Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 37
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране Езиков тест за натурализация - Cambridge exam or IELTS?

здравейте, моля за съвет кой изпит да избера.
    трябва ми ниво B1 за натурализация.
    аз по принцип съм мълчалива. предпочитам да чета и пиша, отколкото да говоря, затова мисля, че имам по- голям шанс на IELTS, защото там ще се гледат четирите компонента. на Cambridge изпита е само устно- трябва да говоря точно 5 минути по избрана от мен тема. през тези 5 минути трябва да задам поне един въпрос на изпитващия, после нови 5 минути по друга тема. аз мисля, че от притеснение ще оплескам нещата.
    не обичам да говоря, дори и на български. моля да ме посъветвате какво да правя. никога не съм била на изпит по английски
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Cambridge exam or IELTS? - for naturalisation

Какъв е този Cambridge exam в който само се говори? Според мен, от всички варианти, за IELTS ще е най-лесна подготовката, както и най-лесно достижим резултатът.

3. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    изпита е само устно- трябва да говоря точно 5 минути по избрана от мен тема. през тези 5 минути трябва да задам поне един въпрос на изпитващия, после нови 5 минути по друга тема.
    Да помоля за повече информация - директен линк - за този изпит? Ако някога стигна до твоето статукво, бих предпочела точно такъв изпит, но не знаех че съществува такъв.

Желая ти успех! И не се страхувай да говориш.

5. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Thumbs up За: Cambridge exam or IELTS? - for naturalisation

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Да помоля за повече информация - директен линк - за този изпит? Ако някога стигна до твоето статукво, бих предпочела точно такъв изпит, но не знаех че съществува такъв.

Желая ти успех! И не се страхувай да говориш.
    Галя,

Ето тук можеш да погледнеш.
    Надявам се да ти е от полза!
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

7. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, ronincat thanked for this post
    Напреднал Аватара на Toni Figg
    Град
    London
    Post Thanks / Like

IELTS си е сериозен изпит и изисква добра подготовка. Не виждам смисъла да се явиш на IELTS, при условие че и там има говорене и слушане. B1 ми изглежда доста по-добре и по-лесен.

9. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

CEFR.
    26
    Grade 5
    Grade 5
    B1.1 CEFR
    Exam format
    Total exam time: 10 minutes
    The exam consists of two assessed phases:
    w Discussion of a topic prepared by the candidate (up to 5 minutes)
    w Conversation on two subject areas selected by the examiner (up to 5 minutes).
    Candidate performance
    In addition to the items listed for the previous grades, the candidate is expected to demonstrate the
    following communicative skills and meet the language requirements listed below during the exam.
    Communicative skills
    In the Topic phase
    w Show understanding of the examiner by responding appropriately to questions
    w Give information about the prepared topic in a series of linked long turns about the five
    discussion points on the Topic form
    w Answer questions on the prepared topic, and participate in an informal discussion of the topic,
    during which the examiner will request more information, facts or details
    w Respond to requests for clarification and give reasons for making particular statements
    w Ask the examiner at least one question about the topic area
    w Take the opportunity provided to use the language functions and language items listed
    opposite, where appropriate
    In the Conversation phase
    w Show understanding of the examiner by responding appropriately to questions
    w Respond to requests for clarification and give reasons for making particular statements
    w Ask the examiner at least one question about a subject area
    27
    Grade 5
    Language requirements
    Language functions
    w Talking about the future — informing and predicting
    w Expressing preferences
    w Talking about events in the indefinite and recent past
    w Giving reasons
    w Stating the duration of events
    w Quantifying
    Grammar
    w Present perfect tense including use with for, since, ever, never, just
    w Connecting clauses using because
    w Will referring to the future for informing and predicting
    w Adjectives and adverbials of quantity, e.g. a lot (of), not very much, many
    w Expressions of preference, e.g. I prefer, I’d rather
    Lexis
    w Vocabulary specific to the topic area
    w Vocabulary specific to the subject areas
    w Expressions relating to past and future time, e.g. two days ago, in the future
    w Phrases and expressions relating to the language functions listed above
    Phonology
    w The correct pronunciation of vocabulary specific to the topic and subject areas
    w The combination of weak forms and contractions, e.g. I’ve been to...
    w Avoidance of speech patterns of recitation
    Subject areas for the Conversation phase
    Two subject areas will be selected by the examiner from the list below.
    w Festivals
    w Means of transport
    w Special occasions, e.g. birthday celebrations
    w Entertainment, e.g. cinema, television, clubs
    w Music
    w Recent personal experiences
    Please note Grade 5 candidates should not select their topic from the list of subject areas above
    (see guidance notes on page 21).

11. ХАРЕСВАМ! ronincat liked this post
    COOL Аватара на CLIFFHANGER
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Мислех че този тест е ,чета пиша слушам и говоря, и е доста сериозна работа, за натурализация, по мое време беше isol или нещо такова но ielts test , сигурна ли си че си на правилна информация, трябва да си мноооого добре с английски за подобен тест.

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Post Thanks / Like

нивото ми е над средното. най- добра съм на четене, после писане, говорене, и накрая слушане.
    при слушане имам психологически проблем- от страх, че няма да разбера, се обърквам и ми е трудно.
    за говорене- отговарям на въпроси с удоволствие, но почти никога не започвам разговора.
    аз съм сервитьорка и трябва да разговарям с клиентите. понякога се случва да ги почувствувам доста близки и им държа половинчасови речи, друг път- само дежурните лафове за времето, желаете ли това, желаете ли онова, и толкоз.
    трябва да реша кой изпит да избера, а за подготовка имам доста време до лятото. благодаря ви за мненията

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети, ако един ден кандидатствате за британско гражданство?

Здравейте, Благодаря на Мила за темата, аз също имам няколко въпроса,туйкато правилата се промениха от Октомври месец, трява да се държи изпит листенинг and speaking равен на ниво Б1, че въпроса ми е къде може да се държи изпита на точно определени места ли е , като например теста Life in the UK,или в най близкия колеж например.Също от къде може да се намерят материяли за да се подготвим и на колко високо ниво е, ще сам благодарна ако някои вече е ходил или знае, за да имам някаква представа.Мисля един от референсите да ми е от лекар, това за снимката никъде не съм го чела вярно ли е,няма да ми е удобно да му поискам снимка.Благодаря ви предварително и успех на всички кандидатстващи!!!
    Последно редактирано от BGHelp : 22-11-2013 на 11:05 Причина: постът е преместен в тази тема от модератор

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Тук става въпрос за ИЕЛТС general training, not academic. И не се излагайте, ИЕЛТС е смешно лесен изпит, особено нон-академик. Какво има да говориш разни глупости?

"Смятате ли, че държавата трябва да построи повече паркове и площадки за спорт в центъра?" ми беше един от въпросите на изпита...
    бла бла бла

Всичко си има система. Важно e да си запомниш някои заучени фрази и да започваш изреченията с тях, останало е локуми и дрънканици... и де не се отговаря на въпрос само с да или не...

It is my opinion...

In my view...

An argument is there to be made...

Contrary to common belief...

The following may/could/would be construed as ...

It is of importance to ...

It stands to reason...

I'm given to understand...

I was lead to believe...

I was of the impression...

It is worth noting...

и тн и тн.

Като гледам описанието, разбирам, че двата изпита са идентични, така, че избери този, който ти е по-евтин и по-удобен.

Трябва да си уверена. Преди години когато аз се явявах на говорене на ИЕЛТС, дамата ме попита -- Are you ready? Аз й отвърнах -- Ready when you are. Стана й драго, предразположих я и всичко мина smoothly.
    Определно е важно да се покаже confidence, това е едно от нещата, които гледат. Щом живееш в УК, не виждам никакъв проблем да се справиш, изпитът е елементарен.

18. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! ronincat liked this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвети, ако един ден кандидатствате за британско гражданство?

Цитирай Първоначално написано от Hope1 Виж мнението
    ...Мисля един от референсите да ми е от лекар, това за снимката никъде не съм го чела вярно ли е,няма да ми е удобно да му поискам снимка.Благодаря ви предварително и успех на всички кандидатстващи!!!
    Cнимката трябва да е твоя, а не на лекаря/гаранта.
    Не поглеждай с гняв назад.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Езиков тест за натурализация - Cambridge exam or IELTS?

избрах си Cambridge English- PЕТ. пожелайте ми успех

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Italian , French , Spain people , they do not need English pasport , only Bulgarian I are stupid nation

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Езиков тест за натурализация - Cambridge exam or IELTS?

Цитирай Първоначално написано от dgidgo Виж мнението
    Italian , French , Spain people , they do not need English pasport , only Bulgarian I are stupid nation
    Недей да говориш така... Ако ти не си виждал хора от гореспоменатите националности с британски (не английски) паспорт - това не значи, че ги няма...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Advanced user
    Град
    What's the weather like today..?
    Post Thanks / Like

Добър избор.Успех
    "True education is to learn how to think,not what to think." Krishnamurti When lives gives you lemons,ask for salt and tequila .

24. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Успех и от мен - ще се справиш!

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз няма да се натuрализам, но да попитам сертификат от изкараn курс за съответното ниво важи ли?
    Имам впредвид ESOL изкаран в юк.

Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Да. Еntry Level 3 или погоре(L1 илиL2) За Шотландия нивата са други. Виж тук UK Border Agency | English language qualification
    "True education is to learn how to think,not what to think." Krishnamurti When lives gives you lemons,ask for salt and tequila .

29. БЛАГОДАРЯ Sarah thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Aз не можах да разбера, тъй като вече имам документ за перманент резиденс, трябва ли пак да мина изпит английски Б1 за да взема самия паспорт?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nor4e Виж мнението
    Да. Еntry Level 3 или погоре(L1 илиL2) За Шотландия нивата са други. Виж тук UK Border Agency | English language qualification
    Значи за Шотландия е 4 минималното.

Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от IRST Виж мнението
    Aз не можах да разбера, тъй като вече имам документ за перманент резиденс, трябва ли пак да мина изпит английски Б1 за да взема самия паспорт?
    Освен,че трябва да минеш теста life in the UK, трябва да имаш и сертификат за съответното ниво на изучаван Английски език.
    Последно редактирано от Nor4e : 24-01-2014 на 11:54 Причина: Пунктоация

Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Значи за Шотландия е 4 минималното.
    Да .4,5 или 6 ако сертификатът е взет във Шотландия.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз се записах в най близкия learning център.Там курсовете са безплатни.Малко ми беше трудно защот не взимам бенефити, но накрая ми признаха УТК.Всички знаят коi курсове ни трябват и предлагат и Б1 и ЕСОЛ.АЗ се записах ЕСОЛ level 3.Правят се два асесманта, единият е тест на компютър, дruгият е още един тест и разговоор с туютор.Преценят ти нивото ,искаха да ме запишат на по високо , но аз не исках да рискувам.Ако вземете асесмантите курса по принцип е една седмица от 9 до 5.После се ходи на изпити , които пак са два.Надявам се да помогна на някои с информацията.Ларнинг центрове има на всякъде може да се попита.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от IRST Виж мнението
    След PR следващата стъпка не е взимането на самия паспорт, а натурализацията, т.е. придобиването на британско гражданство. Вече са ти отговорили - за да се натурализираш като британска гражданка, трябва да имаш и двата изпита взети - езиков и Life in the UK, освен, че е необходимо да отговаряш на други условия. След това, не е задължително всъщност да имаш паспорт...

Гугъл търсачка на форума

Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Hope1 Виж мнението
    АЗ се записах ЕСОЛ level 3.Правят се два асесманта, единият е тест на компютър, дruгият е още един тест и разговоор с туютор.Преценят ти нивото ,искаха да ме запишат на по високо , но аз не исках да рискувам

.
    Да,правят тест,преди да започнеш.Да не би да имаш впредвид ESOL Entry Level 3 ?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Езиков тест за натурализация - Cambridge exam or IELTS?
    От zmei4o_pk във форум Образование в UK
    Отговори: 8
    Последно мнение: 22-11-2013, 10:12
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 27-08-2012, 18:47
  3. Sat exam
    От jeronimo във форум Образование в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 19-11-2010, 07:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми