Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 127
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Post Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от ek3otu4ha Виж мнението
    Съпругът ми е в Англия от 3 месеца вече. Преди сме били на бригади доста време и двамата имаме НИН и сме регистрирани като СЕЛФ. Попълвали сме си данъчни декларации със счетоводителка. Мисълта ми е следната. Аз и децата(2 броя) искаме да идваме при съпругът ми, но той не изкарва достатъчно, за да ни издържа всичките. Работи като СЕ, чрез агенция за набиране на работа и те го пращат по разни обекти. Има ги така или иначе 30 часа на седмица. За счетоводната 2012-2013 година не сме били в Англия и не знам дали това оказва някакво влияние. Още не сме си и подали данъчната декларация, но и това ще направим. За сега той търси къща, за да може ние да дойдем, като най-вероятно ще сме самички, без други хора. За да кандидатсваме за тия помощи (Child Benefit, Child Tax Credit, Working Tax Credit) знам, че и ние трябва да сме там. Но имаме ли право на тях? И ако имаме в каква последователност да започнем и кои са формулярите за тях? Благодаря!
    Да ви се чуди човек,как можете да тръгнете с две деца така лесно?Как ще преживявате само с 30 часа работа на седмица?Тези пари няма да ви стигнат до никъде. Кандидатстването за помощи изисква време,а и тези помощи не са чак толкова много.
    Май ще излезнат прави англичаните за опасенията си от българите.
    Последно редактирано от BGHelp : 09-04-2014 на 20:26 Причина: Темата е отделена от "Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях?"

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

2. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощите – кой има право и как се кандидатства за тях

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Да ви се чуди човек,как можете да тръгнете с две деца така лесно?Как ще преживявате само с 30 часа работа на седмица?Тези пари няма да ви стигнат до никъде. Кандидатстването за помощи изисква време,а и тези помощи не са чак толкова много.
    Май ще излезнат прави англичаните за опасенията си от българите.
    Ами за да тръгнем така "лесно", сигурно имаме някакъв капитал, с който ще наемем къща, ще си посрещаме нуждите. Не съм писала във форума за да бъда съдена или да се заяждат с мен. Все пак е Бг Help форум, или аз съм в грешка, защото във Вашият пост, аз не видях полезен- "Help" съвет, а критика?!?!?!?
    Последно редактирано от ek3otu4ha : 08-07-2013 на 14:51

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Ами за да тръгнем така "лесно", сигурно имаме някакъв капитал, с който ще наемем къща, ще си посрещаме нуждите. Не съм писала във форума за да бъда съдена или да се заяждат с мен. Все пак е Бг Help форум, или аз съм в грешка, защото във Вашият пост, аз не видях полезен- "Help" съвет, а критика?!?!?!?
    Добре де, като имате капитал тогава не е редно да чакаш за помощи. Помощите обикновено се дават на хора, които се нуждаят от тях....
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

5. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Добре де, като имате капитал тогава не е редно да чакаш за помощи. Помощите обикновено се дават на хора, които се нуждаят от тях....
    Питам за помощи, защото така или иначе, капитала все някога ще свърши. Първоначално мисля например, да взема с нас майка ми и тя да гледа децата, а аз да работя, за да се оправяме. Само, че майка ми не може да остане за постоянно и искам да имам вариант "Б", ако не се справяме. А защо искаме да живеем в Англия, мисля че е ясно. Искам по-добро бъдеще за децата си. Не искам да разчитам на тия помощи и се обиждам когато ме слагат едва ли не в графата на "наивните" и чакащите подаяния от чужда държава. Били сме вече в Анлия и знам какъв е живота там, знам и какъв е в Бг. Зна, че пътят ще е труден, но си заслужава!

Благодаря на Мила, за изчерпателния отговор.

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Питам за помощи, защото така или иначе, капитала все някога ще свърши. Първоначално мисля например, да взема с нас майка ми и тя да гледа децата, а аз да работя, за да се оправяме. Само, че майка ми не може да остане за постоянно и искам да имам вариант "Б", ако не се справяме. А защо искаме да живеем в Англия, мисля че е ясно. Искам по-добро бъдеще за децата си. Не искам да разчитам на тия помощи и се обиждам когато ме слагат едва ли не в графата на "наивните" и чакащите подаяния от чужда държава. Били сме вече в Анлия и знам какъв е живота там, знам и какъв е в Бг. Зна, че пътят ще е труден, но си заслужава!

Благодаря на Мила, за изчерпателния отговор.

Аз пък като гледам как всеки питащ от България , как иска помощи още преди да е дошъл, и ми се иска наистина да ни сложат ограничения ! После защо ни оплювали в вестниците ... ами то има защо!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

9. БЛАГОДАРЯ Zara, musi, RNOH thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

сте ме извиниш не искам да звуча грубо ,но мен пък ме засегна тая тема и ме угорчи , аз съм живяла тук много години на два пъти и никога нищо не съм искала от държавата ,моя син е с вид инвалидност роден тук ,няма да влизам в подробности , но за неговия телк ,цяла пародия се води тук та едва ли така дават нещо ей така , на нас ни отпускат 8 кутии special феедс за него и броят всичко до последно , ето за това ме засегна , аз съм изтеглила всичките си кредитни карти само и само за да не искам помощ , сега след години уговорки от приятели взимам 80 поунда детски за него ,е кажи ми как да не се засягат хора ,които действително имат нужда . Мисля най добре е да звъннеш на benefit хелплине и те ще ти кажат какво може и какво не, успех

пс. да поясня аз нямам против всеки да получава това което му се полага , но не това което не му се полага и не е допринесъл , нищо лично

11. БЛАГОДАРЯ musi, merry, Nor4e, RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! toshka liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

интересно ми е защо българи съдят други българи, че искали да вземат помощи в uk? да не би ние като българи да сме нещо 2ро качество хора, и английските алкохолици и наркомани заслужават с нещо повече от нас да живеят на помощи и на гърба на другите? информативно питам - има ли някакъв рекорд по вземане на бенефити тук в uk? може ли едновременно да се вземат всички възможни бенефити? просто съм любопитен.... а освен това какви са максималните стойности на всеки от бенефитите, които могат да се получават всяка седмица?

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

redhotman , maks 500 paunds per week from universal credit , they stop housing benefit , working tax credit and other tax credits

14. БЛАГОДАРЯ redhotman thanked for this post
    Post Thanks / Like

musi , if wiil be 149 per week , this will be for eu sitizen and for British sitizen , this is the low

batristio
    Guest

[QUOTE=redhotman;620566]интересно ми е защо българи съдят други българи, че искали да вземат помощи в uk? да не би ние като българи да сме нещо 2ро качество хора, и английските алкохолици и наркомани заслужават с нещо повече от нас да живеят на помощи и на гърба на другите? информативно питам - има ли някакъв рекорд по вземане на бенефити тук в uk? може ли едновременно да се вземат всички възможни бенефити? просто съм любопитен.... а освен това какви са максималните стойности на всеки от бенефитите, които могат да се получават всяка седмица?[/QUOTЕ]

Защото сме лоши,завистливи и мноого прости хора,като цяло!

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    По дефиниция гражданството на ЕС не замества националното и не е второ гражданство. А гражданите на UK са толкоз граждани на ЕС колкото и гражданите на БГ. Така че едно сравнение между гражданин на ЕС с такъв на БГ или UK е като да сравняваш щайгата с плодове с намиращите се вътре ябълки и круши.
    Защо ми го казваш на мен? Аз цитирам по-горен пост, нищо друго.
    Не поглеждай с гняв назад.

Post Thanks / Like

dgidgo, от двата ти последни поста ще формирам един отговор:
    Освен като работещ (нает, самонает) и като икономически неактивен имаш право на подпомагане. Фактически не казваш цялото. И точно при случая на икономически неактивен изискването е да имаш обичайно пребиваване на острова, изисква се и за работещите, но при тях мястото на работа (ако не са някакви изключения) по принцип определя обичайното пребиваване тук. При икономически неактивните обичайното пребиваване се определя по критерии различни от място на работа (разбираемо след като не работят) и това е своеобразен "тест", който ако си например с цялото семейство тук, децата ти учат тук, просто няма как да не го "минеш". В този случай 2004/38 позволява на Великобритания първите три месеца от пребиваването на икономически неактивния да ограничи част от подпомагането и точно това прилага. Възможноста я има от време оно, но Великобритания е била в правото си да не прилага това ограничения, както ако иска може да го прилага. Нищо повече.
    това , което си го написал е по закон , но на практика , ако си безработен дори и след три години престои в лондон , ако нямаш спестени пари и се надяваш с парите от помощи да оцелеете , просто няма как да стане , дори ако работиш и имаш заплата например 1200 паунда , жена ти не работи , а детето е на даскало , то ще ти отпуснат наи много 600 паунда помощи на месец при наем за квартира заедно с кансела около 1000 , при тези сметки дори няма да ти стигат парите за нормално хранене , тъи като имаш много билове , транспорт и така нататък , за нормален живот на семеиство в лондон ти трябват минимум 2300 паунда на месец , а ти ще имаш 1800 паунда

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    ......за нормален живот на семеиство в лондон ти трябват минимум 2300 паунда на месец.......
    Би ли конкретизирал.....
    Какво е нормален живот според теб...????
    И за какво биха стигнали тези пари.....??????
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Би ли конкретизирал.....
    Какво е нормален живот според теб...????
    И за какво биха стигнали тези пари.....??????
    900 паунда наем на едностаен , 120 кансел , 130 ток и газ , 30 вода , 45 за мобилни телефони за трима , 13 тв лиценз , 25 домашен телефон с интернет , 143 карта транспорт за жената , 145 за мен , около 80 транспорт за сина на 17 години е , 450 храна , 150 за дрехи и обувки средно на месец , дотук станаха около 2300 паунда , без цигари , без алкохол , без кафенета , без заведения , без кино , без концерти и ходене на футбол , без холидеи ,без разходи за с4етоводител , без разходи за автомобил

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

бе истината е ,че в англия заплатите са малки.сравнявал съм цени заплати канада -англия,в канада е по скъпо /храна,цигари,алкохол/,гориво,застраховки за коли,транспорт на едни цени,наеми долу горе същите ,но в канадския наем влизат всички такси,отопление и вода.
    обаче за работата в канада която вършех ми се вързваха 18-20 д на час,а в англия за тая същата работа плащат макс 12-13 паунда
    за сведение минимала е 10 д в канада,в англия 6 п
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Старо куче
    Post Thanks / Like

това , което си го написал е по закон , но на практика , ако си безработен дори и след три години престои в лондон , ако нямаш спестени пари и се надяваш с парите от помощи да оцелеете , просто няма как да стане , дори ако работиш и имаш заплата например 1200 паунда , жена ти не работи , а детето е на даскало , то ще ти отпуснат наи много 600 паунда помощи на месец при наем за квартира заедно с кансела около 1000 , при тези сметки дори няма да ти стигат парите за нормално хранене , тъи като имаш много билове , транспорт и така нататък , за нормален живот на семеиство в лондон ти трябват минимум 2300 паунда на месец , а ти ще имаш 1800 паунда
    Не съм коментирал размера на подпомагането и дали стига или не стига...
    А което е по закон то е и на практика, Великобритания е правова държава.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Метлата се появи. Да опитам да сменя въпроса....
    Аз смятам че това не е нормален живот, ти какво мислиш...??
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

900 паунда наем на едностаен , 120 кансел , 130 ток и газ , 30 вода , 45 за мобилни телефони за трима , 13 тв лиценз , 25 домашен телефон с интернет , 143 карта транспорт за жената , 145 за мен , около 80 транспорт за сина на 17 години е , 450 храна , 150 за дрехи и обувки средно на месец , дотук станаха около 2300 паунда , без цигари , без алкохол , без кафенета , без заведения , без кино , без концерти и ходене на футбол , без холидеи ,без разходи за с4етоводител , без разходи за автомобил
    Според мен това отбелязаното - цифрите биха могли и да са други - по-малки (също така и по-големи).
    Накрая си казал "без разходи за автомобил" - ако има автомобил, поне едната карта ще отпадне.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

ако подпомагането не ти стига , ти ще се принудиш да се прибереш , ако не си намериш работа няколко месеца

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Според мен това отбелязаното - цифрите биха могли и да са други - по-малки (също така и по-големи).
    Накрая си казал "без разходи за автомобил" - ако има автомобил, поне едната карта ще отпадне.
    това са наи нормалните цени , а ако сложа допълнително 200 паунда цигари , 100 паунда алкохол , 100 паунда за кино и заведения , 50 паунда за кафенета , а за колата застраховка , бензин , ремонти , кво като махна едната карта , ами холидеи две седмица са минимум 1500 паунда и това са само нормални неща без изгъзици

Старо куче
    Post Thanks / Like

ако подпомагането не ти стига , ти ще се принудиш да се прибереш , ако не си намериш работа няколко месеца
    Да бе, а аз се чудя ония англета на помощ къде са тръгнале, а те да се прибират...

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

това са наи нормалните цени , а ако сложа допълнително 200 паунда цигари , 100 паунда алкохол , 100 паунда за кино и заведения , 50 паунда за кафенета , а за колата застраховка , бензин , ремонти , кво като махна едната карта , ами холидеи две седмица са минимум 1500 паунда и това са само нормални неща без изгъзици
    Много ме замисляш - за теб и разбиранията ти за "без изгъзици", но ще е другият път. Сега нямам време.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Да бе, а аз се чудя ония англета на помощ къде са тръгнале, а те да се прибират...
    нямат избор , мизерстват в квартала , които живеят , не ползват транспорт , дори не ползват отопление през зимата , познавам ли4но такива

Старо куче
    Post Thanks / Like

P.S.
    Този отговор си е ня място, смятам че по погрешка е преместен.

Post Thanks / Like

P.S.
    Този отговор си е ня място, смятам че по погрешка е преместен.
    парите не стигат и на бедните не им пука дали държавата е правова , ако са на студено през зимата и нямат пари за транспорт да напуснат квартала в които живеят

Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Препратка към стария форум Обща
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-03-2005, 16:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми