»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 12 от общо 12
    Ќов потребител јватара на Usul
    –егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

Lightbulb »нфо за —истемен јдминистратор

ѕривет, форум !

ѕърви пост

»скам да ви помол€ за съвети относно следни€т случай:

—ептември ще заминавам да уча в Ћондон, не знам дали ще имам време за работа през учебната година но бих останал да поработ€ л€тото, стига да си струва.
    Ќе знам колко от вас са запознати но InfoStart прав€т курсове и мисл€ да изкарам един за "мрежови и системен администратор".
    —луча€ е такъв, че при присъствено обучение взимам "—видетелство за професионална квалификаци€", докато при дистанционното обучение само "—ертификат за завършено обучение".

–еално въпросът ми е: »ма ли значение ако успе€ да го работ€ това в UK, дали ще имам свидетелство от ћќЌ или просто сертификат?
    ј и нали като студент ми се полагат само 20 часа работно време на седмица, дали л€тото се промен€?

Ѕлагодар€ и очаквам съвети!

ѕ.ѕ.: —пециалността в университета н€ма нищо общо с професи€та(системен админ)
    ѕоследно редактирано от Usul : 24-03-2014 на 23:30

Architectural Assistant јватара на Scorpzou
    –егистриран на
    Sep 2011
    √рад
    Scotland, UK
    ћнени€
    1 012
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »нфо за —истемен јдминситратор

÷итирай ѕървоначално написано от Usul ¬иж мнението
    ј и нали като студент ми се полагат само 20 часа работно време на седмица, дали л€тото се промен€?
    “ези ограничени€ отпаднаха вече за българските студенти, можеш да работиш колкото желаеш и през и извън учебно време.

–егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »нфо за —истемен јдминистратор

^ “ова е добра новина

“и като студент по архитектура, работил ли си през годината и въобще има ли да се работи нещо свързано със специалността преди да си завършил 3-тата година?

ѕитам защото ще уча същото.
    ѕоследно редактирано от Usul : 25-03-2014 на 10:18

–егистриран на
    Sep 2011
    √рад
    Scotland, UK
    ћнени€
    1 012
    Post Thanks / Like

^ “ова е добра новина

“и като студент по архитектура, работил ли си през годината и въобще има ли да се работи нещо свързано със специалността преди да си завършил 3-тата година?

ѕитам защото ще уча същото.
    — тази специалност ще видиш доста зор да работиш през учебно време. ѕо принцип е трудно да работиш по специалността преди Part 1, но има и такива случаи, но веро€тно неплатени.

–егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Scorpzou ¬иж мнението
    — тази специалност ще видиш доста зор да работиш през учебно време. ѕо принцип е трудно да работиш по специалността преди Part 1, но има и такива случаи, но веро€тно неплатени.
    ясна работа. Ѕлагодар€

“ъкмо си в тред-а. ћожеш ли да ми об€сниш каква е разликата м/у . RIBA и MArch . ќт това което аз разбрах-> RIBA си е за британската камара архитекти, а пък MArch се подготв€ш за ўатите един вид.

ћалко сме офтопик но който има на иде€ как сто€т нещата със професи€та "системен админ" да сподели, мол€.

–егистриран на
    Sep 2011
    √рад
    Scotland, UK
    ћнени€
    1 012
    Post Thanks / Like

ясна работа. Ѕлагодар€

“ъкмо си в тред-а. ћожеш ли да ми об€сниш каква е разликата м/у . RIBA и MArch . ќт това което аз разбрах-> RIBA си е за британската камара архитекти, а пък MArch се подготв€ш за ўатите един вид.
    RIBA e съюзът на британските архитекти, които акредитират курса. MArch е просто титлата на специалността с Masters курса... т.е. двете не са взаимоизключващи се. «а да станеш част от RIBA (т.е. за да се регистрираш като архитект в UK) , тр€бва да имаш 2 години стаж по специалността в UK, 1 година стаж където и да е, както и да си завършил MArch (=Part II). “огава се €в€ваш на н€колко изпита - писмени, орални + log sheets от стажовете и получаваш Part 3.

7. ЅЋј√ќƒј–я Usul thanked for this post
    Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

—истемен администратор на парт тайм и човек без реален опит - много много трудно според мен.
    ѕодобни позиции са трудни за достигане без да си преминал през съответните Ћ1/2 съпорт или системен техник или нещо от сорта, отделно че за самата длъжност на администратор р€дко има парт тайм оферти. Ќа практика това което в Ѕългари€ се приема за сис админ тук е разделено на поне още 3 длъжности (както повечето други работи).

«а курсовете на »нформационни системи нищо не съм чувал, но така като чета "мрежов и системен администратор" за професионална квалификаци€ е страшно много учене за само 6 месеца.  ато курсове тр€бва да се равн€ва на цели€ CCNA + MCSA + линукс сървъри + бази данни + секюрити + н€какви общи знани€ по хардуер.

MArch не е просто титла, а е названието на придобитата квалификационна степен - ћагистър по јрхитектура в този случай. —ъс същата титла можеш да се кичиш ако си завършил и в Ѕългари€. “ук профи съюзите са на почит, не е като у нас, но и това, че си в т€х не те прави много по-гол€м професионалист просто имаш титлата и по-важното връзките (networking както му казват тук).

≈dit: —ега им погледнах сайта на тези »— ... не си губи времето този курс и сертификата от ћќЌ за нищо н€ма да ти свърши работа дори и в Ѕългари€. јко ти се занимава с нещо в сферата на »“-то по-добре виж за курсовете които съм ти написал т.е. —иско (мрежи/секюрити), ћайкрософт (за сървъри, мейл, и т.н),  омпютиа, Ћинукс сървърири, SQL. Ќо това е доста време и тр€бва да имаш амбици€та да го работиш или да ти е много много интересно.
    ѕоследно редактирано от autosvet : 28-03-2014 на 03:09

9. ЅЋј√ќƒј–я Usul, VAn Cho thanked for this post
    –егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от autosvet ¬иж мнението
    —истемен администратор на парт тайм и човек без реален опит - много много трудно според мен.
    ѕодобни позиции са трудни за достигане без да си преминал през съответните Ћ1/2 съпорт или системен техник или нещо от сорта, отделно че за самата длъжност на администратор р€дко има парт тайм оферти. Ќа практика това което в Ѕългари€ се приема за сис админ тук е разделено на поне още 3 длъжности (както повечето други работи).

«а курсовете на »нформационни системи нищо не съм чувал, но така като чета "мрежов и системен администратор" за професионална квалификаци€ е страшно много учене за само 6 месеца.  ато курсове тр€бва да се равн€ва на цели€ CCNA + MCSA + линукс сървъри + бази данни + секюрити + н€какви общи знани€ по хардуер.

MArch не е просто титла, а е названието на придобитата квалификационна степен - ћагистър по јрхитектура в този случай. —ъс същата титла можеш да се кичиш ако си завършил и в Ѕългари€. “ук профи съюзите са на почит, не е като у нас, но и това, че си в т€х не те прави много по-гол€м професионалист просто имаш титлата и по-важното връзките (networking както му казват тук).

≈dit: —ега им погледнах сайта на тези »— ... не си губи времето този курс и сертификата от ћќЌ за нищо н€ма да ти свърши работа дори и в Ѕългари€. јко ти се занимава с нещо в сферата на »“-то по-добре виж за курсовете които съм ти написал т.е. —иско (мрежи/секюрити), ћайкрософт (за сървъри, мейл, и т.н),  омпютиа, Ћинукс сървърири, SQL. Ќо това е доста време и тр€бва да имаш амбици€та да го работиш или да ти е много много интересно.
    јдски много благодар€. ƒоста нужно беше такъв тип мнение, даже и за офтопика.

–аботата при мен е такава че ми се иска да поработвам нещо л€тната ваканци€, което да не е чистач/ми€ч/продавач/ и тн. «атова нещо семпло в IT сферата ми се стори подход€що(дори и да е н€къв tech-support), а и там материала по-лесно го възприемам. Ќе че ми е гор€ща амбици€ да се развивам в тази посока. ѕосто€нството, желанието и устремеността си ги паз€ за архитектурата.

Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

“ук дори и за съпорт искат опит освен ако не знаеш н€кои по-разпространени или "по-скъпи" езици - немски, френски, италиански, норвежки, шведски, датски. ƒосега не съм чул за н€кой дето не е почнал от чистач/ продавач/ раздавач на листовки и реклами. “ипично студентска работа си е - почасова, плаващи смени, минимално плащане. ƒори и за хората учещи  омпютърни науки е трудно преди 3-тата година да си намер€т работа за подобен съпорт. »май предвид, че ако работиш на телефон е страшно трудно - на местните трудно ще им разбираш какво искат. јнглийски€ език в јнгли€ не е английски€т от курсовете и училище в Ѕългари€, от ЅЅ— и т.н.

–егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

“ук дори и за съпорт искат опит освен ако не знаеш н€кои по-разпространени или "по-скъпи" езици - немски, френски, италиански, норвежки, шведски, датски. ƒосега не съм чул за н€кой дето не е почнал от чистач/ продавач/ раздавач на листовки и реклами. “ипично студентска работа си е - почасова, плаващи смени, минимално плащане. ƒори и за хората учещи  омпютърни науки е трудно преди 3-тата година да си намер€т работа за подобен съпорт. »май предвид, че ако работиш на телефон е страшно трудно - на местните трудно ще им разбираш какво искат. јнглийски€ език в јнгли€ не е английски€т от курсовете и училище в Ѕългари€, от ЅЅ— и т.н.
    ≈, за езика въобще не съм и очаквал да е 1:1 с BBC/Monty Python, посещавал съм UK и горе-долу имам на представа. Ќадеждите ми б€ха за нещо full-time за през л€тото.(щом Scorpzou казва че 20-часовата граница € отмен€т) а през годината - абсурд. ј по-скъпите езици са ми развален немски и малко френски. ¬€рно н€мам много опции

Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

Ќе зна€ как си го решил, че така лесно ще си намериш специализцирана работа само за 3 месеца.  акто казах тук всичко е различно. —амо процеса на стартиране на такава работа трае около 2 месеца н€къде - пускат об€ва, чакат н€колко седмици, сортират и избират кандидати, интервюта, пак сортират, още едни интервюта и тогава евентуално може да започнеш. —амото кандидатстване за такава работа изисква подготовка надали по време на сеси€та ще седиш и да се занимаваш с проучване на фирми и технологиите които използват. «ащото за да сме честни дори и в курса от който започна темата да успе€т да ти изсип€т ц€лата информаци€ за 6 месеца, н€ма начин ти да € складираш за използване на оперативно ниво и да си готов без преговор да започнеш работа.

«а тво€та амбици€та в архитектурата лично аз бих се насочил да работ€ в строителрството през ваканци€та. ўе ти е много по-полезно да видиш какво стой на физическо ниво зад тво€ архитектурен труд от колкото да изгубиш толкова много време и акъл в нещо за което за сега не искаш да ти е професи€, а и с работата е по-лесно стига да си подготвен.

–егистриран на
    Mar 2014
    √рад
    ѕловдив
    ћнени€
    9
    Post Thanks / Like

Ќе зна€ как си го решил, че така лесно ще си намериш специализцирана работа само за 3 месеца.  акто казах тук всичко е различно. —амо процеса на стартиране на такава работа трае около 2 месеца н€къде - пускат об€ва, чакат н€колко седмици, сортират и избират кандидати, интервюта, пак сортират, още едни интервюта и тогава евентуално може да започнеш. —амото кандидатстване за такава работа изисква подготовка надали по време на сеси€та ще седиш и да се занимаваш с проучване на фирми и технологиите които използват. «ащото за да сме честни дори и в курса от който започна темата да успе€т да ти изсип€т ц€лата информаци€ за 6 месеца, н€ма начин ти да € складираш за използване на оперативно ниво и да си готов без преговор да започнеш работа.

«а тво€та амбици€та в архитектурата лично аз бих се насочил да работ€ в строителрството през ваканци€та. ўе ти е много по-полезно да видиш какво стой на физическо ниво зад тво€ архитектурен труд от колкото да изгубиш толкова много време и акъл в нещо за което за сега не искаш да ти е професи€, а и с работата е по-лесно стига да си подготвен.
    –азбирам. »зглежда тр€бва да се отърва от стремежа към всичкознание-то което се практикува тук, щом всичко се свежда до тесни специализации(оттатък) за да можеш да си свършиш работата читаво. —троителството също ми беше минало през ума точно поради тази причина, друг вид натоварване е, а и ще мога да вид€ какво следва след архитектурната работа.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. лечение на системен лупус еритематодес
    ќт dobi.74 във форум «драве и здравеопазване
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 17-03-2013, 17:38
  2.  ак да създадем системен образ на Windows 7 без програми
    ќт HoOkiЃЩ във форум »нтернет и компютри
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 21-01-2010, 15:47
  3. ќтговори: 1
    ѕоследно мнение: 29-10-2007, 22:42
  4. Ѕизнесмен е обвинен в системен тормоз