»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 13 от общо 13
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2014
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

Lightbulb »де€ за бизнес

«дравейте,
    »скам да сподел€ опита си с вас относно започването на бизнес от типа на българските щандове с "казанлъшки понички". ѕроизходът на широко разпространеното у нас лакомство всъщност е американски. ѕроизводството на известните в ц€л св€т "mini donuts" започва още през 19 век. ѕопул€рността на продукта гарантира успеха на подобен бизнес, където и да се намирате по света.
    јз например живе€ в ’оланди€, познавам н€колко българи, които на същи€ принцип развиват успешно бизнеса си в »тали€, »спани€, √ермани€, √ърци€, —ловени€, Ќова «еланди€, —јў и –уси€. —вързвал съм се с т€х с цел обм€на на опит и всички сподел€т едно и също - бърз, лесен и не особено скъп начин за стартиране на собствен успешен бизнес.
    –азбира се, основен параметър е и м€стото, на което ще започнете. “ова може да бъде посто€нен щанд на пазар или пред н€кой супермаркет, както и мобилно ремарке или малко бусче, направено на малка кухн€. ¬сичко зависи и от конкретните изисквани€ в съответната държава, но с малко мерак бихте могли да стартирате още този сезон. ћежду другото, в Ѕългари€ е много по-трудно да стартираш бизнес с храна, но тук например режимът е доста опростен. »мам съмнени€та, че у нас това нарочно се прави, за да се събират повечко парички за неизпълнението на строгите изисквани€ “ака че, струва си да проверите изисквани€та на м€сто. Ќ€ма страшно, нашето ’≈» слава Ѕогу н€ма права извън Ѕългари€ )
    јз лично работ€ с малък бус, с който съм мобилен и мога да участвам на различни седмични, месечни или еднократни пазари, да обикал€м къмпинзи и др.
    Ќаправих си го сам, но има и готови. ѕо-лесно е с ремарке обаче, защото техническото състо€ние на буса тогава не е от значение. ј още по-лесно и евтино е на щанд, особено ако имате компактна машина, ко€то просто да си отнесете в кра€ на работни€ ден.
    ћашината, ко€то аз използвам, има редица предимства пред познатите у нас такива. ћалка е (39/39/48см), лека (15 кг.), автоматична, разглоб€ва се бързо, всички части се ми€т в ми€лна, а най-важното е, че изисква само 4,7 литра мазнина. «а сравнение, разпространените у нас такива работ€т с 20 литра! —ами можете да направите сметка на икономи€та.. “ова позвол€ва и по-честата см€на на мазнината, което е изключително важно за вкуса на поничките, а оттам и успеха на бизнеса.
    —места ми € достав€т на м€сто, към не€ добав€м само вода и съм готов. Ќе ми се налага да бъркам €йца, мл€ко и др. ћного е удобно.
    јко иде€та ви е харесала, можете да се свържете с мен за повече информаци€, идеи и обм€на на опит на [email protected]
    ѕоздрави от ’оланди€,
    ¬еселин

2. ЅЋј√ќƒј–я treven thanked for this post
    Ќапреднал јватара на frendy
    –егистриран на
    Dec 2009
    ћнени€
    386
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »де€ за бизнес

... едвам ме нави ... ама съм съгласен ... излагай сега същността на бизнеса и колко тр€бва да “» плат€ за да стартирам .
    ¬сички хора, всички случки в живота ти присъстват в него, защото си ги привл€къл ти.
    “во€ работа е да решиш ,какво ще правиш с т€х.

администратор Atanas Chikov јватара на lordm
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    London, United Kingdom, United Kingdom
    ћнени€
    21 329
    Post Thanks / Like

¬ тези времена в които посто€нно се мисли и говори за здравословни храни, сигурен ли си, че понички е правилното решение?

—танете членове на нашата Facebook група –абота в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2014
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

Cool «а: »де€ за бизнес

÷итирай ѕървоначално написано от frendy ¬иж мнението
    ... едвам ме нави ... ама съм съгласен ... излагай сега същността на бизнеса и колко тр€бва да “» плат€ за да стартирам .
    не всичко е пари при€телю

но каквото и да ти говор€т, знай че става дума за пари !!!

6. ЅЋј√ќƒј–я frendy thanked for this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2014
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от lordm ¬иж мнението
    ¬ тези времена в които посто€нно се мисли и говори за здравословни храни, сигурен ли си, че понички е правилното решение?
    Ќе ми е направило впечатление масови€т потребител да си пада по здравословното хранене, иначе ћакдоналдс да са ковнали табели "Ѕио-ресторант за бързо хранене"

ѕотребител јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 293
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от vesselin777 ¬иж мнението
    Ќе ми е направило впечатление масови€т потребител да си пада по здравословното хранене, иначе ћакдоналдс да са ковнали табели "Ѕио-ресторант за бързо хранене"
    Ќа мен пък ми е направило впечатление, че контролът в  ралството за хигиената относно храните далеч надвишава то€ на ’≈» в Ѕългари€. ¬ъзможно ли е изобщо да ковнеш пържилн€ на понички на тротоара и да продаваш? —»гурен ли си, че в ё  режимът е толкова опростен за започването на такъв бизнес, или предполагаш, че е така, щото в други страни било така?
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2014
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    Ќа мен пък ми е направило впечатление, че контролът в  ралството за хигиената относно храните далеч надвишава то€ на ’≈» в Ѕългари€. ¬ъзможно ли е изобщо да ковнеш пържилн€ на понички на тротоара и да продаваш? —»гурен ли си, че в ё  режимът е толкова опростен за започването на такъв бизнес, или предполагаш, че е така, щото в други страни било така?
    Ќе съм сигурен, че можеш да ковнеш пържилн€ за понички пред Ѕъкингамски€ дворец. “очно и заради това съм написал :
    ÷итат :
    -----------------------------------------------------------
    “ака че, струва си да проверите изисквани€та на м€сто. Ќ€ма страшно, нашето ’≈» слава Ѕогу н€ма права извън Ѕългари€
    “ук съм до границата с √ермани€, ход€ от време на време и на фестивали там, та знам какво е положението. —кована маса, алуминиева тава и вътре се пече шоарма на газов примус. » в ’оланди€, и в √ермани€ за течаща вода не са чували. ќт »спани€ имам впечатление като турист, същата мърльовщина. ядох едни палачинки на газов котлон, мръсоти€ и вкусоти€ за 2 евро. «а »тали€ си контактувам с една колежка. ѕо нейни думи същата сигани€, само че с повече изисквани€ от "комуната". ≈стествено, поради същата причина като у нас.
    “ака че, проверете си режима на м€сто

Contrarian јватара на mate
    –егистриран на
    Jan 2010
    √рад
    Glasgow
    ћнени€
    3 141
    Post Thanks / Like

«вучи интересно. ѕожелавам успех.

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 293
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от vesselin777 ¬иж мнението
    Ќе съм сигурен, че можеш да ковнеш пържилн€ за понички пред Ѕъкингамски€ дворец. “очно и заради това съм написал :
    ÷итат :
    “ака че, струва си да проверите изисквани€та на м€сто. Ќ€ма страшно, нашето ’≈» слава Ѕогу н€ма права извън Ѕългари€
    “ук съм до границата с √ермани€, ход€ от време на време и на фестивали там, та знам какво е положението. —кована маса, алуминиева тава и вътре се пече шоарма на газов примус. » в ’оланди€, и в √ермани€ за течаща вода не са чували. ќт »спани€ имам впечатление като турист, същата мърльовщина. ядох едни палачинки на газов котлон, мръсоти€ и вкусоти€ за 2 евро. «а »тали€ си контактувам с една колежка. ѕо нейни думи същата сигани€, само че с повече изисквани€ от "комуната". ≈стествено, поради същата причина като у нас.
    “ака че, проверете си режима на м€сто
    “акова чудо никога не съм виждала тук. Ќай-мизерното е в специален камион(че). “ака че то€ с бизнеса тр€бва да си има предвид и тези инвестиции.... Ќе ми се вижда като много евтино за започване Ќо може пък н€кой, който вече е в бизнеса, да се заинтересува. „уд€ се как ще му лицензират работата, като машината е произведена бог знае къде - как ще зна€т доколко е безопасна и отговар€ на техните изисквани€... јма аз съм лаик, просто си разсъждавам и ти вдигам темата.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

—таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 535
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    “акова чудо никога не съм виждала тук. Ќай-мизерното е в специален камион(че). “ака че то€ с бизнеса тр€бва да си има предвид и тези инвестиции.... Ќе ми се вижда като много евтино за започване Ќо може пък н€кой, който вече е в бизнеса, да се заинтересува. „уд€ се как ще му лицензират работата, като машината е произведена бог знае къде - как ще зна€т доколко е безопасна и отговар€ на техните изисквани€... јма аз съм лаик, просто си разсъждавам и ти вдигам темата.
    ћила - не знам къде си гледала, но като стана дума - се разрових и ето какво намерих.
    ћоже би нещо такова SAM_0029 2.jpg или такова SAM_0033 2.jpg
    ≈то и отвътре - SAM_0034 2.jpg
    —нимките са от централната улица на Ўефилд и тези неща могат да се вид€т целогодишно, а и на други места.

ps. ѕонеже съм се занимавал с търгови€ с храни в Ѕългари€ - веднага ми "хвана" погледа.
    ѕоследно редактирано от jhoro : 27-03-2014 на 11:10
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. ЅЋј√ќƒј–я ћила thanked for this post
    Contrarian јватара на mate
    –егистриран на
    Jan 2010
    √рад
    Glasgow
    ћнени€
    3 141
    Post Thanks / Like

»нтересно само защо понички, а не се пробвате с нещо по-българско, както автора сам отбел€за?
    ¬секи по-гол€м хипермаркет предлага вкусни, пр€сно приготвени doughnuts и то на доста ниски цени. Lidl и Morrisons със сигурност, сигурно има и други.

The Devil Wears Prada јватара на rumi_066
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    1 526
    Post Thanks / Like

ѕо съм склонна за кебапчета )
    ѕреди години може би 2005 не помн€ кога разрешиха
    ƒа се пътува свободно та наши семини познати дойдоха с тази иде€
    “ук в Ћондон по това време си б€х в Ѕг
    ѕомн€ ме доста б€гане беше направиха каравана
     упиха машината от Ѕългари€ имаха разрешително и всички останали неща
    «авериха сертификата на машината тук не знам къде точно
    »маха право да продават на пазара мисл€ на този неделни€т на уембли
    Ќакра€ продадоха всичко на загуба и мъжа още си е в
    —троитеството.... “а затова викам кебапчета ))
    ¬инаги ще има хора, които ще те наран€ват, но, за всеки случай, тр€бва да продължиш да в€рваш в хората. Ѕъдете щастливи!!!!

ѕредстав€ш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, ко€то причин€ваш?
    —ветът щеше да е съвсем друг.  . јзар€н

Ќищо на този св€т, не остава неизплатено....Ќе искайте много - не можете да му платите цената!

’орхе Ћуис Ѕорхес: „овек помъдр€ва прекалено късно... “очно когато вече н€ма време...

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 293
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
    ћила - не знам къде си гледала, но като стана дума - се разрових и ето какво намерих.
    ћоже би нещо такова SAM_0029 2.jpg или такова SAM_0033 2.jpg
    ≈то и отвътре - SAM_0034 2.jpg
    —нимките са от централната улица на Ўефилд и тези неща могат да се вид€т целогодишно, а и на други места.

ps. ѕонеже съм се занимавал с търгови€ с храни в Ѕългари€ - веднага ми "хвана" погледа.
    ћда, €вно не съм в час... в Ўефийлд не съм била, но тук около мен не можеш да видиш много такива неща. ѕовечето са поне в по-големи камиони или пък в лафки, които са в сгради, а не в колички - но може и да се дължи на атмосферните услови€ - сега се замислих... ј това на последната снимка, това може да се види само на временни панаири, които са по един ден, р€дко 2-3, тогава има нещо като големи палатки с такива неща за €дене. Ќикога не съм купувала, малко ме е гнус и се притесн€вам, че н€ма да е достатъчно чисто... Ќо може би си е до индивидуални предпочитани€. ¬ Ѕългари€ съм си купувала палачинки така от едно м€сто, помн€, в —озопол... ама не ги пипаха с ръце, де.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. Ѕизнес иде€ - сайт за хазарт !
    ќт bmwww във форум »нтернет и компютри
    ќтговори: 26
    ѕоследно мнение: 21-09-2013, 21:31
  2. »де€?
    ќт tokty във форум —татут в UK, посто€нно жителство, британско гражданство
    ќтговори: 1
    ѕоследно мнение: 22-08-2007, 19:16
  3.  ак се оформ€ бизнес план и бизнес програма
    ќт angelicpeace във форум ќбщ форум
    ќтговори: 5