Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Помощ при откраднати документи

Здравейте и честита Коледа на всички!
    Имам нужда от помощ и ще бъда благодарен ако получа такава от колегите съфорумци. Предстои ми поредната бригада в Кралството, пристигам на 5-ти януари. Преди седмица в България ми свиха портфейла от джоба (ще ми е за урок), в който държах доста лични документи. Извадих нова лична карта и блокирах 1-2 български дебитни карти - дотук добре. В портфейла ми беше и английска шофьорска книжка, наскоро подновена дебитна карта на Лойдс (няма пари вътре) и пластиката за НИН номера. Последната разбрах, че вече не се издава и всъщност не ми трябва особено - НИН-а си го знам. Притеснява ме книжката - нея веднъж вече я губих в Англия и си извадих нова - обадих се на ДВЛА по тела, откъдето ми поискаха банкова сметка, дръпнаха си хората 20 паунда и след няколко дни получих нова по пощата. Въпросът ми е: при повторно изгубване има ли по-висока административна санкция от тези 20 паунда и мога ли да посоча адрес, на който да я получа различен от този, който е на самата книжка (защото вече ще работя на друго място)? Относно дебитната карта - първото нещо, което ще направя като дойда е да мина през офис на Лойдс и да обявя картата за изчезнала. Ще мога ли да получа новата пластика а)директно в офис на банката б)на адрес който посоча, или ще ми я пратят на адреса, на който я получих когато ми изтече старата - в случая моят адрес в България?
    И още един въпрос ако не ставам прекалено нахален - при положение, че международния ми паспорт изтича след месец и половина, мога ли да вляза с него във Великобритания или да ползвам новоиздадената лична карта? Интересувах се по този въпрос и получих разнозначни отговори - от БГ паспортното една служителка каза, че трябвало да има валидност минимум още 6 месеца, а по чужди форуми чета, че за граждани на ЕС нямало проблем да вляза с него дори да му оставали 1-2 дни валидност..
    Благодаря предварително на всички отговорили

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощ при откраднати документи

Цитирай Първоначално написано от Ivander Виж мнението
    ...И още един въпрос ако не ставам прекалено нахален - при положение, че международния ми паспорт изтича след месец и половина, мога ли да вляза с него във Великобритания или да ползвам новоиздадената лична карта? Интересувах се по този въпрос и получих разнозначни отговори - от БГ паспортното една служителка каза, че трябвало да има валидност минимум още 6 месеца, а по чужди форуми чета, че за граждани на ЕС нямало проблем да вляза с него дори да му оставали 1-2 дни валидност..
    Благодаря предварително на всички отговорили
    От всичко казано до тук не разбрах само защо не си си подновил паспорта навреме. Можеш да дойдеш с лична карта, но след като си бил и преди в УК би трябвало да си наясно, че тук паспортът е по-важен от картата.
    И какъв документ си вписал, че ще ползваш при полета?
    Не поглеждай с гняв назад.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Arthur, благодаря за отговора,
    все още не съм направил чек-ин на билета и точно затова писах последния въпрос.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За шофьорската книжка https://www.gov.uk/apply-online-to-r...riving-licence, може да го направиш преди да тръгнеш от България , картите обади се по телефона на банката , блокирай ги и до 7дни , в повечето случаи е по -рано ще ги получиш по пощата на посоченият адрес - не дават карта в банката.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Откраднати документи - посолството спи!
    От wlad във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 03-09-2013, 10:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker