Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 24 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 595
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания замразява студентските заеми за living costs, допълнителни проверки за кандидатите от ЕС

Цитирай Първоначално написано от Ceksy Виж мнението
    Ами днес звънях до Student Finance и човекът ми каза че трябва да пратя за последните 3 години някое от следните: банк стейтмънт, песлипс, договор за наем го попитах каза че може или там някакъв друг документ който да докаже че съм живял тук през последните 3 години.
    Ми ето казали са ти, какво още искаш? Избираш си един от изброените документи и го пращаш! Никой не ти казва, че трябва да пратиш всичките, просто искат един, но да покрива 3 години!
    Хайде сега стегни се малко и се дръж мъжки
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания замразява студентските заеми за living costs, допълнителни проверки за кандидатите от ЕС

[QUOTE=Mariana Dimitrova;607814]@ Секsi

Може би наистина е добре да покажеш писмото, което са ти изпратили. Това ще обогати дискусията, защото ще е възможно да видим какви са тенденциите и ще помогнеш и на други хора.

Моят коментар беше базиран на сканираното и прикрепено писмо по-горе от Лорда. Там е казано:

You must provide original evidence for each of the UK address you have lived at the last 3 years.

The evidence can be ANY of the following:

1. Bank Statements
    2. Council Tax Bills
    3. Payslips or P 60
    4. Utility Bills, for example, gas, electricity, telephone bills
    5. Work Permit or Accession Worker Card.

Коментар: По отношение на този, за когото се отнася това писмо, изискването е било да докаже всеки адрес, където е живял през предходните години. В този случай, излиза, че ти си прав, като твърдиш, че се иска доказване на (законно) пребиваване, а не конкретен принос. Проблемът евентуално в горното изискване би бил фактa,че е (съзнателно или не) е пропусната хипотезата, при която си self employed, а не employee. Изискват се P 60 и (ли) доказване на employee status с Work Permit or Accession Worker Card. Но, разбира се, това може да е само за конкретния случай и едно писмо с обяснение, че пребиваването на българи като self employed e били напълно законно, ще бъде напълно достатъчно (с цитат от съответния Guide на UK Border Agency).[/QUOT

Ами днес им звънях и ми казаха че писмото са ми го пратили по пощата но аз още не съм го получил. И ми казаха че мога да пратя всякакъв документ доказващ пребиваването ми за последните 3 години. Под това аз разбирам всякакъв оригинален документ на който да има моето има и адреса на който съм живял.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mariana Dimitrova Виж мнението
    @ Секsi

Може би наистина е добре да покажеш писмото, което са ти изпратили. Това ще обогати дискусията, защото ще е възможно да видим какви са тенденциите и ще помогнеш и на други хора.

Моят коментар беше базиран на сканираното и прикрепено писмо по-горе от Лорда. Там е казано:

You must provide original evidence for each of the UK address you have lived at the last 3 years.

The evidence can be ANY of the following:

1. Bank Statements
    2. Council Tax Bills
    3. Payslips or P 60
    4. Utility Bills, for example, gas, electricity, telephone bills
    5. Work Permit or Accession Worker Card.

Коментар: По отношение на този, за когото се отнася това писмо, изискването е било да докаже всеки адрес, където е живял през предходните години. В този случай, излиза, че ти си прав, като твърдиш, че се иска доказване на (законно) пребиваване, а не конкретен принос. Проблемът евентуално в горното изискване би бил фактa,че е (съзнателно или не) пропусната хипотезата, при която си self employed, а не employee. Изискват се P 60 и (ли) доказване на employee status с Work Permit or Accession Worker Card. Но, разбира се, това може да е само за конкретния случай и едно писмо с обяснение, че пребиваването на българи като self employed e били напълно законно, ще бъде напълно достатъчно (с цитат от съответния Guide на UK Border Agency).
    Ами днес им звънях и ми казаха че писмото са ми го пратили по пощата но аз още не съм го получил. И ми казаха че мога да пратя всякакъв документ доказващ пребиваването ми за последните 3 години. Под това аз разбирам всякакъв оригинален документ на който да има моето има и адреса на който съм живял.

променящ се Аватара на Mariana Dimitrova
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ceksy Виж мнението
    Следвай 'писаното' слово. Прочети си внимателно писмото и следвай ПИСМЕНИТЕ инструкции. Кой какво казал по телефона...

Ако нещо се колебаеш, пиши пак и сканирай.

Ще помагаме, ако можем.
    Be prepared to walk the extra mile...

Post Thanks / Like

Марианке хайде стига си го обърквала допълнително! Ако нямаш опит от последните 1-2 години по добре запази съветите за себе си.
    Пич казах ти какво ти искат, така че спри с мрънкането! Искат ти един единствен документ от изброените! Никой не ти иска писмо, с което да обянсяваш не знам си какво... Хората ти искат доказателства! Събери си пейслиповете за 3 години и ги пращай!

user Аватара на staiko1
    Град
    London,UK
    Post Thanks / Like

Здравейте! Дъщеря ми е на 17 год. От 3 год. е тук в УК и догодина ще кандидатства в уни. Тогава ще е от 4 год. тук. Въпросът ми е какво ще трябва да представи като доказателство като тенанси агриймънт, кансъл такс и биловете са на мое име. Няма и банк акаунт. Единствено може да представи писмо от училище , 4е 4 год. е учила ( 2 год. секъндъри скул и 2 год. сикс форм). Дали ще важи това?

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Аз уча в университета на Гринич.
    Преди малко си проверих акаунта от Стюдънт Файненс и установих че на 26 ноември 2013 компанията е направила промяна в апликацията, че "съм се отеглил от курса".
    Горе с хубави големи букви пише, че нямам право на студентско финансиране.

Много ме дразни, че самоволно са "ме отеглили от курса" и са решили че съм нямал право на общо основание "български мангал" без първо да ми поискат допълнителната информация, дали съм бил три години преди това в УК, която трябваше да искат още лятото.

В акаунта ми също така липсва и какъвто и да е намек, че всъщност възнамеряват да ми искат допълнителна информация.

Имам още две курсови работи да предавам до 12 декември и после ще се занимая да опищявам на три места за дискриминация.
    Стюдънт юниъна, офиса по финансовите работи на студентите и самите стюдънт файненс.

Чакам си втория транш на 6 януари - докато не видя парите нямам никакво намерение да си плащам общежитието декември
    Така че слабо се вълнувам дали и навреме ще ми ги преведат.

Варианта въобще да не ми ги преведат също ми отърва. Аз се хванах на хоро, напълно почтено и според правилата и ако те не си изпълнят задълженията, аз няма да си изпълня моите - живота без студентски дългове не е непременно неприятен.

БГ студенти с отпуснати заеми за ливинг костс - проверете си акаунтите в стюдънт файненс сега.
    Аз си го проверих малко след като скандала и всичко бе наред. До 26 ноември.

Баш на зора с курсовите работи да ми причиняват още стресове.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Kak пък все на теб се случват тия работи Те са ти искали информация, но явно пак си се правил на ударен
    Вземи си погледни кореспонденцията с тях! Обикновено още като аплайваш и веднага ти искат доказателсвата и ако не ги пратиш, до не знам си кое време и ти спират парите!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Kak пък все на теб се случват тия работи Те са ти искали информация, но явно пак си се правил на ударен
    Вземи си погледни кореспонденцията с тях! Обикновено още като аплайваш и веднага ти искат доказателсвата и ако не ги пратиш, до не знам си кое време и ти спират парите!
    Обадих се на още трима българи студенти в различни университети и на всички са им спряни по същия начин.

Няма никакъв линк към кореспонденцията с тях в момента и не мога да я видя. А навремето съм им отговарял на всички искания за информация. Те касаеха потвърждение за НИНа ми и доказателство за доходи от предходна година. Това още от лятото и всичко им изпратих и заема бе одобрен. Имаше и линк към тази кореспонденция, но сега го няма.

Сега пише "университета е потвърдил че присъстваш на учебни занимания".
    "не е необходимо да правиш нищо, ние ще поискаме да се свържем с теб ако е необходимо"
    "в момента разглеждаме апликацията"
    "вие нямате право на студентско финансиране"

Всичко това е пльоснато едно след друго в обратен ред.

Не съм само аз, а на всички на общо основание "българин". Дискриминацийка леко.
    Трябва да питам испанците и поляците довечера, дали и те така или само аз. Обаче не ги знам дали са със ливинг костс.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Хайде сега на всички българи на мен що нищо не ми е спряно ?

Post Thanks / Like

Хайде сега на всички българи на мен що нищо не ми е спряно ?
    провери си пак акаунта.
    Единия ми вика, на мен нищо не ми е спряно сега си гледам акаунта.
    И по едно време ги видя.

Аз ги видях от втория път. мхм.

освен това всички са първи курс.

ти ако си трети курс сещаш се че няма начин да имаш ливинг кост в момента неправомерно, щото на кота нула си дал УК доходи една година назад и после имаш две години учено.

Ако отначало на първите две години си бил неправомерен то е след дъжд качулка и затова може само на първокурсници и втори курс в момента да спират.
    Последно редактирано от korry : 02-12-2013 на 14:28
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Колкото и пъти да го проверявам няма да се промени нищо
    http://img5.imageshack.us/img5/640/yj89.png

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Преди четири дни от SLC казаха, че ще suspend-нат финансирането (вкл и за такси за университет) на българи и румънци, които са кандидатствали за maintenance loan/grant, и ще остане suspended докато не докажат, че имат право да го получават. Обадих се в SLC преди малко и казаха, че вече са изпратили email-и на хората, които са засегнати от проверката.

“We are writing to advise you that Student Finance England (SFE) have taken the decision, in consultation with the Department for Business Innovation and Skills (BIS), to suspend all elements of funding to EU students at alternative providers and all A2 nationals (e.g. students from Bulgaria and Romania) at a public institution for 13-14 payments.”
    “All Romanian and Bulgarian at all institutions (APs and universities) have had payments suspended until they provide the additional information.”

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

bmw ти предполагам си domestic student............
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Права си, но са спрели лоана, дори на хора, които са с перманент резиденс .

Post Thanks / Like

Пратиха ми оня ден съвсем друг имейл и нямам друг в момента

Така че не са пратили (поне за момента) имейли на всички засегнати.

Утре следобед ще им звъня.
    Може ли телефон, на който да звъня, защото не мога да го открия?

ето и имейла, който получих:
    Information about repaying your student loan

Your loans will go into repayment in April 2016. You'll be due to start repaying your loan after this date however, you'll only make repayments if your income is more than Ј21,000 per year.

The interest rate you are being charged will drop, from the April after you left your course, because we now know you are no longer studying. The interest rate may change after this time. You can find out more information about the interest rates you are charged on our website.

You can make voluntary repayments towards your student loans at any time. You can find out more about how you'll repay your student loan and information about making voluntary repayments at www.studentloanrepayment.co.uk

Yours sincerely
    Student Loans Company

Please do not reply to this email. It has been automatically produced from an address which cannot accept incoming mail.

************************************************** ************************************************** ***
    The information from the Student Loans Company Ltd contained in this e-mail is private and privileged. If you have received this e-mail in error be advised that any use is strictly prohibited. Please notify us and delete the message from your computer. You may not copy or forward it or use or disclose its contents to any other person.

As internet communications are capable of data corruption it may be inappropriate to rely on advice or opinions contained in an e-mail without obtaining written confirmation of it. This footnote also confirms that this email message has been swept for the presence of computer viruses, however we do not accept any liability or responsibility for resultant virus infection. Opinions and views expressed in this e-mail are those of the sender and may not reflect the opinions and views of The Student Loans Company Limited.

The Student Loans Company Ltd registered office is at 21 St Thomas Street, Bristol, BS1 6JS and it is registered in England Company No. 02401034, VAT No. 556 4352 32.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

тъй. сега като чета по-внимателно виждам, че са ми писали
    "ще ти намалим лихвата защото вече не учиш..."

аз отначало не можах да го разбера правилно и не съм му обърнал внимание какво точно значи. мислех че става въпрос за след април 2016.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Великобритания замразява студентските заеми за living costs, допълнителни проверки за кандидатите от ЕС

До колкото разбрах нещо май парите са им свършили.....

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Великобритания замразява студентските заеми за living costs, допълнителни проверки за кандидатите от ЕС

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    До колкото разбрах нещо май парите са им свършили.....
    Това е невъзможно. Все едно да кажеш, че на щатите свършиха парите преди време, когато правителството спря.
    Пари има, ако свършат се събират и гласуват за отпускане на нови.
    а ако ви е интересно, откъде идват новите - в крайна сметка парите идват от дефицита на бюджетната сметка

Пускам три линка на картинки какво ми е дереджето в момента в главния акаунт в стюдънт файненс (две картинки)
    и в акаунта, където си изплащаш заема. там всъщност открих и кореспонденцията, до която иначе в момента нямам достъп от главния акаунт.

DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове

за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Ти в крайна сметка учиш ли или не ? Ако учиш и всичко ти е наред, просто се обади на стюдънт финанс и те ще ти кажат какво да им пратиш. Като им пратиш документите ще ти отпуснат заема отново!

Post Thanks / Like

Ти в крайна сметка учиш ли или не ? Ако учиш и всичко ти е наред, просто се обади на стюдънт финанс и те ще ти кажат какво да им пратиш. Като им пратиш документите ще ти отпуснат заема отново!
    уча, не ами около мен пуши!
    затрупан съм от трудни курсови работи, дедлайни, ревю на книга по математика трябва да правя плюс груп асайнмънт. Всичко е хардкор математика и статистика.

И сега да ми сервират и това. Ще счупя някой джам нейде!
    Ще им се обадя утре след лекциите (щот нямам друга работа)

ще им се обадя ако им намеря телефона. Търсих го неуспешно, а трябва спешно да правя за утре някакъв глъм постер за комплексните числа (щото и оная по калкюлъс реши че въобще нямаме кво да правим тия дни)

и неска трябваше да си коригирам грешките, които забелязах в една от курсовите ми работи. Сутринта. Вместо това ми се обади познат да съм си проверил стюдънт акаунта дали всичко е наред.

На всичкото отгоре персоналния ми тютър и тя реши, че много държи да сме се срещнали баш неска (щото сигурно нямам кво да правя)дали всичко било добре и да си приказваме дали се чувствам част от университета, схващам ли материала, успявал ли се справям.

СПРАВЯХ СЕ! До момента, до който всички идиоти в УК решиха да ми правят номера и да се интересуват, дали се справям.
    Ще счупя някой джам нейде и някой във ФБ ще го отнесе яко в някоя дискусия.

И сега си поемам дълбоко въздух и ... почвам шибания постер за комплексните числа. Постер да съм й направил. Не й стига дет ми даде тейлърова серия на две променливи до трета степен включително в курсовата ами и това. Аз в художествена паралелка ли съм се записал.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Ай ся недей рева. Сърди се на тези, които се направиха на тарикати и заради, които сега правят тези проверки
    Ей ти телефон:
    0141 306 2000

23. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Великобритания замразява студентските заеми за living costs, допълнителни проверки за кандидатите от ЕС

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    Това е невъзможно. Все едно да кажеш, че на щатите свършиха парите преди време, когато правителството спря.
    Пари има, ако свършат се събират и гласуват за отпускане на нови.
    И е така, и не съвсем. В Щатите има програми за подпомагане на по-бедните слоеве, за които се казва, че са "замразени" - т.е. тези, на които са отпуснати по-рано, си им ги изплащат все още, до някакви лимити, но нови молби не се приемат. Т.е. може двама души да са в еднакво положение, но единият е подал, другият - не, който подал - подал, повече молби не се приемат "до преразглеждане на решението" - но мисля, че ще е завинаги... Със сигурност е повече от една бюджетна година.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Ай ся недей рева. Сърди се на тези, които се направиха на тарикати и заради, които сега правят тези проверки
    тъй. вместо шибания постер си довърших статистиката да ми се маха от главата щото дед***** е пети дек. на четири бири и четири ибупрофена съм и ще ходя да земам още бири да си направя и постера. кръвното ми се нормализира след бирите. По принцип съм а-ха хипертоник и най-малкото нещо ми се отразява.

КОЙ Е ВИНОВЕН? КОИ СА ТАРИКАТИТЕ, които ми серат на здравето и щастието в живота ми?

Това са онези от Стюдънт Лоунс Кампъни, които с другите, които гласуват парите действат координирано и създават схеми за източване.
    Това са хората които стоят зад схемите. Които наемат по-долу хора да лъжат бедните. Ако съм много ядосан и продължа да съм много ядосан ще ви покажа кой кой е в схемите.

Защото е елементарно да се знае, че това нещо МНОГО ЛЕСНО МОЖЕШЕ да се предотврати! Ако не бяха лайнянковците от определени среди на УК гавърнмънт отгоре, които целяха хем собственото си корупционно обогатяване, хем очернянето на излъганите хора. Това е очевидно. Ако случайно имате въпроси и не ви е ясно какво пиша тука, задайте ги. Защото за мен е очевидно понеже вече ги виждам. Но много хора няма да разберат как така обикновения българин е невинен, а истинските виновници са родени в УК.

Вижте само кога съм подавал документите си и дали от УК гавърнмънт са имали достатъчно време и възможности безпроблемно да се уверят в моето пълно право да получа студентско финансиране включително за ливинг костс. Когато трябваше.

Вместо това лайнянковците решиха, че е удобно времето точно по време на курсовите работи и паниката да натиснат още малко. ТОЧНО СЕГА. Те правят така и за много други работи. ЗАЩОТО ... СА ЛАЙНЯНКОВЦИ. И са умни и подли. И разбират от ТАЙМИНГ. А ние сме българи-мангали!

ааааа то това е случайно, понеже някои българи са злоупотребявали.
    Да, бе, да!
    Това е планирано да се случи още преди три години.

Както е планирана и теслата с връщането на заемите на доходи над 21 хил паунда. Вие знаете ли, че онези коит оса вземали студентски заеми през 90те са почти масово фалирали. Щото те ги връщат на доходи много по-ниски от 21 хил паунда. Ще разберете вие кой кой е в надлъгването и дали ние сме били виновни, ама кога...
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

"На всичкото отгоре персоналния ми тютър и тя реши, че много държи да сме се срещнали баш неска (щото сигурно нямам кво да правя)дали всичко било добре и да си приказваме дали се чувствам част от университета, схващам ли материала, успявал ли се справям."
    Кори да не кажеш сега" че наливам масло в огъня" ама може тютърката да са я инструктирали и нея лично да се срещне със всички българи за които отговаря и да им каже, че вече не са част от университета и преминават към хибернация до изясняване на положението :-)
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Страница 3 от 24 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Thousands of illegal workers claiming benefits: Loophole in the law costs taxpayers m
    От Zara във форум Новини от и за UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 14-02-2011, 23:08
  2. Относно Студентските заеми ?
    От lethalrhymezz във форум Образование в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-06-2009, 14:17
  3. Градация на кандидатите за работа
    От Decatur във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 29-01-2009, 00:32
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 26-07-2008, 12:37
  5. Car Running costs
    От Зъбаря във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 21-04-2006, 22:28

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми