до оплакване, блокиране на профила и проверка, че там ще е нейното име. Мисли си, че могат да и търсят отговорност (материална и съдебна), ако някой не си получи поръчката. Също така, продуктът, който се продава е се произвежда от съответната фирма-дерматологичен препарат, без рецепта. Идентификацията на производителя е много мъглява,разбирай не можеш да стигнеш до реалния производител. Има оплакване от клиент, който иска от Амазон да "спрат този боклук". Знам, че Амазон доста следи такива продукти, а и днес ми казаха, че за да го пуснат в продажба са представили съответни медицински изследвания и документи за произход. Няма как да съм сигурен, обаче, че Амазон наистина изисква такива документи и гаранции. Притеснението и е, че ако се стигне до проверка, могат да установят някакви неуредици, или с продукта, или с невярна информация за потребителя, което пак да доведе до това Амазон да я преследва на другия край на света. Проблемът вече е психологически. Аз съм вече сравнително спокоен и се опитвам някак да и обясня, че всичко това са глупости и няма кой да я гони на други край за света, особено ако наистина продуктите се проверяват предварително, но просто нямам нужната информация за тежест.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

Притесненията й са напълно основателни. Моят съвет е да спре тази дейност колкото се може по-скоро, да си махне всички данни от профила, докато не е късно и да не допуска повече тази жена на компютъра си. Нямам време да пиша и обяснявам подорбно, но ако желаеш прати ми на бележка мобилния на приятелката ти и ще й звънна да й обясня.
    Wild is the wind

4. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила, mate thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Притесненията й са напълно основателни. Моят съвет е да спре тази дейност колкото се може по-скоро, да си махне всички данни от профила, докато не е късно и да не допуска повече тази жена на компютъра си. Нямам време да пиша и обяснявам подорбно, но ако желаеш прати ми на бележка мобилния на приятелката ти и ще й звънна да й обясня.
    Би ли обяснила с няколко думи когато имаш време..

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Не знаех, че става дума за търговия с препарати. В такъв случай наистина да бъде нащрек... и да има едно наум.
    Помним случая с Гергана Червенкова:
    68 години затвор заплашват 35-годишна българка, по обвинение за извършени престъпления в САЩ, където тя не е стъпвала от две десетилетия.

Денят е 30 ноември, а годината 2012 г. В дома на Димо и Гергана Червенкови нахлуват полицаи. След бърз обиск и без обяснения жената се оказва в ареста. Единственото, което знае е, че има опасност да бъде екстрадирана в САЩ. Дни по-късно става ясно, че 35-годишната жена е обвинена в участие в канал за интернет търговия с лекарства под специален режим.

Арестът на Гергана е част от международна операция. Освен нея в САЩ са задържани още девет души – лекари и фармацевти. Според съпруга й – тя не е имала досег с лекарствата, а само е извършвала счетоводната дейност. Няма акаунт и не поддържа страницата в интернет, на която се предлагат лекарствата, нито препраща рецепти и заявки.

Арестът на Гергана е обявен от бившия вътрешен министър Цветан Цветанов като голям успех на българските служби в помощ на американските. По думите на адвоката на Гергана – Гачо Груев, няма доказателства, които да подкрепят твърденията, че тя е извършила каквото и да е престъпление. Нещо повече, според Груев, тя е станала жертва на политически интереси. Сега Гергана е изправена пред опасността да бъде разделена от мъжа си и двете им деца - на пет и седем години.
    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...tsvetanov.html

От друга страна, не мисля, че е нелегално, но трябва да се внимава. Ако собственичката знае, че извършва нещо, което може да бъде преследвано от закона, едва ли щеше да сключва граждански договор с приятелката ти, както и да признае, че предишната служителка се е отказала.

8. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

С Амазон съм запозната, така че с ръка на сърце мога да ти кажа, че тази жена лъже. Много подобни схеми правят. Или си наемат човек като приятелката ти, или на някой предлагат сума пари, за да им използват данните, ай пи, мак адрес и прочее. Причината е, че тази нейна работодателка е банната от амазон по айпи и мак, най-вероятно заради нелегална търговия, или скам, или непращани поръчки и т.н. Тогава схемата е да си намерят човек, на който да им ползват данните. Не, не е вярно, че амазон имат изискване всичко да се извършва от един акаунт, от едно айпи. Аз лично съм ги питала за това нещо, защото Амазон са доста чувствителни на тази тема и казаха, че няма никакъв проблем, дори да е и от друга държава. И в моя случай, аз си имам моят аккаунт от тук и съм създала допълнителен профил на мой служител в България, който има ограничен достъп, но вижда поръчките, адресите, може да ги пуска, да комюникира с тях. Няма достъп до финансовия сектор, както и до наличност, асортимент на продукти. Мога да създам колкото искам такива профила и да им дам съответните права и/или ограничения. Следователно тя каквото казва е пълна измишльотина и ако всичко беше наред тя би направила просто профил на служителя си. Понякога минава време Амазон да спипат такава схема, а и нерекъснато излизат нови, но рано или късно ги хващат в крачка, блокират им парите по сметката за 3 месеца докато се изяснят нещата. Наскоро имаше случай с една китайска фирма, които ползвали пак така служител като твоята приятелка с английски адрес. Оказа се, че фирмата е някакъв скам и хората си пазарували продукти уж от Англия, уж които трябвало да дойдат до 2-3 дена, а те идвали за 3-4 седмици или въобще не идвали. И се говореше, че ги пускат от Китай до този английски адрес и после пращат от там до клиента и клиента вижда, че марката е от англия, а не китай и после ги баламосвали, че пощата ги е забавила. И това е само един от стотици случаи. Затвориха им акаунта и имаше разследване. Работата не е чиста и рано или късно ще я хванат и вашата хитруша. Дали и каква може да е отговорността на твоята приятелка предполагам зависи от договора й, и въобще валидността му, нямам представа, адвокат би ви дал най-точна информация по отношение на отговорностите. Затова моят съвет е да се откаже докато не е късно. Също ме съмнява, че предната й служителка я измамила. С какво я е измамила, при условие, че тя не е имала достъп до финансите и продуктите? Просто е разбрала за какво иде рече и затова се е отказала, а тази ви говори врели некипели. Успех!
    Wild is the wind

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ebay, Amazon - Online selling

http://www.bgben.co.uk/index_read_po...d_polezni=1467 Ако сте още фенове на Ebay, пригответе се и за такса от 20% VAT при всяка ваша продажба
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Нека да уточним, че ДДС се плаща от купувача, не от продавача. Тези 20 % ще бъдат част от цената. По- натам пазарът ще определи цената.
    Нищо ново под слънцето.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

12. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Не съм правила поръчка от Amazon
    От Sarah във форум Пазаруване
    Отговори: 37
    Последно мнение: 14-03-2013, 14:46
  2. Някой ползва ли Amazon Kindle
    От petvas във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 50
    Последно мнение: 02-11-2011, 10:21
  3. Selling Off Britain - Channel4 Dispatches
    От Bassman във форум Общ форум
    Отговори: 3