Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Религиозно клане Халал - особености

Много държави имат наредби животните да бъдат зашеметявани в безсъзнание и след това да се вдигнат надолу с главата и да им бъде направен разрез от който да изтече кръвта и да умрат преди да са дошли в съзнание.
    това е с цел да се сведе до нула или до минимум страданията на животните при изколване.

Вчера бях в местния чикън шоп за крилца и картофки и ми направи впечатление че бяха залепили обявление с което гордо декларираха че те използват само НЕзашеметени животни изцяло Халал.

просто е добре да се знае какво значи Халал и че имаме много сходен манталитет по темата
    Защото в България по домовете не си зашеметяваме животните, когато ги колим, нали?
    Спомням си един патриотично и носталгично настроен господин във ФБ миналата година упрекваше друг че първо застрелял прасето от упор в главата.
    "Е! то ако не го натиснеш и не изквичи, все едно нищо..." така коментираше нашенеца.

аз самия помня някакви мръсни снегове, кал, мирише на сяра и въглища и чат пат разни квичения. лай. глъч от групи характерно облечени мъже, радостно обсъждащи всички аспекти на коленето и после него. а, бе, уют.

Затова аз с удоволствие констатирам че вече навсякъде в лондон по правило всичко е Халал.

надпис халал и групичка традиционно изглеждащи мъже. безценно!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Религиозно клане Халал - особености

Сега остава да обсъдим и кошер-а
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

3. БЛАГОДАРЯ Qgelo thanked for this post
    СМИ -A Аватара на Qgelo
    Град
    overa[email protected]
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    надпис халал и групичка традиционно изглеждащи мъже. безценно!
    Отиди да се изгеичиш на тия традиционно облечени мъже и скоропостижно ще си отидеш колнат ,,халал".
    Да подкрепим Силвия/rosepetal/ като се регистрираме чрез нея във фирма за заплащане на ток,телефон, вода, газ, интернет,телевизия .Обадете се на лични съобщения на Силвето.на този link
    http://www.bghelp.co.uk/forums/members/rosepetal.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C2%F...%E9%EA%E0.html

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

подозирах че халал не е нещо което искам да знам :Д мен два пъти ми се е налагало да вляза в техните "халал" магазини и мирише на нещо между болница и рибен пазар, а и получавам доста негостоприемни погледи....шантав е света, бедна ми е фанатазията на мене

СМИ -A Аватара на Qgelo
    Град
    [email protected]
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от padina.pavonia Виж мнението
    подозирах че халал не е нещо което искам да знам :Д мен два пъти ми се е налагало да вляза в техните "халал" магазини и мирише на нещо между болница и рибен пазар, а и получавам доста негостоприемни погледи....шантав е света, бедна ми е фанатазията на мене
    Да,да миризмата на дезинфекциран екарисаж.
    Да подкрепим Силвия/rosepetal/ като се регистрираме чрез нея във фирма за заплащане на ток,телефон, вода, газ, интернет,телевизия .Обадете се на лични съобщения на Силвето.на този link
    http://www.bghelp.co.uk/forums/members/rosepetal.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C2%F...%E9%EA%E0.html

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Сега остава да обсъдим и кошер-а

Това пък пък каква машина за пари е ти е бедна фантазията.....имаме купувач,които иска кошер продукти и понеже повечето материали които ползваме не са кошер сертифицирани се налага когато ще правим нещо за тях да викнем рабито да наблюдава процеса.".

Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

Тъй, тъй! Има един еврейски кетъринг в Лондон, Тони Пейдж, дето рабито седи в кухнята е гледа какво се готви на гостите :-)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

халал е дума която се използва за много неща. самата дума означава РАЗРЕШЕНО, ПОЗВОЛЕНО, ЗАКОННО.
    когато се отнася за месо има следното значение:
    всяко месо от животни които не са хишници (нямат кучешки зъби или нокти за да разкъсват плячката като мечка, орел и др.) включително свиня и всяко животно което е разрешено (халал) но омряло по някаква причина (например кравата се е увила с въжето и омряла през ноща тя става мърша негодна за ядене). също така от условията едно месо да е халал е да е заколено кото се прерязват двете основни вени с остър предмет (нож, сабя и др.) а не убито с пушката. друго условие ако го коли мюсюлманин да спомене че го заколва в името на АЛЛАХ (ако не спомене АЛЛАХ омишлено макар че е мюсюлманин и че е заколил овцата с остър нож то месото не е халал). разрешено е (халал) ако мюсюлманин отиде на гости при християнин или евреин (само тези две религиозни обшности) и те са заколели заека, кокошката, агнето или др. без да прославят някого или нещо. не е допустимо (не е халал) ако мюсюлманин, християнин или евреин когато коли да спомене че го коли в името на някого или нещо освен в името на АЛЛАХ. пример ако мюсюлманин заколи агне в името на пророка МУХАММЕД, ИСУС, МОЙСЕЙ или др. пророк или в името на мюфтията или някой учен или в името на луната или слънцето или планина или река то месото става харам, забранено (обратно на халал, разрешено) а който коли и прославя нещо или някого а не АЛЛАХ прави ШИРК (съдружаване с АЛЛАХ, подобие на АЛЛАХ) което е непростим грях и излиза от исляма ако е бил мюсюлманин. ако мюсюлманин яде месо което не е халал извършва грях. ако мюсюлманин твърди че месо което не е халал е нормално за ядене и че няма грях да се яде такова месо то той излиза от исляма защото разрешава каквото АЛЛАХ е забранил.

https://www.youtube.com/watch?v=gA7-7igGU1I

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

От писането разбирам, че автора на горното мнение яде само Кошер.
    Последно редактирано от KOCMOHABT : 09-11-2015 на 23:56
    think different

Старо куче
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от BGHelp : 10-11-2015 на 14:21 Причина: девизуализиране на видеото на страницата

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

баси глупостите...
    религия която проповядва убиване на хора и животни по мега грозен начин в името на някакъв си измислен пророк
    и ако не са убити в това име, не можели да ги ядяли /животните де, не хората/, щото не знам си кво си....
    и халала и кошера са пълни измишльотини на две арабски племена дето само си гледат в паниците
    за всяка дреболия и докараха света до не знам си колко войни

да си го ядат, нямам намерение да им го купувам, сега остава да пуснат и сосиджи от месо на животни, убити по библейски начин, ма по новия завет /евреите нали не го признават/ и да се вдигат католиците да им ударят един здрав бой, па да видим кои от всичките промити мозъци ще се окаже по-по-най-tough
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

защо колите животните,бе!правете любов с тях!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    баси глупостите...
    религия която проповядва убиване на хора и животни по мега грозен начин в името на някакъв си измислен пророк
    и ако не са убити в това име, не можели да ги ядяли /животните де, не хората/, щото не знам си кво си....
    и халала и кошера са пълни измишльотини на две арабски племена дето само си гледат в паниците
    за всяка дреболия и докараха света до не знам си колко войни

да си го ядат, нямам намерение да им го купувам, сега остава да пуснат и сосиджи от месо на животни, убити по библейски начин, ма по новия завет /евреите нали не го признават/ и да се вдигат католиците да им ударят един здрав бой, па да видим кои от всичките промити мозъци ще се окаже по-по-най-tough
    що да е измислен пророк мохамед ?сподели,какво знаеш,че ми стана много интересно,какви познания имаш по теми,рефлектиращи духовното ти израстване!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    От писането разбирам, че автора на горното мнение яде само Кошер.
    пак си на далавера!аз нищо не разбирам!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 25
    Последно мнение: 02-10-2015, 23:11
  2. Отново религиозно насилие в България
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 16
    Последно мнение: 08-11-2011, 20:34
  3. Знаете ли коя е Мартина Балева; нова версия за Баташкото клане
    От Anet във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-06-2011, 09:30

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker