Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 81
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Документи за пребиваване във Великобритания.

batristio, въпроса не е какво ти е необходимо, а какво е достатъчно и не за в момента за живот и работа, а по принцип при взаимодействието ти с държавата и местните власти.
    От скоро се сблъскваш със свободното движение на българи из ЕС нали? Е има проблеми които възникват например сега или след години и са свързани с това дали си изпълнявал всички изисквания на Великобритания (тези от законодателството на ЕС), които разбира се не са да имаш документите от тази тема, но през документите може да си направиш анализ например дали всичко ти е изрядно. Един такъв пример за острова е пълното здравно осигуряване. Като никoй не ти иска регистрационен сертификат може и да пропуснеш изискването, че е било необходимо да имаш пълно здравно покритие на осигуряването си.

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

холандецо , разqсни го това с пълното здравно осигурqване , здравна застраховка се иска само за студентите над 18 години И то след лqтото на 2011 , ако си самонает има клас 2 осигуровки , ако си работник И дохода ти е по малък И си с дете има такс кредити

batristio
    Guest

Lightbulb За: Документи за пребиваване във Великобритания.

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    batristio, въпроса не е какво ти е необходимо, а какво е достатъчно и не за в момента за живот и работа, а по принцип при взаимодействието ти с държавата и местните власти.
    От скоро се сблъскваш със свободното движение на българи из ЕС нали? Е има проблеми които възникват например сега или след години и са свързани с това дали си изпълнявал всички изисквания на Великобритания (тези от законодателството на ЕС), които разбира се не са да имаш документите от тази тема, но през документите може да си направиш анализ например дали всичко ти е изрядно. Един такъв пример за острова е пълното здравно осигуряване. Като никoй не ти иска регистрационен сертификат може и да пропуснеш изискването, че е било необходимо да имаш пълно здравно покритие на осигуряването си.
    Дай пример кой документ,кога и за какво евентуално ще потрябва,и кога и къде да го вадим!?
    Иначе става някакво празно говорене от твоя страна,а изглеждаш начетен човек за да си/ни губиш времето в празни приказки във форум.
    ПС
    Аз като employee не би ли следвало да съм пълно здравно осигурен от работодателя ми?!
    И моля пиши с по прости думи и напреко,ако ти е възможно,че ще ти избяга/ме аудиторията.
    like you speak to a 7 year old ако ти е възможно

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

батристио , холандеца взе да се олива , след Като си работник дори И на половин работен ден , ти се признава статут на работник , Сега британското правителство прокарва закон с които за статут на работник ти трqбва заплата 150 паунда на седмица , от европарламента ги контрираха , 4е това е незаконо , след Като си работник си здравно осигурен , термин Като пълно здравно осигурqване необходимо за постоqно пребиваване нqма

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

national ID (лична карта бг варианта)...
    oyster 1-3 zone...меки наркотици твърд алкохол малко кинти в джеба чат пат да си дигнеш гъза и да идеш на работа ако не си смашед и си измиеш зъбите очите иссереш се бавно и разграничиш get to reall от сънищата..действа освежаващо...кви документи кви пет лева...бгтата имат пълен картбланш..аз 7години нарушавах закона да се докопам до некой паунд...немайте грижи...УЧЕТе АНГЛЙИСКИ...тва е документи не трябват почече от колкото в бг

Старо куче
    Post Thanks / Like

Бат Ристо, гиди ми Го, ма то е коментирано та чак ме боли **** вече! Два са основните случаи за пълното здравно осигуряване разписани в директивата и въпроса е принципен, а не че някой го е искал за неква си "карта". Така кат гледам не сте в тез категории и нема смисъл да занимавам аудиторията. Който му припари той ще изреве. Пък и аз ли ви карам да си вадите некви си документи, неее...Който успее да ме цитира ще го черпя!

Post Thanks / Like

холандецо , хаиде кажи с думи прости , не се прави на интересен , здравна застраховка ти трqбва само ако си на самоиздържане И ако си студент над 18 години след 2011 , ако има друго кажи не се прави на интересен

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    холандецо , хаиде кажи с думи прости , не се прави на интересен , здравна застраховка ти трqбва само ако си на самоиздържане И ако си студент над 18 години след 2011 , ако има друго кажи не се прави на интересен
    Та малко ли е...

А да и това за 2011 сигурен ли си, мани ти "картата", директивата не е променяна тогава...или острова преди тази дата е бутал гювеч...

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

стига с тез директиви бре.кат имаш пачка в джоба и акъл в главата ни директиви,ни документи ти трябват.
    ш"с оправиш
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    стига с тез директиви бре.кат имаш пачка в джоба и акъл в главата ни директиви,ни документи ти трябват.
    ш"с оправиш
    Стига на душманите.

Как не те е срам, аз казвам ли ти зарежи бизнеса с рентакара!!!

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

е да де ,ама аз работя за пари,а ти се гърбиш/да ги образоваш/ фор фри
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Post Thanks / Like

холандецо за студенти до лqтото на 2011 даваха жълти карти за студенти в УК , без здравна застраховка , дори този които има такава жълта карта му се признава престоq за перманент резидент преди 2011 , това го имат британците в закон , а новиq закон лицимерно по британски казва за да ползвате бенефити трqбва заплатата да ви е поне 150 паунда на седмица , ако ли не подлежите на допълнителни проверки за определqне на статут за работник , а от европарламента им казаха , това е незаконо

batristio
    Guest

Аз зададох простичък въпрос,а ти ми отговаряш типично в твой стил на нищо неказване!
    Не ми е ясно защо го правиш от скука ли ,що ли,ама I give up!

По подразбиране Re: Документи за пребиваване във Великобритания.

По-нататъшните разсъждения на тема "трябва ли ми паспорт или не в Обединеното кралство", четете тук.
    Последно редактирано от BGHelp : 19-03-2014 на 18:29

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз не разбирам какъв е проблемът да се вади паспорт? Цената му ли? Нима не е за предпочитане да платиш 50-60 лв вместо да си скубиш косите ако ти потрябва, а го нямаш? А какво да кажем, ако ти се наложи докато си в UK да пътуваш за някъде, където ти е необходим паспорт?
    Не поглеждай с гняв назад.

Bus.F****.Bus
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    ...
    2. Документ удостоверяващ постоянно пребиваване.
    Издава се на основание чл. 19 на директивата.
    Издава се след петата година на пребиваване, има и изключения при които това става на втората или третата година.
    Обикновенно това е необходимо когато трябва да се доказват придобити права и някой ги оспорва.
    ...
    Е има проблеми които възникват например сега или след години и са свързани с това дали си изпълнявал всички изисквания на Великобритания (тези от законодателството на ЕС), които разбира се не са да имаш документите от тази тема, но през документите може да си направиш анализ например дали всичко ти е изрядно
    ===
    Като говорим за две, общо взето практическа ситуация с доказване и разполагане на документи за доказване на използване на някакъв вид право за движение в определения срок , може да направи картат задължение. Или Документите които се трупат за доказване на PR, са нещото което може да ме накара да си извадя PR. Ако не, то документи се губят, статуси се променят, и объркването може да е пълно ако трябва да доказвам използвае на даден вид права 2-3-4-5 години след като твърдя че съм придобил PR. За тва и пркатическата страна на нещото наречено документ а доказване на PR, излага другата страна на тва което пише тук или там. Не задължителното, но практически се превръща в необходимо, просто за да се избегнат главоболя за в бъдеще. Документи се губят, властите стават по предпазливи и по щателни в наблюденяя спрямо доказателств и тнт. Общо взето, ако не го вземеш по свои избор кога си имал възможност, е възможно никога да не можеш да докажеш че ти се полага в по късна дата.

Па и ако искаш си ходиш за повече от 2-е години, ако смяташ да си запазваш придобитите права изобщо, ти трябва да придобиваш и British Цитизеншип, и там пак си има някои чисто практически преимущества при кандидатстване.

http://books.google.bg/books?id=GQjX...20host&f=false

In practice, obtaining the registration documents tends to make life in the host state much easier, as they comprise evidence that the state has recognised the right of residence.
    http://books.google.bg/books?id=E83Q...nce%22&f=false
    registration certificates do not create rights of residence, but simply serve to attest existing rights conferred directly by Union law.
    http://books.google.bg/books?id=E83Q...rights&f=false
    They do not confer or create rights but merely serve to attest existing rights conferred directly under Union law

Специално за при връзки/бракове с граждани извън EU съюза, дори е споменато за кво иде реч и ква точно роля има документчето, едно.

Article 10
    Issue of residence cards
    1. The right of residence of family members of a Union citizen who are not nationals of a Member
    State shall be evidenced by the issuing of a document called "Residence card of a family member of
    a Union citizen" no later than six months from the date on which they submit the application. A
    certificate of application for the residence card shall be issued immediately.
    2. For the residence card to be issued, Member States shall require presentation of the following
    documents:
    (a) a valid passport;
    (b) a document attesting to the existence of a family relationship or of a registered partnership;
    (c) the registration certificate or, in the absence of a registration system, any other proof of
    residence
    in the host Member State of the Union citizen whom they are accompanying or
    joining;
    (d) in cases falling under points (c) and (d) of Article 2(2), documentary evidence that the
    conditions laid down therein are met
    ;
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 19-03-2014 на 12:13

Bus.F****.Bus
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    ... здравна застраховка ти трqбва само ако си на самоиздържане И ако си студент над 18 години след 2011 , ...
    Трябва ти я ако си съпруг/аспруга на такива без да се възползваш от собствени права, сам по себе си. Застраховка ти трябва и ако се правиш на селф-суфициент, га си женен/а за Бритънец или Българинс с двойно граянство, едното от което е Бритънско, и в същото време го играеш в ролята на неекономически активен, демек си мисиш че си С.С.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

някой перманечо да вземе да сподели тая карта PR ползва ли я въобще ха нещоили като оная жълтата която никога не пожелах не служи за нищо смислено...бачкаш си квото умееш и без ПР май тва и беше основния смисъл преди 9- ти така де фърст оф жанюари...аз като кажа че живея тук 10 години( а съм едва 7) всеки ме възприема перманент рехидент по дифолт...съвет към пресните емигранчета казвайте направо че сте перманенти ...естествено да плякат сносен английски и да не изглеждат като тъпи шматки щото пристрастените билдъри и чистачки дето живеят по 10 в бг квартирките емоционално отдадени на булсатком и говорят хайдушки бритиш и след PR ги гледат подозрително...за една седмица намерих три служби4ки от бг заексперимент ама чак след 3седмици се UKземявам бак...жалко няма да пия повече ракия щото съм с ръчен багаж... но успокоявазото е че преди да таке офф те проверяват за оръжие но не правят дръг тест..ОБИЧАМ ВИ минтничарчета... бау бау джаф джафффф
    Последно редактирано от steve : 19-03-2014 на 13:29

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diaboli4no Виж мнението
    Ако питате мен ако смятате да живеете в UK и не сте тук само за няколко месеца най добре е да си изкарате всички възможни документи- без значение задължителни или не. Всички възможни рег. сертификати и т.н. Като се има предвид, че правилата за достъп до помощи, откриване на банкова сметка и т.н се променят постоянно и то не в полза на емигрантите не се знае в кой момент този рег. сертификат ще ви послужи.
    Макар че веднъж отговорих, но в насока на тези мисли, ако някога (всичко се случва, бе то да се не случва, ама...) се налага (пак казвам някога, да кажем в по-лоши не само икономически, но и политически времена) да апликирате за помощи, най-напред си вземете документ удостоверяващ PR, пък после си искайте подпомагане. Така че действително за около две години документа за PR си е нещо. Пък и после взимайки помощи след втората година явно сте си на острова, така че не бетон, а железо работа...

Post Thanks / Like

холандецо , аз взимам бенефити без никакви регистрациони сертификати ве4е , 4 години

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

И последно , какво се оказа , че още тябва да носим тия задгранични паспорти. Моят е и изтекъл 2013 и сега пак трябва да се занимавам с глупости.Кой знае и там колко пари ще ме одерат.

Post Thanks / Like

You do not need registration sertificate if Uk is part of EU , if Uk is out of EU , you do not need UK

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    От източника, за документ номер 1 от твоя списък:

На български:

Таксата за издаване на такова удостоверение (сертификат) за едно лице е 55 британски паунда.

От указанието за издаване на този документ.
    Да, това е пътеводител, а може ли някакъв линк за формата за удостоверението за регистрация /първата точка по която е писал Z1/, за да си я изтегля и разпечатам. Thanks.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Документи за пребиваване във Великобритания.

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Да, това е пътеводител, а може ли някакъв линк за формата за удостоверението за регистрация /първата точка по която е писал Z1/, за да си я изтегля и разпечатам. Thanks.
    Ако под "удостоверение за регистрация" разбираш документ, с който да се регистрираш тук, че да си законен... не е точно това, въпреки че някои, които не са пребивавали във Великобритания и ден, оставят такова впечатление . Струва 55 паунда и най-общо потвърждава, че към момента на издаването му упражняваш правата си на гражданин на ЕС. Не казва, че като си се регистрирал, вече си ОК за следващите ен на брой години... Не е задължителен документ. Може да послужи, да кажем, ако искаш да кандидатстваш за помощи, да докажеш, че си законно тук в страната и ще е полезен, ако нямаш друг начин да докажеш това - например, не работиш, т.е. нямаш фишове от работодател, не си самонаето лице, т.е. не можеш да докажеш с документи, че си такъв и т.н. После, заедно с този сертификат, ще трябва да докажеш, че след издаването му си продължил да упражняваш правата си на гражданин на ЕС. В някои случаи, е напълно излишно да се получава такъв документ. В други, може да помогне, зависи от конкретната ситуация.

Тука чети.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ King thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

King, дори и да не подадеш апликацията, а само я попълниш, сам може да си прецениш дали си законен...След това като минат месеци или години и например решиш да апликираш вече за документа по т.2-документ удостоверяващ постоянно пребиваване, ще си сигурен че назад във времето от един момент (и си продължил в същия дух) всичко ти е точно и няма да търсиш врачки познавачки да те съветват...

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 70
    Последно мнение: 25-09-2014, 20:52
  2. Пребиваване в UK с испански документи
    От Ferio във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 22-08-2013, 14:56
  3. Документи от България за Великобритания?
    От ZGZ във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 10-12-2012, 12:21

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker