Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Училище и език

Здравейте, нова съм в форума и имам един въпрос,който не видях да е обсъждан. Заминаваме за Лондон юли,а мъжа ми началото на май.Синът ми е на 5, декември прави 6, та разбрах ,че трябва от 1 септември да тръгне на училище.Та работата е там ,че той въобще не знае англйски,а още по лошото е че и нашето ниво на англйски не е високо. Знае ли някой какво се случва с дете което не знае англйски в училище.От къде започва обучението на 5 годишните? Обръща ли им се внимание или чакат детето да научи езика и въобще всичко което знаете и ако имате опит с такава ситуация да споделите. Всичко там ,ще ни е за първи път, затова,че споделяйте смело. Виждам,че всичко е мноооого различно от БГ.
    ПС. Имам още един въпрос относно децата и законите там.Четох ,че там почти всичко се приема за насилие, дори това, че детето ти трябва да има достъп до парите ти и ако го няма е тормоз. БГ манталитета си го знаем и това ми изглежда дори крайно, как се справяте с децата си в такъв случай когато не може да се излезе на глава с тях, при положние че се приема всичко за тормоз.Найстина ли е така или трябва да се случи нещо крайно за да стане проблем с властите.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Училище и език

Ако и имаш навика да си пляскаш детето и не искаш социалните да ти го вземат, по добре си стой в Бг.
    Иначе английския ще го научи за отрицателно време.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Напреднал
    Post Thanks / Like

Чак навик, нямам,но се е случвало да изяжда някой шамар. Никой ли в англия не е удрял на детето си шамар? Сина ми е луда глава,страхотен инат, като повечето момчета на тази възраст предполагам.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Това за парите къде го прочете...???
    Ако го пляскаш ще береш ядове....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Септември е началото на учебната година, децата ги приемат на всеки 3 месеца.
    Ние влязохме януари, научихме я как да си иска вода и да пита за тоалетна.
    Всичко това се случи януари 12, взеха я предучилищна, сега сме в първи клас и само ни я хвалят, два пъти вече има грамота за краснопис. В нас си говорим само на български.
    Не се притеснявайте в което и училище да влезете, тук не е като в България.
    think different

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. Притеснявам се да не мрънка много,че не го разбират,че няма с кой да си говори и играе,да не му се подиграват, да не изостане, че ще се чувства самотен.Тук в детската градина, както се обичат децата така се и маризят, той има развито достойнство и ако някой му завземе територията си я пази с зъби и нокти, претиснява ме ,че ако се чувства зле,може да си го изкара на някое дете,ако му се подигравт или нещо подобно.Техните деца как са възпитани, случва ли да се карат,бият помежду си. Понеже и аз не съм запозната с училищата им и системата им на обучение, затова и няма да мога да го подготвя кой знае колко,какво може да очаква,как да се държи.Имат ли време за игра или като тук по цял ден на чин?

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Няма чинове и даскал-и/ци избиващи комплексите и семейните си проблеми на децата.
    think different

8. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Има значение в кой район е училището! Проверете рапортите на училищата в района в който мислите да живеете!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Училище и език

Цитирай Първоначално написано от eses Виж мнението
    Имат ли време за игра или като тук по цял ден на чин?
    По-скоро е по цял ден игра Децата обичат да ходят на училище до доста по-голяма възраст, отколкото в България - поне при нас е така. Зор особен няма, поне в началото.

Шамарите ги забрави, особено на публични места. Търси начини да се справяш с детето без насилие и унижения. Ако не можеш, ще ти помогнат, ако трябва (не дай Боже!), ще те пратят на училище за родители... За насилие се приема не само физическото насилие, но и емоционалното. Това за парите също съм любопитна откъде си го чула/прочела.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Вероятно не става въпрос за деца обаче, сега като го прочетох 2 път .
    Контролът върху парите или отнемането на правото на друго лице да има достъп до тях е също домашно насилие.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

три пъти мери/чети ,един път режи
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Училище и език

Цитирай Първоначално написано от eses Виж мнението
    Вероятно не става въпрос за деца обаче, сега като го прочетох 2 път .
    Разбира се, че не...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

За училището ще се справите, тук не им е за първи път да приемат имигранти без грам език.
    Относно изолацията на детето - да, може да се случи, вие поемате отговорността за детето си на 100% ако заминавате.

А за шамарите - разбира се, че са насилие! Бих искал на всеки който удря леки шамарчета на децата си да приставят една мутра - я боксьор, я културист и всеки път когато родителят не слуша - да получава по едно леко шамарче - за възпитателни цели!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

http://www.lawandparents.co.uk/smacking-children.html

It is not illegal for a parent to hit their child as long as the ‘smack’ amounts to ‘reasonable punishment’. There is, therefore, a difference between punishment and what can feasibly be termed ‘abuse’.

http://www.childrenslegalcentre.com/...s/Smacking.pdf

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 13-05-2013, 01:02
  2. училище по английски език южен лондон
    От debosh във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 05-01-2009, 22:49
  3. online училище по български език
    От Nely_Ivanova във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 3
    Последно мнение: 13-06-2008, 10:22
  4. online училище по български език