Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Изпращане на колети, пакети - алтернативи на Royal Mail?

След като вдигнаха цените (преди година май беше) услугите им станаха твърде неадекватно високи.
    За пример днешният ми случай- изпращам малко пакетче с тегло 47гр, 20/5/2.7см, 2 клас, и ми взеха Ј2.60, а съдържанието струваше Ј2. Оказа се, че с 1-2 мм е по-дебело от 2.5см и не влиза в отвора на мярката им за да се класира за Large Letter и минава в категорията Small Parcels. Просто разбити са на неадекватно малко категории по тегло/размери. Сега ги погледнах в лифлита: (само за моя пример 2ри клас до UK)
    Large Letters- 35.3/25/2.5 см до 750гр.= 69p
    Small Parcels- 45/35/8 см до 1кг = Ј2.60
    Ако в друг случай си с 1мм над 8см, влизаш вече в:
    Medium Parcels- 61/46/46см до 20кг , дори да е 50гр плащаш Ј5.20 (до 1кг)
    Ако занех, щях да смачкам малко опаковката и щеше да влезе в мярката 25мм, но в някои случаи не може и изглежда тъпо такава разлика.
    За чужбина не съм ги гледал...
    И така, има ли конкурентна алтернатива този монополист? Не говоря за куриерски служби, а когато става дума за неотговорни/не спешни/не ценни, дребни неща.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Royal Mail

Пфу, аз изпратих картичка препоръчано до БГ, и ми взеха 8 лири...
    Не поглеждай с гняв назад.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    След като вдигнаха цените (преди година май беше) услугите им станаха твърде неадекватно високи.
    За пример днешният ми случай- изпращам малко пакетче с тегло 47гр, 20/5/2.7см, 2 клас, и ми взеха Ј2.60, а съдържанието струваше Ј2. Оказа се, че с 1-2 мм е по-дебело от 2.5см и не влиза в отвора на мярката им за да се класира за Large Letter и минава в категорията Small Parcels. Просто разбити са на неадекватно малко категории по тегло/размери. Сега ги погледнах в лифлита: (само за моя пример 2ри клас до UK)
    Large Letters- 35.3/25/2.5 см до 750гр.= 69p
    Small Parcels- 45/35/8 см до 1кг = Ј2.60
    Ако в друг случай си с 1мм над 8см, влизаш вече в:
    Medium Parcels- 61/46/46см до 20кг , дори да е 50гр плащаш Ј5.20 (до 1кг)
    Ако занех, щях да смачкам малко опаковката и щеше да влезе в мярката 25мм, но в някои случаи не може и изглежда тъпо такава разлика.
    За чужбина не съм ги гледал...
    И така, има ли конкурентна алтернатива този монополист? Не говоря за куриерски служби, а когато става дума за неотговорни/не спешни/не ценни, дребни неща.
    Има. Аз не съм правила проучване, щото не отговарям за изпращането на разни неща в нашата къща, но пък получавам често неща от ибей чрез yodel и други куриерски компании.

Едно сравнително сайтче:
    Parcel Courier Companies - myParcelDelivery.com™
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

За пакети вместващи се в изискванията за малък пакет Роял Мейл в момента са най-евтини. За малко по-големите ползвам My Hermes, а за още по-големите Parcel Monkey. Последните от небългарските куриери ми излизат и най-евтино да изпращам пакети то България.

6. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Разгледах предложенията, оказва се, че за дребни пратки, какъвто беше моят пример, Роял Мейл няма алтернатива/конкуренция.Ето защо Роял си позволяват да имат неадеквеатна/груба/нелогична диференциация в категориите...
    За по-големи/тежки пратки, обаче, почти всички са по-добре от Рояла, че и от прага ти го взимат/доставят.
    За Yodel не можах да разбера цените...въобще не обичам сайтове в които най-важната информация не е на видно място...След 5 мин кликане из сайта не намерих цени- навсякъде хвалби колко са търсени, колко мн. клиенти имат, колко са гъвкави и...накрая за детайли обадете се , наш служител ще е любезен да отговори на конкретните ви въпроси...

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Разгледах предложенията, оказва се, че за дребни пратки, какъвто беше моят пример, Роял Мейл няма алтернатива/конкуренция.Ето защо Роял си позволяват да имат неадеквеатна/груба/нелогична диференциация в категориите...
    За по-големи/тежки пратки, обаче, почти всички са по-добре от Рояла, че и от прага ти го взимат/доставят.
    За Yodel не можах да разбера цените...въобще не обичам сайтове в които най-важната информация не е на видно място...След 5 мин кликане из сайта не намерих цени- навсякъде хвалби колко са търсени, колко мн. клиенти имат, колко са гъвкави и...накрая за детайли обадете се , наш служител ще е любезен да отговори на конкретните ви въпроси...
    Аз също не ги знам, но ми прави впечатление, че доста фирми с по-тежки продукти ги ползват - последните бяха магазин, от който купих 15 кг кучешка храна. На мен доставката ми е безплатна, та вероятно магазинът ги е избрал, защото са изгодни. Иначе и аз не обичам да ме затрудняват, но зависи и от цената, де...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Yodel са най-зле от всички куриери, не си правят дори да дойдат до адреса и оставят пратките на километри по депата им, или всичко е смачкано и изпотрошено. Вече има възможност и за Collect + да доставят до най-близкото off license и да не чакаш по цял ден вкъщи. Цените не са по-евтини от Роял Мейл, но за мен е за предпочитане.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

12. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Отдавна избягвам рояла като куриер. Ползвам ги само за писма. Много хора обаче по навик са като завързани за тях! Други смятат ползването им за лоялност към страната! И това е единственото, което ги крепи!
    А за всякакви парсели , както съм казвал и друг път винаги през посредник! Ето го! Cheap Parcel Delivery From Interparcel

14. БЛАГОДАРЯ cibik, Мила, Charlotte thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Royal Mail

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Yodel са най-зле от всички куриери, не си правят дори да дойдат до адреса и оставят пратките на километри по депата им, или всичко е смачкано и изпотрошено. Вече има възможност и за Collect + да доставят до най-близкото off license и да не чакаш по цял ден вкъщи. Цените не са по-евтини от Роял Мейл, но за мен е за предпочитане.
    MyHermes предлагат същото и са по-евтини
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

16. БЛАГОДАРЯ Мила, Charlotte, cibik thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

хермес ги пробвах тази седмица и всичко е точно за паунд допълнително даже и подпис взимат. Колект плюс е добре за хора, които постоянно са на някъде и като се прибират просто минават през бакалийката и си взимат пратката.

18. БЛАГОДАРЯ Мила, cibik, lordm thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    хермес ги пробвах тази седмица и всичко е точно за паунд допълнително даже и подпис взимат. Колект плюс е добре за хора, които постоянно са на някъде и като се прибират просто минават през бакалийката и си взимат пратката.
    Е те и MyHermes предлагат да си го вземеш или оставиш на бакалийката. Неслучайно написах "MyHermes предлагат същото и са по-евтини"
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

20. БЛАГОДАРЯ gomorrah thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ох, ами Сайпо, не съм спала и не мога да мисля адекватно (и с четенето тоже) Аз Колект плюс го ползвам за получаване, а хермес го пробвах за бизнеса и мисля да продължа с тях, че и безплатно взимат пратките.

Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

My Hermes вече не може да оставяш пратка в бакалия, премахнали са го като опция и само взимат вече. Все още можеш да получаваш там. За съжаление с тази си промяна са останали само по-скъпите им цени, иначе преди ги ползвах изцяло, а сега за по-малките пратки съм с Royal Mail.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    MyHermes предлагат същото и са по-евтини
    Да по евтини са, използвах ги за Ебай докато един ми се оплака, че това което пратих бе с искане на подпис, а бяха го оставили пред вратата му.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Искам да изпратя писмо до България. Струва ми 3 паунда и нещо с Роял мейл а е А4 и тежи 120 грама.
    Някой да знае алтернатива.
    Не е нищо ценно да искам подписа или застраховка.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Royal Mail

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Искам да изпратя писмо до България. Струва ми 3 паунда и нещо с Роял мейл а е А4 и тежи 120 грама.
    .
    Не знам друга алтернатива, но нали за това отворих темата, че за дребни пратки на Рояла разделянето на категории не е логично. Преди увеличението на цените вероятно е било по-добре разделено щом не ми е направило впечатление.
    Нямам против цените, а против малкия брой категории и според мен водещо трябва да е теглото, не толкова обема. Имам предвид примерно една категория размер е от 0 до 1 кг, т.е. 50гр и 1кг в еднакъв обем са една цена.
    Да припомня моя случай- 2 клас до UK, лека кутийка 47гр- Ј2.60, ако беше килограм, пак толкова...
    Ако горното бях изпратил 1st клас, рекордет, щеше да е Ј4.10.

И така, от темата се разбра, че за големи пратки има много алтернативи, за малки няма.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Royal Mail

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не е нищо ценно да искам подписа или застраховка.
    И на теб ли ти е скъпо бе шефе.....
    Ми добави некое подаръче и малко бонбонки до 1 килограм и плати същата цена...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Списък с изпитани куриерски компании в UK

Нека тази тема е за компанните за доставки в UK да споделяме кои са добри и са за препоръчване и кои не стават и да се пазим от тях.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Списък с изпитани куриерски компании в UK

Кога ли ще почне всички да са така...

Град
    Post Thanks / Like

DPD (UK) - Express parcel delivery - Next day UK, European and international parcel delivery services. номер 1 са изпращат емайл, може да следиш куриера си къде е дават ти слот 1 час кога ще е у вас, може да я промениш за друг ден за комшия също.

Същото е и за Interlink Express - Express Parcel Delivery - Next Day UK, European & International Parcel Delivery Services. .

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Списък с изпитани куриерски компании в UK - пакети, колети, алтернативи на Royal Mail?

защо не приема кода на София който е 1000 и не мога да продължа в ДПД напред моля някой който знае какво се пише на мястото на кода за където се изпраща стоката

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Списък с изпитани куриерски компании в UK - пакети, колети, алтернативи на Royal Mail?

Цитирай Първоначално написано от Veselin Kostadinov Виж мнението
    защо не приема кода на София който е 1000 и не мога да продължа в ДПД напред моля някой който знае какво се пише на мястото на кода за където се изпраща стоката
    Виж дали си избрал страната.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. Алтернативи на Royal mail за пращане на колети в UK
    От lordm във форум Изпращане на писма, колети и др.
    Отговори: 17
    Последно мнение: 28-09-2017, 18:18
  2. Списък с изпитани превозвачи на багаж до БГ и обратно
    От CYPER във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 310
    Последно мнение: 28-06-2017, 09:22
  3. Royal Mail
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 09-11-2010, 23:46

Отметки

Правила за публикуване