Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Freelance Photographer Аватара на photographer
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Здравейте,

Много не дискутирате в темите за childcare, но нас като новодошли ни интересуват много въпроси, в това число искаме да получим актуална информация, за да можем да запишем детето ни за nursary, което е на 2 години. Плануваме да го запишем идния септември (или края на август, ако е възможно), когато реално ще бъде на 2г. и 3 месеца. Обиколихме няколко "градини и ясли" в нашия район, ориентирахме се и за таксите (м/у 38-44 GBP на ден, 180-200 за пет дни, пълен ден) и почти навсякъде казах, че може да получим до 15 безплатни часа на седмица, това по наши сметки намалява с 50-60 паунда горепосочените суми. Въпроса е какво трябва да направим за да получим тези безплатни часове? В една от градините ни питаха за child tax credit or other benefits... и малко взехме да се объркваме? Освен тези 15 часа и начина по който може да ги получим, може ли някой да обясни може ли да кандидаатсваме за някакви други превилегии що се отнася до малкото ни човече, както и това, че сме супер пресни и наскоро дошли в страната?
    Моля, не ме разбирайте погрешно - не искаме да точим хазната или да се издържаме от помощи, а по-скоро да ни посъветвате какво влиза в правата и привилегиите, с които разпоалагаме и като нови да ни посъветвате, защото тук системата и реда са наистина различни, а знаете как е в началото и колко е трудно...

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Знам че тези 15 часа се получават като детето навърши 3 години и градината в която искаш да го запишеш ти дават някяква форма и ти помагат да го уредиш.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Знам че тези 15 часа се получават като детето навърши 3 години и градината в която искаш да го запишеш ти дават някяква форма и ти помагат да го уредиш.
    Това е едно на ръка. Но днес в градината ни казаха, че има вариант да кандидатсваме (мисля, че споменаха job center-а) и на база доходи да получим и 15 часа фрий за дете до 3 годишна възраст, а и ние казахме, че нашия е на 2 години.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Цитирай Първоначално написано от photographer Виж мнението
    Това е едно на ръка. Но днес в градината ни казаха, че има вариант да кандидатсваме (мисля, че споменаха job center-а) и на база доходи да получим и 15 часа фрий за дете до 3 годишна възраст, а и ние казахме, че нашия е на 2 години.
    Може..има 15 часа безплатни за под 3 годишни ...но се отнася за най-бедните...точно така е записано...poorest families, които се квалифицират за free school meals etc......мен ако ме питаш , а и някой друг ще се съгласи с мен, стой далече от тази прослойка...това е утайката...освен ако не искаш да се идентифицираш с тях.... общо взето стягай и задника и изкарвай пари за градината.....

6. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Тези часове ги получаваш когато взимаш определени бенефитс.
    Преди всичко трябва да имате нин да взимате такс кредит на определен рейт или определени други бенефитс без за навлизам в подробности.
    С две думи не може от вратата за краката.
    Ако сега сте дошли приоритетите са ви по различни. За безплатни часове може да милите в най добрият случай след 4 5 месеца
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

8. БЛАГОДАРЯ merry, photographer thanked for this post
    Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Ако получавате WTC не можете да получите тези безплатни часове/до 3 год/, можете да получавате чайлд кеър кост хелп, който е до 70% от таксата за градина, в зависимост от дохода ви. Безплатните часове за деца под 3год са за семейства изцяло на бенефити, неполучаващи уоркинг такс кредити, по някаква програма за ранно развитие на деца от соц слаби семейства. Поне така е в нашата община.

10. БЛАГОДАРЯ Zara, merry, photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Цитирай Първоначално написано от cocaloca Виж мнението
    Ако получавате WTC не можете да получите тези безплатни часове/до 3 год/, можете да получавате чайлд кеър кост хелп, който е до 70% от таксата за градина, в зависимост от дохода ви. Безплатните часове за деца под 3год са за семейства изцяло на бенефити, неполучаващи уоркинг такс кредити, по някаква програма за ранно развитие на деца от соц слаби семейства. Поне така е в нашата община.
    Много благодарим за полезния отговор! От написаното излиза дори, че този чайлд хелп е още по-полезен и нужен от самите 15 безплатни часа. Дали е възможно да ни дадете линк с по-подробна информация за начините и условията за кандидатстване. Ние сме тук от скоро, все още си чакаме НИН дори. Плануваме да запишем детето ни след 3-4 месеца така или иначе, но през този период искаме да направим всичко необходимо за това. Някакви по-подробни съвети къде и какво трябва да направим?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Трябва да кандидатствате за такс кредити което става след като имате нин и сте започнали да работите.

13. БЛАГОДАРЯ photographer, musi thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

15. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Планувате да го запишете след 3-4 месеца и да започне в нърсърито Септември. Не знам как е там където живеете, но тук при нас се записва поне с година напред. Нашият син е на 13 месеца в момента и в началото на годината го записахме за следващата ( Септември 2015). Преди около 2 месеца приятели искаха да запишат и техния син, но места вече нямаше. Нито парт, нито фул тайм. Местата не са много и ако градината е добра свършват бързо. Действайте от сега.

You'll Never Walk Alone

17. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Ами тук нърсърите, които посетихме в едната нямаше места, но в другите само ни питаха от кога искаме да го запишем. Тази, в която нямаше места ни взеха координатите и казаха, че те самите ще се обадят през август. Само в нашия район има няколко градини, една даже е в съседната къща - тази, за която няма места в момента. Да и тук градините МНОГО се различават от тези в България и в положителния и в отрицателния смисъл - много по-малки са, персонала е в пъти повече, има доста занимавки и различни пособия, но на нас не ни хареса основно това, че децата нямат легла и като им се доспи ги слагат някъде по земята или пък където сварят, а часове за следобеден сън не са предвидени...

A сигурно ли е, че за пълен ден. Тази цена 38-44 на ден по надолу за колко часа е? Аз като бях на тая вълна и търсех най-ниското което намерих беше 12 на час. А за чайлд майндер 4,50, но те обикновено не взимат за повече от 2-3 часа. Поне тук е така.

20. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Това което си получил като цени за пълен ден детска градина ми звучи доста евтино,ако е така значи при вас детските градини са поне с 30% по евтини от тези в нашия район(NW Лондон).При нас взимат минимум 1200 на месец за пълни дни по 5 дена в седмицата. 15те безплатни часа важат само за деца над 3 години или за деца на социално слаби семейства. Така че няма как на 2 години и 3 месеца вашето дете да за се възползва освен ако не сте на помощи. Моето дете ходи на частна детска градина от 2 годишно,скоро като направи 3 чак тогава се квалифицира за 15те безплатни часове на седмица. Ако детската градина няма места записването е само в листа на чакащите. Детските градини винаги дават предимство на по заможните деца,тези с повече часове. Така че според мен ако чакате за място по важен фактор е време което ще ходи детето, отколкото кога ще го сложите при чакащите. Също така най-много места се освобождават Септември месец тъй като децата в prеschool започват училище.
    В момента плащам малко над 500 паунда на месец за 4 дена в седмицата по 5 часа на ден. От Септември с безплатните 15 часа смятам да ходи пълна седмица по 5 часа като разликата ще продължа да си я поемам.

22. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

33 40 лири според мен е цената за палавин ден не за цял. В градината на най малкият ми син плащам 68 за пълен ден.

Нещо май не сте разбрали

24. БЛАГОДАРЯ Tralala thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Това което си получил като цени за пълен ден детска градина ми звучи доста евтино,ако е така значи при вас детските градини са поне с 30% по евтини от тези в нашия район(NW Лондон).При нас взимат минимум 1200 на месец за пълни дни по 5 дена в седмицата. 15те безплатни часа важат само за деца над 3 години или за деца на социално слаби семейства. Така че няма как на 2 години и 3 месеца вашето дете да за се възползва освен ако не сте на помощи. Моето дете ходи на частна детска градина от 2 годишно,скоро като направи 3 чак тогава се квалифицира за 15те безплатни часове на седмица. Ако детската градина няма места записването е само в листа на чакащите. Детските градини винаги дават предимство на по заможните деца,тези с повече часове. Така че според мен ако чакате за място по важен фактор е време което ще ходи детето, отколкото кога ще го сложите при чакащите. Също така най-много места се освобождават Септември месец тъй като децата в prеschool започват училище.
    В момента плащам малко над 500 паунда на месец за 4 дена в седмицата по 5 часа на ден. От Септември с безплатните 15 часа смятам да ходи пълна седмица по 5 часа като разликата ще продължа да си я поемам.
    повечето кансъли дават тея 15 часа от две години.трика на нърсаритата е че така извъртат нещата,че без доплащане става трудно

пп сега зех да мисля дали не казах голема глупост,че повечето кансъли дават 15те 4аса от 2 годишна възраст.знам,че брент ги дават,имам известни съмнения за хароу,макар че живея в него...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

26. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    повечето кансъли дават тея 15 часа от две години.трика на нърсаритата е че така извъртат нещата,че без доплащане става трудно

пп сега зех да мисля дали не казах голема глупост,че повечето кансъли дават 15те 4аса от 2 годишна възраст.знам,че брент ги дават,имам известни съмнения за хароу,макар че живея в него...
    Не съм се интересувал лично за това тъй като не сме социално слаби. Не мислиш ли че преди да ги отпуснат ще искат някакво доказателство преди това? Дори да ги отпуснат винаги могат да те изхващат при една малка проверка.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Ако не сте само-наети и работите за някоя по голяма компания на трудов договор, има вероятност фирмата да може да помогне с плащането на детската градина чрез childcare vouchers. Ние използваме точно такива ваучери за да покриваме по голямата сума от детската градина и е голяма помощ. При нас лимита е 220 паунда на месец или общо 440 за семейството (аз и съпругата ми работим във фирми които предлагат тези ваучери). Парите се одържат от заплатата ви и така спестявате данъци и insurance върху сумата. Максимума които се пести от данъци е близо 1000 паунда на година на човек.

29. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Те току що са дошли и дори нямат нин. За какви child catre vouchers им говориш

31. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Те току що са дошли и дори нямат нин. За какви child catre vouchers им говориш
    Нищо, утре фотографчето ще започне работа във Vogue и може да се окаже че има право на такива екстри. Хубаво е когато човек е информиран.

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Нашия квартал значи е евтинджос . Тук нърсъри за дете над 2г е между 45-55 за пълен ден/8-18/. Аз бях намерила едно на което плащах 28паунда от 9-15ч.

34. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Без да се обиждате, но не всички сме в Лондон, съответно цените явно варират... Градините които посетихме в нашия район (West Midlands) са такива 180-200 паунда/седмично и са за цял ден и 5 дневна седмица! Няма да крия, че като новодошли на нас не ни се струват изобщо евтини, но щом казвате, че е така - ще приемем, че сме в изгодно положение. Също така не успяхме да намерим различна от частна градина, защото по-нагоре казвате, че вашите деца са в такива. Каква всъщност е разликата и според вас има държавни детски градини ли? Разгледахме и информацията изрпатена ни в електронно писмо от една от градините, от там разбрахме как стои въпроса за 15-те безплатни часа за деца под 3 годишна възраст, ето го и самото описание:
    To claim 2 Year Old Free Entitlement Funding (government scheme which allows Tommies to offer up to 15 hours of free childcare each week), parents must be in receipt of one of the following:
    Child Tax Credit but do not receive Working Tax Credit and your annual income is less than 16,190 GBP
    Income Support
    Income-Based Job Seekers Allowance
    Income Related Employment and Support Allowance
    The Guarantee Element of State Pension Credit
    Asylum Seeker (Immigration & Asylum Act 1999, Part VI)

Сега ако някой може да разясни какво точно може да изпълним от горните условия, ще съм много благодарен. Не ме разбирайте погрешно - мога да си направя превод на описаното, само, че не знам как да го тълкувам! Например - ние тъкмо идваме в страната, ясно е че дохода ни за година назад е под 16 190 паунда, но можем ли да кандидатсваме в случая? Какво е Working Tax Credit и съответно как да избегнем получаването на такава помощ? Как да получим Child Tax Credit? Ето такива въпроси ни касаят...

Post Thanks / Like

Без да се обиждате, но не всички сме в Лондон, съответно цените явно варират... Градините които посетихме в нашия район (West Midlands) са такива 180-200 паунда/седмично и са за цял ден и 5 дневна седмица! Няма да крия, че като новодошли на нас не ни се струват изобщо евтини, но щом казвате, че е така - ще приемем, че сме в изгодно положение. Също така не успяхме да намерим различна от частна градина, защото по-нагоре казвате, че вашите деца са в такива. Каква всъщност е разликата и според вас има държавни детски градини ли? Разгледахме и информацията изрпатена ни в електронно писмо от една от градините, от там разбрахме как стои въпроса за 15-те безплатни часа за деца под 3 годишна възраст, ето го и самото описание:
    To claim 2 Year Old Free Entitlement Funding (government scheme which allows Tommies to offer up to 15 hours of free childcare each week), parents must be in receipt of one of the following:
    Child Tax Credit but do not receive Working Tax Credit and your annual income is less than 16,190 GBP
    Income Support

Сега ако някой може да разясни какво точно може да изпълним от горните условия, ще съм много благодарен. Не ме разбирайте погрешно - мога да си направя превод на описаното, само, че не знам как да го тълкувам! Например - ние тъкмо идваме в страната, ясно е че дохода ни за година назад е под 16 190 паунда, но можем ли да кандидатсваме в случая? Какво е Working Tax Credit и съответно как да избегнем получаването на такава помощ? Как да получим Child Tax Credit? Ето такива въпроси ни касаят...
    няма как как да ти кажем какво и как да получиш,защото всичко зависи от дохода ти.

37. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как да получим 15 безплатни часа на седмица за дете до 3 годишна възраст?

Income Support

Всички тези, барабар с working tax credit, са помощи. Получаването им зависи от доходите ви и семейните ви обстоятелства. Ако кандидатствате за такс кредити и единият от вас работи изискуемите часове (без които не вярвам да можете да съществувате), няма как да избегнете получаването им... Т.е. този текст казва, че на тези безплатни часове имат правво хората, които имат ниски доходи и не работят, по една или друга причина - например, по болест... Няма как да ви се обяснят всички помощи подробно, системата е доста сложна и различна. Ползвай търсачката в подписа ми, писано е за някои в този форум. За други можеш да прочетеш в http://infozauk.com/, за всички - в сайта на HMRC. Аз лично не съм много оптимистична как новодошли биха го постигнали, въпреки че това не е никакво "постижение", между нас казано.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

39. БЛАГОДАРЯ photographer thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    няма как как да ти кажем какво и как да получиш,защото всичко зависи от дохода ти.
    Доход още нямам. Нито аз, нито половинката, но искаме да започнем да си движим нещата за градината след 3-4 месеца. Това означава ли, че трябва да изчакаме да предвижваме нещата за градината, то трябва със сигурност поне един от нас двамата вече да работи. Нали и това е смисъла (един от смисъла, разбира се) оставянето на малкото дете, за да има възможност и втория родител да започне работа?!?

Аз лично не съм много оптимистична как новодошли биха го постигнали, въпреки че това не е никакво "постижение", между нас казано.
    Не знам, но имам чувството, че или не ме разбирате или аз говоря на някакъв странен език...BGhelp та дрънка

Post Thanks / Like

Доход още нямам. Нито аз, нито половинката, но искаме да започнем да си движим нещата за градината след 3-4 месеца. Това означава ли, че трябва да изчакаме да предвижваме нещата за градината, то трябва със сигурност поне един от нас двамата вече да работи. Нали и това е смисъла (един от смисъла, разбира се) оставянето на малкото дете, за да има възможност и втория родител да започне работа?!?

Не знам, но имам чувството, че или не ме разбирате или аз говоря на някакъв странен език...BGhelp та дрънка

Така.....няма да предъвквам, ще бъда много директна колкото и да не ти харесва.

първо, пристигнал си онзи ден,нямаш НИН дори и почваш да питаш какво ти се полага.....изобщо за да можеш да поискаш нещо трябва първо да почнеш да работиш...да имаш доход....струва ми се,единствената ти заетост е да проучваше какво откъде можеш да закачиш.....що не попита как,къде и т.н да започнеш работа, някой местен да ти помогне с нещо......

Бий си шута в задника и почни да работиш.....като допринесеш нещо за тази държава тогава може и да помислиш да искаш.....

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Майкъл Джексън почина на 50 годишна възраст
    От Green във форум Светски новини
    Отговори: 176
    Последно мнение: 26-06-2015, 19:38
  2. Майкъл Джексън почина на 50 годишна възраст
    От Green във форум Други новини
    Отговори: 162
    Последно мнение: 20-12-2012, 22:36
  3. Майкъл Джексън почина на 50 годишна възраст
    От Green във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 7