Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Нужно ли е да се държи изпит, ако имаме английско образование? (Citizenship exam, Secondary school)

Здравейте

В момента обработвам документите си за първият ми Британски паспорт.
    Живея във Великобритания от 13 годишна възраст и съм минала през secondary school, college и в момента university.
    Въпросът ми е, трябва ли да държа изпит (Life in the UK) при условие, че имам сертификати от secondary school за издържан изпит по Citizenship (предмет, който се изучава задължително в училищата).

Бях чула, че ако си учил този предмет в училище, няма нужда от друг изпит, а само от представяне на сертификатите.

Благодаря!

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нужно ли е да се държи изпит, ако имаме английско образование? (Citizenship exam, Secondary school)

Здрасти,

Аз също като теб дойдох тук на 13 и ги минах всичките тези неща.
    Трябваше да държа тест.

Но да не ти пука, ще ти се стори много лесен Просто е формалност, която ще ти отнеме малка част от времето.
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нужно ли е да се държи изпит, ако имаме английско образование? (Citizenship exam, Secondary school)

Цитирай Първоначално написано от elean Виж мнението
    Здравейте

В момента обработвам документите си за първият ми Британски паспорт.
    Живея във Великобритания от 13 годишна възраст и съм минала през secondary school, college и в момента university.
    Въпросът ми е, трябва ли да държа изпит (Life in the UK) при условие, че имам сертификати от secondary school за издържан изпит по Citizenship (предмет, който се изучава задължително в училищата).

Бях чула, че ако си учил този предмет в училище, няма нужда от друг изпит, а само от представяне на сертификатите.

Благодаря!
    Само да ти кажа /от това което пишеш/ че в момента няма как да обработваш абсолютно нищо за Британски паспорт!!!

Това може да го направиш само след като имаш "сертификат за Натурализация"

Успех!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kamen Виж мнението
    Здрасти,

Трябваше да държа тест.

Но да не ти пука, ще ти се стори много лесен Просто е формалност, която ще ти отнеме малка част от времето.
    Това с теста вече е история!

Има нови условия за кандидатстване за Натурализация!

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kamen Виж мнението
    Здрасти,

Трябваше да държа тест.
    Какъв тест си държал ,за какво и кога ?
    Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Това с теста вече е история!

Има нови условия за кандидатстване за Натурализация!

.
    Има нови условия,но теста -Life in UK test- си остава и се изисква втори сартификат-English at B1 CEFR or higher:

UK Border Agency | Changes to 'knowledge of language and life' requirements and application details

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Само да ти кажа /от това което пишеш/ че в момента няма как да обработваш абсолютно нищо за Британски паспорт!!!

Това може да го направиш само след като имаш "сертификат за Натурализация"

Успех!
    Може ли да ми кажете какво е натурализация? И каква е разликата с кандидатстването за английско гражданство? Предполагам, че момичето няма в предвид ваденето на паспорт, а кандидатства за правото да получи такъв.
    Не поглеждай с гняв назад.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Може ли да ми кажете какво е натурализация? И каква е разликата с кандидатстването за английско гражданство? Предполагам, че момичето няма в предвид ваденето на паспорт, а кандидатства за правото да получи такъв.
    UK Border Agency | How do I apply for naturalisation as a British citizen?

И сериозно ли мислиш че момичето наистина "обработва документите си за първия Британски паспорт" ??

Подочула е нещо от тук-от там и е решила да се направи на питаща.
    Ако наистина има подобни дори намерения щеше да знае че има промени от 28.10.2013.
    Има още мнооого докато стигне до "ваденето"..........

.

.
    Последно редактирано от victor07 : 07-12-2013 на 01:05
    - Не знам, ага.

Народе ????

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Нужно ли е да се държи изпит, ако имаме английско образование? (Citizenship exam, Secondary school)

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Може ли да ми кажете какво е натурализация? И каква е разликата с кандидатстването за английско гражданство?
    Практически, е едно и също.

За доста хора получаването на английско гражданство/поданство е равнозначно на придобиването на паспорт, затова, вероятно, въпросът е зададен така. Някои знаят, а други - не, че може да се кандидатства за натурализиране като британски гражданин, т.е. придобиване на британско гражданство/поданство (не английско!) и да се получи такова, без да се притежава паспорт. Паспортът не е задължителна част от процеса на придобиване на британското гражданство. Човек си го изважда, ако желае.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Какъв тест си държал ,за какво и кога ?
    Life in the UK test съм държал. През 2010та - директно за натурализация, паспорта след това е формалност Това след минаване на secondary school, college и по време на university тук в Англия. Абсолютно същото като момичето, започнало темата.

И тази тема вместо да бъде потенциално полезна за други млади българи се напълни с офтопик и сърдити чичковци за отрицателно време и никой отворил я в края няма да я погледне отново. Евала.
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Избор на Secondary School в UK
    От lordm във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 06-06-2014, 12:08
  2. Secondary School - HELP!!!!!!!!!!!
    От MichaelaTD във форум Образование в UK
    Отговори: 8
    Последно мнение: 01-04-2012, 18:53
  3. кандидаtsване в secondary school
    От korina123 във форум Мама
    Отговори: 3