Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    mlad zaek
    Post Thanks / Like

Question Брит. гражданство за деца, родителите с PR трябва ли да доказват пак 5 г. назад?

Ще кандидатсваме за британско гражданство на децата ни които са под 18 години със форма МN1.
    Родителите:- имаме PR (permanent resident) по европейско право)) взето преди 6 месеца.
    Свързах се със Nationality Checking Services и те ми казаха по телефона че трябва да доказвам 5 години назад и че permanent resident картите които имаме неса достатачни.
    Това така ли е? Пак ли трябва да доказвам 5 години назад от датата на кандидатсване на детето?
    Благодаря !!!

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от UK_worker Виж мнението
    Ще кандидатсваме за британско гражданство на децата ни които са под 18 години със форма МN1.
    Родителите:- имаме PR (permanent resident) по европейско право)) взето преди 6 месеца.
    Свързах се със Nationality Checking Services и те ми казаха по телефона че трябва да доказвам 5 години назад и че permanent resident картите които имаме неса достатачни.
    Това така ли е? Пак ли трябва да доказвам 5 години назад от датата на кандидатсване на детето?
    Благодаря !!!
    Не мисля, че трябва да доказвате нещо за вас, а по-скоро за децата. Писма от училищата където са учили през последните 5 години ще свършат работа.

mlad zaek
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети, ако един ден кандидатствате за британско гражданство?

Вирус ами те децата са малки не ходят още на училище.Едното е на почти 1 годинка а другото на 3 г.Ами тогава тези от Nationality Checking Services какви ни ги говорят да сме доказвали пак 5 години.Тогава какъв е смисълът от този PR ако пак трябва да се доказват тези 5 години ,нали ги доказах веднъж а сега пак ....тези май нещо не са в час?

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети, ако един ден кандидатствате за британско гражданство?

Изчакай да се включи някой друг, че аз не съм от най-компетентните. Мисля, че трябва да докажете поне 3 години пребиваване за децата. Във форума има инфо, но не ми се рови да търся.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

и ние със съпругата ми имаме ПР а децата са под 18 и ме вълнува същия въпрос.Някаде във форума четох че се доказва само последната година плюс прикрепен ПР иначе какъв е смисъла да кандидатстваш за ПР - то това е ясно .Въпроса ми е какво трябва да се доказва за децата?
    За светът може да съм никой,но за някои съм светът

mlad zaek
    Post Thanks / Like

Ние ще кандидатстваме по точка 1(3) която в guide гласи следното:
    A child born in the Uk to an EEA national after 30.04.2006 will be a british citizen if their parent had been in uk exercising EC Treaty rights in accordance with Immigration(EEA)Regulations 2006 for more than 5 years or has indefinite leave to remain.
    The parent will have become settled if:
    He or she has been granted indefinite leave in Uk or
    He or she has been exercising EEA free movement rights in the uk for a continuous period of five years ending on or after 30.04.2006

Защо пак ми изискват да доказвам 5 години като няма логика?Не трябва ли само да се прати документа за PR със останалите документи и сумата пари.Или тези в Nationality Checking Services нещо не са запознати....

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брит. гражданство за деца, родителите с PR трябва ли да доказват пак 5 г. назад?

Зарежи NCS и си подай документите сам.
    Подай две форми mn1. Приложи
    1. Актове за раждане
    2. Акт за брак
    3. Вашите карти с PR
    4. Вашите паспорти или лични карти
    5. Каквито дакументи имаш че живеят тук откакто са родени - гп регистрация писма от гп имунизации etc

5. Съответната такса

Вие имахте ли пр към моменна на раждане на второто дете?

Успех
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

8. БЛАГОДАРЯ Bupyc thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lyub Виж мнението
    и ние със съпругата ми имаме ПР а децата са под 18 и ме вълнува същия въпрос.Някаде във форума четох че се доказва само последната година плюс прикрепен ПР иначе какъв е смисъла да кандидатстваш за ПР - то това е ясно .Въпроса ми е какво трябва да се доказва за децата?
    при вас не става ясно къде са родени децата. Ако не са родени тук нещата стоят различно
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

mlad zaek
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брит. гражданство за деца, родителите с PR трябва ли да доказват пак 5 г. назад?

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Зарежи NCS и си подай документите сам.
    Подай две форми mn1. Приложи
    1. Актове за раждане
    2. Акт за брак
    3. Вашите карти с PR
    4. Вашите паспорти или лични карти
    5. Каквито дакументи имаш че живеят тук откакто са родени - гп регистрация писма от гп имунизации etc

5. Съответната такса

Вие имахте ли пр към моменна на раждане на второто дете?

Успех

Благодаря Madlena !
    Твоят отговор е изчерпателен както винаги !!!
    Да децата са родени в UK , PR-ите ги получих след като се родиха децата, дата на издаване септември.2013 ще подаваме за гражданство февруари.2014 и от NCS ми ги наговориха по телефона че пак трябва да доказвам 5г. както и да е букнах апойтмант с NCS с риск да загубя тяхните 72 паунда фее ще отида и ако ми кажат че трябва да ги доказвам пак ще ги накарам да се допитат до хоме офиса и най вероятно ще послушам пак теб madlena понеже не се сещам да си грешала за нещо
    благодаря още веднъж.

mlad zaek
    Post Thanks / Like

Родени са в Единбург, шотландия

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    при вас не става ясно къде са родени децата. Ако не са родени тук нещата стоят различно
    децата са родени в БГ но са тук от средата на 2009 г. ако има някакво значение.Ще съм ти много благодарен ако ми разясниш какви документи трябва да прикрепя за тях .За децата пазя писмата от 2009г за прием в съответните училища.
    Благодаря Мадлена!
    За светът може да съм никой,но за някои съм светът

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

lyub , your child have to be in Uk 5 years for PR , 6 years for British sitizen

mlad zaek
    Post Thanks / Like

Подадохме днес за натурализация през National Checking Service и като ни видяха Permanent Resident картите казаха че нямаме проблеми не е нужно да се доказва пак 5 години назад. Децата са родени в ук дори писма от училище детска градина или личен лекар не са нужни. Дано са прави до 6 месеца ще разберем . Благодаря

mlad zaek
    Post Thanks / Like

Здравейте. В началото на 2014-та попитах тук за моите деца за британско гражданство.
    Сега е момента да кажа че всичко мина добре. Децата ми получиха гражданство и днес даже получихме и британските им паспорти. Те са вече с двойно гражданство.
    Благодаря много за указаната помощ и специслно на madlena I Burys .
    Искам и да попитам само 1 нещо. Следва да кандидатсвам и аз за гражданство тази година . Аз отговарям на всички изисквания като език период и тест за живота в ук. Притесняваме само едно нещо,може ли да получа отказ понеже съм на социални помощи ? Никаде не е казано нещо за това. Пише че трябва да си пореден гражданин и да уважаваш хората и държавата. А сумата която трябва да заплатя не е малка. Много ще се радвам ако ми отговорите.
    Благодаря предварително.

16. БЛАГОДАРЯ madlena, jhoro thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За родителите с малки деца
    От Virginblack във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 11-08-2011, 12:07
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 29-01-2010, 13:40
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 29-01-2010, 00:14
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 21-02-2008, 16:44
  5. Отговори: 0