Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Holland & Belgium 5 дни

Здравейте,искам да направя подарък за рожденният ден на съпруга ми-екскурзия до Holland & Begium -(най-много 5 нощувки.)
    Аз в общи линии си мисля:
    Самолет до Амстердам,3 нощувки ,после отиване до Брюксел(?не знам с какъв транспорт??) 2 нощувки и връщане в UK самолет.
    Имате ли по добри идеи,кое време е подходящо за това,дайте някакви препоръки.Приемам всякакви съвети.

PS Z1-ще ти дойдем на гости

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Holland & Begium 5 дни

П.С. вземете и мен!аз ще спя у зет уан!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Винаги сте добре дошли, моя дом е и ваш дом!
    Musi, разходи се най-напред във НЛ, БЕ секциита на форума, питай там.
    Когато цъвтят полетата с лалета (и не само), аромата на подправки и история, кофишопове, червени фенери...много има какво да се види...и преживее.

4. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Винаги сте добре дошли, моя дом е и ваш дом!
    Musi, разходи се най-напред във НЛ, БЕ секциита на форума, питай там.
    Когато цъвтят полетата с лалета (и не само), аромата на подправки и история, кофишопове, червени фенери...много има какво да се види...и преживее.
    Благодаря Z1,проверих за лалетата-малко рано ми се струва-края на март,началото на април-май,че ще е доста студено(не,че може да се прави прогноза)
    Мисля си за началото на юни .
    Ще погледна навсякъде,благодаря ти.Ако се сетиш нещо конкретно,което би ни било от полза-пиши.

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Самолет Лондон Амстердам ако ви излиза по евтино, ако ли не Влак! После от Амстердам до Брюксел влак! Бързо и комфортно!< МОже да си рентнете и кола, или с автобус , разстоянието не е голямо .
    Хотели там може да си потърсите с Триваго. Или влезте в сайта на някоя голяма верига и вижте какво предлагат. ВИнаги може да си намериш комфорт за малко пари . Весело изкарване, хапнете кексчета от специалните, и в Белгия задължително Белджъм Уафълс ))) ямиии
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

7. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

В момента цените навсякъде са ниски в Европа тъй като е умрял период, следете да не попаднете в период в който някоя от държавите излиза в холидей, защото тогава хем дигат цените хем се пълни с много паплач
    Бих ви препоръчал да е след 14 Февруари, че да отмине толкова безсмисления празник със сърчицата! и да е преди Великден ахха
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

9. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    В момента цените навсякъде са ниски в Европа тъй като е умрял период, следете да не попаднете в период в който някоя от държавите излиза в холидей, защото тогава хем дигат цените хем се пълни с много паплач
    Бих ви препоръчал да е след 14 Февруари, че да отмине толкова безсмисления празник със сърчицата! и да е преди Великден ахха
    След Великден ще е,искам да е хубаво и зелено(и топло поне малко)-мисля си за началото на юни
    Благодаря ти wlad

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Holland & Belgium 5 дни

еми ако ше е лято, непременно посетете плажа в Хага
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да ти кажа, ние ходихме края на юни и си бяхме с якета - времето е много подобно на Англия, така че няма да е дори тогава супер лятно, но ще е по-топло от февруари или март.

До Амстердам има много удобни полети, не бих си губила времето в Хага, нито града, нито плажа са нещо особено. В Брюксел е страхотно според мен - може за навръщане да обмислите и влак, мисля че също е удобна опция.

Между Амстердам и Брюксел, ако решите да вземете кола под наем, бих ви препоръчала да спите някъде по пътя, винаги има много евтини хотелчета извън градовете.

13. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

въпрос на предпочитание плажа в Хага е с хубав пясък и е огромен и може да се кара сърф ако случиш на време

Белгия пък аз намирам за мега грозна държава, Брюксел е мръсен и невзрачен, Антверпен ми харесваше като град докато не отидохме до там и не установих че въздуха направо не се диша от замърсяване. освен белгийския шоколад май не се сещам за нещо което да си струва да се пробва там, да не говорим че цените са мега високи за същите неща, които в германия са с поне 30% по-евтини, а дори на летището в Брюксел никoй не говори английски и май изобщо не се чувстват неудобно от това.

иначе Амстердам е на около 250-270km от Брюксел, по-добре с влак отколкото с кола, мен лично много ме нервят ограниченията на скоростта по магистралите в Холандия, на много места е максимално 100 км/час
    иначе за по-специфични места за посещение да се изкажат живеещите в Холандия, на мен ми е много приятно да се разхождам на плажа в Хага и сме ходили до там не знам си колко пъти вече.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    въпрос на предпочитание плажа в Хага е с хубав пясък и е огромен и може да се кара сърф ако случиш на време

Белгия пък аз намирам за мега грозна държава, Брюксел е мръсен и невзрачен, Антверпен ми харесваше като град докато не отидохме до там и не установих че въздуха направо не се диша от замърсяване. освен белгийския шоколад май не се сещам за нещо което да си струва да се пробва там, да не говорим че цените са мега високи за същите неща, които в германия са с поне 30% по-евтини, а дори на летището в Брюксел никoй не говори английски и май изобщо не се чувстват неудобно от това.

иначе Амстердам е на около 250-270km от Брюксел, по-добре с влак отколкото с кола, мен лично много ме нервят ограниченията на скоростта по магистралите в Холандия, на много места е максимално 100 км/час
    иначе за по-специфични места за посещение да се изкажат живеещите в Холандия, на мен ми е много приятно да се разхождам на плажа в Хага и сме ходили до там не знам си колко пъти вече.
    Ааааааа, недей така, чедо! Бирата е върха просто, особено домашно приготвената. И мидите в бял сос. Има една камара малки капанчета около Grand Place. Голямо сетивно удоволствие Дори трюфелите не ги бият... И до там.

Мнението ми за Brussels/Belgium е идентично с твоето. С едно изключение - освен Grand Place с малките кръчмишки наоколо - и Брюж. Размазах се в него. Дори тълпите туристи не ме стреснаха.

Муси, не знам какви са ви плановете, но горещо препоръчвам.

А Холандия - дори само да се мотая безцелево в нея, ме зaрежда уникално. Има магия в нея за мен огромна. Обичам това място. И хората ме кефят. А ако отидете в Хага, след плажа идете в Madurodam.

И да се забавлявате, планирането е част от това!

16. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Май след вашите мнения започнам да си мисля:
    Самолет до Холандия и 3 нощувки в Амстердам от сряда до събота(това са почти 4 дни) ,влак до Брюксел в събота-1нощ там и неделя след обяд обратно за UK(ще погледна дали със самолет ще е по лесно и бързо).Ще разгледаме в Брюксел в събота вечер и неделя преди връщането.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

звучи добре само няколко дребни детайла:
    - чети ревютата на хотелите преди да букнеш в Амстердам, че повечето са скъпи но това което получаваш за парите ти е в много случаи доста мизерно
    - ако ще наемате кола - паркирането в Амтердам е адски скъпо, средно 40-50 евро на 24 часа

- бе ако ше ходите надолу, я вместо мръcния грозен Брюксел и международното им летище където никoй не говори английски, по-добре прескочете до Къолн с влака - гадът е невероатно красив, за немската бира няма кво да разправям, храната е хубава и не е скъпа, има полети от летището Cologne-Bonn към Лондон.
    за детайли какво да видите в Къолн може Victor да ти даде малко идеи, в нета катo цяло има доста инфо по въпроса

P.S. а иначе, ако достатъчно време предварително букнеш билетите online, можеш да намериш билети Amsterdam -Cologne за по 20 кинта на човек, някой път дори и по-малко
    http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/
    Последно редактирано от RNOH : 28-01-2014 на 17:59

Post Thanks / Like

звучи добре само няколко дребни детайла:
    - чети ревютата на хотелите преди да букнеш в Амстердам, че повечето са скъпи но това което получаваш за парите ти е в много случаи доста мизерно
    - ако ще наемате кола - паркирането в Амтердам е адски скъпо, средно 40-50 евро на 24 часа

- бе ако ше ходите надолу, я вместо мръcния грозен Брюксел и международното им летище където никoй не говори английски, по-добре прескочете до Къолн с влака - гадът е невероатно красив, за немската бира няма кво да разправям, храната е хубава и не е скъпа, има полети от летището Cologne-Bonn към Лондон.
    за детайли какво да видите в Къолн може Victor да ти даде малко идеи, в нета катo цяло има доста инфо по въпроса

P.S. а иначе, ако достатъчно време предварително букнеш билетите online, можеш да намериш билети Amsterdam -Cologne за по 20 кинта на човек, някой път дори и по-малко
    bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental
    Благодаря ти много
    Ще мисля и този вариант
    Чакам Victor да се върне от BG и ще коже какво мисли .

Напреднал
    Град
    Sunderland
    Post Thanks / Like

еми ако ше е лято, непременно посетете плажа в Хага
    Бил съм там няколко пъти, наистина е страхотно, а приливите и отливите са доста големи и на често.Den Haag - един чудесен град в една прекрасна страна.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

много се учудвам на претенциите на някои хора по всички еърпорти да им говорят на английски.навместо да имате претенции към персонала на брюкселския еърпорт поръзмърдайте си малко мозъците ,научете и вие някой чужд език и няма да ви е трудна комуникацията с местните.
    аз например като кацна в париж,Брюксел или монтреал комуникирам на френски,като кацна на Хийтроу.кенеди или охара на английски и не се дразня ,че на шарл де гол персонала не ми говори на английски,а на Хийтроу на френски.
    научете ги малко тия езици.не е трудно.щом аз неукия мога ,на вас много учените какъв ви е проблема.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

Препоръчвам пътуването с кола до Холандия. От Лондон до ферито е мах 2 часа пътя. На ферито спиш в каюта цяла нощ - мисля поне 7 часа. Сутринта слизаш в Холандия и по магистралата си в Амстердам за час и половина. Пътят е много лек. От там си обикаляте където искате.

Старо куче
    Post Thanks / Like

musi, незнам дали на тази ескурзия ще предпочетете да се бутате сред хора или природа! Май обичате и Ф1 затова може да съчетаете и гледане на едно гранд при, а там в Ардените има и пещери с лодки под земята... Пък ако щеш ми вервай ма всеки ден май нон стоп виждам как ескурзиянти снимат сградите на Европейския парламент, явно и той е атракция...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    musi, незнам дали на тази ескурзия ще предпочетете да се бутате сред хора или природа! Май обичате и Ф1 затова може да съчетаете и гледане на едно гранд при, а там в Ардените има и пещери с лодки под земята... Пък ако щеш ми вервай ма всеки ден май нон стоп виждам как ескурзиянти снимат сградите на Европейския парламент, явно и той е атракция...
    Хората и природата-то много няма да остане време,ама ще си отваряме очите на 4-тири .
    За гранд/при -F1 няма да има време.
    3 дни в Амстердам (3N)
    Казвай атракции,които задължително трябва да се видят(аз и ще търся в neta)Какви са тези лодки под земята-за това ли говориш?
    Amsterdam River & Harbor Cruises | GetYourGuide
    Viktor също съветва да се вземе river cruises.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Хората и природата-то много няма да остане време,ама ще си отваряме очите на 4-тири .
    За гранд/при -F1 няма да има време.
    3 дни в Амстердам (3N)
    Казвай атракции,които задължително трябва да се видят(аз и ще търся в neta)Какви са тези лодки под земята-за това ли говориш?
    Amsterdam River & Harbor Cruises | GetYourGuide
    Viktor също съветва да се вземе river cruises.
    Не, не, първото ми мнение е изцяло за Холандия, второто пък за Белгия (в частност Ардените).
    Сега в третото какво още да ти кажа!
    Хайде по още едно нещо за двете държави:
    Холандия шлюзите по Северно море, влиза се вътре (е в точно определено място де) има и музей в сграда, а от вън и плаж...
    Белгия пак по крайбрежието може да се видят интересни артефакти от Втората световна война, от където много войска е евакуирана на острова, а Германия изстрелва ФАУтата...

26. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

белгия-ардените.сестра ми живее на 20 км от динан
    https://maps.google.com/maps?hl=bg&l...,55.19,,0,-4.2

казва ,че района е силно туристически и мн и харесва
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Post Thanks / Like

Изненадата беше страхотна-бях принтирала малка карта на Европа с маршрута -Uk/Амстердам/Брюксел/Uk и я бях поставила в картичката за рожденният ден на съпруга ми.
    Ще е за 6 дни през юни.
    Хотелите,които запазих са:
    Амстердам:
    http://www.booking.com/hotel/nl/west...ml?aid=400000;
    Брюксел:
    http://www.booking.com/hotel/be/cham...ml?aid=400000;
    Когато се върнем ще пиша и ще кача снимки.

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

аз живqх 4 години в белгиq , какво има да И гледате , отиваите нqкъде на топло , не ви ли омръзна от влаги

Старо куче
    Post Thanks / Like

миналата година бяхме март месец за рд на моето момиче в Амстердам и много ни хареса. обаче беше доста студено 1 2градуса... инъче в Амстердам задължително си вземете колело под наем, може и да е с две седалки разположени една зад друга, навсякъде е пълно с вело алеи и с хиляди колелета, центъра може да се обиколи от до за един ден с колело с почивки за кафе, обяд и т.н. вземете надвечер лодка за разходка по каналите, ще видите същите неща като от колелото, но под различен ъгъл и ще ви обеснят кое какво е, като да речем 2500 лодки къщи, които са навсякъде из каналите. музея на вън гог, magic мушромс, ако си падате, червените фенери са за ергени или разкрепостени двойки.... абе каквото и да правите в амстердам - града просто е уникален и трябва да се види! enjoy it!!!!

31. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

да градът Амстердам е уникален , особено ако си надрусан с леки наркотици за да ти е готино във влагата

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Belgium is on course to ban the burka
    От Me4oka във форум Други новини
    Отговори: 12
    Последно мнение: 24-07-2011, 07:03

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •