Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 7 ПървиПърви ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 126 до 150 от общо 161
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Нещо или не разбрах поста ти, или нещо от по-ранен етап. Но как така не може да имаш двойно гражданство, не беше ли, че можеш?
    Принципно можеш да имаш две гражданства (двойно гражданство) - и България, и Великобритания позволяват. Има държави което не позволяват - доколкото знам Холандия.
    Въпроса беше, че за определена работа не искат хора с придобито гражданство - само родени тук. Примерно - MI5, MI6 ... за кралица не ставаш също.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

2. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Нещо или не разбрах поста ти, или нещо от по-ранен етап. Но как така не може да имаш двойно гражданство, не беше ли, че можеш?
    Няма нищо общо с това дали можеш или не да имаш двойно гражданство по закон. Говорех за това, дали британското гражданство ти дава повече възможности да работиш на определени позиции. Това че си бях запазила българското гражданство, което си е мое право, въпреки че съм британка, въпреки че България членува в НАТО и че сме в Европейския съюз, се оказа проблем.
    Придобито гражданство и ако си първо поколение британец, не ти отваря много врати тук. В Щатите ситуацията е различна.

Ох, де да беше MI5 или 6, нямаше толкова много да се изненадам. Моето беше за един военен проект, транспортер. Аз бях на най-ниско ниво, щях да имам достъп до документацията само и то напълно контролиран достъп. Знаеше се точно кой, кога, кой документ е гледал и дали го е свалил на машината си.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Няма нищо общо с това дали можеш или не да имаш двойно гражданство по закон. Говорех за това, дали британското гражданство ти дава повече възможности да работиш на определени позиции. Това че си бях запазила българското гражданство, което си е мое право, въпреки че съм британка, въпреки че България членува в НАТО и че сме в Европейския съюз, се оказа проблем.
    Придобито гражданство и ако си първо поколение британец, не ти отваря много врати тук. В Щатите ситуацията е различна.

Ох, де да беше MI5 или 6, нямаше толкова много да се изненадам. Моето беше за един военен проект, транспортер. Аз бях на най-ниско ниво, щях да имам достъп до документацията само и то напълно контролиран достъп. Знаеше се точно кой, кога, кой документ е гледал и дали го е свалил на машината си.

аз съм строител и съм облагодетелстван в това отношение!

в интерес на истината,преи две седмици при мен се появи един индивид,втора година студент в оксфорд,португалски и немски.беше н-то поколение бритиш,от донкастър.идеята му беше да изкара малко пари през ваканцията.издържа десет дни.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

5. ХАРЕСВАМ! steve, DONALD TRUMP liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: стъпките за британски паспорт

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ok.да кажем ,че ес се разсъхне другия месец вас дето сте там какво ви касае.ще ви товарят на кораби да ви извозват на другия бряг на ламанша ли.
    ми те франсузите като няма да има ес няма да ви приемат и ще ви върнат обратно
    Ако не живееш в UK кво те интересува другите да ли им трябва или Британски паспорт? !

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

КАНБОИ , ако УК излезнат от ЕС , стоиноста на британския паспорт , ще бъде , каквато полза ти имаш от канадския

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Не ми се сърди, ама това са толкова смешни доводи, че едвам се сдържам да не ти кажа някои работи...
    Да гласувам на изборите им , да работя в полицията или шапкар в армията на хър маджести, да ме третират като ЮК уоман вместо ЕЮ уоман хаххахах,ами ако не си уоман кво правим

Из дис йор тинг? Фор риъл.....Единственото разумно обяснение и основателна причина до този момент е за да не те натирят след като се разпърдят с ЕС....
    А това как ще те третират си зависи изцяло и единствено от теб самия,и ако ще и с интергалактически паспорт да им се представиш,като говориш с акцент и имаш 200 думи на кръст в главата си,винаги ще те питат по някое време -Уеарюфром?
    И ще си презрян форин, колкото и да не ви се вярва,или да не искате да си признаете.....
    Подкрепям мнението напълно след 10 години живот в УК

Старо куче
    Post Thanks / Like

Що бе, знаеш ли колко сладки държавни работи съм работил в ЮК, за които се иска гражданство...
    Има доста хляб във важни държавни проекти.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Що бе, знаеш ли колко сладки държавни работи съм работил в ЮК, за които се иска гражданство...
    Има доста хляб във важни държавни проекти.
    Работник ли си не ми го хвали , ако си ти шефа на добре работеща фирма , това е друг въпрос . Но тогава няма зна4ение какво гражданство имаш

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Каква е ползата от британското гражданство?

В кои случаи придобиването на британско гражданство може да се превърне в проблем http://bgben.co.uk/index_read_polezn...d_polezni=1100
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Плюсове и минуси на Британското гражданство

Плюсове и минуси на Британското гражданство

Във времената на несигурността около брексит доста сънародници се захванаха да изкарват Permanent Residence и британско гражданство.
    Започвам тази тема като Фейсбук пост после вече ще съберем информацията обобщим я и направим статия и видео.

Преди да почна да пиша за плюсове и минуси на британското жителство, нека направя малко увод за ПР.

Преди България да влезе в Европейския съюз сънародниците ни след 5 годишен престой можеха да получат Indefinite Leave to Remain, след като влезохме в ЕС катo граждани на Eвропейския съюз, след 5 години( в някои случаи и по кратко време) можем да получим документ за постоянно пребиваване наречен Permanent Residence .
    Притежателите на PR и ИЛР имат подобни права на хората с британско жителство.
    Могат да получават всички помощи. които се полагат на британци, децата им като се родят във Великобритания, могат да станат британци веднага.
    Основната разлика е, че ако си повече от 2 години извън Великобритания твоят ILR или PR става невалиден.

За да избегнете това, ако живеете извън Великобритания постоянно, на всеки 2 години и зa един ден да идвате в UK, няма да си загубите правото да имате документа.
    Единствения проблем ако живеете почти постоянно извън Великобритания, е че за да вземете паспорт последната година не трябва да имате повече от 90 дни извън UK или по-точно Home Office не трябва да знаят, че сте били повече от 90 дни.

При излизането на UK oт ЕС притежателите на PR ще се окажат с невалиден документ и ще трябва да кандидатстват за нов, който уж ще се изкарва по лесно.
    Притежателите на ILR излизането на UK от Евросъюза няма да ги засегне.

Значи ако имате PR разумното е ако можете да си вземете британско гражданство, което ще струва 1280 паунда на човек. За деца, които са родени от родител с право на PR или ILR пътя за гражданство е друг.

И сега какви са плюсовете на британско гражданство.

1.Благодарение на него може да вземеш британски паспорт.

2. С британския паспорт може да пътуваш в много държави по света без виза , естествено и USA.

3.Когато си в някоя друга държава по света ако ти се наложи да ползваш помощ от посолство може да избираш дали британско или българско посолство.

4 Когато имаш британски паспорт, ще имаш по малко бюрокрация с изкарване на български паспорт. Просто защото може да не си изкарваш повече български задграничен паспорт
    Ще може да направиш както аз правя само с британски паспорт и българска лична карта да си караш. Британският паспорт се подновавя за 10 години и става без да ходиш никъде, а по пощата.

5.Когато имаш британско гражданство , може да работиш на места, като армия и други служби които не пускат чужденци.

6.Когато имаш паспорт може да се идентифицираш с него пред служби и да не им даваш обяснение от къде си. Британец съм и това е може да им кажеш… аз така затворих устата на една служителка и оная млъкна като наср-на.

7.Можеш да гласуваш на всякакви избори.

8.Можеш да се ожениш за чужденец/чужденка и го докараш във UK като британец (но в момента е по изгодно да го направиш като гражданин на ЕС)

9.Може да си стоиш колкото искаш извън UK и дори да ти се роди дете във друга държава то може да стане британец (ако ти си първо поколение британец)

10. След брексит вероятно ще има и доста други плюсове, аз се сещам само за тези към момента.

Минуси

1.Бъркаш се около 1280 паунда за жителство

2.Ако си само с британски паспорт, като ходиш в Турция, трябва да платиш за виза( май беше 15 паунда)

това се сещам само

Ако си постоянно живеещ тук дори да нямаш британско жителство могат да те извикат да бъдеш съдебен заседател, тоест няма значение дали си с британски паспорт или не.

Какво мислите вие по темата?
    Последно редактирано от lordm : 30-01-2018 на 07:53

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Плюсове и минуси на Британското гражданство

Поста ти е пълен с неточности и е много подвеждащ.....

Запомни веднъж и завинаги - паспорта не ти дава никакви права, това е един обикновен документ за пътуване . Можеш да имаш британско гражданство, но не е задължително да имаш паспорт.

Т. 4, т 5 и т 6 са безсмислени...... ако имаш британски паспорт не разбрах,каква ще е по малка бюрокрацията с БГ паспорт.

На секретни и специално служби можеш да си работиш и без паспорт , но важното е имаш британско гражданство.

по т.6 не е нужно да даваш обяснения от къде си и какъв си, то си пише къде си роден - Павликени, Каспичан, Долно или Горно Уйно , ясно е,че не си местен....

Не мога да разбера , а и не искам , ама защо се напъваш да се занимаваш с материи ,които не ти се отдават....видеата ти не знам кой и колко ги гледа, аз си направих труда да изгледам 5 Мин от едно и то беше достатъчно да не проявя интерес към някое друго. Нямаш правилен и структуриран изказ, увода ти е от девет кладенеца вода, човек губи интерес....и най- важното, защо се опитваш да представиш всичко през твоята гледна точка, ти какво си постигнал, пък лицето Х нищо не е направил и ала бала. .....

То не бяха сайтове , то информации оттук, оттам ....пускаш чешмата - лорда, пускаш чешмата - информация......

Айде остани си със здраве и петилетния план да изпълниш и преизпълнил....сайтове, информация.....поне инвестирай в логопедични уроци като толкова държиш да се записваш.....
    Последно редактирано от Zara : 29-01-2018 на 23:00

15. ХАРЕСВАМ! katiogi, Ego sum, treven liked this post
    Recommend Ego sum, treven, Stanley9 recommended this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Плюсове и минуси на Британското гражданство

Поста ти е пълен с неточности и е много подвеждащ.....
    Абсолютно Не е вярно!

Запомни веднъж и завинаги - паспорта не ти дава никакви права, това е един обикновен документ за пътуване . Можеш да имаш британско гражданство, но не е задължително да имаш паспорт.
    Това го знам много добре и никъде не казвам нещо, различно на твоето твърдение.

Дава ти права извън Великобритания, понеже там се индетифицираш с него че си британец, а не с акт за раждане или натурализация нали
    Т. 4, т 5 и т 6 са безсмислени...... ако имаш британски паспорт не разбрах,каква ще е по малка бюрокрацията с БГ паспорт.
    Ще си поръчам нов паспорт без да ходя никъде...

На секретни и специално служби можеш да си работиш и без паспорт , но важното е имаш британско гражданство.

Да да, но има служби, които искат и родителите ти да са били британци
    по т.6 не е нужно да даваш обяснения от къде си и какъв си, то си пише къде си роден - Павликени, Каспичан, Долно или Горно Уйно , ясно е,че не си местен....
    Да за нас може да да е така, но за децата ни е друго

Иначе когато ти не харесаш нещо, за мен означава, че това нещо е хубаво!
    Последно редактирано от lordm : 30-01-2018 на 07:59

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Каква е ползата от британското гражданство?

За мен лично един от най-големите плюсове е фактът, че нямам оправдание пред себе си за нещо, работа или каквото е, ако не се получи като кандидатсвам или се опитам да постигна, да се оправдавам пред други и себе си, това е защото съм българин, а не британец

Фактът, че имам и британски паспорт ми е помагал да не търся оправдание, а да се боря и постигам цели!
    Знаете, че понакога хората си търсят причини-оправдания за неща, които не се получават и губят желание да преследват цели!

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Плюсове и минуси на Британското гражданство

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    За деца, които са родени от родител с право на PR или ILR пътя за гражданство е друг...
    А ако родителя с право не ги е родил тези деца?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Плюсове и минуси на Британското гражданство

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    А ако родителя с право не ги е родил тези деца?

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Ако осиновиш дете пак може да стане британец.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

А ако чисто и просто си му баща на това дете. Всички знаем, че децата ги ражда майката...

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Каква е ползата от британското гражданство?

За мен лично един от най-големите плюсове е фактът, че нямам оправдание пред себе си за нещо, работа или каквото е, ако не се получи като кандидатсвам или се опитам да постигна, да се оправдавам пред други и себе си, това е защото съм българин, а не британец

Фактът, че имам и британски паспорт ми е помагал да не търся оправдание, а да се боря и постигам цели!
    Знаете, че понакога хората си търсят причини-оправдания за неща, които не се получават и губят желание да преследват цели!

Глупости........чак пък паспорта да ти оправя живота. ....то ако си некадърен и нямаш качества и умения никой паспорт няма да те оправи.

22. ХАРЕСВАМ! treven, Ego sum liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    А ако чисто и просто си му баща на това дете. Всички знаем, че децата ги ражда майката...

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Да ако си баща става пак да получи гражданство.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Глупости........чак пък паспорта да ти оправя живота. ....то ако си некадърен и нямаш качества и умения никой паспорт няма да те оправи.
    Не не ти го оправя лично паспорта. Въпроса е на психика.
    Като се приберем в Родината и почнем да разговаряме със сънародници, коиото решат да ни се оплакват те почти винаги са с тезата, че на нас ни е лесно, защото сме в чужбина и сме успяли понеже сме та, а пък на тях не им върви щото са в Родината и нещата не им с получават и разбираш ли имат много причини , да не могат да отидат в чужбина, но ако бяха отишли... нещата нямаше да са така с живота им те също са щели да бъдат добре.
    За това моето мнение е, че ако си с британско гражданство, няма да се оправдаваш това не стана щото не съм, британец, ако бях британец, щеше да е друго. Ще е по лесно да осъзнаеш, че проблема е в теб, лиспата на нещо, знания, умения, документи за образование- квалификации.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Съдейки на по последния ти пост явно не си стоял в БГ повече от 2 седмици скоро време ! Аз всека година си ходя за по 2-3 месеца и определено не си прав ! Например кой ти признава сертификати в БГ ако не си на некой некакъв ? Говорим за общата ситуация ,а не за изолирани сектори , макар ,че и там ме съмнява да е различно ! В моя град например имам един познат който свърши за висше образование за терапевт и на 26 години стана завеждащ отделение ! Що ли ? Ми щото мама и тати са с комунистите цел живот на ръководни постове и си го набутаха и него детето !

26. БЛАГОДАРЯ Stanley9 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Интересно видео правещо сравнение между България и Англия според един Британец

28. ХАРЕСВАМ! wallaby liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не не ти го оправя лично паспорта. Въпроса е на психика.
    Като се приберем в Родината и почнем да разговаряме със сънародници, коиото решат да ни се оплакват те почти винаги са с тезата, че на нас ни е лесно, защото сме в чужбина и сме успяли понеже сме та, а пък на тях не им върви щото са в Родината и нещата не им с получават и разбираш ли имат много причини , да не могат да отидат в чужбина, но ако бяха отишли... нещата нямаше да са така с живота им те също са щели да бъдат добре.
    За това моето мнение е, че ако си с британско гражданство, няма да се оправдаваш това не стана щото не съм, британец, ако бях британец, щеше да е друго. Ще е по лесно да осъзнаеш, че проблема е в теб, лиспата на нещо, знания, умения, документи за образование- квалификации.
    Насе, тоя пост ... ми четох, дзверих се, пак четох ... ама нещо изпускам явно.
    Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Съдейки на по последния ти пост, явно не си стоял в БГ, повече от 2 седмици скоро време! Аз всека година си ходя за по 2-3 месеца и определено не си прав! Например кой ти признава сертификати в БГ ако не си на некой некакъв ?
    Бе какви сертификати (чужди при това), какви 5 лева???
    Те български дипломи и правоспособности ги гледат само от любопитство. Както шофьор на КамАЗ - пътните знаци!!!
    Говоря както за истинските, така и за пишман работодателите в България.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Насе, тоя пост ... ми четох, дзверих се, пак четох ... ама нещо изпускам явно.

Бе какви сертификати (чужди при това), какви 5 лева???
    Те български дипломи и правоспособности ги гледат само от любопитство. Както шофьор на КамАЗ - пътните знаци!!!
    Говоря както за истинските, така и за пишман работодателите в България.
    За моя пост.... ами то е как за чувствам нещата.

Няколко пъти съм губил много добри работни позиции, защото не съм бил с ИЛР и британски паспорт, едната работа беше, много много готина бачкаш по 1 час на ден а плащат за 8...

Друг път пък, на работа всички ни изнудиха от самонаети на наети да ставаме, Специални молби и изключения за мен направиха.
    И много пъти съм си казвал, ех ако имах документите.
    После ми казаха че понеже не съм от ЕС или англичанин такса за обучение с пъти по висока.
    Омръзна ме да ми пречи нещо да живея пълноценно и правя каквото си искам и където си искам.
    Благодарения на британското поданство, нещата са вече нормални.
    Вече няма причина нещо да не се случва, за това, че не съм роден тук.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

За моя пост.... ами то е как за чувствам нещата.

Няколко пъти съм губил много добри работни позиции, защото не съм бил с ИЛР и британски паспорт, едната работа беше, много много готина бачкаш по 1 час на ден а плащат за 8...

Друг път пък, на работа всички ни изнудиха от самонаети на наети да ставаме, Специални молби и изключения за мен направиха.
    И много пъти съм си казвал, ех ако имах документите.
    После ми казаха че понеже не съм от ЕС или англичанин такса за обучение с пъти по висока.
    Омръзна ме да ми пречи нещо да живея пълноценно и правя каквото си искам и където си искам.
    Благодарения на британското поданство, нещата са вече нормални.
    Вече няма причина нещо да не се случва, за това, че не съм роден тук.

Много интересно ......на мен никога нищо не ми е пречило......дори напротив, факта,че не съм местна дори ми помага. За 25 г досега паспорт или друг документ не са ми искали .

32. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Много интересно ......на мен никога нищо не ми е пречило......дори напротив, факта,че не съм местна дори ми помага. За 25 г досега паспорт или друг документ не са ми искали .
    Ами ако някой не е бил с бизнес виза, а да кажем поличтически имигрант... и е получил право да работи каквото и да е... какво да му пречи...

Страница 6 от 7 ПървиПърви ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кажете какво мислите за Британското гражданство
    От piglet във форум Британско поданство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-03-2014, 15:01
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 14:25
  3. Каква е ползата от депресията (статия от "Капитал"
    От Божидар във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-09-2009, 10:13
  4. Плюсове и минуси на британското гражданство