Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 58
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви помощи се полагат ако очакваме или имаме дете

Напоследък раздадоха много ИЛР и много хора вече имат право да получаат различни помощи.
    в слдващите дни ще опиша всички помощи, за които може да се кандидатства, когато очаквате дете или имате дете/ца, на какви условия трябва а отговаряте, за да ги получавате, както и начина, по който се кандидатства.
    моя лична преценка е информацията да бъде достъпна само за хора, регистрирани в сайта и участници в него.
    [hide=30]
    1. CHILD BENEFIT
    Child benefit се плаща на всеки, който отглежда дете. бенефита се плаща за всяко дете, което отговаря на съответните изисквания и не се влияе от доходите и спестявнията на родителя.
    За да получавате child benefit, трябва да отглеждате дете, което да отговаря на поне едно от следните условия:
    - не е навършило 16 години
    - не е навършило 19 години и е in full-time non-higher education
    - между 16-17 години, напуснало училище и registered for work or training with the Careers or Connexions Service or similar

Сумата е 17 лири за първо дете и 11.40 лири за всяко следващо (седмично)

Child benefit се заплаща на всеки 4 седмици, но можете да го получавате седмично, ако
    - сте самотен родител
    - ако вие или съпругът (партн'р) получавате Income Support или Income-based Jobseeker's Allowance

Child benefit може да се плаща директно в банковата ви сметка, Post Office® или National Savings account, която приема Direct Payment.

следва[/hide]
    Последно редактирано от madlena : 07-01-2006 на 22:52
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

2. БЛАГОДАРЯ selectra, Dorina72, radoslava_44, cores thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Какви помощи се полагат ако очакваме или имаме дете

vane 77, твоята информация не е то4на: можеш да полу4аваш детски и такс кредит при определени условия, напр. ако имаш ИЛР.
    мадлена, много хубава идея, ще помогнеш на много майки! дали да направиш достъпна информацията за нерегистрирани, е твоя работа. все пак, ти ще се блъскаш по сайтовете да ровиш и пействаш и обясняваш, така 4е както го направиш, така. а който иска да про4ете, винаги може да се регистрира.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

6te ti bada blagodarna ako ima pove4e informacia za6toto az 4akam dete i imam 1 na 10godini.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

moje, nesam sigurna,az v momenta 4akam tazi viza,nadiavam se da doide po skoro.

Нов потребител Аватара на shark
    Post Thanks / Like

Всички които са си плащали NI имат право да получават statutory maternity pay даже и да нямаит ILR. Това според НО не е public funds (ЕСАА не могат да получават само Public Funds). Прочетете тук: http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind...lic_funds.html Свалете си и лифлета. Там е обяснено още по-подробно. Не напразно в аппликейшъна за statutory maternity pay няма графа за имиграционен статут, докато в този за Child Benefit има. За съжаление го прочетох твърде късно, но се надявам всички, които имат право да прочетат това навреме! Child Benefit and Tax Credits можем да получаваме след ILR.

7. БЛАГОДАРЯ WindTalker thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shark
    Всички които са си плащали NI имат право да получават statutory maternity pay даже и да нямаит ILR. Това според НО не е public funds (ЕСАА не могат да получават само Public Funds). Прочетете тук: http://www.ind.homeoffice.gov.uk/ind...lic_funds.html Свалете си и лифлета. Там е обяснено още по-подробно. Не напразно в аппликейшъна за statutory maternity pay няма графа за имиграционен статут, докато в този за Child Benefit има. За съжаление го прочетох твърде късно, но се надявам всички, които имат право да прочетат това навреме! Child Benefit and Tax Credits можем да получаваме след ILR.
    ами аз не мисля че някога е имало спор за получаване на SMP.ако ти имаше право на SMP работодателят ти щеше да ти го изплаща. ти не кандидатстваш за него специално.
    Аз съм обяснявала в една друга тема за MA i SMP и как се получават.
    трябва да се направи разлика межди SMP i МА. ако ти си депендант и си имала право на работа и си работила това определено време за един и същ работосател щеше да вземеш SMP без да кандидатстваш специално за него. то си ти върви и го получаваш така както си получавла заплатата си, дори и да не се върнеш след това на същата работа.
    ако не отговаряш на условията за SMP мкоже да отговаряш на тези за MA. но и MA не се взима просто ей така, трябва да си била осигрена поне 26 седмици за последните 66 седмици, считано до термина ти.
    Последно редактирано от madlena : 28-03-2006 на 22:51

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

За SMP Мадлена го е написала подробно. само да допълня,че за него наистина не се кандидатсва,а имаш право ако си работил 26 седмици за настоящия си работодател ( или трябва да си работил към датата на забременяването,не си спомням точно). Ти трябва да представиш maternity certificate на работодателя си и тои трябва да ти отговори с писмо с детаили за:
    1. дата на започване на maternity leave
    2. дата на връщане на работа
    3. детаилна калкулация какво и на каква дата ще ти бъде плащано......нямам време да опиша подробно всичко сега. Но това е само за SMP.

Напреднал
    Град
    west yorks
    Post Thanks / Like

Когато аз ползвах отпуска по майчинство доколкото си спомням аз трябваше да уведомя работодателя писмено кога мисля да излеза в майчинство и кога ще се върна на работа. Може ако искаш да работиш до деня на раждането - от теб си зависи. После когато искаш да се върнеш на работа - пишеш писмо и уведомяваш че имаш намерение да се върнеш на еди коя си дата. Работодателя може да се свърже с теб да уточни кога е най-удобно за двете страни.

staro ku4e Аватара на ifff
    Post Thanks / Like

Аз и жена ми преди месец получихме ИЛР. Имаме дете на 2 години и 2 месеца родено в Лондон. Не сме клеймвали никакви чайлд бенефити,помощи и т.н. Мислехме че това ще се отрази на молбата ни за ИЛР. Жена ми беше селфемплойд, а аз прикрепен към нея. Сега очакваме второ дете. Може ли някой по-запознат(като Madlena,Nel и други) да ми каже какви точно помощи и т.н. ни се полагат, може ли да се клеймва нещо за първото дете или вече е късно. На какви условия трябва да отговаряме за да ги получим, начина по който се кандидатства и т.н. Предварително благодаря.

Старо куче
    Post Thanks / Like

child benefit-изплаща се 3 месеца със задна дата и child tax credit изплаща се при доход на семейството под 52 или 56000 раунда

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ifff
    Аз и жена ми преди месец получихме ИЛР. Имаме дете на 2 години и 2 месеца родено в Лондон. Не сме клеймвали никакви чайлд бенефити,помощи и т.н. Мислехме че това ще се отрази на молбата ни за ИЛР. Жена ми беше селфемплойд, а аз прикрепен към нея. Сега очакваме второ дете. Може ли някой по-запознат(като Madlena,Nel и други) да ми каже какви точно помощи и т.н. ни се полагат, може ли да се клеймва нещо за първото дете или вече е късно. На какви условия трябва да отговаряме за да ги получим, начина по който се кандидатства и т.н. Предварително благодаря.
    Child benefit- от датата на ИЛР,мо както katiogi каза само за 3 м назад,ако клеимваш сега ще ти е за 2 месеца,щом имаш ИЛР от един.
    Всичко можеш да клеимваш на интернет - саита на ИР......само ЧБ е твърда сума - Ј17.45,всичко останало е в зависимост от доходите. Освен това има изсквания за определени часове работа на седмица тн...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Child benefit- от датата на ИЛР,мо както katiogi каза само за 3 м назад,ако клеимваш сега ще ти е за 2 месеца,щом имаш ИЛР от един.
    Всичко можеш да клеимваш на интернет - саита на ИР......само ЧБ е твърда сума - Ј17.45,всичко останало е в зависимост от доходите. Освен това има изсквания за определени часове работа на седмица тн...
    Не ЧБ не е твърда сума ,тя се осъвременява всяка година в зависимост от инфлацията,но покачването е почти незабелижимо
    Последно редактирано от katiogi : 30-05-2006 на 19:07

Старо куче
    Post Thanks / Like

не се и изисква да работиш,за да получаваш ЧБ, даже той може непрекъснато да се прехвърля от единия на другия родител в зависимост от това кой е в по изгодна пенсионна ситуация, CHILD TAX CREDIT е замислен като помощ,която да ликвидира бедността при децата,така че също може да кандидатствувате,стойноста му зависи от доходите ви,за да кандидатсвате обаче за working tax credit трябва да работите някакъв минимум сега не се сещам но в саита на INLAND REVENUE всичко е казано

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi
    Не ЧБ не е твърда сума ,тя се осъвременява всяка година в зависимост от инфлацията,но покачването е почти незабелижимо
    За твърда сума имах предвид,че не е зависима от доходите. Знам,че се актуализира всяка година.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,момичета!
    Въпросът ми е може би малко тапичак,но въпреки това ми се иска да чуя мнения.
    От 6 години живея в UK,работих селф-емплод.
    Преди 1год и половина обаче,реших да се върна и родя в БГ.Бебето беше на 4 месеца когато пак си дойдохме тук.
    Прочетох всичко за Child Benefit в HМREVENUE&CUSTOMS,но там навсякъде се споменава че трябва да се изпрати Birth certificate(а нашият е БГ!?!).
    Има ли някои с подобен проблем или знаете ли какво се прави в такива случаи?
    Забравих да кажа че вече сме с ИЛР.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

изпращаш формата за чайлд бенефит и прилагаш бг акт за раждане, непреведен.
    аз бях в същото положение и специално им се обаждах да ги питам. казаха че не трябва да е преведен. ако те имали нужда от превод щели да си го преведат. акта им трябва само за да потвърдят датата на раждане.
    успех

Напреднал
    Град
    bourgas/london
    Post Thanks / Like

в тази връзка моля за инфо имам ли право на някакви помощи при положение, че с детето сме присъединени към бизнесвизата на съпруга ми. аз не работя, детето е на 1г.8м.
    от скоро сме в лондон и не са ми ясни правилата все още.
    благодаря!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pinkpanther
    в тази връзка моля за инфо имам ли право на някакви помощи при положение, че с детето сме присъединени към бизнесвизата на съпруга ми. аз не работя, детето е на 1г.8м.
    от скоро сме в лондон и не са ми ясни правилата все още.
    благодаря!
    За съжаление нямаш право на нищо,предвид статута ти. Когато ти е издадена присъединителната виза мъжа ти е доказал,че има средства да ви издържа без да се опира на публик фондс(от където идват бенефитите). Ако вземете ИЛР тогава имате право на всичко.

На почивка
    Post Thanks / Like

зара можеш ли да ми кажеш ние имаме илр от януари тази година,сина ми беше на 4 месеца тогава когато взехме илр,заминахме веднага за бг ,стояхме 5 месеца,сега кандидатствах за child benefit,за колко време назад сте ми платят,преди месец и повече кандидатствах online,искаха ми допълнителна информация за статута ми доказателство преди няколко дни

На почивка
    Post Thanks / Like

ще ви разкажа един случаи с една моя приятелка.тя и мажа и чакаха илр по време на нейната бременност,в началото на бременността си работи много малко,интересуваше се как може да получи майчинство тук,тя е прикрипена към съпруга и,за малко си смени статута стана селф емплоъед после емплоъед пак,навсякъде и казваха че не може да вземе майчинство,в някои институции ходи да пита,после отиде до един job center ,оттам и дадоха документи да попълни,и формата матб1 като доказателство че е бременна и искаха,и после получи писмо да е питат кога иска да и почне плащането на майчинството,не и бяха нужни 26 седмици да е работила,както при мен например,до колкото знам майчинството и е колкото беше моето,първия месец 90 процента после по 108 на седмица

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nadej
    зара можеш ли да ми кажеш ние имаме илр от януари тази година,сина ми беше на 4 месеца тогава когато взехме илр,заминахме веднага за бг ,стояхме 5 месеца,сега кандидатствах за child benefit,за колко време назад сте ми платят,преди месец и повече кандидатствах online,искаха ми допълнителна информация за статута ми доказателство преди няколко дни
    Не съм чула да има промяна,но беше 3 месеца със задна дата. Но при теб не знам как си с датите,защото пък не трябва да си била повече от 8 седмици извън страната,което пък горе долу е пак 3 месеца.

Post Thanks / Like

ще ви разкажа един случаи с една моя приятелка.тя и мажа и чакаха илр по време на нейната бременност,в началото на бременността си работи много малко,интересуваше се как може да получи майчинство тук,тя е прикрипена към съпруга и,за малко си смени статута стана селф емплоъед после емплоъед пак,навсякъде и казваха че не може да вземе майчинство,в някои институции ходи да пита,после отиде до един job center ,оттам и дадоха документи да попълни,и формата матб1 като доказателство че е бременна и искаха,и после получи писмо да е питат кога иска да и почне плащането на майчинството,не и бяха нужни 26 седмици да е работила,както при мен например,до колкото знам майчинството и е колкото беше моето,първия месец 90 процента после по 108 на седмица

Това е maternity allowance.........и е на база,че все пак е работиа като емплои.....има условия и за това....

На почивка
    Post Thanks / Like

искаш да кажеш че сме били повече време в бг от позволеното ли,аз съм прикрепена към мажа ми,а той си беше в uk през цялото време

Post Thanks / Like

искаш да кажеш че сме били повече време в бг от позволеното ли,аз съм прикрепена към мажа ми,а той си беше в uk през цялото време
    Не става дума за теб или за него,детето трябва да не е било повече от 8 седмици. Всъщност те дори казват,че ако заминаваш зад граница за повече от 8 седмици трябва да ги уведомиш за да спрат плащанията. Но така или иначе със задна дата до 3 месеца.

На почивка
    Post Thanks / Like

доколкото знам са е водили като безработна,като са и дали майчинството

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 21-09-2014, 09:40
  2. Имаме ли право на помощи без НИН, от 2 месеца в UK?
    От valentin1024 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 22
    Последно мнение: 29-08-2012, 07:50
  3. на какви стипендии имаме право в uk
    От philip във форум Образование в UK
    Отговори: 42
    Последно мнение: 29-11-2011, 18:00
  4. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16
  5. Отговори: 37
    Последно мнение: 10-01-2006, 11:49

Отметки