Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работя отпреди като нает, какви документи за National insurance number да представя?

Здравейте и ЧНГна всички Българи ,въпросът ми е следният :през изминалата година започнах работа към една компания без иншуранс ,незнам как но ме наеха получих tax reference number за удръжка на данъци и за нешънъл иншуранс и всяка седмица в пейслиповете мисе вижда по колко пари ми удържат,въпросът ми сега е с какви документи да отида на интервю за прословутият номер и какво да искам от работодателят ми .Предполагам трябва да им кажа че съм започнал от тази година...Благодаря на всички отзовали се .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: National insurans number?

Отиди с всички документи , които имаш - с какъв статут си наета, почти е ясно че си самонаета , но не искам да гадая. Успех!
    П.С. Само си уточни дали си работила законно , иначе нещата се усложняват.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от sandetoludiq Виж мнението
    Здравейте и ЧНГна всички Българи ,въпросът ми е следният :през изминалата година започнах работа към една компания без иншуранс ,незнам как но ме наеха получих tax reference number за удръжка на данъци и за нешънъл иншуранс и всяка седмица в пейслиповете мисе вижда по колко пари ми удържат,въпросът ми сега е с какви документи да отида на интервю за прословутият номер и какво да искам от работодателят ми .Предполагам трябва да им кажа че съм започнал от тази година...Благодаря на всички отзовали се .
    Що не им занесеш един пейслип и не им кажеш, че ти трябва НИН?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: National insurans number?

Като ти удържат пари на пейслипа, къде ги пращат, ако нямаш НИН?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работя отпреди като нает, какви документи за National insurance number да представя?

Здравейте и ЧНГ!

С нетърпение очаквах да поотрезнея след празника и да се обадя в JobCenter (0845 6000 643) и да се запиша за интервю. След около 10мин най-накрая вдигна една леля/госпожа. За съжаление в Camden нямаше свободни часове за следващите 2 седмици (голям наплив ееии).. и за това ме пращат на Tooting (sw17 7tn). Попитах я както трябва да си нося за това интервю и тя каза следното - "документ за самоличност (препоръчително паспорт), доказателство за адрес и ако вече сте започнали работа писмо от работодател, но ако не сте не се притеснявайте защото сега е много по-лесно за вас да вземете нин". Дано да не измислят някоя нова простотия преди 9 януари (тогава е интервюто ) И ако сте имали интервю преди това, ще ви попитат за рефенс номера. Успех на всички през 2014... и ае ся да ви видя на работа!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работя отпреди като нает, какви документи за National insurance number да представя?

.
    Цитирай Първоначално написано от valio.bg89 Виж мнението
    Здравейте и ЧНГ!

С нетърпение очаквах да поотрезнея след празника и да се обадя в JobCenter (0845 6000 643) и да се запиша за интервю. След около 10мин най-накрая вдигна една леля/госпожа. За съжаление в Camden нямаше свободни часове за следващите 2 седмици (голям наплив ееии).. и за това ме пращат на Tooting (sw17 7tn). Попитах я както трябва да си нося за това интервю и тя каза следното - "документ за самоличност (препоръчително паспорт), доказателство за адрес и ако вече сте започнали работа писмо от работодател, но ако не сте не се притеснявайте защото сега е много по-лесно за вас да вземете нин". Дано да не измислят някоя нова простотия преди 9 януари (тогава е интервюто ) И ако сте имали интервю преди това, ще ви попитат за рефенс номера. Успех на всички през 2014... и ае ся да ви видя на работа!
    Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Я помисли да не би доказателството за адресна регистрация да е изиграло роля?
    Сега добре, но след Новата година когато заменим синята карта с паспорт как ще се явяваме на "интервюто", с паспорт и паспорт или с паспорт и лична карта?
    Извинявай че така питам, но да е чак така лесно, под лесно имам в предвид че Великобритания ще да е на 90% свършила работата на ЕК която все още в зародиш разглежда въвеждането на единен данъчен и осигурителен номер за гражданите на ЕС.
    То ако във Великобритания не доказваш адрес по-добре да товарят НИНовете на ТИРове и в БГ където може да ги раздават като помощ от ЕС в сучая от Великобритания
    .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: National insurans number?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Като ти удържат пари на пейслипа, къде ги пращат, ако нямаш НИН?
    Не знам ,затова се интересувам на самият пейслип имам удръжка на PAYE TAX и NIN също имам и tax code смятам да отида с договор ,но ще накарам да го направят от тази година,а доколкото пейслим си мисля да не нося защото на тях има пореден номер и всички изплатени суми както брутни така и нетни...

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: National insurans number?

Не знам ,затова се интересувам на самият пейслип имам удръжка на PAYE TAX и NIN също имам и tax code смятам да отида с договор ,но ще накарам да го направят от тази година,а доколкото пейслим си мисля да не нося защото на тях има пореден номер и всички изплатени суми както брутни така и нетни...
    Вземи си писмо от работодателя. Просто му кажи, че ще кандидатстваш за NIN. Той знае какво да ти даде. Това ти е най- важният документ и така се яви на интервюто.Успех

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Здравейте и ЧНГ!

Аз съм на 7-ми и с мен бяха доста учтиви
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ние със съпругът ми бяхме на 31.12.2013 .Всичко мина бих казала доста леко.Сега чакаме и мислим дали сме последните изгорели за 2013 година или първите ,на които им се е усмихнало щастието.Успех на всички ,на които предстои интервю!
    Да уточня ,че ние не сме работили като наети отпреди.Просто от много време не бях чела нищо ново за нин и затова пуснах мнение в тази тема.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: National insurans number?

Цитирай Първоначално написано от bubeto_b Виж мнението
    някой може ли да ми каже какво трябва да садържа писмото от работодателя, тъй като моят не е на ясно? Благодаря
    Ако кандидатстваш като вече работеща (един вид, на трудов договор - а не като самонаето лице), той трябва да потвърди, че те е наел или че иска да те наеме.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Здравейте и ЧНГ!

"защото сега е много по-лесно за вас да вземете нин" ->No shit Sherlock
    Да рабира се, така ще ви вкараме в статистиките като взели НИН, август другата година ще обявим че сте милиони, за и преди, и ще ревнем ади на вънка от EU, щото щом имаш НИН можело да вземаш помощи... Ех, мила бурократична картинка...винаги сме отворени, и не просто отворени, а много отворени...Както са казва никога наяма да оставим една криза с EU мигратите да се прахоса я...НАли сме от England/UK гиби и сме невероятно умни, прозерцателни и открехнати, да ***.

Зе-дей,Уа , моля ти са почерпи нещо че свършиха парите па на сръбски алкохол не ми са минава ...
    Европа, Европа......
    http://www.youtube.com/watch?v=ahVd364v6KU
    Последно редактирано от bazpaz : 08-01-2014 на 13:36

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пристигна ми нин-а преди няколко дни

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. National Insurance Number
    От alexandropolis във форум Професии и работа
    Отговори: 26
    Последно мнение: 24-10-2013, 21:05
  2. NIN - National Insurance Number
    От ivokz във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 56
    Последно мнение: 11-05-2013, 12:32
  3. National Insurance Number
    От inaiangel във форум Общ форум
    Отговори: 3