Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567
Резултати от 151 до 161 от общо 161
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    За моя пост.... ами то е как за чувствам нещата.

Няколко пъти съм губил много добри работни позиции, защото не съм бил с ИЛР и британски паспорт, едната работа беше, много много готина бачкаш по 1 час на ден а плащат за 8...
    Брей...ние с теб да не сме били колеги и да не знаем

2. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Каква е ползата от британското гражданство?

За моя пост.... ами то е как за чувствам нещата.

Няколко пъти съм губил много добри работни позиции, защото не съм бил с ИЛР и британски паспорт, едната работа беше, много много готина бачкаш по 1 час на ден а плащат за 8...

Друг път пък, на работа всички ни изнудиха от самонаети на наети да ставаме, Специални молби и изключения за мен направиха.
    И много пъти съм си казвал, ех ако имах документите.
    После ми казаха че понеже не съм от ЕС или англичанин такса за обучение с пъти по висока.
    Омръзна ме да ми пречи нещо да живея пълноценно и правя каквото си искам и където си искам.
    Благодарения на британското поданство, нещата са вече нормални.
    Вече няма причина нещо да не се случва, за това, че не съм роден тук.
    За поста... нямах нищо негативно предвид, само че е поомотан! Мисълта ти е скачаща, като заек - когато иска да си прикрие следите.
    Колкото до притесненията - и на мен ми е омръзнало от много неща. И на много места. Но... вече ми е все тая!!!
    "Свободен е само този, който е загубил всичко, заради което си струва да се живее." Ерих Мария Ремарк
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Каква е ползата от британското гражданство?

Не знам какво работите и как така не ви искат паспорти.

Първото нещо, което ми искат след като съм кандидаствала за определена позиция и съм заявила, че достъпът ми до пазара да труда е базиран на британско гражданство, е да ми изискват копие от паспорт, атечнато към някакъв документ за съгласие агенцията да работи за мен.

Веднъж като прекрача прага на всяка правна кантора, за която съм работила, веднага започва vetting. Докато не знаят всичко за мен, не спират. Моите родители са починали отдавна. Питат ме сто пъти за тях.

Паспортът - ами веднага се изиква и се снима.

Поне пет години назад - всичко за мен. Къде съм живяла, договори за наеми, проверки на GP surgery, bank accounts, всичко.

Вадя си паспорта поне веднъж в седмицата за нещо си: а да си получа поръчка от Asos, House of Fraser, нещо от Амазон.

Навсякъде.

Камо ли за работа!
    Be prepared to walk the extra mile...

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, Мила liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението

Първото нещо, което ми искат след като съм кандидаствала за определена позиция и съм заявила, че достъпът ми до пазара да труда е базиран на британско гражданство, е да ми изискват копие от паспорт, атечнато към някакъв документ за съгласие агенцията да работи за мен.

Веднъж като прекрача прага на всяка правна кантора, за която съм работила, веднага започва vetting. Докато не знаят всичко за мен, не спират. Моите родители са починали отдавна. Питат ме сто пъти за тях.

Поне пет години назад - всичко за мен. Къде съм живяла, договори за наеми, проверки на GP surgery, bank accounts, всичко.

Вадя си паспорта поне веднъж в седмицата за нещо си: а да си получа поръчка от Asos, House of Fraser, нещо от Амазон.

Навсякъде.

Камо ли за работа!
    Брях, много ви го търсят този паспорт на вас, направо ме шашна! Дали защото си в Англия или защото работиш в такава сфера. Мен ме проверяват, ама като ми видят DBS, оттам нататък не се кахърят. Откакто съм станала британски гражданин, не съм сменяла работа, наемали са ме други фирми, но не са ми искали да им доказвам точно британското си гражданство, европейското засега им е било достатъчно. Жилището си също не съм сменяла, така че за това не ми е трябвало, ама като нямах паспорт, не беше пречка. Поръчките си ги получавам със шофьорската книжка или с кредитната си карта, никой не ми иска точно паспорт. То аз и нямам още, де, не съм си извадила. Казвала съм на няколко пъти, че съм британска гражданка, но не съм си изваждала паспорт, защото не ми е трябвал, ако искат да им го доказвам, мога да покажа сертификата - усмихват се и казват, че няма нужда.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението

Навсякъде.

Камо ли за работа!
    Има 2 варианта в твоя случай: или работиш в МИ5 или имаш много съмнителна физиономия.
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

10. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Има 2 варианта в твоя случай: или работиш в МИ5 или имаш много съмнителна физиономия.
    Може да допълним атитюд или “всички са срещу мени”.

12. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ееее, оляхте се. Тя работи в такава сфера просто...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Плюсове и минуси на Британското гражданство

Плюсове и минуси на Британското гражданство

Във времената на несигурността около брексит доста сънародници се захванаха да изкарват Permanent Residence и британско гражданство.
    Започвам тази тема като Фейсбук пост после вече ще съберем информацията обобщим я и направим статия и видео.

Преди да почна да пиша за плюсове и минуси на британското жителство, нека направя малко увод за ПР.

Преди България да влезе в Европейския съюз сънародниците ни след 5 годишен престой можеха да получат Indefinite Leave to Remain, след като влезохме в ЕС катo граждани на Eвропейския съюз, след 5 години( в някои случаи и по кратко време) можем да получим документ за постоянно пребиваване наречен Permanent Residence .
    Притежателите на PR и ИЛР имат подобни права на хората с британско жителство.
    Могат да получават всички помощи. които се полагат на британци, децата им като се родят във Великобритания, могат да станат британци веднага.
    Основната разлика е, че ако си повече от 2 години извън Великобритания твоят ILR или PR става невалиден.

За да избегнете това, ако живеете извън Великобритания постоянно, на всеки 2 години и зa един ден да идвате в UK, няма да си загубите правото да имате документа.
    Единствения проблем ако живеете почти постоянно извън Великобритания, е че за да вземете паспорт последната година не трябва да имате повече от 90 дни извън UK или по-точно Home Office не трябва да знаят, че сте били повече от 90 дни.

При излизането на UK oт ЕС притежателите на PR ще се окажат с невалиден документ и ще трябва да кандидатстват за нов, който уж ще се изкарва по лесно.
    Притежателите на ILR излизането на UK от Евросъюза няма да ги засегне.

Значи ако имате PR разумното е ако можете да си вземете британско гражданство, което ще струва 1280 паунда на човек. За деца, които са родени от родител с право на PR или ILR пътя за гражданство е друг.

И сега какви са плюсовете на британско гражданство.

1.Благодарение на него може да вземеш британски паспорт.

2. С британския паспорт може да пътуваш в много държави по света без виза , естествено и USA.

3.Когато си в някоя друга държава по света ако ти се наложи да ползваш помощ от посолство може да избираш дали британско или българско посолство.

4 Когато имаш британски паспорт, ще имаш по малко бюрокрация с изкарване на български паспорт. Просто защото може да не си изкарваш повече български задграничен паспорт
    Ще може да направиш както аз правя само с британски паспорт и българска лична карта да си караш. Британският паспорт се подновавя за 10 години и става без да ходиш никъде, а по пощата.

5.Когато имаш британско гражданство , може да работиш на места, като армия и други служби които не пускат чужденци.

6.Когато имаш паспорт може да се идентифицираш с него пред служби и да не им даваш обяснение от къде си. Британец съм и това е може да им кажеш… аз така затворих устата на една служителка и оная млъкна като наср-на.

7.Можеш да гласуваш на всякакви избори.

8.Можеш да се ожениш за чужденец/чужденка и го докараш във UK като британец (но в момента е по изгодно да го направиш като гражданин на ЕС)

9.Може да си стоиш колкото искаш извън UK и дори да ти се роди дете във друга държава то може да стане британец (ако ти си първо поколение британец)

10. След брексит вероятно ще има и доста други плюсове, аз се сещам само за тези към момента.

Минуси

1.Бъркаш се около 1280 паунда за жителство

2.Ако си само с британски паспорт, като ходиш в Турция, трябва да платиш за виза( май беше 15 паунда)

това се сещам само

Ако си постоянно живеещ тук дори да нямаш британско жителство могат да те извикат да бъдеш съдебен заседател, тоест няма значение дали си с британски паспорт или не.

Какво мислите вие по темата?
    Без да оспорвам теоретичните плюсове на британския паспорт, някои от тях се отнасят до едни хора, други - за други.
    Според мен британското гражданство е полезно на хората, които са решили да живеят в тази страна, с това, че дава някаква сигурност, че няма да зависят от това, накъде задуха вятърът и какво ще реши правителството, за да се справи с многото емигранти. Когато придобиеш гражданство, вече не се и кахъриш в коя страна ще живееш и дали няма да го изгубиш заради това (ПР се губи след 2 години извън ЮК). И другото - колкото по-нататък вървят нещата, толкова по-скъпо става натурализирането и с повече допълнителни условия. Откакто съм станала гражданка, освен че мога да гласувам за Уестминстърския парламент, друга практическа разлика за мене няма. Тук в Шотландия не ми се е налагало да затварям уста на никого, хората не се държат грубо или дори различно с мен, защото не съм британка.

Гугъл търсачка на форума

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, treven, merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

моли се да не работи в МИ5 че тогава ще лъсне истинския ти никнейм
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

18. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Лъс, лъс и кво ше стане като лъсне!!!Ти нали не си толкова наивен!!!!
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 01-02-2018 на 01:04
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А МИ6 - защо ги изпускаш???
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Тогава може да се получи нещо от сорта на:
    По съветско време руснак решил да се избудалка с КГБ. Звъннал от уличен автомат:
    - Ало, КГБ ли е?
    - Да.
    - Лошо работите, другари, лошо...
    След час пак решил да си направи майтап. Пак звъннал:
    - Ало, КГБ ли е?
    Отзад някакъв здравеняк го тупа по рамото:
    - Да, КГБ. Както можем, другарю, така работим...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

21. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP, Мила, deijei, merry, wallaby liked this post
Страница 7 от 7 ПървиПърви ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кажете какво мислите за Британското гражданство
    От piglet във форум Британско поданство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-03-2014, 16:01
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 15:25
  3. Каква е ползата от депресията (статия от "Капитал"
    От Божидар във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-09-2009, 10:13
  4. Плюсове и минуси на британското гражданство