»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 3 от 24 ѕървиѕърви 1234513 ... ѕоследнаѕоследна
–езултати от 51 до 75 от общо 577
    —таро куче јватара на rosbg
    –егистриран на
    May 2007
    √рад
    Kent
    ћнени€
    2 614
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

ѕокажи им договора който имаш с агенци€та.....
    Don't dream your life, live your dreams.

ѕо-страшен от —ѕ»Ќ -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

»ма ли смисъл, като н€ма значение....

ѕотребител јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 331
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от rosbg ¬иж мнението
    ѕокажи им договора който имаш с агенци€та.....
    јз не разбирам защо не изчакаш, докато ти намер€т работа и да отидеш с договора от работодател? ќчевидно, см€тат, че си ги лъгала досега. “еоретично, това писмо от агенци€та, че ти търс€т работа като наета, би тр€бвало да е доказателство, че си активно търсеща jobseeker, но ако са те об€вили за търсач на помощи аз бих играла на сигурно. јко кандидатстваш като търсеща работа като employee, не мисл€, че миналата ти работа като self има значение, защото документите, които искат, са различни за двата случа€. ќсвен ако попаднеш на н€кой много сговорчив, който да вникне в тво€та конкретна ситуаци€ и да му стане мило за тебе, че са те об€вили, че лъжеш несправедливо... ама като знам какви са попълвачи на форми там, малко се съмн€вам, а и н€ма законова база да гледа едни документи, като кандидатстваш в друго качество.

Ќа мен преди години, с право за работа, ми искаха 2 писма от двама различни работодатели, които да доказват, че активно търс€ работа. јз имах една покана за интервю и едно писмо, че вече е назначен друг на съответната позици€. ¬еро€тно така се елиминира предположението, че имаш документ от агенци€, ко€то издава фалшиви писма, за да получиш Ќ»Ќ и да искаш помощи после...
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

Ќапреднал
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    234
    Post Thanks / Like

ѕредполагам, че вече е обсъждано, но все пак четейки горните постове разбирам, че н€кои неща са се променили от 1-ви във връзка с издаването на NiN. “а съпроса ми е: има ли възможност да обърна процедурата наобратно - първо да си извад€ нужните бюрокрации, а след това да си търс€ работа.

»де€та ми е следната: да отида при познати за 2-3 седмици на гости, като същевременно ми направ€т договор за наем. –азбрах, че наематели могат да наемат други - самата иде€ за това ми е малко чужда, но преполагам, че е истина. —ъщо така до колкото разбирам, масово тези догори не се включват в данъчните декларации, с което всъщност н€мало проблем. “а... отивай на гости и сдобивайки се с договор за наем, да задействам процедура по издаване на банкова сметка (базова) и директно да кандидатсвам за NiN. ќт постовете разбирам, че принципно и двете процедури отнемат около 2-3 седмици, което е приемливо за мен. —добивайки се с въпросните NiN и банкова сметка (може да добав€ и регистрационни€ сертификат като допълнително удостоверение, че имам право на работа), да се върна в Ѕългари€ и да започна спокойно да си търс€ дистанционно работа по специалността си без да се притесн€вам от изминалото време. “ова от сво€ страна би ми дало възможността реално да получа конкретна оферта за работа и съответно да наема квартира, максимално удобна по моите предпочитани€ и отдалеченост от работното м€сто.

ќбщо взето с тази врътка бих спечелил:
    - спокойствие;
    - намиране на подход€ща, а не вс€каква работа;
    - предпочитано от мен м€сто за работа и живот;
    - намалени разходи по ненужен престой;
    - необвързване с договор за наем на м€сто, което н€ма да ползвам;

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2012
    ћнени€
    81
    Post Thanks / Like

“ой е на база селф,мислех ,че ако им покажа него,това означава да прилагам всички други неща като инвойси,разходи за дрехи......
    но ако това ,според вас , би било успешно да взема така да се €в€ на интервюто?

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2012
    ћнени€
    81
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

ћай ще излезе ,че си права ћила,но вече букнах часа,да видим........–еално аз в момента си работ€ с агенци€та като селф,чуд€ се дали пък да не си кандидатствам като селф ,имам си инвойси,имам бележки за разходи,незнам дали и колата не е доказателство също,ако питат как ход€ на работа........»мам малко време да го измисл€.......
    ћного благодар€ на всички.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2013
    ћнени€
    3
    Post Thanks / Like

Ќе съм много добре с английски€,а имам насрочена дата за интервю за нин.Ќ€кой може ли да ми каже дали мога да ида с при€тел на срещата или там ще ми подсигур€т преводач?» предварително ли тр€бва да поискам такъв или да си отида с познат...

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 331
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от novasamnova ¬иж мнението
    Ќе съм много добре с английски€,а имам насрочена дата за интервю за нин.Ќ€кой може ли да ми каже дали мога да ида с при€тел на срещата или там ще ми подсигур€т преводач?» предварително ли тр€бва да поискам такъв или да си отида с познат...
    «а преводач - н€ма да ти осигур€т там, ако на м€сто отидеш и поискаш. “еоретично, би тр€бвало да могат да осигур€т преводач, ако за€виш предварително, но най-веро€тно ще ти кажат да си доведеш познат. «а изхода на интервюто ти е най-добре е да говориш сама, въпросите са елементарни, ако се притесн€ваш, покани н€кой да дойде с тебе, за да помага, ако закъсаш. »наче това се отраз€ва на резултата от интервюто - не би тр€бвало, но е така. ќсвен ако не кандидатстваш, след като вече имаш договор за работа, тогава не би тр€бвало. »ли като човек, който е инвеститор, см€та да разработи гол€м бизнес и да си наеме говорещи английски и преводач, за да му помагат да движи бизнеса си.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2014
    ћнени€
    1
    Post Thanks / Like

«дравейте.
    „етох доста по темата за документи след 01.01.2014.но уви никой не помага с реални изказвани€.Ќие сме двойка и двамата сме масажисти,искаме това да работим.Ќамерихме си едно кабинетче в един един Hair Salon, искаме да сме Self.ћоже ли н€кой да ни каже каки документи и какво тр€бва да направим за да станем Self,понеже €вно за вс€ка специалност си има и н€кой различни документи за изкарване. акво е нужно за да си Self,какво тр€бва да носим за пред интервюто за NIN,и н€кой ако каже какви въпроси задават на интервюто,ще съм много благодарен.
    ћол€ който не иска да помага,просто да да не пише коментар.

—таро куче јватара на BMW6
    –егистриран на
    Sep 2010
    ћнени€
    2 616
    Post Thanks / Like

»зписани са вече не знам колко страници с об€снени€...земи чети малко и недей да казваш кой какво да пише молим ти са ....
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle fingerЕ.

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 331
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от Hristomire ¬иж мнението
    «дравейте.
    „етох доста по темата за документи след 01.01.2014.но уви никой не помага с реални изказвани€.Ќие сме двойка и двамата сме масажисти,искаме това да работим.Ќамерихме си едно кабинетче в един един Hair Salon, искаме да сме Self.ћоже ли н€кой да ни каже каки документи и какво тр€бва да направим за да станем Self,понеже €вно за вс€ка специалност си има и н€кой различни документи за изкарване. акво е нужно за да си Self,какво тр€бва да носим за пред интервюто за NIN,и н€кой ако каже какви въпроси задават на интервюто,ще съм много благодарен.
    ћол€ който не иска да помага,просто да да не пише коментар.
    јз пък намирам, че много хора помагат с реален опит от интервютата си и е добре да им се отдаде заслуженото, вместо да се повтар€ мантрата "никой не помага реално". ¬ крайна сметка, да не забрав€ме, че никой никому не е длъжен. ¬ъв ваши€ случай - не в€рвам хората да започнат да ви разказват всичко отначало, при положение, че е говорено и дъвкано и обсъждано в продължение на 7 години. «а категори€та self-emlpoyed нищо не се е променило от 1 €нуари 2014 година. Ќ€ма особени разлики между различните професии, освен ако сте в строителството, но вие €вно не сте. јко при вас има по-особени документи, те не са свързани с това да бъдете self, а с изисквани€та за професи€та масажист. «а Ќ»Ќ - вижте тази тема: http://www.bghelp.co.uk/forums/self-...-employed.html

«а самонаети (self-employed) - разгледайте темите в този подфорум.
    «а друго - използвайте търсачката в подписа ми. ¬ижте и в този сайт: »нфо за UK

11. ’ј–≈—¬јћ! inadim liked this post
    Ќапреднал јватара на anix
    –егистриран на
    Jun 2010
    ћнени€
    268
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    «а преводач - н€ма да ти осигур€т там, ако на м€сто отидеш и поискаш. “еоретично, би тр€бвало да могат да осигур€т преводач, ако за€виш предварително, но най-веро€тно ще ти кажат да си доведеш познат. «а изхода на интервюто ти е най-добре е да говориш сама, въпросите са елементарни, ако се притесн€ваш, покани н€кой да дойде с тебе, за да помага, ако закъсаш. »наче това се отраз€ва на резултата от интервюто - не би тр€бвало, но е така. ќсвен ако не кандидатстваш, след като вече имаш договор за работа, тогава не би тр€бвало. »ли като човек, който е инвеститор, см€та да разработи гол€м бизнес и да си наеме говорещи английски и преводач, за да му помагат да движи бизнеса си.
    ћила, днес най после се престраших за първи път за тази година да се обад€ за Ќ»Ќ за мен и мо€ партньор/-мъж/.
    —лужител€ след, като ме попита от къде сме стана смущаващо любезен / това е трети път за който се обаждам,като имам един отказ на Ќ»Ќ миналата година,втори€ път ми дадоха час на 30/12/13 и ми се наложи да отложа датата по разбираеми причини и днес./ √овороше много бавно и членоразделно с мен за да мога да го разбирам от първи път :D.
    “ой ме попита дали имам нужда от преводач на което му отговорих, че мисл€ , че бих могла да се справ€ сама с което той се съгласи.Ќо когато стигнахме до мо€та половинка, аз му казах,че аз ще превеждам и помагам за езика. Ќо той насто€ ,че тогава мо€ партньор има нужда от преводач и ще получи такъв.јз му благодарих за което и пак се опитах да му кажа,че е не е нужно. Ќо той насто€ и каза,че ще му бъде назначен преводач. ќт къде ще го намер€т н€мам иде€,още повече в района в който живе€ въобще не гъмжи от българи.ћежду другото дадоха ни часове за другата седмица...ћного бързо ,много любезен, екстри...
    „естно казано всичко това малко ме притесн€ва....
    ѕоследно редактирано от anix : 14-01-2014 на 21:03

—таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 561
    Post Thanks / Like

ƒано пък да е за добро - не всички британци се казват "Ќайджъл ‘арадж" или пэк са му фенове.
    —тискам всички видове палци. ”спех и на двамата.
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

14. ЅЋј√ќƒј–я anix, marianaedreva thanked for this post
    –егистриран на
    Jun 2010
    ћнени€
    268
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
    ƒано пък да е за добро - не всички британци се казват "Ќайджъл ‘арадж" или пэк са му фенове.
    —тискам всички видове палци. ”спех и на двамата.
    ƒано, Ѕлагодар€ ти от сърце !
    ћного се притесн€вам...
    » друго пита ме само с какви документи за самоличност ще се €в€...ќтговорих му,че имаме лични карти,паспорти,договори за наем,консул такси ,акт за раждане и прочие и прочие..Ќе ме пита за какво ми е Ќ»Ќ и така на татък.. аза,че ще получиме писма с датата,часа и м€стото на което да се €вим и указани€ ...

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 331
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от anix ¬иж мнението
    ћила, днес най после се престраших за първи път за тази година да се обад€ за Ќ»Ќ за мен и мо€ партньор/-мъж/.
    —лужител€ след, като ме попита от къде сме стана смущаващо любезен / това е трети път за който се обаждам,като имам един отказ на Ќ»Ќ миналата година,втори€ път ми дадоха час на 30/12/13 и ми се наложи да отложа датата по разбираеми причини и днес./ √овороше много бавно и членоразделно с мен за да мога да го разбирам от първи път :D.
    “ой ме попита дали имам нужда от преводач на което му отговорих, че мисл€ , че бих могла да се справ€ сама с което той се съгласи.Ќо когато стигнахме до мо€та половинка, аз му казах,че аз ще превеждам и помагам за езика. Ќо той насто€ ,че тогава мо€ партньор има нужда от преводач и ще получи такъв.јз му благодарих за което и пак се опитах да му кажа,че е не е нужно. Ќо той насто€ и каза,че ще му бъде назначен преводач. ќт къде ще го намер€т н€мам иде€,още повече в района в който живе€ въобще не гъмжи от българи.ћежду другото дадоха ни часове за другата седмица...ћного бързо ,много любезен, екстри...
    „естно казано всичко това малко ме притесн€ва....
    јми попаднала си на свестен служител, който си върши работата както тр€бва. јйде, дано да е на късмет! јз казах друго - не препоръчвам да се отиде на самото интервю, без да е поискан преводач и да се очаква да извад€т такъв от съседната ста€ на момента. ѕреводачи може да се осигур€т, разбира се, стига да се поръча предварително, прави се апойнтмънт и за конкретен час преводачът е там, това са професионалисти, които работ€т това. ћоже да се случи, разбира се, в н€кой клон да работи българин, но това е по-скоро гол€мо изключение, отколкото възможност за всички.  ато граждани на ≈— уж имаме право на преводач, който да е осигурен от ведомството. » както имаме право, така и на много места ще ти кажат "доведете си н€кой, който да превежда", защото имат инструкци€ да пест€т бюджетните средства. јз съм преводач и съм го чувала и съм го превеждала хил€ди пъти. ¬ключително и об€снени€ от лекар "доведете си вие ваш познат, който да ви превежда, защото матери€та е прекалено специфична". —€каш лел€та на пациента е по-гол€м специалист от професионални€ преводач  ато се усети каква простоти€ е казал, после ми се извин€ва въпросни€т лекар, ама... според мен са инструктирани така да пест€т от бюджета. “а€ истори€ с "осигурете си кой да ви превежда" започна преди около година и половина, да не е и две вече. ѕреди това н€маше нищо такова. —ега там, където си ти, може да са олабили малко...

Ќо ако има и малка възможност на това интервю да се говори на английски, аз лично го препоръчвам - особено за self-employed. «ащото иначе трудно ще убедиш служител, че ще увеличаваш клиентелата си, без да говориш нейни€ език. ќсвен ако бизнесът е ориентиран само към българската общност.

17. ЅЋј√ќƒј–я anix thanked for this post
    –егистриран на
    Jun 2010
    ћнени€
    268
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: Re: «а: Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    јми попаднала си на свестен служител, който си върши работата както тр€бва. јйде, дано да е на късмет! јз казах друго - не препоръчвам да се отиде на самото интервю, без да е поискан преводач и да се очаква да извад€т такъв от съседната ста€ на момента. ѕреводачи може да се осигур€т, разбира се, стига да се поръча предварително, прави се апойнтмънт и за конкретен час преводачът е там, това са професионалисти, които работ€т това. ћоже да се случи, разбира се, в н€кой клон да работи българин, но това е по-скоро гол€мо изключение, отколкото възможност за всички.  ато граждани на ≈— уж имаме право на преводач, който да е осигурен от ведомството. » както имаме право, така и на много места ще ти кажат "доведете си н€кой, който да превежда", защото имат инструкци€ да пест€т бюджетните средства. јз съм преводач и съм го чувала и съм го превеждала хил€ди пъти. ¬ключително и об€снени€ от лекар "доведете си вие ваш познат, който да ви превежда, защото матери€та е прекалено специфична". —€каш лел€та на пациента е по-гол€м специалист от професионални€ преводач  ато се усети каква простоти€ е казал, после ми се извин€ва въпросни€т лекар, ама... според мен са инструктирани така да пест€т от бюджета. “а€ истори€ с "осигурете си кой да ви превежда" започна преди около година и половина, да не е и две вече. ѕреди това н€маше нищо такова. —ега там, където си ти, може да са олабили малко...

Ќо ако има и малка възможност на това интервю да се говори на английски, аз лично го препоръчвам - особено за self-employed. «ащото иначе трудно ще убедиш служител, че ще увеличаваш клиентелата си, без да говориш нейни€ език. ќсвен ако бизнесът е ориентиран само към българската общност.
    “очно това ме притесн€ва, да не кажат..-"“ой имаше нужда от преводач....".-като взможен мотив за отказ
    ѕоследно редактирано от anix : 14-01-2014 на 21:37

–егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 331
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: «а: Re: «а: Re: «а: »зваждане на Ќ»Ќ след 1.01.2014 г.

÷итирай ѕървоначално написано от anix ¬иж мнението
    “очно това ме притесн€ва, да не кажат..-"“ой имаше нужда от преводач....".-като взможен мотив за отказ
    «ависи от случа€, според мен.
    ѕримерно- ако кандидатства българин, който ще работи при българин като нает, за Ќ»Ќ, и му е трудно с английски€ - н€ма причина да не плаща данъци поради това. “ой ще си работи при работодател€, който говори на негови€ език, как ще си купува хл€б и т.н., т€х не ги интересува. »ли ако ще върши н€каква работа, дето и без много думи ще разбере каква е.

ќбаче ако разправ€, че сега започва малък бизнес, който см€та да разшир€ва, а не може да говори с хората, които се предполага да са му потенциални клиенти и той да ги кандърдисва да са при него - и аз да съм, н€ма да му пов€рвам.

Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2012
    √рад
    Edinburgh
    ћнени€
    426
    Post Thanks / Like

ќтидох днес - максимум за 10 минути работа без стрес. ќт кога съм тук, какво съм правил, от къде имам средства за живот, прегледаха ми препоръката от английски€, не ми искаха доказателствата, че търс€ работа, не ми поискаха сметки, нито банкова сметка.  азаха, че пращат формул€рите в √лагоу и ако до 4 седмици н€мам писмо, да се обад€ на един телефон.

„ета н€колко мнени€ по-нагоре и оставам с впечатление, че хората не зна€т кое какво е. —елф-≈мплбойда е самонаето лице нещо сердно между нашето ≈“ и работа на хонорар като физическо лице т.е. това е начин на упражн€ване на дейност, а Ќ»Ќ е номер след получаването на който имате достъп до данъчно-осигурителната система на ¬еликобритани€ - можете да си внас€те осигуровки и данъци, да кандидатствате за болнични, детски и т.н. —лед 01.01.2014г. практически двете неща са си абсолютно независими, можете да кандидатствате и получите Ќ»Ќ просто защото сте в страната и си търсите работа независимо дали като нает или самонает.

21. ЅЋј√ќƒј–я anix, valio.bg89 thanked for this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Oct 2012
    ћнени€
    10
    Post Thanks / Like

«дравейте на всички.

ћой при€тел днес получи Ќ»Ќ-а. Ќеговата истори€ е следната. ѕрез 2013-та се €ви два пъти - неуспешно. ѕосъветвах го на 30ти декември 2013 да се обади и да букне ново, като очаквах, че ще се €ви след 01.01, но интересното беше, че още на следващи€ ден го поканиха. —подели, че когато се €вил единственото, което пожелали от него било паспорт. “ой се беше подготвил отново с всички онези прословути документи, които се изискват при кандидатстване за селф-емпойд.  азали му, че така или иначе Ѕ√ и –” имат право на свободна работа в страната от 2014-та, то не искат никакви други документи.
    “ака че, мили сънародници по-смело и уверено! Ќазначете си дата за интервю и скоро ще сте като всички регистриранинработещи на острова.

”спех!

ѕ.—. учете езика, за да сте с една стъпка пред останалите новобранци
    ƒоктор разглежда рентгенова снимка:
    - ƒа-а-а!  лючицата е счупена, две ребра са пукнати. Ќ€ма страшно! — Photoshop ще оправим всичко!

Ќов потребител
    –егистриран на
    May 2013
    ћнени€
    20
    Post Thanks / Like

ћол€ за съвет.
    » аз ще се пристраша да кандидатствам за Ќ»Ќ за първи път и незнам как е най-добре да отговор€ на едини€ от сигурните въпроси - "ќт кога сте тук и как сте се издържали през това време" (аз съм тук от почти 8 месеца), най-вече тази част как съм се издържал (защото съм работил на черно)

Banned forever јватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    –егистриран на
    Sep 2007
    √рад
    Yorkshire
    ћнени€
    11 256
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от autosvet ¬иж мнението
    ... и без това работиш на черно...
    —ъществува ли все още работа на черно?!
    Ќе поглеждай с гн€в назад.

—таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 561
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR ¬иж мнението
    —ъществува ли все още работа на черно?!
    ѕо правилно би било да се каже - "–абота в сиви€т сектор." «ащото става дума за работа без регистриран договор, осигуровки и данъци.
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

26. ЅЋј√ќƒј–я Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2014
    ћнени€
    2
    Post Thanks / Like

«дравейте, искам да помол€ за съвет. —итуаци€та ми е следната - вече година съм в UK, работ€ без документи като live-in nanny. Ќе съм за първи път тук, работила съм и преди за по н€колко месеца, 2 пъти кандидатствах за NIN през 2010 и 2011 - и двата пъти ми отказаха, затова когато пристигнах тук през декември 2012, реших да не се пробвам отново, докато не паднат ограничени€та за работа. “ака че, въпросът ми е следни€ - сега като се €в€ на интервюто как да процедирам, да кажа, че сега съм започнала работа и ми тр€бва NIN (никъде не се вод€, че работ€. »мам банкова сметка, но ми плащат кеш) или, че досега почти година работ€ без NIN? » още нещо, какво доказателство за адрес мога да представ€, н€мам договор за наем, тъй като живе€ при семейството. ћоже ли работодател€т ми да ми напише писмо, в което потвърждава, че живе€ с него на посочени€ адрес и дали ще го приемат? Ѕлагодар€ предварително : )

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Lanfear ¬иж мнението
    «дравейте, искам да помол€ за съвет. —итуаци€та ми е следната - вече година съм в UK, работ€ без документи като live-in nanny. Ќе съм за първи път тук, работила съм и преди за по н€колко месеца, 2 пъти кандидатствах за NIN през 2010 и 2011 - и двата пъти ми отказаха, затова когато пристигнах тук през декември 2012, реших да не се пробвам отново, докато не паднат ограничени€та за работа. “ака че, въпросът ми е следни€ - сега като се €в€ на интервюто как да процедирам, да кажа, че сега съм започнала работа и ми тр€бва NIN (никъде не се вод€, че работ€. »мам банкова сметка, но ми плащат кеш) или, че досега почти година работ€ без NIN? » още нещо, какво доказателство за адрес мога да представ€, н€мам договор за наем, тъй като живе€ при семейството. ћоже ли работодател€т ми да ми напише писмо, в което потвърждава, че живе€ с него на посочени€ адрес и дали ще го приемат? Ѕлагодар€ предварително : )
    ј защо ти е необходим Ќ»Ќ
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Ќапреднал јватара на padina.pavonia
    –егистриран на
    Jun 2012
    √рад
    London
    ћнени€
    442
    Post Thanks / Like

букнах си час за 30ти, €вно има доста желаещи :ƒ

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от opa_88 ¬иж мнението
    ћол€ за съвет.
    » аз ще се пристраша да кандидатствам за Ќ»Ќ за първи път и незнам как е най-добре да отговор€ на едини€ от сигурните въпроси - "ќт кога сте тук и как сте се издържали през това време" (аз съм тук от почти 8 месеца), най-вече тази част как съм се издържал (защото съм работил на черно)
    ј на теб защо ти е необходим нин
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

—траница 3 от 24 ѕървиѕърви 1234513 ... ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1.  ъде и какво да работим след 01. 01. 2014.
    ќт Arthur's Sword EXCALIBUR във форум «а новодошли и кандидат-емигранти
    ќтговори: 135
    ѕоследно мнение: 01-01-2014, 16:15
  2. ѕрава и работа след 1.1.2014
    ќт velizarv във форум «а новодошли и кандидат-емигранти
    ќтговори: 63
    ѕоследно мнение: 13-12-2013, 19:30
  3.  андидатстване за син€ карта след 2014
    ќт fshit във форум —туденти
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 05-03-2013, 08:17

ќтметки