Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Град
    BG
    Post Thanks / Like

По подразбиране Професия Оптик - Техник по Очна оптика в UK. Работа в Оптичен магазин в UК

Здравейте българи!
    Нова съм тук и имам много питанки, на които се надявам да намеря отговори с ваша помощ. Работя в БГ към момента, но планирам заминаване скоро в Англия. Разбирам, че реално наемът е най-тежкото перо там и не зная дали двама души можем да се оправим, работейки там, с надежда на есен да си вземем и детето ученик при нас. Мъжът ми е там \близо до Саутхемптън\ от няколко месеца и поработва в строителството. Тези дни ходи на интервю за осиг. номер и сега чака отговор. Изкара курс за охрана\door supervisor\ там и ще търси такъв тип работа занапред. Той е с приемлив английски и Висше Икономическо образование, като в Бг е работил почти 12 години по професията си икономист. Ясно му е, че там скоро няма да работи като такъв и затова бързо се е преориентирал. Реших, че е време да го подкрепя в тази промяна и да отида при него, но имам много сериозни притеснения относно моето започване на работа там. В момента работя в оптика като оптик, с малко над минималното за България заплащане. Завършила съм висше икономическо образование и средно специално-Техник по очна оптика. Искам да попитам как става това приравняване в Нарик конкретно за дипломата за техник по очна оптика и дали ще се наложи още учене по професията там. Разбрах, че там работата в оптика е разделена на две професии. Има оптик предлагащ рамки и очила и лабораторен техник, който изработва очилата. В България аз работя реално и двете професии-като оптик, който предлага рамки и стъкла и като лабораторен техник, защото изработвам очилата изцяло и мога да боравя със оптична техника и правя ремонти на очила . С английския не съм на ВИЕ, но зная, че ще имам затруднения първите месеци. Ясно е , че ще работя каквато работа се появи първоначално. Решила съм да запиша безплатен езиков курс в Англия \стига да намеря\ с цел опресняване и надявайки се след време да намеря работата за която питам. Освен това завърших в Бг и курс по Класически масаж скоро, в момента карам курс от Бюрото по труда за Оперативен счетоводител. Махнала съм розовите очила отдавна и се надявам вие да ми бъдете коректив за моите търсения. Разбирам от темите тук, че никак не е лесно в Англия, но пък в БГ също не виждам добро бъдеще за семейството си и професионално развитие с достойно заплащане за мен и мъжа ми. Помагайте с мнения и информация
    БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
    Последно редактирано от LEXY : 08-01-2014 на 11:24

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Професия Оптик - Техник по Очна оптика в UK. Работа в Оптичен магазин в UК

Цитирай Първоначално написано от LEXY Виж мнението
    Здравейте българи!
    Нова съм тук и имам много питанки, на които се надявам да намеря отговори с ваша помощ. Работя в БГ към момента, но планирам заминаване скоро в Англия. Разбирам, че реално наемът е най-тежкото перо там и не зная дали двама души можем да се оправим, работейки там, с надежда на есен да си вземем и детето ученик при нас. Мъжът ми е там \близо до Саутхемптън\ от няколко месеца и поработва в строителството. Тези дни ходи на интервю за осиг. номер и сега чака отговор. Изкара курс за охрана\door supervisor\ там и ще търси такъв тип работа занапред. Той е с приемлив английски и Висше Икономическо образование, като в Бг е работил почти 12 години по професията си икономист. Ясно му е, че там скоро няма да работи като такъв и затова бързо се е преориентирал. Реших, че е време да го подкрепя в тази промяна и да отида при него, но имам много сериозни притеснения относно моето започване на работа там. В момента работя в оптика като оптик, с малко над минималното за България заплащане. Завършила съм висше икономическо образование и средно специално-Техник по очна оптика. Искам да попитам как става това приравняване в Нарик конкретно за дипломата за техник по очна оптика и дали ще се наложи още учене по професията там. Разбрах, че там работата в оптика е разделена на две професии. Има оптик предлагащ рамки и очила и лабораторен техник, който изработва очилата. В България аз работя реално и двете професии-като оптик, който предлага рамки и стъкла и като лабораторен техник, защото изработвам очилата изцяло и мога да боравя със оптична техника и правя ремонти на очила . С английския не съм на ВИЕ, но зная, че ще имам затруднения първите месеци. Ясно е , че ще работя каквато работа се появи първоначално. Решила съм да запиша безплатен езиков курс в Англия \стига да намеря\ с цел опресняване и надявайки се след време да намеря работата за която питам. Освен това завърших в Бг и курс по Класически масаж скоро, в момента карам курс от Бюрото по труда за Оперативен счетоводител. Махнала съм розовите очила отдавна и се надявам вие да ми бъдете коректив за моите търсения. Разбирам от темите тук, че никак не е лесно в Англия, но пък в БГ също не виждам добро бъдеще за семейството си и професионално развитие с достойно заплащане за мен и мъжа ми. Помагайте с мнения и информация
    БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
    Не виждам причина да не се намериш работа като техник НО един добър английски ти трябва.Език и
    умения ти трябват.Навремето бяха открили 2ма чужденци без визи/право на работа в Министерството на Отбраната.Един личе въпрос:Защо в БГ един чифт бифокални очила струва малко повече в паунди
    отколкото 2 подобни чифта тук-460лв срещу 209 пауда с преглед на очите на 9 апарата включително???

3. БЛАГОДАРЯ LEXY thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    BG
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Професия Оптик - Техник по Очна оптика в UK. Работа в Оптичен магазин в UК

Благодаря за отговора.
    Относно питането ти, всичко е много индивидуално. Зависи от рецептата , вида и произхода на стъклата, дали са фотосоларни или не, защитата на стъклата- антирефлексно покритие, хидрофобно, антистатично и др. Цените в оптиките в които работя са различни. Бифокалните бели стъкла с китайски произход със всички защити са 24 лв на брой . Бифокални бели стъкла от европейски производител със всички защити са от 70 до 90 лева за брой. Фотосоларен бифокал с европейски произход със защити е около 200 лева за брой стъкло. Качеството определя цената.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LEXY Виж мнението
    Благодаря за отговора.
    Относно питането ти, всичко е много индивидуално. Зависи от рецептата , вида и произхода на стъклата, дали са фотосоларни или не, защитата на стъклата- антирефлексно покритие, хидрофобно, антистатично и др. Цените в оптиките в които работя са различни. Бифокалните бели стъкла с китайски произход със всички защити са 24 лв на брой . Бифокални бели стъкла от европейски производител със всички защити са от 70 до 90 лева за брой. Фотосоларен бифокал с европейски произход със защити е около 200 лева за брой стъкло. Качеството определя цената.
    Bлагодаря,ставаше въпрос за едни и същи лещи и качество.което ТРЯБВА да определя цената.Булгарските ги смених на 3 месец.Нищо лично-БГ бизнес.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, аз се интересувам от същото,първо опит имам ,второ с езика съм добре (имам световно признат сертификат с давност).От това което разучих за сега дипломите ни се признават но за да работиш като оптик трябва да се регистрираш в GOC http://www.optical.org/en/Registrati...Non-UK_applica nts.cfm. Там само се регистрираш работа си търсиш сам. За асистент оптик не е необходима регистрация .Аз за асистент търся защото post qualification experience

трябва да е 2 години -аз ги нямам .Ако някой има друга информация нека я напише да си помогнем взаимно.Видях темата на фармацевтите -огромна е ,хайде и тази да се раздвижи така

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Е как да се раздвижи ако няма оптици ? или казваш междувременно да завършим едно образование за оптици и да пишем
    След като никой не пише, значи няма такива
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Имам приятел англичанин който е собственик на оптика в Oswestry, Северен Шропшър. Спешно му трябва оптик и въпреки че се познаваме от 8 години поради някаква причина реши че иска да работи с българи )
    Аз лично живях под наем в неговия апартамент над оптиката за 3 години и мига да кажа че като хазяин беше много коректен. Апартамента е свободен в момента. Публикувам обявата от негово име, ако има заинтересувани проверете го в интернет, има си сайт и може да звъните на телефона също така. В обявата пише че трябва да имате регистрация в GOC, но ако нямате и имате интерес, мисля че може да ви съдейства с регистрацията.

N Lloyd-Thomas Opticians is a long established Independent Practice which launched in 1966. We are located in the border town of Oswestry which is between Shrewsbury and Chester backing onto to Snowdonia National Park with a wealth of outdoor activities on the doorstep.

We are looking for a GOC registered Optometrist either full or part time/employed or locum to join our highly equipped and very friendly practice.

The role will include, Eye Testing, PEARS, Cataract Refinement, Glaucoma Monitoring, few domiciliary visits, contact lens work (diabetic screening not required).

We offer the latest Testing Equipment incl OCT with continual upgrades and Extended Test Time.

The right candidate, whom needs to be GOC registered and WOPEC Accredited, should have the desire to deliver outstanding eye care in a compassionate and professional way while being commercially sensitive.

We try and work as much as a team as possible and have fully trained support staff to assist (pre-screening etc)

Days of work can be flexible, but a Saturday rota in mornings will be required (9am to 1pm). We believe in a good work life balance so don’t open on Saturday afternoons, Sundays or Bank Holidays

A very competitive salary package is on offer and help with relocation if needed.

If you would like to discuss the role in further detail please contact Mr Thomas on 07891 65 58 58 or alternatively apply by forwarding your CV to [email protected]

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Оптик в Англия
    От papagal във форум Образование в БГ
    Отговори: 3
    Последно мнение: 05-04-2012, 14:08

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си