Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 10 от 10 ПървиПърви ... 8910
Резултати от 226 до 240 от общо 240
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Безусловен базов доход

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    какви автомати? АК47?
    Pathetic!!!!
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Няма никакво значение кой е по-бърз!
    Роботите имат много предимства: не почиват, не се хранят, не участват счв синдикати, не лъжат, не крадат … и още една камара! Щом досега не са ги въвели масово - значи има причина!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Роботите имат много предимства: не почиват, не се хранят, не участват счв синдикати, не лъжат, не крадат … и още една камара! Щом досега не са ги въвели масово - значи има причина!
    А знаеш ли кои им е меджър недостатъка......за да ги испълняват тези исключителни функции и то по- лошо от човек се нуждаят от непрекъснато електричество........... а сега си представи хаоса след природно бедствие: наводнение, земетресение, мъдфлоу, паднал метеорит или пък най- обикновена стачка на синдикатите пък не дай си боже война и т. н.......Така че тези хора пропагандиращи автоматизацията на обществото са наивни утописти (когато четях научна фантастика смятах че това е бъдещето..... даааааа на стерилните хора)
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 04-12-2018 на 04:29
    EC=WC
    -George Orwell

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Много ограничено мислите за "белега на звяра". Това с чиповете под кожата беше тема от 90-те години. Сега няма нужна от импланти. Съвременните ИТ системи могат да ви следят и идентифицират по биметрични данни, цифрово поведение, походка, социална активност и т.н. Самият факт, че имате телефон и живеете в град с инфраструктура, карате автомобил и т.н. генерира тон информация която се събира от големите корпорации.

Относно автоматизацията и роботизацията - това е четвъртата революция (информационна) на човечеството и няма начин да спре от само себе си. Е в държави като България може и до сега един нощен пазач за 200лв на месец да е по-евтин от една модерна CCTV система или една касиерка за 250 лв е по-евтина от self checkout машина, но в държавите с висок стандарт на живот роботизацията е неминуема.
    Аз например в момента помагам на една компания да въведе автоматизация на офис дейности, които ще заместят около 6 офис лелки. Дорите самите лелки ми помагат и ми е малко жал, че след 3 месеца ще им клъцнат крилата, а те не знаят. Ама това е то прогреса.
    Всичко опира до парите в брой . Премахнат ли ги и ставаме пълни роби .

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    колкото и бързо да работи един касиер няма как да е по бърз от 10 автомата
    И как да няма? 10 човека купуващи алкохол ще платят по-бързо покупката си на касата с касиерите, отколкото на 10-те машини. Факт.
    Само човек, който не е пазарувал никога по този начин, може да твърди другояче.

Аз ползвам всеки ден self-checkout от 2012, едва ли някой тук има повече опит от мен с тия машинки. Вече дори за енергийните напитки трябва да чакаш човек от персонала да дойде и да те отбележи, че си 25+.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мислете по-мащабно.

RFID технологията напредва, това което преди 10 години се смяташе за фантастика, сега е реалност. Checkout машинките са отживелица (https://www.bbc.co.uk/news/business-42769096).

Кеша ще изчезне до 10 години. Ще се започне със забрана на големите банкноти и съхраняването на суми в наличност. Плащането най-вероятно ще е по биометрия (Goofle, Apple pay) и чрез пръстов отпечатък.
    Обикновените high street банки ще изчезнат или ще минат онлайн (Monzo, Revolut, etc)

Складовите дейности също ще бъдат изцяло роботизирани (https://www.youtube.com/watch?v=4DKrcpa8Z_E)

Amazon не е само за книги. Аз почти 50% от всичко което купувам е от там. Онзи ден търсих нови дръжки за бравата на вратата - поръчах 3 вида, на следващият ден ги взех от Doodle, избрах си една и останалите две ги върнах пак през Doodle на след. ден - без опаковане, етикетки и т.н.

8. ХАРЕСВАМ! Zara liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

А за дроните за доставка - те са за трудно достъпни и отдалечени райони. Да речем искам да ми доставят храна на вилата в планината. От града с кола се стига за 1 час, от който 30 мин по offroad. Дронът по пряка линия ще долети за 10 мин.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Нещата не опират до възможно или невъзможно. Това не е технологически или икономически, а философски въпрос. Ако министъра на труда и социалната политика и цялото правителство са pro-human настроени, никога няма да проработи. Ако пък проработи, това прави безусловния базов доход все по-реален и наложителен. Няма как да обясниш на едно 5-6 милиона човека заети в тези сектори, че са ненужни и трябва да се "преквалифицират" от складови работници и канцелари в електронни иженери и робото-техници или финансови консултанти.

Amazon не е само книги, но никой уважаващ себе си човек няма да си купи палто за хиляда паунда или бижу за рождения ден на жена си от там. Това ми е мисълта. John Lewis бележи рекорд в продажбите всяка година, като повечето от тях са си in-store. Най-големият американски супермаркет доскоро даже не предлагаше доставки и онлайн-пазаруване. А те са пример за добър customer service на Острова.

Мен лично ми е непонятно мисленето на такива като Jeff Bezos, че добър customer service опира само и единствено до бърза доставка и competitive prices. В Северна Америка /САЩ, Канада/, където разстоянията са огромни и хората нямат време може и да е така, но в UK и Европа потребителската култура е малко по-различна.
    Кеша също със сигурност няма да изчезне до 10 години. Иди в Русия и виж, че почти никой не плаща с карта, въпреки че дори на пазара за зеленчуци да идеш, има такава опция. В голяма част от Източна Европа и Азия е също така.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мислете по-мащабно.

RFID технологията напредва, това което преди 10 години се смяташе за фантастика, сега е реалност. Checkout машинките са отживелица (https://www.bbc.co.uk/news/business-42769096).

Кеша ще изчезне до 10 години. Ще се започне със забрана на големите банкноти и съхраняването на суми в наличност. Плащането най-вероятно ще е по биометрия (Goofle, Apple pay) и чрез пръстов отпечатък.
    Обикновените high street банки ще изчезнат или ще минат онлайн (Monzo, Revolut, etc)

Складовите дейности също ще бъдат изцяло роботизирани (https://www.youtube.com/watch?v=4DKrcpa8Z_E)

Amazon не е само за книги. Аз почти 50% от всичко което купувам е от там. Онзи ден търсих нови дръжки за бравата на вратата - поръчах 3 вида, на следващият ден ги взех от Doodle, избрах си една и останалите две ги върнах пак през Doodle на след. ден - без опаковане, етикетки и т.н.
    Ако кеша изчезне и това което си описал стане факт . То модерното робство е дошло .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    И как да няма? 10 човека купуващи алкохол ще платят по-бързо покупката си на касата с касиерите, отколкото на 10-те машини. Факт.
    Само човек, който не е пазарувал никога по този начин, може да твърди другояче.

Аз ползвам всеки ден self-checkout от 2012, едва ли някой тук има повече опит от мен с тия машинки. Вече дори за енергийните напитки трябва да чакаш човек от персонала да дойде и да те отбележи, че си 25+.
    Ако сравняваш 10 касиера и 10 автомата си прав, но един касиер няма как да е по бърз от 10 автомата. Автоматите не искат заплата заемат много по малко място, нямат претенции за работно време, е, от време на време се чупят но излиза в пъти по евтино от колкото касиери. Нямам идея как е при теб но на мен много често ми се случва да потвърдят че съм 25+ докато още си сканирам продуктите няма чакане
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Мислете по-мащабно.

Да бе да, влизаш в бардак и на стриптизиорката вместо банкнота в сутиена ти слагаш отпечатък от средния си пръст........хахахахаааа утопист.
    EC=WC
    -George Orwell

14. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Да бе да, влизаш в бардак и на стриптизиорката вместо банкнота в сутиена ти слагаш отпечатък от средния си пръст........хахахахаааа утопист.
    Няма нищо никъде да слагаш. Просто ще цъкаш в телефона и ще й хвърляш пари на момата, а тя ще го вижда като някакъв ефект на сцената.

А ако пък си мислиш, че в бардаците вече няма терминали за кредитни карти и Apple/Google pay то се заблуждаваш

Носенето и разплащането в кеш ще става все по-чудашко и съмнително действие. Хартийките и монетките ще бъдат извземани от обръщение.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Хахаха
    you wish
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Като гледам в аздата са все пусти, хората са свикнали да си ходят на касата и като ми сложат ония прозрачни торбички , половин час търся някой да ми даде торба като хората, а не да купувам 20 торбички за един пазар.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А знаеш ли, коЙ им е меджър недостатъка ... за да ги иЗпълняват тези иЗключителни функции и то по- лошо от човек се нуждаят от непрекъснато електричество........... а сега си представи хаоса след природно бедствие: наводнение, земетресение, мъдфлоу, паднал метеорит или пък най- обикновена стачка на синдикатите пък не дай си боже война и т. н. ...
    С малко закъснение и без лично отношение (взимам повод от поста).
    Като чета написаното от повечето, оставам с убеждение, че говорите само за роботи от типа „C-3PO“ -„ Си Трипио“!!!

На практика повечето промишлени роботи ще бъдат „елегавтни като кашон“ и в голяма част от случаите - стационарни. Което означава, че спокойно ще могат да се свържат към мрежата. А за екстренни ситуации - към резервни изсточници на енергия.
    На хората пък им трябва храна, вода, въздух (по възможност - чист).

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Като гледам в аздата са все пусти, хората са свикнали да си ходят на касата и като ми сложат ония прозрачни торбички , половин час търся някой да ми даде торба като хората, а не да купувам 20 торбички за един пазар.
    Не знам за какво говориш (скоро не съм стъпвал в ASDA), но когато ходех - не съм ползвал нито прозрачни торбички, нито „като хората“, нито даже хартиени (като в американските вериги). Преди много време си купих (точно от ADSA) пазарски „шити“ чанти, по 38 пенса брой, и си ги ползвам досега. Само трябва преди да тръгна на шопинг, да си взема две - три.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 10 от 10 ПървиПърви ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Обяснете Вазов, не го редактирайте!
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 1
    Последно мнение: 20-08-2012, 14:09
  2. Смяна на газов бойлер
    От Tralala във форум Всичко за дома
    Отговори: 3
    Последно мнение: 30-04-2011, 12:33
  3. Смяна на газов бойлер
    От Tralala във форум Общ форум
    Отговори: 1