Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Напреднал Аватара на WestHam
    Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

По подразбиране Нарушаване на правото на почивка от страна на работодателя

Обходих различни теми свързани с работодатели тук, но не открих подобна информация за моят проблем.

Работя като имплой. В договора са фиксирани минимум 16 часа седмично.

През последната седмица работих 64 часа и половина. Като понеделник, вторник и сряда имах 3 смени поредни от по 14 часа, ако броим брейка....

Прочетох информация на различните юниъни и сълиситъри. Навсякъде се казва, че е извън разпоредбите да имам по-малко от 11 часа почивка в размите на 24 часа. При мен явно е по-малко и то в поредица. Тези факти ги има документирани в системата на клок ин и клок аут.

Звучи предполагам незначително за много хора, но са нарушени правилата, на които аз държа. Какво бихте ме посъветвали да направя.

Вторият проблем е, че не ми бе позволено да взема дей оф поради болест и работих доста болен няколко дни. Това само по себе си не е кой знае какво. Една седмица по-късно се разболя един италианец и той бе пуснат 4 дни, поради което аз работих по 14 часа дневно... Беше ми отговорено, че бил пуснат, защото бил италианец и нали съм ги знаел италианците какви са....!?

След това се разболя и една индийка и тя беше пусната дей оф незабавно, просто ни изпрати смс-и на всички и не дойде на работа и това беше всичко...

Не са тръгнали са ме убиват, но ми мирише на абсолютна дискриминация и нарушаване на разпоредби. Имам договор, компанита е доста голяма и мисля, че мога да си потърся правата.

Някой с някакви съвети и мнения.

Мерси

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Нарушаване на правото на почивка от страна на работодателя

Цитирай Първоначално написано от WestHam Виж мнението
    Вторият проблем е, че не ми бе позволено да взема дей оф поради болест и работих доста болен няколко дни. Това само по себе си не е кой знае какво. Една седмица по-късно се разболя един италианец и той бе пуснат 4 дни, поради което аз работих по 14 часа дневно... Беше ми отговорено, че бил пуснат, защото бил италианец и нали съм ги знаел италианците какви са....!?

След това се разболя и една индийка и тя беше пусната дей оф незабавно, просто ни изпрати смс-и на всички и не дойде на работа и това беше всичко...

Не са тръгнали са ме убиват, но ми мирише на абсолютна дискриминация и нарушаване на разпоредби. Имам договор, компанита е доста голяма и мисля, че мога да си потърся правата.

Някой с някакви съвети и мнения.

Мерси
    Аз много не разбирам за дей-офа. Т.е. разбирам, но... според мен избираш неправилен подход и те знаят, че може да те манипулират.

Теоретично, когато човек е болен, се обажда и казва - съжалявам, но се чувствам зле и не мога да дойда на работа. Няма такова "пускам те" и "не те пускам". Когато си болен и се обадиш, означава, че си в невъзможност да работиш, преценката е твоя, работодателят няма право на разрешение или забрана, без лекар състоянието ти е self-sertified. Ако те изнуди да дойдеш на работа, от тяхна гледна точка това означава, че си се обадил, без да си бил много зле, щом в крайна сметка си преценил, можеш да работиш - т.е. твоя е пак преценката. Аз като съм се обаждала, че съм болна, съм описвала симптомите такива, че не мога да бъда на работно място - или не мога да стоя права и съм в леглото, или имам стомашен вирус, който изисква близост до тоалетната и изобщо такива неща. Но задължително казвам "Не мога да стана от леглото и няма да мога да дойда на работа". Такава формулировка не допуска някой да ми каже - ще дойдеш. Първият път една супервайзорка се опита да се прави на интересна, но аз казх - съжалявам, много ми е зле, в момента не мога да споря по никакви въпрос, нека да говорим, когато се оправя и дойда на работа и се сбогувах. Дотам беше. От моя гледна точка, няма смисъл тук да се говори за дискриминация, защото ако отидеш на работа болен и работиш, това е, защото ти си преценил, че можеш да работиш, въпреки че не си на сто процента работоспособен.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Ами те са те питали и ти си се съгласил. Едвали си бил принуден насила да работиш. Щом си се чувствал изморен е трябвало да си вземеш почивка и ако след това има някакви неправомерни санкции спрямо теб от този факт би могъл да търсиш някакво обезщетение за нарушаване на правата ти. В момента мисля, че вече е "след дъжд качулка".

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нарушаване на правото на почивка от страна на работодателя

Съгласен съм за болестта, грешката беше моя.

А за работните часове?

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Само да те питам, щото ти видях и другата тема, че си бил СЕ, сега като работиш като нает нелегално ли е? Или имаш синя карта? Щото да не би да те използват понеже си все още нередовен?
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Нямам синя карта, но курса въз основа, на който получих жълта карта приключи в края на септември и оттогава имам право на 4тири месеца право на работа фул тайм...

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Подписвал ли си waiver, че си съгласен да работиш над 48 часа седмично?

Не са ти нарушени правата, ако сам не си казал, че не си съгласен да работиш дългите часове. Също така погледни си договора, възможно е да пише, че в busy periods е възможно да се работят много часове.

Ограничението е 60 часа на седмица, но това се взема като среден брой часове на седмица през тримесечен период. Така че ако не работиш такива часове постоянно не е незаконно.
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Waiver не съм подписвал, в инструкции към договора пише, че съм длъжен да уведомя работодателя, ако работя повече от 48 часа седмично за 3 месечен период, явно с цел да се подпише нещо такова като Waiver...

Post Thanks / Like

Не по-скоро е за да ти се защитят правата.

48 часа е нормалната граница, до която при нужда може да искат да работиш. Но това е средно седмично за 3 месечен период. За повече от това се изисква да се съгласиш изрично, като тогава ограничението е 60 часа, както ти казах по-рано.

Напълно нормално е да се правят по-дълги работни дни от време на време.

Едит: Ако наистина договора ти е 'минимум 16 часа' но без максимум или с определено работно време, то освен да си говориш с шефа и да му кажеш, че работата ти идва в повече в интензивните периоди, друго не можеш да направиш. Но ако смяташ да водиш този разговор си помисли много добре точно как ще го представиш

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Your working days and start and finish times are as per rota or as instructed by your manager but may change to meet operational needs.

Employees are obliged to keep the Company informed if they work for another employer, and their total working hours would exceed the required maximum 48 hour working week, in accordance with the Working Time Regulations 1998

Единствено тези две неща са споменати за часове и и промяната им.

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Естествено, аз съм съгласен да работя 10 или 12 часа, когато се налага, но да ме слага три дни подред по 14 часа и още да ми се събират 65 на седмица е малко прекалено. Нали ме разбираш, че аз няма да умра от това, работата, която работя не е тежка, но те трябва да си знаят задълженията спрямо мен и спрямо други като мен, за да не се учат лесно да експлоатират.

Post Thanks / Like

Ммда, прав си

в Working Time Regulations 1998 пише следното

PART II

RIGHTS AND OBLIGATIONS CONCERNING WORKING TIME
    General

4.
    (1) Subject to regulation 5, a worker’s working time, including overtime, in any reference
    period which is applicable in his case shall not exceed an average of 48 hours for each seven days.
    http://www.legislation.gov.uk/uksi/1.../made/data.pdf

Taка че говори си с работодателя- твое задължение е да си търсиш правата, ако смяташ за нужно.

И допълнение

(3) Subject to paragraphs (4) and (5) and any agreement under regulation 23(b), the reference

periods which apply in the case of a worker are—
    (a)
    where a relevant agreement provides for the application of this regulation in relation to
    successive periods of 17 weeks, each such period, or
    (b)

in any other case, any period of 17 weeks in the course of his employment.
    Ако разбирам правилно си работил по-малко от 17 седмици - ако и друг път си работил такива часове - вади калкулатора и провери колко работиш средно Имаш основание за оплакване ако средно до сега си работил над 48 часа седмично.
    Последно редактирано от Kamen : 23-12-2013 на 14:29

Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Daily rest
    10. (1) An adult worker is entitled to a rest period of not less than eleven consecutive hours in
    each 24-hour period during which he works for his employer.
    (2) Subject to paragraph (3), a young worker is entitled to a rest period of not less than twelve
    consecutive hours in each 24-hour period during which he works for his employer.
    (3) The minimum rest period provided for in paragraph (2) may be interrupted in the case of
    activities involving periods of work that are split up over the day or of short duration.

За това по-скоро трябва да се хвана, защото в период от 17седмици няма как да събера повече от 48 часа седмично при положение, че имах ограничение от 20 часа седмично до преди 2 месеца..

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Почивка от туроператор v/s почивка направи си сам
    От lordm във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 13
    Последно мнение: 03-07-2013, 16:39
  2. експлотация, лъжи, лицемерие от страна на работодателя!помощ
    От sir.angich във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 52
    Последно мнение: 12-03-2012, 14:42
  3. РЗС информира ЕС за корупция и нарушаване на човешки права
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-02-2011, 16:08
  4. Нарушаваме ли закона?
    От myself1 във форум Британско поданство
    Отговори: 9
    Последно мнение: 23-04-2010, 09:45

Отметки

Правила за публикуване