Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 50
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране След брак с британец....

Здравейте!
    Имам нужда от правилна насока... след дълги лутания из форуми и интернет, някак съм по не наясно.
    Моля. ако някой може да ми даде точна информация, ще съм сърдечно благодарна!
    От 3 години съм в UK, имам NIN. През изминалия септември се омъжих за британец, церемонията се състоя в UK.
    Не желая да сменям фамилията си, ще запазя бащината си такава.

Въпросите ми са следните:

1. Дочух, че трябва да попълня някаква регистрационна форма в Хоум Офис, поради факта, че съм българка сключила брак с британец. Не ми е ясно каква точно е тази апликационна форма, за какво ми помага това и какво се изисква за попълването й ?

2. След като няма да сменям фамилното си име, възможно ли е да регистрирам брака си в българското посолство в Лондон?

3. В така създалата се ситуация с отпадането на сини и жълти карти за българите след 01.01.2014, налага ли се сега да подавам документи за синя карта?

Имам нужда от правилна информация, ако може някой да ми отговори, предварително благодаря!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: След брак с британец....

Цитирай Първоначално написано от Antoanette Виж мнението
    Здравейте!
    Имам нужда от правилна насока... след дълги лутания из форуми и интернет, някак съм по не наясно.
    Моля. ако някой може да ми даде точна информация, ще съм сърдечно благодарна!
    От 3 години съм в UK, имам NIN. През изминалия септември се омъжих за британец, церемонията се състоя в UK.
    Не желая да сменям фамилията си, ще запазя бащината си такава.

Въпросите ми са следните:

1. Дочух, че трябва да попълня някаква регистрационна форма в Хоум Офис, поради факта, че съм българка сключила брак с британец. Не ми е ясно каква точно е тази апликационна форма, за какво ми помага това и какво се изисква за попълването й ?

2. След като няма да сменям фамилното си име, възможно ли е да регистрирам брака си в българското посолство в Лондон?

3. В така създалата се ситуация с отпадането на сини и жълти карти за българите след 01.01.2014, налага ли се сега да подавам документи за синя карта?

Имам нужда от правилна информация, ако може някой да ми отговори, предварително благодаря!
    Честито! Да сте много щастливи заедно!

1. Няма как да знаем за каква апликационна форма питаш - за какво искаш да се бориш, какво да получиш? Няма изискване да регистрираш брака си в Хоум Офис, той си е валиден,
    2. Бракът, сключен в чужбин, трябва да се регистрира в България, за реда някой друг да те посъветва, или потърси инфо с търсачката в подписа ми. Виж и в сайта на посолството дали правят такава регистрация, на мен не ми се е налагало.
    3. Не се налага да подаваш документи за никаква карта, от 1 януари всички българи получават пълен достъп до пазара за труда, независимо дали са женени за британци или не. Можеш да подадеш за регистрационен сертификат, който да потвърждава факта, че упражняваш право по договорите на ЕС, струва 55 паунда. Щом имаш НИН, предполагам, работиш по някакъв начин?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: След брак с британец....

Аз обаче ще те посъветвам евентуално да промениш фамилията си. Ако е английска де.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ще имаш доста неприятности за това че фамилията ти е различна !!!!

Ние имаме само една буква разлика , "А"-то в края на името на жена ми .
    И понякога изпадат в ужас като видят че сме с различни фамилии - започват да питат колеги , звънят на мениджъри ...... и т. н.
    В тази страна това е много странно.
    Повярвай ми много е неприятно! Поне за мен!!

Но все пак ти си рашаваш.

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Ще имаш доста неприятности за това че фамилията ти е различна !!!!

Ние имаме само една буква разлика , "А"-то в края на името на жена ми .
    И понякога изпадат в ужас като видят че сме с различни фамилии - започват да питат колеги , звънят на мениджъри ...... и т. н.
    В тази страна това е много странно.
    Повярвай ми много е неприятно! Поне за мен!!

Но все пак ти си рашаваш.

.
    По тази причина и аз и жена ми сме с една фамилия Chikov, a и то да се зачуди, зашо името трябва да определя дали човек е мъж или жена, сигурно на хайдутите жените едно време са имали големи мустаци и те и съм и бъркали имената.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: След брак с британец....

Привет и благодаря, Мила!
    По първия въпрос..не съм го формулирала и уточнила правилно. Запитването ми е относно евентуалната възможност за британски паспорт, ако разбира се имам такива права. Каква е процедурата и какви документи се изискват..?
    Да, работя парт тайм, пиша за две издания.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 15:34

7. БЛАГОДАРЯ treven thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Привет и благодаря!
    Да, съпругът ми е британец, с английска фамилия, но какво значение има това щом бракът е законен...защо трябва да променям фамилията си?..Не желая това.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 15:29

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По тази логика хората се женят заради фамилно име ??..Абсурд!..
    На сватбената церемония при издаването на сертификата за брак ме попитаха с моята фамилия ли желая да остана или ще я сменя, там заявих,че оставам с моята. Да смениш името со след брак е право на личен избор и не виждам защо това да създава проблем за кардинални неща.
    Благодаря.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 15:31

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Поздравления......и за брака и за фамилията......и един съвет прежали 55 паунда и си подай за регистрационен сертификaт(синя карта) щом не са ги махнали ,значи има смисъл.
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По тази логика хората се женят заради фамилно име ??..Абсурд!..
    На сватбената церемония при издаването на сертификата за брак ме попитаха с моята фамилия ли желая да остана или ще я сменя, там заявих,че оставам с моята. Да смениш името со след брак е право на личен избор и не виждам защо това да създава проблем за кардинални неща.
    Благодаря.
    Много скоро ще съжаляваш за това си решение !!!!!!

В независимо коя държава ПРАВОТО е създадено на базата на правила/закони, И ОБИЧАЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ТУК Е НЕОБИЧАЙНО ЧЛЕНОВЕТЕ НА ЕДНА ФАМИЛИЯ ДА СА С РАЗЛИЧНИ ИМЕНА !!!!!!!!!!!!

Шовинизма ще ти създаде проблеми !!!
    Дано да Не съм прав!

Успех!

Непоискан съвет!

Като си дошла тук е добре да се съобразяваш с правилата и обичайте !!!!!!!!!
    Още повече че си омъжена за британец!
    Останалото граничи с тъп български инат! СОРРИ!

Ако фамилиата ти е много известна и ЦЕНЕНА - може съпруга ти да я приеме.

ПП
    Дано да не ти се наложи да обясняваш някъде ЗАщо децата ти са с различна фамилия от твоята !

.
    Последно редактирано от victor07 : 19-12-2013 на 16:41
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Така...шовинизъм..тъп български инат?? Що за отношение??..Това, че съм омъжена за британец не ме задължава да приемам фамилното му име, нито по традиции, нито по закон!..Именно за това в брачната институция питат жената как иска да я запишат в сертификата, изборът е личен и хората уважават това!..Как така с лекота ме квалифицираш като ' шовинист или тъп български инат', след като не съм в разрез с правилата и обичаите на тази държава!
    Благодаря.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 16:46

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Привет и благодаря!
    Повечето хора казват, че след 01.01.2014 сините карти отпадат, което обезмисля тичането ми по иснтитуции последната седмица преди края на годината... По скоро ме интересува каква е процедурата и какви документи се изискват за евентуална възможност да се сдобия с британски паспорт след време.
    Ако имам евентуално някакви възможности и права в тази насока е добре да съм наясно с точната информация...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Така...шовинизъм..тъп български инат?? Що за отношение??..Това, че съм омъжена за британец не ме задължава да приемам фамилното му име, нито по традиции, нито по закон!..Именно за това в брачната институция питат жената как иска да я запишат в сертификата, изборът е личен и хората уважават това!..Как така с лекота ме квалифицираш като ' шовинист или тъп български инат', след като не съм в разрез с правилата и обичаите на тази държава!
    Благодаря.
    Извинил съм се още като съм го писал!!!!!!!!!!!!!

ПАК ТИ СЕ ИЗВИНЯВАМ!!!!!!!!!!!!

И ПОМИСЛИ ЗА ДЕЦАТА СИ !!!!!!!!!!!!!!

УСПЕХ!!!!

[B]В ПЪЛЕН РАЗРЕЗ СИ С ОБИЧАЙТЕ НА СТРАНАТА - САМО ЧЕ ЩЕ ГО РАЗБЕРЕШ КАТО ПОРАСНЕШ![/B].

.
    - Не знам, ага.

Народе ????

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

Привет и благодаря!
    Повечето хора казват, че след 01.01.2014 сините карти отпадат, което обезмисля тичането ми по иснтитуции последната седмица преди края на годината... По скоро ме интересува каква е процедурата и какви документи се изискват за евентуална възможност да се сдобия с британски паспорт след време.
    Ако имам евентуално някакви възможности и права в тази насока е добре да съм наясно с точната информация...

повярвай ми няма никакво тичане попълваш си формата(BR1 майче беше ) и пращаш с брачното и паспорта и чек за 55 кинта отнема не повече от час. щом не ги премахват от 01.01.14 значи имат нещо предвид тука няма нищо случайно,но както прецениш....а за фамилното име -одкрепям и ние сме с ралични имена.... никакъв проблем
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за съвета, да, нищо не пречи да опитам за синя карта, макар и преди отпадането им.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: След брак с британец....

Цитирай Първоначално написано от vaskolini Виж мнението
    повярвай ми няма никакво тичане попълваш си формата(BR1 майче беше ) и пращаш с брачното и паспорта и чек за 55 кинта отнема не повече от час. щом не ги премахват от 01.01.14 значи имат нещо предвид тука няма нищо случайно,но както прецениш....а за фамилното име -одкрепям и ние сме с ралични имена.... никакъв проблем
    Нека да уточним едно нещо.
    Регистрационни сертификати е имало открай време за всички граждани на ЕС. Само че за тези с пълните права тези документи са потвърждение на законното пребиваване в Кралството. А за българите досега бяха, в различните случаи, потвърждение или разрешение на правото им да работят като наети от работодател.

Няма как да ги махнат, защото те не са били въведени само за българите, тях си ги е имало и преди, за всички граждани на ЕС, само че с друго значение и функция.
    Последно редактирано от Мила : 19-12-2013 на 23:35

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: След брак с британец....

Благодаря, Мила! Има логика, казаното ми помага, оценявам!

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря.
    Антоанета, с най- добри чувства за името наистина си права въпрос на избор е и те затова и са ти дали такъв, но е истина, че изборът не винаги е правилен особенно за случай като твоят в държава като UK. Тук наистина не се приема добре никъде да носиш различна от на съпруга си фамилия. Никой не казва, че това е незаконно просто не се приема добре от англичаните, а ти живееш в Англия все пак. Наистина е трябвало първо да помислиш преди да вземеш такова решение. Да изборът си е твой, но и последиците от този избор ще са си за твоя сметка.

Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Всеки има право на мнение, да, разбирам какво казвате..Не съм съгласна, че едва ли не животът ми тук зависи от това, че не нося фамилията на съпруга си. За какви последици говорите? Не мисля, че англичаните оценяват по фамилно име, а по скоро какви качества има някой и как третира света и другите около себе си..Но, това е моето мнение, разбира се.
    Благодаря.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 19:57

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

... Не мисля, че англичаните оценяват по фамилно име, а по скоро какви качества има някой и как третира света и другите около себе си...

Apropo.
    Впоследствие фамилията може да се смени само по съдебен път.

А относно английския паспорт... ще трябва да консумирате брака си няколко години преди да добиеш право за него.
    Последно редактирано от Arthur's Sword EXCALIBUR : 19-12-2013 на 20:28
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: След брак с британец....

Аз не съм много сигурна, че различните фамилии създават чак такъв проблем, нещата са много индивидуални. Ако двамата са с различна фамилия, единственият извод, който (може да) се прави автоматично, без да се знаят подробности, е че двойката живее заедно, без да са женени. Ама в наше време това не е изобщо никакво чудо невиждано. Какво толкова има, така са решили - так ще направят. Понякога сменянето на фамилията пречи на професията - ако вси(ките хора, с които си работил, изведнъж трябва да ги уведомиш, че вече се казваш еди-как си , а не както преди - това може да създаде сериозни проблеми на хора, чиято успешна работа зависи от контактите им - журналисти, лекари и т.н. Те работят с хиляди хора...

И изобщо, това НЕ Е въпросът на новобрачната.

Чудя се дали ще ни е възможно да си извадим носовете от чуждия живот и да престанем да даваме съвети по въпроси, по които никой не ги е поискал и да дадем всъщност съветът, за който е помолено?

Гугъл търсачка на форума

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

кфо сначение има окончанието на фамилното име след като под юргана фсичко е ок
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Има една малка подробност която на мен не ми е ясна...В UK съм от началото на 2010-та, почти от началото на престоя ми тук съм с NIN, proof address, bank account и съм работила. В този случй налага ли се да чакам времето от 3 до 5г от брака ми за да предприема начинания за придвижване на документите по инстанции за натурализиране?
    Благодаря.
    Последно редактирано от Antoanette : 19-12-2013 на 22:33

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може въпросите ми да звучат неясно, но самата аз не съм объркана, поради различните мнения из разни форуми..Извинете ме.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 140
    Последно мнение: 19-09-2013, 14:41
  2. Британско поданство след 3 год. брак с британец
    От Vanya&Yasen във форум Британско поданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-11-2012, 17:36
  3. НИН и право на работа след брак с британец/британка
    От dani.l във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-10-2012, 23:29
  4. self-employed след брак