Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с подобно нещо

Здравейте!Дъщеря ми е на 4,5 години и от септември месец ходи на училище RB.Решихме за Коледа и нова година да си отидем до България,но заради по ниските цени на билетите ще пътуваме на 7.12.2013г. и ще се върнеме на 17.01.2014г.Днес написахме уведомително писмо до училището,но те ни заявиха че не може да отсъства толкова време,и че ще загуби местото си в училище и не ни приеха писмото.Моля на някой ако му се случвало подобно нещо да сподели как бихме могли да постъпим.Благодаря предварително.

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с подобно нещо

Цитирай Първоначално написано от esi0810 Виж мнението
    Здравейте!Дъщеря ми е на 4,5 години и от септември месец ходи на училище RB.Решихме за Коледа и нова година да си отидем до България,но заради по ниските цени на билетите ще пътуваме на 7.12.2013г. и ще се върнеме на 17.01.2014г.Днес написахме уведомително писмо до училището,но те ни заявиха че не може да отсъства толкова време,и че ще загуби местото си в училище и не ни приеха писмото.Моля на някой ако му се случвало подобно нещо да сподели как бихме могли да постъпим.Благодаря предварително.
    Не съм се сблъсквала с такава ситуация,защото се съобразявам с правилата в UK.За съжаление или пък за добро,тук правилата са такива.След като вече сте помолили училището да освободи детето и те не са разрешили,имате два варианта:
    1.Съобразявате се с решението на училището.
    2.Отивате на почивка и след това чакате за място в друго училище.
    Има и друга възможност да убедите настоящото училище да ви разреши отсъствието,като представите покана примерно за бракосъчетание или някакъв друг църковен ритуал.Но се съмнявам в положителен отговор,тъй като ще отсъствате повече от месец.Но може да опитате.Успех!

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Доколкото знам, се плаща глоба, но за такъв дълъг период не съм сигурна как ще процедират.Този закон е приет отдавна, но много училища досега не го спазваха. Сега вече са задължени. В един форум имаше дискусия по темата, можеш да погледнеш:
    OMG. Are these 'penalty notices' for taking children out of school in term time legally enforceable? (full thread) | Mumsnet Discussion
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Добре де, ако живеехте в БГ, щяхте ли да искате да ви освободят детето от училище за повече от месец, защото видите ли искате да го заведете на екскурзия в Англия ?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от esi0810 Виж мнението
    Лошо Седларов, лошо!!
    Не сте проучили въпроса с отсъствията. А и това с "ниските цени на билетите" не е точно така - имаше евтини билети до към 20.12 (преди 2 месеца де). Непосредствено преди Коледа поскъпваха драстично.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Zoology или нещо подобно - съвет
    От catherine27 във форум Университети в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 17-08-2012, 21:42
  2. Отговори: 13
    Последно мнение: 01-11-2011, 22:33
  3. Ако някои има съвет или нещо впредвид...
    От BalthazaR във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 31-08-2006, 21:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker