Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Question Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Здравейте,

имам следното питане към знаещите и най-вече такива минали през сходна ситуация:
    Планирам преместване от Бг в УК лятото-Юни/Юли, самотен родител съм и се притеснявам за детето ми-тя сега е предучилищна група и септември 2014 трябва да тръгне в I-ви клас в Бг, родена е ноември 2007.
    Доколкото съм запозната в УК трябва да е година 3-та и да кандидатстваме според квартирата (която още не съм намерила обаче), в чиято община попадаме в най-близките училища,а в документите опцията in year admission-моля да ме поправяте не съм сигурна в тези неща!
    Знам, че децата се адаптират бързо и сигурно няма да има проблем, но ние родителите се тревожим и затова моля ако някой е минал по този път да доведе детето си преди да е тръгнало на училище в Бг и как са се случили нещата при тях ще ми бъде от страхотна помощ. Моето момиченце е много кротко, свито, срамежливо отчасти и затова че расте без баща и няма среда в семейство понеже като си самотен родител нямаш семейни приятели за чести събирания, но в детската градина и като ходим по площадки и на море успява да играе с всички деца, така че се надявам да си намери приятелки лесно в училище. Английски не говори и това също ще е бариера за преодоляване за нея, освен тоталното откъсване от всичко познато в Бг. И понеже не е ходила на училище изобщо как ще свикне наведнъж и с език и с обстановка и с нови деца,а другите ще са от 3 някои 4години на училище? Как беше с вашите деца, ако има някой, моля да пише?!
    Благодаря ви предварително на всички, които ще се включите!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Здравейте!Аз дойдох с дъщеря си ,когато бе на 7 на 15 януари по средата на учебната година.Записах я от средата на февруари и така я пуснах с наборите й.Започна от мисля втората година.Е,няма да ви лъжа беше й трудно ,не знаеше нито дума на английски и беше си стрес за нея.Моята дъщеря е също чувствително и нежно дете.Тя също растеше без баща от 2 годишната си възраст
    ,той беше тук ние в БГ.Та адаптацията беше трудна,но не невъзможна.В началото я оставих да свикне с езикът и след 1 година обърнах внимание на успехът й.Ще се справите ,децата все пак по бързо се адаптират поне с езикът!?Пишете ми,ако нещо по подробно ви интересува!?Хубав ден!

3. БЛАГОДАРЯ wisdom, Мила thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Много благодаря за включването.
    И да, имам конкретни въпроси ако имате време да споделите ще съм много признателна.
    Какво мога да приготвя като документация от Бг?
    Тук четох случаи на превеждане на акт за раждане, имунизационен паспорт( аз живея в малък град и тук нямаме имунизационни паспорти), какво да превеждам?Да искам ли от лекарката ни да извади справка на направените дотук имунизации и тогава да ги превеждам?Други казват че не са им искали никакви документи само паспорт и децата са записани...ясно е, че зависи от конкретен случай, както и от общината, но все пак какъв беше вашият случай за тези неща?Благодаря ви сърдечно, че отделяте от времето си :-).Поздрави

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Дете за I-ви клас в Бг почти на 7г до септември 2014-коя год.в УК и адаптация?

Цитирай Първоначално написано от wisdom Виж мнението
    Много благодаря за включването.
    И да, имам конкретни въпроси ако имате време да споделите ще съм много признателна.
    Какво мога да приготвя като документация от Бг?
    Тук четох случаи на превеждане на акт за раждане, имунизационен паспорт( аз живея в малък град и тук нямаме имунизационни паспорти), какво да превеждам?Да искам ли от лекарката ни да извади справка на направените дотук имунизации и тогава да ги превеждам?Други казват че не са им искали никакви документи само паспорт и децата са записани...ясно е, че зависи от конкретен случай, както и от общината, но все пак какъв беше вашият случай за тези неща?Благодаря ви сърдечно, че отделяте от времето си :-).Поздрави
    Може лекарката да напише само писмо, на което да изпише имунизациите на детето дотук, те ще му трябват при записването за личен лекар, а не в училище. Ако лекарката изпише имунизациите на латински, дори няма да ви трябва и преводач. Тук, в Шотландия, дори и писмо на български върши работа; дават час, на който се обговарят тези неща (обикновено с медицинска сестра), показва се писмото, ако родителят не говори достатъчно английски, родителят трябва да помоли за преводач, който е безплатен, преводачът превежда какви имунизации са направени, а сестрата отбелязва в медицинската документация на детето, задават ви въпроси за минали заболявания - ваши и в семейството и това е.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ wisdom thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила, и на мен така ми се струва, че е по-лесно и за 2-те страни, без да вземаме предвид езиковата бариера, но при мен само детето не говори английски. Живяла съм 2 год. в УК, но сега се чувствам много несигурна понеже съм съвсем сама,а вече отговарям за още един живот не само за себе си, а и тогава беше доста по-различно и не съм се сблъсквала с нещата, които ме плашат сега :-).Благодаря ви за включванията, когато човек чуе нечия история подобна на неговата ситуация, просто му идва порция позитивизъм, която може да бъде доста зареждаща в момент, когато се чувстваш сам и слаб и те е страх да вземеш кардинални решения,защото ще афектират най-близките ти хора освен теб самия.

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. адаптация на емигрантите
    От captain caveman във форум Общ форум
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-12-2018, 01:42
  2. завършен 9 клас
    От butterfly76 във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-07-2012, 21:06
  3. Матури - 7 клас
    От powerous във форум Образование в UK
    Отговори: 3