»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 1 от 24 12311 ... ѕоследнаѕоследна
–езултати от 1 до 25 от общо 577
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Sep 2013
    ћнени€
    5
    Post Thanks / Like

Post »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

«дравейте, искам да попитам, след нова година, тоест 1 януари 2014, ще тр€бва ли да имаме н€какви документи за да започнем работа, тр€бва ли от сега да почна да си ги подготв€м и дали мога да се €в€ на интервю за Ќ»Ќ? Ѕлагодар€ ви! Ќад€вам се н€кой да ми каже, ако знае нещо повече! ¬есели празници!
    ѕоследно редактирано от BGHelp : 06-09-2014 на 11:59

Cooler јватара на ggeoreto
    –егистриран на
    Jun 2008
    √рад
    Kent
    ћнени€
    732
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а:  ъде и какво да работим след 01. 01. 2014.

÷итирай ѕървоначално написано от Nickholov ¬иж мнението
    «дравейте, искам да попитам, след нова година, тоест 1 януари 2014, ще тр€бва ли да имаме н€какви документи за да започнем работа, тр€бва ли от сега да почна да си ги подготв€м и дали мога да се €в€ на интервю за Ќ»Ќ? Ѕлагодар€ ви! Ќад€вам се н€кой да ми каже, ако знае нещо повече! ¬есели празници!
     огато си запишеш час за интервю за Ќ»Ќ ще ти изпрат€т писмо, в което има списък с необходимите документи, които тр€бва да представиш. Ќай-общо това са доказателство за адрес, док. за самоличност, банков стейтмънт и т.н.
    What documents you need at the interview

Depending on why you want an NI number, you will have to bring different documents. Here you have some examples. Remember you cannot bring photocopies.

General documents:
    - passport
    - National Identity card
    - birth certificate
    - marriage or civil partnership certificate
    - driving licence
    - Home Office documents
    - 2 or more passports if you have different nationalities
    - student-loan documents
    - student identity card
    - letter from your college, including course details
    - mortgage or rental contract
    - residence or naturalisation documents
    - adoption certificate

Employment documents:
    - record of payments
    - work permit
    - your contract
    - details of employment agencies you are registered with
    - evidence that you are looking for work
    If you own your own business/company:
    - certificate of incorporation
    - memorandum of association
    - articles of association
    - services contract

If you are self-employed:
    - invoices
    - letters from your accountant
    - letters from your clients
    - your Schedule D tax form
    - stock transfer form

Ќе се стр€скай от списъка, просто за всеки е индивидуално в зависимост от това за какво точно ти тр€бва Ќ»Ќ. Ќа самото интервю може да ти поискат само док за самоличност и док за адрес например и нищо друго.
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

3. Recommend ћила recommended this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Sep 2013
    ћнени€
    5
    Post Thanks / Like

ј искам само да попитам, мога ли да си запиша интервю преди 1 януари?

Ќов потребител
    –егистриран на
    Oct 2013
    ћнени€
    47
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Nickholov ¬иж мнението
    ј искам само да попитам, мога ли да си запиша интервю преди 1 януари?
    Ќ€кой бил ли е на интервю за NIN след 01/1/2014?јко може споделете как е протекло .Ѕлагодар€ предварително.

.................. јватара на VIA_AVE
    –егистриран на
    Feb 2013
    √рад
    друго измерение
    ћнени€
    125
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

јз. ќбадих се на 02.01.2014 сутринта по телефона към 8.15 и ми насрочиха среща за следващи€ ден 03.01.2014 сутринта. ѕитаха ме за какво ми е Ќ»Ќ и...каква националност съм доколкото си спомн€м/ не си спомн€м добре. ѕитаха ме за имената/спелуваш и ми издиктуваха референтен номер, който да го кажа като отида.  азаха да нос€ документи, паспорт и доказателство че търс€ работа и ми казаха в кой джоб център да отида. ѕонеже не съм добре с инглиша, когато говорих по телефона се стрем€х да запомн€ най-важното за мен, а именно референтни€ номер и час на срещата, в кой джоб център и доказателство че търс€ работа. “ака че, за да не пропусна нещо друго, си носих за всеки случай всички документи за които се сетих. јз носих - договор за наем, касови бележки от хостела, банкова сметка, писма от банката, лична карта, паспорт, шоф. книжка... ћислех си че нос€ банк. стейтмант а пък аз съм имал банк баланс, това не беше проблем и го разбрах от друга банка, не ми е било проблем на интервюто и там нищо за това. ƒоказателство че търс€ работа - направих си снимки на монитора на сайтовете където съм кандидатствал и се вижда името ми, емайл получен от фирма където ме уведом€ват че са получили кандидатурата ми, показах и списък на агенциите , които съм посетил...

Ќосете вс€какви документи за които се сетите, н€колко хартийки в повече н€ма да натежaт-ћое мнение, за всеки случай...

»нтервюто мина добре според мен, освен редицата въпроси-два се откро€ват като важни за мен/ за какво искаш Ќ»Ќ, как се издържаш в момента, като не работиш. ƒадоха ми референс номер и до 20 дни да чакам отговор. јко неполуча такъв да се обад€ на посочен телефонен номер.

«арадвах се, че толква бързо ми насрочиха среща, веднага на следващи€ ден. ƒоволен съм от себе си, всичко си действам сам без да съм с добър английски. ћежду другото сущи€ ден кандидаствах и за GP. » от там казаха, че ще ми изпрат€т документ-карта ли е какво е и аз незнам. —тронгли се над€вам да си получа и двете.

ъсмет на сите !

ѕоздрави
    Vaya Con Dios ! ѕо ѕаралелите...

7. ЅЋј√ќƒј–я padina.pavonia, blackr9304, ¬ал€мил thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! ¬ал€мил, mvas liked this post
    –егистриран на
    Feb 2013
    √рад
    друго измерение
    ћнени€
    125
    Post Thanks / Like

Takaaa. —лед като си изпих лекарствата, сега да опиша малко как протече интервютооо.
    “а, ще се самоцитирам от горни€ пост /обичам да цитирам историческите личности /
    »нтервюто мина добре според мен, освен редицата въпроси-два се откро€ват като важни за мен/ за какво искаш Ќ»Ќ, как се издържаш в момента, като не работиш. ƒадоха ми референс номер и до 20 дни...
    “а, освен другите въпроси тези двата...Ќа интервюто ме питаха "«а каво искаш Ќ»Ќ" и аз отговорих - "ами за помощи-бенефитс." ѕри което, човека който водеше интервюто ме погледна и се усмихна. » аз помислих, че съм на прав път, цен€т откровеността хората. Ќали така пише в форума да не лъжем и да сме откровени на интервюто. ќсвен това, тези хора са малко или много психолози, имат опит и ако се опитваш да лънготиш ще те хванат. —лед това ме пита - "» как се издържате като не работите в монента" и аз намигнах с едното око при€телски и отговорих - "≈, знаеш как е. —прав€ме се...-You know how, we manage". ѕри което този път ме изгледа странно и не се усмихна. ѕомислих, че може да съм сгафил. “ези студени британци, аз просто исках да разчуп€ леда и да е по-лек разговора. Ќо на другите въпроси всичко си беше ок и си протече добре интервюто. ƒори ми пожелаха при€тен ден като си тръгвах. јх, този Ќ»Ќ - без него помощи...нема... јз се над€вам, че е минало добре...

ћислите ли, че след като съм бил откровен и искрен ще си получа номера ?

ппс / редактирам за да добав€ следното>

...¬ие не го правете това, защото не съм сигурен дали е правилно. ƒа не земете да изгорите и после некой да ¬и е виновен. “е старите зна€т кое, как е -т€х питайте, ази съм нов тука...
    ѕоследно редактирано от VIA_AVE : 05-01-2014 на 01:28

Ќапреднал јватара на padina.pavonia
    –егистриран на
    Jun 2012
    √рад
    London
    ћнени€
    442
    Post Thanks / Like

аз не разбрах нещо :ƒ това за помощите шега ли беше?

I see you... јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 227
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от padina.pavonia ¬иж мнението
    аз не разбрах нещо :ƒ това за помощите шега ли беше?
    » аз не разбрах дали е шега, но ако н€кой ме пита мене, не мисл€, че в такава ситуаци€ думата помощи изобщо е добре да се споменава и да се разчита на чувството на хумор на интервюиращи€, те често пишат точно това, което им се казва. Ќа такава молба, на ко€то се напише "кандидатства за Ќ»Ќ с цел да взима помощи", не се сещам защо ще отговор€т с "да".
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

–егистриран на
    Jun 2012
    √рад
    London
    ћнени€
    442
    Post Thanks / Like

а и да не е шега, пак е абсурдно да разчиташ на честността си, смисъл това е англи€, не е мормонска църква :ƒ

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 429
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от VIA_AVE ¬иж мнението
    Takaaa. —лед като си изпих лекарствата, сега да опиша малко как протече интервютооо.
    “а, ще се самоцитирам от горни€ пост /обичам да цитирам историческите личности / “а, освен другите въпроси тези двата...Ќа интервюто ме питаха "«а каво искаш Ќ»Ќ" и аз отговорих - "ами за помощи-бенефитс." ѕри което, човека който водеше интервюто ме погледна и се усмихна. » аз помислих, че съм на прав път, цен€т откровеността хората. Ќали така пише в форума да не лъжем и да сме откровени на интервюто. ќсвен това, тези хора са малко или много психолози, имат опит и ако се опитваш да лънготиш ще те хванат. —лед това ме пита - "» как се издържате като не работите в монента" и аз намигнах с едното око при€телски и отговорих - "≈, знаеш как е. —прав€ме се...-You know how, we manage". ѕри което този път ме изгледа странно и не се усмихна. ѕомислих, че може да съм сгафил. “ези студени британци, аз просто исках да разчуп€ леда и да е по-лек разговора. Ќо на другите въпроси всичко си беше ок и си протече добре интервюто. ƒори ми пожелаха при€тен ден като си тръгвах. јх, този Ќ»Ќ - без него помощи...нема... јз се над€вам, че е минало добре...

ћислите ли, че след като съм бил откровен и искрен ще си получа номера ?

ппс / редактирам за да добав€ следното>

...¬ие не го правете това, защото не съм сигурен дали е правилно. ƒа не земете да изгорите и после некой да ¬и е виновен. “е старите зна€т кое, как е -т€х питайте, ази съм нов тука...
    √ледай те да не е тръгнат да се шегуват с теб, че т€хните шеги стигат до рев. ўе те разкарват една година и ако издържиш финансово и психически накра€ ще ти го връчат.  акто знаеш без Ќ»Ќ неможеш нищо да направиш и тази шега ще € помниш ц€л живот. «а мен това е една груба грешка и се моли служител€ да има чуство за хумор.ј само да те светна, че ти€ които н€мат Ќ»Ќ тепърва ще започнат да ги ебават, както студентите преди време. ѕърво ще искат да докажеш, че започваш работа,а да започнеш работа, работодател€ ще ти иска Ќ»Ќ. ѕросто ти с това изказване си се самоубил. Ќищо има още 24 държави където можеш да се пробваш
    ѕоследно редактирано от dimi_m : 06-01-2014 на 20:19

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 227
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а:  ъде и какво да работим след 01. 01. 2014.

÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    √ледай те да не е тръгнат да се шегуват с теб, че т€хните шеги стигат до рев. ўе те разкарват една година и ако издържиш финансово и психически накра€ ще ти го връчат.  акто знаеш без Ќ»Ќ неможеш нищо да направиш и тази шега ще € помниш ц€л живот. «а мен това е една груба грешка и се моли служител€ да има чуство за хумор.
    Ќе мисл€, че ще може вече една година да го разкарват... дано да съм права, де. јко има оферта за работа или пък почне, н€ма как да му откажат.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

–егистриран на
    Jun 2012
    √рад
    London
    ћнени€
    442
    Post Thanks / Like

може ли със съгласието на работодател да се започне работа и в последствие да се извади нин? така ми звучи доста по-лесно/надеждно

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 227
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от padina.pavonia ¬иж мнението
    може ли със съгласието на работодател да се започне работа и в последствие да се извади нин? така ми звучи доста по-лесно/надеждно
    ћоже. —тига да намериш работодател, който да те назначи, без да имаш Ќ»Ќ. јбсолютно законно е.

–егистриран на
    Feb 2013
    √рад
    друго измерение
    ћнени€
    125
    Post Thanks / Like

«дравейте ! ’айде пак да уточн€ ! ѕогледнете как започвам постта си -
    “а, ще се самоцитирам от горни€ пост /обичам да цитирам историческите личности /
    и как го завършвам -

...¬ие не го правете това, защото не съм сигурен дали е правилн. ƒа не земете да изгорите и после некой да ¬и е виновен. “е старите зна€т кое, как е -т€х питайте, ази съм нов тука...
    ¬ъзможно ли е н€кой да не разбрал ?! ¬иждам, че да. Ќеслучайно съм го редактирал веднага, за да н€ма неразбрали и изгор€ли. » да ми тежи на съвестта дето € н€мам

„естно да си кажа, знам че ћила като администратор, чете всички мнени€ и почувствах че може да не е разбрала шегата ми, въпреки че не беше написала никакъв коментар. Ќезнам защо така се усъмних и €вно съм бил прав. » си викам, ако е така, си е развалила мнението и за този потребител.

–азбира се, че е шега. ћислех си че е €сно, опитвам да се шегувам, разбира се не за сметка на другите, като повечето тук. ќпитвам да поддържам духа си млад чрез безобидни шеги.

ѕовтар€м горни€ мой пост е шега.

ѕърви€т ми пост е истина. Ќасрочих си интервю на първи€т работен ден 02.01.2014 за на 03.01.2014.  азах че Ќ»Ќ-а ми тр€бва за работа. —ега чакам отговор.

» като ¬и питат за какво ¬и е Ќ»Ќ казвате, че е за работа.

јз се б€х пошегувал в един пост-предполагам че си е проличало казвайки че е за помощи. ўе ¬и резнат със сигурност.

”спех на ¬сички !

17. ЅЋј√ќƒј–я ћила thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! ¬ал€мил liked this post
    –егистриран на
    Jun 2012
    √рад
    London
    ћнени€
    442
    Post Thanks / Like

хаха, така така, вече ще сп€ спокойно :ƒ

Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

—утринта им звъннах и казаха, че утре ми е интервюто. ¬ъобще не очаквах. ѕитах ги дали може да не е утре, защото си имам задачки и жената ме попита каква е причината, отговорих, викат ок за 14 добре ли е и аз викам ок. »скат ти имената, адреса, пощенски€ код. ƒиктуват ти номерче и ти казват какво да носиш - документ за самоличност, доказателство за адрес и доказателства, че търсиш работа. явно вече като сме с равни права минаваш по по-бърза процедура.

20. ЅЋј√ќƒј–я ћила thanked for this post
    —таро куче јватара на BMW6
    –егистриран на
    Sep 2010
    ћнени€
    2 616
    Post Thanks / Like

„е те и преди това искаха същите документи, така че не знам от къде ти хрумна, че минаваш по по бърза процедура
    » изобщо откакто се помн€, процедурата е била все та€ .
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle fingerЕ.

Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

»мах предвид, че веднага ти насрочват интурвюто за други€ ден. ѕреди доколкото ми е известно се е чакало повече и това ме навежда на мисълта, че и самите хора които ще се занимават с теб може да са други. ўе видим.

—таро куче јватара на BMW6
    –егистриран на
    Sep 2010
    ћнени€
    2 616
    Post Thanks / Like

јми просто е имало свободни дати
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle fingerЕ.

—таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 503
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от BMW6 ¬иж мнението
    јми просто е имало свободни дати
    ћ-да - нищо необичайно. ћиналата година ми б€ха казали - ако искаш да чакаш до други€т месец (тогава има дати), ако не - в ћанчестър след 5 дни - избери си.
    ј за това че "нищо не можеш да направиш без Ќ»Ќ" - изобщо не съм съгласен. ћожеш същото - този Ќ»Ќ е необходим колкото на вас, толкова и на съответната институци€ - за да могат да ти вземат паричките.
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

–егистриран на
    Feb 2013
    √рад
    друго измерение
    ћнени€
    125
    Post Thanks / Like

≈й, наистина не мога да разбера, как може н€кой да не се усети че едини€ ми пост е €вна шега. Ќо, има хора, които са € разбрали. ј пък представ€м си, ако б€х изпуснал увода и кра€, тогава сигурно всички ще си помислите, че тази глупост-шега е насериозно. ћи, аз съм го написал толкова разбиращо се и с увода и със заключението и с описването на отговорите ми на въпросите на интервюиращи€т.  ой може да си представи, че на интервюто н€кой ще си позволи да фамилиарничи, да намига, да отговар€ глупости и да се държи като олиго май френд.
    » да каже че му тр€бва Ќ»Ќ, за да цица помощи  азвайки това, със сигурност н€ма да го получи !

ѕоздрави и ”спех !

Ќов потребител
    –егистриран на
    Dec 2013
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

ј каква работа търсиш по принцип?

∆.ќбрешков јватара на KOCMOHABT
    –егистриран на
    May 2012
    √рад
    “олбухин
    ћнени€
    968
    Post Thanks / Like

»нтервюто мина
    явих се с паспорт, юк книжка и писмо от работодател. —върши за н€ма и 10 минути.
     азаха ми че до 2 седмици ще получа нин. „аках за паспорта си доста дълго и ме извика един, който по облекло и маниери приличаше на снуп дог.
    –азпита ме какво съм правил 2 години, казах че съм подработвал като селф.
    ƒо мен инаше българка, ко€то € разпитваха до 10-то кол€но и дълго време, според мен т€ се €ви като селф, защото € питаха как си търси клиенти и как определ€ цената на услугите си.
    think different

28. ЅЋј√ќƒј–я ћила, anix, shterev87 thanked for this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jun 2013
    ћнени€
    8
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране

може ли н€кой да публикува примерно писмо от работодател? »мам работодател, който да ми го напише, но не знаем какво тр€бва да съдържа. Ѕлагодар€
    -----
    н€кой може ли да ми каже какво тр€бва да садържа писмото от работодател€, тъй като мо€т не е на €сно? Ѕлагодар€
    ѕоследно редактирано от BGHelp : 08-01-2014 на 13:22 ѕричина: ќбединени мнени€. ћол€, не публикувайте един и същи въпрос в различни теми.

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 227
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от bubeto_b ¬иж мнението
    н€кой може ли да ми каже какво тр€бва да садържа писмото от работодател€, тъй като мо€т не е на €сно? Ѕлагодар€
    јко ще кандидатстваш като наета на работа от работодател (т.е. на трудов договор, а не като самонаето лице), работодател€т тр€бва да потвърди, че те е наел на работа или че има намерение да те наеме. “екстът е свободен.

—траница 1 от 24 12311 ... ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1.  ъде и какво да работим след 01. 01. 2014.
    ќт Arthur's Sword EXCALIBUR във форум «а новодошли и кандидат-емигранти
    ќтговори: 135
    ѕоследно мнение: 01-01-2014, 16:15
  2. ѕрава и работа след 1.1.2014
    ќт velizarv във форум «а новодошли и кандидат-емигранти
    ќтговори: 63
    ѕоследно мнение: 13-12-2013, 19:30
  3.  андидатстване за син€ карта след 2014
    ќт fshit във форум —туденти
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 05-03-2013, 08:17

ќтметки