Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 41
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Question Не ми дават достатъчно часове преди майчинство

Здравейте
    Моля за съвет, бременна и в странна ситуация съм поради няколко причини: 1. Работя фул Тайм повече от две години и половина за компания. 2. От месец имаме нов бизнес мениджър, който за съжаление почти не виждаме, за да му се оплачем. 3. От три седмици и малко повече спряха да ме включват в графика за работа при положение, че нямат основателна причина и ми дават само по два дена колкото да съм писана. 4. Имаме уебсайт на който всеки може да поиска допълнителни часове, но уви човекът който прави графиците упорито ми изтрива желанията. 5. Аз имам нужда от още няколко седмици фултайм часове за да мога да взема 6 седмици матърнитито пейд от тази компания, но ако не правя минимума часове ще ме отрежат .
    Според вас мога ли да се оплача някъде за психологически тормоз като бременна, ако може така да се каже и как да си търся правата? Преди месец прецакаха една бременна с матърнитито като не й даваха часове и тя ми казва внимавай, но какво да внимавам, всеки ден им се моля за допълнителни часове и вече ми писва и как мога да се справя с такъв проблем, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели моля.
    "Бъди щастлив с това,което имaш, докато се бориш за това, желаеш!"

GalyaR
    Guest

По подразбиране За: Не ми дават достатъчно часове преди майчинство

Привет.

Смятах да ти отговоря лично на личната ни комуникация но така не е честно - отговорът може да е от полза на някой друг.
    Ще ти споделя моето лично мнение. Дали то ще съвпадне с твоето, няма как да знам, но може и да повлияе.

Смятам, че категорично трябва да си търсиш правата. Не съм имала общо с майчинство тук - и не се очертава - но знам колко се държи на етиката. Даже понякога прекалено ми идва - непрекъснато стъпваме в паници, но вероятно е за добро... В случая се възползвай от това прекалено. Аз бих постъпила така:

1. Ще разговарям веднага със съответните локални мениджъри, като ще пусна писмено любезно запитване. Ако си минала тази фаза, отиваш към втората:
    2. Разговор с най-високия по ранг ръководител на фирмата/филиала, като най-любезно и лоялно го информирам, че ще подам официално оплакване към компанията към трета страна.
    3. Правя си стратегия кои са най-влиятелните non-profit институции и влизам веднага в контакт с тях. Например:

http://www.maternityaction.org.uk/wp...2/advice-line/

4. Действам категорично и без никакви съмнения в правотата си, като спазвам хипер учтива линия на поведение.
    5. Раждам си детето безпроблемно, редвам се на живота и избирам следващото си работно място, различно от първото.

Успешно да ти е всичко!

3. БЛАГОДАРЯ ilianaL, g_v thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Привет.

Смятах да ти отговоря лично на личната ни комуникация но така не е честно - отговорът може да е от полза на някой друг.
    Ще ти споделя моето лично мнение. Дали то ще съвпадне с твоето, няма как да знам, но може и да повлияе.

Смятам, че категорично трябва да си търсиш правата. Не съм имала общо с майчинство тук - и не се очертава - но знам колко се държи на етиката. Даже понякога прекалено ми идва - непрекъснато стъпваме в паници, но вероятно е за добро... В случая се възползвай от това прекалено. Аз бих постъпила така:

1. Ще разговарям веднага със съответните локални мениджъри, като ще пусна писмено любезно запитване. Ако си минала тази фаза, отиваш към втората:
    2. Разговор с най-високия по ранг ръководител на фирмата/филиала, като най-любезно и лоялно го информирам, че ще подам официално оплакване към компанията към трета страна.
    3. Правя си стратегия кои са най-влиятелните non-profit институции и влизам веднага в контакт с тях. Например:

http://www.maternityaction.org.uk/wp...2/advice-line/

4. Действам категорично и без никакви съмнения в правотата си, като спазвам хипер учтива линия на поведение.
    5. Раждам си детето безпроблемно, редвам се на живота и избирам следващото си работно място, различно от първото.

Успешно да ти е всичко!

обикновено контрактите имат клауза,че работодателя не е задължен да подсигури 40 часа заетост или колкото е по контракт, също не е длъжен да дава причини за това .

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    обикновено контрактите имат клауза,че работодателя не е задължен да подсигури 40 часа заетост или колкото е по контракт, също не е длъжен да дава причини за това .
    Зара, възможно е и да си права. Аз споделям мое виждане за реакция. Всъщност, ако работодателят не си е вързал гащите законово, едва ли е щял да процедира така, но те затова и са създадени подобни институции. Ако законът не те защитава формално, да потърсиш друг начин. Кой как се възползва от това, друга история. Дискриминацията е много хлъзгава територия...

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от g_v Виж мнението
    Здравейте
    Моля за съвет, бременна и в странна ситуация съм поради няколко причини: 1. Работя фул Тайм повече от две години и половина за компания. 2. От месец имаме нов бизнес мениджър, който за съжаление почти не виждаме, за да му се оплачем. 3. От три седмици и малко повече спряха да ме включват в графика за работа при положение, че нямат основателна причина и ми дават само по два дена колкото да съм писана. 4. Имаме уебсайт на който всеки може да поиска допълнителни часове, но уви човекът който прави графиците упорито ми изтрива желанията. 5. Аз имам нужда от още няколко седмици фултайм часове за да мога да взема 6 седмици матърнитито пейд от тази компания, но ако не правя минимума часове ще ме отрежат .
    Според вас мога ли да се оплача някъде за психологически тормоз като бременна, ако може така да се каже и как да си търся правата? Преди месец прецакаха една бременна с матърнитито като не й даваха часове и тя ми казва внимавай, но какво да внимавам, всеки ден им се моля за допълнителни часове и вече ми писва и как мога да се справя с такъв проблем, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да сподели моля.
    думата е само една дискриминация

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Според мен трябва да послушаш съвета на GalyaR,също така прочети внимателно клаузите в договора ти. Има някои фактори които трябва да се вземат на лице преди да се стига до обвинения.
    Допълните часове дали се дават на едни и същи хора?
    Тези хора дали не са по квалифицирани от теб?
    Преди да разберат че си бременна ограничавали ли са те по някакъв начин?
    Ако следва Да,Не,Не според мен имаш казус.
    Ако няма резултати след съвета на GalyaR, не виждам причина защо да не можеш да поведеш дело за дискриминация. Въпреки това според мен трябва да се обърнеш към специалист за най-добър съвет.

8. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

сериозно , не е длъжен , кви хора сте не мога да разбера

Post Thanks / Like

Зара, възможно е и да си права. Аз споделям мое виждане за реакция. Всъщност, ако работодателят не си е вързал гащите законово, едва ли е щял да процедира така, но те затова и са създадени подобни институции. Ако законът не те защитава формално, да потърсиш друг начин. Кой как се възползва от това, друга история. Дискриминацията е много хлъзгава територия...
    100 % дискриминация , друг е въпроса дали тази жена , ще може да се пребори , гадна работа , иде ми да им тегля една маина на тези британци

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    100 % дискриминация , друг е въпроса дали тази жена , ще може да се пребори , гадна работа , иде ми да им тегля една маина на тези британци
    Джиджо, моите уважения, ама много негативизъм си насъбрал спрямо местните бе, човек... Толкова злъч изливаш спрямо британската система, но твърдиш, че няма да си по-добре другаде и се възползваш от привилегиите й. Странен чиляк си. Изразявам се учтиво. Както и да е, извинение за отклонението.

Дискриминацията е много хлъзгава територия, както споменах веднъж. Тралала е дал много хубави съвети, определено. Иначе лично аз съм била повече дискриминирана в професионално отношение в Родината си - която обичам и не плюя. В сегашната си компания съм единствена българка и съм третирана като високо квалифициран англичанин. Само цитирам факти. Ако авторката на темата беше в България или друга държава, бих й препоръчала друго действие. Тук смятам има повече шансове да си отстоява правата. А че с това се злоупотребява, няма да коментирам.

Иначе за мен светът отвън навсякъде е сурав, и курав - excuse my French language. Въпрос на възприятия вътрешни къде и как сме щастливи.

12. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Джиджо, моите уважения, ама много негативизъм си насъбрал спрямо местните бе, човек... Толкова злъч изливаш спрямо британската система, но твърдиш, че няма да си по-добре другаде и се възползваш от привилегиите й. Странен чиляк си. Изразявам се учтиво. Както и да е, извинение за отклонението.

Дискриминацията е много хлъзгава територия, както споменах веднъж. Тралала е дал много хубави съвети, определено. Иначе лично аз съм била повече дискриминирана в професионално отношение в Родината си - която обичам и не плюя. В сегашната си компания съм единствена българка и съм третирана като високо квалифициран англичанин. Само цитирам факти. Ако авторката на темата беше в България или друга държава, бих й препоръчала друго действие. Тук смятам има повече шансове да си отстоява правата. А че с това се злоупотребява, няма да коментирам.

Иначе за мен светът отвън навсякъде е сурав, и курав - excuse my French language. Въпрос на възприятия вътрешни къде и как сме щастливи.
    за седем години много добре разбрах , как работи шибаната им британска система много добре , долни лицемери на всякакво ниво , не е истина , 4е привилегиите тук са много , не е истина и 4е искам да остана в тази страна , просто се налага сина ми да завърши , нито британците са цъфнали и вързали , като некви социални придобивки , скандинавието , германия , австрия , белгия , холандия са дале4 преди британците във всяко едно отношение , просто не можех да местя детето , след като нау4и бързо англииски език

Post Thanks / Like

българия през 70те и 80те бе по социална държава от тези мърши

Post Thanks / Like

какво работиш , ако не е таина , а не би трябвало да е

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    какво работиш , ако не е таина , а не би трябвало да е
    Не е тайна. Никога не е било. Просто избягвам да си меря "*****та" тук, не ми харесва. Много хора го правят. Харесва ми да помагам на хората, защото ми носи удовлетворение.

Казвам винаги, че съм инженер. Не мисля, че аз съм тема в момента, но за да не сметнеш, че избягвам въпроса, ето. Щом държиш на точната дефиниция, управлявам световни инженерингови проекти в Oil and Gas Industry. Voila.

http://www.galya-radeva.co.uk/

17. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Работя фул Тайм повече от две години и половина за компания...
    Ба equality акта има забрана от двата сорта диркетна и индиректна на база pregnancy ^ maternity...и е лесно да се впишес в случая. Трибунала е accessible и ич не ти требе и адвокат по принцип, ма то нещата едва ли ще опрат и до там. Намери си някои емплоъемнт адвокат и го консултирай, май така ще си изясниш нещата, и оттам газ пегаз...

Пълни глупости че договора може да е над discrimination акта, просто не е ясно що си мислят че ще минат между шамарите.
    http://books.google.bg/books?id=P_RI...nation&f=false
    http://www.maternityaction.org.uk/si...rimination.pdf

Examples of less favourable treatment and detrimental treatment include...reduction of pay or hours
    Once you have told your employer of your pregnancy you are protected against unfair dismissal, unfair treatment and discrimination on the grounds of pregnancy.
    My employer has reduced my shifts because of a downturn in work but no-one else has had their shifts reduced and it is going to affect my maternity pay.
    You may have a claim for discrimination and detrimental treatment if your employer is cutting your shifts because of your pregnancy or in order to avoid payment of Statutory Maternity Pay (SMP). There will be circumstances in which a genuine reduction in work will mean that an employer will have to reduce the amount of work offered to its employees but this must be done in a fair and non-discriminatory manner. You should speak to your employer about the reduction in your shifts and, if necessary, you can raise a formal grievance using your employer’s grievance procedure.
    If you think that your employer is deliberately reducing your workload to avoid having to pay SMP you can make a complaint to your local HM Revenue and Customs officer who will make a formal decision.
    If you are unable to resolve the matter, you should seek legal advice. If you make a discrimination claim, you can also claim for loss of maternity pay.
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 11-04-2014 на 22:33

19. БЛАГОДАРЯ няма, zmei4o_pk, ilianaL thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не е тайна. Никога не е било. Просто избягвам да си меря "*****та" тук, не ми харесва. Много хора го правят. Харесва ми да помагам на хората, защото ми носи удовлетворение.

Казвам винаги, че съм инженер. Не мисля, че аз съм тема в момента, но за да не сметнеш, че избягвам въпроса, ето. Щом държиш на точната дефиниция, управлявам световни инженерингови проекти в Oil and Gas Industry. Voila.

http://www.galya-radeva.co.uk/
    браво такива , като теб са наи много 1% от българите , но това не озна4ава , 4е УК е неква си там социална държава , ми не е , един пример жената е на 50 години , в бг през 80 те щеще да се пенсионира на 55 , тук сега на 67

кмет Аватара на Plovdiv
    Post Thanks / Like

Имам позната с подобен случай, само че на нея не й намалиха часовете а направо е уволниха. На работодателя не му се плащаше майчинство и е одряза за един месец. Нищо не може да направиш, защото в договора си пише че бачкаш според техните нужди. Единственото решение беше да се регистрира като самонаета и да извършва дейност фиктивно за този един месец който не й достигаше за да може да вземе майчинство от бенефитната система. И ти може да направиш същото... не е много правилно, но какво друго да направиш като те прецакват така.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Plovdiv Виж мнението
    Имам позната с подобен случай, само че на нея не й намалиха часовете а направо е уволниха. На работодателя не му се плащаше майчинство и е одряза за един месец. Нищо не може да направиш, защото в договора си пише че бачкаш според техните нужди. Единственото решение беше да се регистрира като самонаета и да извършва дейност фиктивно за този един месец който не й достигаше за да може да вземе майчинство от бенефитната система. И ти може да направиш същото... не е много правилно, но какво друго да направиш като те прецакват така.
    И на equality Акта муе еби майката и на него...да *** и специалистите...

кмет Аватара на Plovdiv
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bus.F****.Bus Виж мнението
    И на equality Акта муе еби майката и на него...да *** и специалистите...
    Имено..специалисти трябва, тя като не е - трябва да плати на адвокат за да се разправя.

Post Thanks / Like

не е много правилно , кое не е правилно , много морални сме , те ни хра4ат и ни презират , ти лоялен към тях

Старо куче
    Post Thanks / Like

Имено..специалисти трябва, тя като не е - трябва да плати на адвокат за да се разправя.
    Ши търсела специалист и трябвало да си плати, да ***, те хората ша са избият (no win no fee basis) за такива кат неуя да го подадат в човката на някои малоумник от сорт.

https://www.google.bg/search?q=NO+WI...en-US:official
    http://www.solicitor.eu.com/
    http://www.sharpessolicitors.co.uk/no_win_no_fee.html
    http://www.got-the-boot.com/
    http://www.employment-law-solicitor.co.uk/
    http://www.lawson-west.co.uk/lawyers...ee-employment/

Да бе говорим че трибунала няма нищо общо с формалност и можеш просто си говори в свободен текст да метнеш подобен идиот на кус пас...

Post Thanks / Like

Много лаф и нищо по същество......другарката да цитира какво пише в контракта й и относно работно часове т.н...,дискриминация няма,а employment tribunal вече е платен.

27. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Много лаф и нищо по същество......другарката да цитира какво пише в контракта й и относно работно часове т.н...,дискриминация няма,а employment tribunal вече е платен.
    З, или нямаш идея или са праиш че нямаш идея за ко иде реч. Equality акта е напсисан кажи речи за полуидиоти, ако ти тряба и малко повече за разбиране, има и хубаво обяснение в допълнение. Незнам за каф лаф и за ко говориш...в момента в които си бремена, и онта тъпак работодателя ти знае за тва се вкучва и защитата от equality акта. Та часове може да не се дават, но пък ако са давани на други или по точно не са намаляни на други, то ще им се види трудно да докажат противното. Тоест ако има защо да намалят часове то трябва да е на всичките заедно взети. Сге ако не можеш да четеш тва е друг въпрос. И ако мислиш че тези guides на подонби НГO-с се правят от филанкишията и ти си по квалифицирана от тях, ща почерпя.

КАто даватe крайни съвети за ко пишело по договорите, и ги правите върховния закон, ми змислете се че по принцип ви четат хора в нужда. Та за да ти стане ясно за ко иде реч ти прилагам и четиво за изясняване на ситауацията спрямо equality акта...
    http://www69.zippyshare.com/v/81209024/file.html
    pass: bghelp.co.uk

На нито едно мъсто не пише че трябва да се бил гледал договора, а точно обратното че имаш протекция в дадено положение за даден период, спрямо начин на отношение и никoй не му дремекопишело в договора. Хората съпоставят ситуации спрямо даден човек от друг такъв истински или хипотетичен в дадения срок. Ако има различно отношение и някакви различни ндетриментал последици, то има си и ремедиес които ти ги представя акта без изобщо да става въпрос за контракта.

А и интересно откога стана и съдия че и отсъди, дискриминация няма...епа тва беше върха от страна на модератори в форума. Are malko д си квалифицирате изказванията ко имало и ко нямло. Хората и дават ясен пример и прецедент, нашта каза дискриминаця нямало. И като тръбунала е платен да не си търси прават ли булката...ко?
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 12-04-2014 на 11:01

29. БЛАГОДАРЯ няма, ilianaL thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

http://www.maternityaction.org.uk/wp...iscrimination/
    Case Study
    Miss W worked about 13 hours a week (over two to three days) as a maid in a hotel. A roster was drawn up each week. She informed her employer that she was pregnant and took three days off sick. She was rostered to work for two weeks but, thereafter, was not rostered for any more work. The tribunal found that she had been treated less favourably because of her pregnancy. Her employer said that she was not rostered because there was not enough work available but the tribunal found that another employee had been allocated more than her usual contractual hours. Walton v The Nottingham Gateway Hotel Ltd, [2004] ET2600273/04.

http://barbradozier.wordpress.com/20...lity-industry/
    A good example is the recent case between Walton v The Nottingham Gateway Hotel Ltd Miss Walton worked for more than 13 hours for three days as a housekeeper at the hotel. She informed her employer of her pregnancy and took 3 days sick of. After the off she wasn’t allocated work, the employer claimed there was not work but another employee had been allocated the work. The tribunal found out that Miss Walton was treated unfairly because of her condition.

31. БЛАГОДАРЯ няма, zmei4o_pk, ilianaL thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bus.F****.Bus Виж мнението
    З, или нямаш идея или са праиш че нямаш идея за ко иде реч. Equality акта е напсисан кажи речи за полуидиоти, ако ти тряба и малко повече за разбиране, има и хубаво обяснение в допълнение. Незнам за каф лаф и за ко говориш...в момента в които си бремена, и онта тъпак работодателя ти знае за тва се вкучва и защитата от equality акта. Та часове може да не се дават, но пък ако са давани на други или по точно не са намаляни на други, то ще им се види трудно да докажат противното. Тоест ако има защо да намалят часове то трябва да е на всичките заедно взети. Сге ако не можеш да четеш тва е друг въпрос. И ако мислиш че тези guides на подонби НГO-с се правят от филанкишията и ти си по квалифицирана от тях, ща почерпя.

КАто даватe крайни съвети за ко пишело по договорите, и ги правите върховния закон, ми змислете се че по принцип ви четат хора в нужда. Та за да ти стане ясно за ко иде реч ти прилагам и четиво за изясняване на ситауацията спрямо equality акта...
    http://www69.zippyshare.com/v/81209024/file.html
    pass: bghelp.co.uk

На нито едно мъсто не пише че трябва да се бил гледал договора, а точно обратното че имаш протекция в дадено положение за даден период, спрямо начин на отношение и никoй не му дремекопишело в договора. Хората съпоставят ситуации спрямо даден човек от друг такъв истински или хипотетичен в дадения срок. Ако има различно отношение и някакви различни ндетриментал последици, то има си и ремедиес които ти ги представя акта без изобщо да става въпрос за контракта.

А и интересно откога стана и съдия че и отсъди, дискриминация няма...епа тва беше върха от страна на модератори в форума. Are malko д си квалифицирате изказванията ко имало и ко нямло. Хората и дават ясен пример и прецедент, нашта каза дискриминаця нямало. И като тръбунала е платен да не си търси прават ли булката...ко?

Напротив, много добре разбирам за какво иде реч.....само,че всички тук се упражняват да доказват дискриминация ,а това много трудно се доказва...остави ги тия case study....всеки случай е индивидуален......докато не каже за колко часове и е контракта,какво работи, колко часове й дават и т.н. не можеш да правиш заключения....на всяка бременна се прави work place assesment и дали позицията /работата би могла да се извършва от бременна без да навреди. Ние откъде да знаем, дали не е такъв случая и на другата позиция просто това е лимита на часовете....а и не е само тя да й дават часове...

иначе за статистиката, била съм на employment tribunal и за мой си случай и като представител на работодател ........

Post Thanks / Like

с тези думи заставаш на страната на душманите , явно робовладелския строи се връща с пълна сила , ква демокрация кви пет лева , свободния демократи4ен западен свят , хахаха

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 24-03-2014, 22:22
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 10-10-2012, 13:43
  3. относно изработените часове на седмица и лимита им
    От valio30 във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 6
    Последно мнение: 11-12-2010, 19:05
  4. IELTS 7.0 , достатъчен ли е ?
    От ReeLooP във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 30-07-2010, 12:46
  5. 45-дневен отпуск по майчинство преди термин
    От pinkpanther във форум Бъдещи майки
    Отговори: 12
    Последно мнение: 04-06-2007, 19:27

Отметки

Правила за публикуване