Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 58
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ebay, Amazon - Online selling

Здравейте,

Бих искал да попитам дали има наши съграждани практикуващи онлайн търговия?
    Отварям темата, за да може да си помогнем взаимно, да обменяме опит и идеи, а защо не и общ бизнес.

Също така ще се радвам ако има и хора желаещи в бъдеще да развиват такава дейност. С радост бих помогнал.

2. БЛАГОДАРЯ magna13 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! magna13 liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ebay, Amazon - Online selling

Цитирай Първоначално написано от ccna Виж мнението
    Здравейте,

Отварям темата, за да може да си помогнем взаимно, да обменяме опит и идеи, а защо не и общ бизнес.

Също така ще се радвам ако има и хора желаещи в бъдеще да развиват такава дейност. С радост бих помогнал.
    По какъв начин би могъл да помогнеш на тези, които искат да развиват такава дейност в бъдеще? Питам с добри намерения, да се изясни кой какво очаква и какво предлага.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ lordm, rumi_066 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ebay, Amazon - Online selling

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    По какъв начин би могъл да помогнеш на тези, които искат да развиват такава дейност в бъдеще? Питам с добри намерения, да се изясни кой какво очаква и какво предлага.
    Здравей,

Бих могъл да помогна с ИНФОРМАЦИЯ, с много информация и полезни съвети.
    Имам успешен онлаин бизнес тук в УК и просто бих искал да споделя знанията и опита които имам.
    Както написах в първия си пост целта е да обменяме опит и идеи, да си помогнем взаимно.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Има доста според мен, наскоро си купих нещо по ебей от Англия и се оказа, че човека е българин който продава продукта.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

кмет Аватара на Plovdiv
    Post Thanks / Like

Какво продаваш?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Plovdiv Виж мнението
    Какво продаваш?

Здравей,

Продавам главно LED и Xenon светини.

Freelance Photographer Аватара на photographer
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ebay, Amazon - Online selling

Наскоро един приятел в БГ се опита да ме зариби, всъщност дори успя..., като ме свърза с БГ съплайър, който препордаваш чрез дроп шишинг всевъзможни неща, като маркови очила, дискове, аксесоари, части за велосипеди, електроуреди и др. Всичко разбира се идва от китай и се продава в САЩ (в неговия случай), а човека си е в БГ и печели от комисионните. За него си бачкат още няколко човека и така процента на печалба само се увеличава. Тъкмо бях започнал да трупам фийдбек като селър и заминах за Англия и не успяхме да продължим партньорството... Ако става въпрос за такъв тип търговия и работа - мисля, че бих участвал?!

Пишете тук или на ЛС

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Здравей,

Бих могъл да помогна с ИНФОРМАЦИЯ, с много информация и полезни съвети.
    Имам успешен онлаин бизнес тук в УК и просто бих искал да споделя знанията и опита които имам.
    Както написах в първия си пост целта е да обменяме опит и идеи, да си помогнем взаимно.
    Здравейте,

Аз съм любопитен да разбера за какво става въпрос и как работи подобна система.
    Имам нямамъв опит в друга сфера на онлайн бизнеса и бих искал да разбера как работят системите на e-bay и Amazon.

Поздрави!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Drop shipping-а не е ли против правилата на ибей? Тука помня една тема... Блокиран Paypal заради Ebay- как да създам нов?

Аз не съм наясно с правилата в тази посока, затова питам.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от photographer Виж мнението
    Наскоро един приятел в БГ се опита да ме зариби, всъщност дори успя..., като ме свърза с БГ съплайър, който препордаваш чрез дроп шишинг всевъзможни неща, като маркови очила, дискове, аксесоари, части за велосипеди, електроуреди и др. Всичко разбира се идва от китай и се продава в САЩ (в неговия случай), а човека си е в БГ и печели от комисионните. За него си бачкат още няколко човека и така процента на печалба само се увеличава. Тъкмо бях започнал да трупам фийдбек като селър и заминах за Англия и не успяхме да продължим партньорството... Ако става въпрос за такъв тип търговия и работа - мисля, че бих участвал?!

Пишете тук или на ЛС
    Здравей,

За дропшипинга, за който говориш има доста изписано в интернет.
    https://dsdomination.com/show/page/home - това е саит за започване на такъв тип онлайн бизнес.
    sapounov - това е Скаипа на човек който може да ти обясни как работи точно системата. Той прави презентации на Български по Скаип всеки ден от 19:30 УК време .
    Общо взето каква е системата:
    Намирате продукти от amazon.com които са сравнително по евтини от ebay.com и ги пускате за продаване в ebay.com(Американския ebay). Вашата печалба е разликата в цената между amazon и ebay.

Разбира се има и други варианти на дропшипинга, но системата която съм посочил по-горе е точно за начинаещи и я препоръчвам.
    Надявам се да не изглежда,че зарибявам хората с начин да изкарат бързи пари след като си заплатят за дадената система(системата DS Domination струва 20$ на месец). Просто я дадох за пример, защото всичко в системата е построено много просто и са обяснени основни неща, които са задължителни за започването на такъв тип бизнес. Също така имат група във Фейсбук(БГ група) и там по всяко време може да получите помощ от вече практикуващи този тип онлайн търговия.
    Мисля да спра дотук, защото наистина взе да звучи като "зарибявка"

[/QUOTE]Drop shipping-а не е ли против правилата на ибей? Тука помня една тема... Блокиран Paypal заради Ebay- как да създам нов?[/QUOTE]

Дропшипинга не е против правилата на ибеи.
    По въпросната тема за блокирания пеипал, човекът просто не е следвам правилата им.
    Пеипал имат строго определена политика която ако не следваш получаваш бан.

13. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

Drop shipping-а не е ли против правилата на ибей? Тука помня една тема... Блокиран Paypal заради Ebay- как да създам нов?
    Дропшипинга не е против правилата на ибеи.
    По въпросната тема за блокирания пеипал, човекът просто не е следвам правилата им.
    Пеипал имат строго определена политика която ако не следваш получаваш бан.
    Да, така е. Неправилно съм задала въпроса си.

Ето ги отговорите за тези, които четат на английски. Останалите могат да минат страницата през google translate.
    http://www.ebay.com/gds/Drop-Shippin...0405746/g.html

Много любопитно четиво и отварящо очите...

Гугъл търсачка на форума

кмет Аватара на Plovdiv
    Post Thanks / Like

Аз съм в подобна схема. Продуктите ни се продават в най различни web магазини собственост на различни хора. Реално те нищо нямат, някой като поръча по техните сайтове идва в нашата система и го пращаме директно на клиента, а онзи си прибира комисионната. Като част от тази схема е например сайта на B&Q - част от нещата които са в сайта им аз ги пращам.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Искам да попитам някой внася ли стока тук в УК с цел продажба?
    От Китай, Европа, Америка ?

http://www.alibaba.com/

В този саит може да намерите всякакви стоки. Може да се свържете директно с производителите, вносителите или продавачите на едро. Много полезен саит стига да внимавате да не ви измамят. Ползвайте винаги Paypal или Escrow за плащане.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, имам и аз 2-3 въпроса които са много важни за мен и другите които ще четат темата след мен.

1... Започнах да продавам разни неща в Ибей като хоби, след това опитах и с препродажба и взе че тръгна (като за джобни парички е добре). За да съм легален искам да се регистрирам като SOLE TRADER.
    Проблема ми е че вече имам GROSS от около 2000 паунда а нямам документи за нито едно от купените неща (не ги пазя). При регистрация или след това като плащам данъци ще се изискват ли тези документи или мога да кажем да започна от днес на чисто като ги оставя в миналото.

2.... След като започна на чисто, искам да купувам стоката от БГ
    (като членка на ЕУ мито не плащаме)
    Какви документи са ми нужни от БГ за да важат тук когато си правя годишния финансов отчет.
    ((( Дали е достатъчна касовата бележка,
    фактура ли или трябва да превеждам всяка една от БГ на ЕН )))

Поздрави

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от kiralenko Виж мнението
    Здравейте, имам и аз 2-3 въпроса които са много важни за мен и другите които ще четат темата след мен.

1... Започнах да продавам разни неща в Ибей като хоби, след това опитах и с препродажба и взе че тръгна (като за джобни парички е добре). За да съм легален искам да се регистрирам като SOLE TRADER.
    Проблема ми е че вече имам GROSS от около 2000 паунда а нямам документи за нито едно от купените неща (не ги пазя). При регистрация или след това като плащам данъци ще се изискват ли тези документи или мога да кажем да започна от днес на чисто като ги оставя в миналото.

2.... След като започна на чисто, искам да купувам стоката от БГ
    (като членка на ЕУ мито не плащаме)
    Какви документи са ми нужни от БГ за да важат тук когато си правя годишния финансов отчет.
    ((( Дали е достатъчна касовата бележка,
    фактура ли или трябва да превеждам всяка една от БГ на ЕН )))

Поздрави
    Здравей,

Предполагам си регистриран като self emplyed, а това означава, че можеш да продаваш легално. SOLE TRADER чисто и просто означава SELF EMPLYED.
    HMRC дава обяснение така:

Sole traders

If you’re a sole trader, you’re running your own business as an individual. This is known as being ‘self-employed’. You can keep all your business’ profits after you’ve paid tax on them.

Sole trader tax and NI
    Като SOLE TRADER(едноличен търговец) плащаш данък върху печалбата.

Ако годишните печалби надвишават Ј 7,755, ще трябва да платиш и Class 4 NICs (9% върху печалбата до Ј 41 450, 11% на годишна печалба над тази цифра).
    Трябва да водиш подробни финансови отчети за бизнеса си, както и доказателство за всички разходи (например квитанции, фактури, сметки за комунални услуги и др.)

Както виждаш всичко е същото като с self employed.
    За самите фактури и касови бележки от България може би трябва да се консултираш със счетоводител.
    Аз бих процедирал по следния начин:
    Бих искал след като закупя стоката да ми бъде издадена фактура(на български да е няма ядове), на която най-отдолу ще накарам продавача да напише COST: 1200 Euro и да сложи печата.
    Еврото е Европейска парична единица и затова смятам, че по този начин HMRC-то би приела с удоволствие фактура съставена по този начин. И все пак консултация със счетоводител е желателна.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей "ccna" Много благородно от твоя страна да отвориш темата и да си толкова полезен. Да ти се връща многократно!
    Аз съм абсолютно нов за Ebay и Amazon търговията но, надушвам къде има хляб! Ще съм ти много благодарен за няколко отговора. Имам 3-4 хиляди евро средства за начален капитал. Мога ли според теб да организирам така нещата, че да продавам на англичани и като цяло автентични български занаятчийски изделия и стоки. Добре презентирани с обложки и видео материали. Майка ми живее в Лондон, остановена и готова за бизнес. Нужна ли ми е тя или мога от тук да си действам нещата? Та виждаш колко съм невеж, моля те ориентирай ме! Благодаря

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

иБей и пейпал се разделят - какво значи това?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

21. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nio82 Виж мнението
    Здравей "ccna" Много благородно от твоя страна да отвориш темата и да си толкова полезен. Да ти се връща многократно!
    Аз съм абсолютно нов за Ebay и Amazon търговията но, надушвам къде има хляб! Ще съм ти много благодарен за няколко отговора. Имам 3-4 хиляди евро средства за начален капитал. Мога ли според теб да организирам така нещата, че да продавам на англичани и като цяло, автентични български занаятчийски изделия и стоки. Добре презентирани с обложки и видео материали. Майка ми живее в Лондон, остановена и готова за бизнес. Нужна ли ми е тя или мога от тук да си действам нещата? Та виждаш колко съм невеж, моля те ориентирай ме! Благодаря

Намери куповачите първо, вземи прочети внимателно всички клаузи като продавач ние не може да знаем дали англичаните ще ти ги купуват
    Преди да изгориш с 3, 4к пробвай 200, 300 но преди всичко прочети внимателно как седят нещата с отваряне на сметка в пей пал и т н
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    иБей и пейпал се разделят - какво значи това?
    Нищо просто че се разделят ) първоначално те си бяха отделно после станаха едно, сега пак отделно, нищо страшно,) пак ще се разплаща с пей пал.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

24. БЛАГОДАРЯ amatoria thanked for this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Явно никой не знае, но пускам пак въпроса - по-малките е-комърс сайтове как организират изпращането на стоката до потребителя който я е закупил? Ползват услугите за доставка на компани като Роял мейл примерно, или някакви по-изгодни фирми?
    Sub Footage

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    Явно никой не знае, но пускам пак въпроса - по-малките е-комърс сайтове как организират изпращането на стоката до потребителя който я е закупил? Ползват услугите за доставка на компани като Роял мейл примерно, или някакви по-изгодни фирми?
    Зависи за каква стока се изпраща за малки пратки Royal Mail са най-изгодни... книгата която продавам я изпращам с Royal Mail.
    A иначе MyHermes и UKmail са добри като цени за по големи пратки.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

27. БЛАГОДАРЯ DerManko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DerManko liked this post
    Recommend DerManko recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Ebay, Amazon - Online selling

Здравей "ccna" бих желал да се свържа с теб, моля остави ми мейл, на който да ти пиша . Благодаря !

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравей "ccna",
    хубава тема. Аз се занимавам с продажби в ebay.Пиши ми на лични ,може да обменим информация.

Здравейте,

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Ако продаваш неща от които нямаш ползва,но не си търговец мисля,че Ибей си е набутвация.Първо ти взимат някакви пари за обявата,после 10% от цената си ги лапва Ибей,после имаш Пейпъл такса,после имаш такса да дръпнеш парите в картата,че и годишен лимит от 2к и нещо лири...хич не я виждам далаверата.Като имам нещо за продаване една обява в гъмчо и чиста работа.Ако могат и такса ток да ти сложат,щи и простотията

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Ако продаваш неща от които нямаш ползва,но не си търговец мисля,че Ибей си е набутвация.Първо ти взимат някакви пари за обявата,после 10% от цената си ги лапва Ибей,после имаш Пейпъл такса,после имаш такса да дръпнеш парите в картата,че и годишен лимит от 2к и нещо лири...хич не я виждам далаверата.Като имам нещо за продаване една обява в гъмчо и чиста работа.Ако могат и такса ток да ти сложат,щи и простотията
    Не знам дали си забелязал , но доста голям процент от стоката която се продава в Ибей е крадена, така че на доста "продавачи" там им излиза сметката да продават
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Не съм правила поръчка от Amazon
    От Sarah във форум Пазаруване
    Отговори: 37
    Последно мнение: 14-03-2013, 14:46
  2. Някой ползва ли Amazon Kindle
    От petvas във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 50
    Последно мнение: 02-11-2011, 10:21
  3. Selling Off Britain - Channel4 Dispatches
    От Bassman във форум Общ форум
    Отговори: 3