Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Question Общински центрове за МОТ- ползвате ли ги?

Обичайните съвети в интернет са за годишен технически преглед на автомобила да се ползва по възможност общински МОТ-център (където минават прегледи общинските возила), който не се занимава с поправка на коли, а само с извършване на годишен преглед. Презумпцията е, че няма да ти изкара колата с повече дефекти, отколкото тя има, за да може да премине през годишния преглед, за да спечели от теб от "поправка" на колата, на която няма как да откажеш.

Council MOT Centres: The Route to a Hassle Free MOT? | money.co.uk

Идва ред на такъв преглед и в нашата къща и реших и аз да погледна има ли такива центрове наоколо, не съм го правила досега - оказа се, че първо са ми доста далеч, ама хайде, аз живея в такъв район - и второ, и в двата, които са като разстояние най-наблизо, трябва да си запазя час с 3 месеца предварително естествено, това веднага отпадна като опция за момента, та затова питам - знаете ли къде има такива центрове около вас, опитвали ли сте се да ги ползвате?
    Последно редактирано от Мила : 05-11-2013 на 11:41
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Общински центрове за МОТ - ползвате ли ги?

Аз лично не съм .

Но мой познат е ползвал и е доволен !!! Последният път "мина" с 2 сантиметрова пукнатина на предното стакло. Той казва че не се "заяждат" ..... за това дали ти е изтъркана гумата на педала на спирачката ........

Успех на МОТ-а!!!

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

От години ползвам само тях по изброените от теб причини.Мисля, че съм го споделял тук в друга тема. Само последния път ме върнаха за изгоряла крушка на габарит, ако бях забелязал предварително,щях да я сменя...бях купил наскоро колата.
    До тези прозрения стигнах, след като на времето ме върнаха, че газовете не били в нормата. Аз в гражи не ходя, сам си поддържам колата и не мога да търпя нещо да не ми е в ред. Смених си ламбда сондата с една от моргата, издух колата малко на магистрала да се продуха, почетох малко форуми и отидох пак в същия гараж, но беше друг механика-отново извън норми. Казах му да смени филтърчето на машината- изгледа ме смутено и смънка, че скоро било сменяно. Настоях, направи го неохотно и вече бях в норми. Следващата година минах МОТ в общински гараж със старта л. сонда.
    Та, от тогава не ходя в заинтересовани гаражи- когато всичко ти е в ред, това е един възможен начин да ти вземат кинти без да правят нищо, а не е само той...
    Сетих се за друг случай- когато купих предишната си кола от една бабичка, видях из документите, че на последния MOT, който е бил преди 2 месеца са сменили моторчето на пръскалките за челното стъкло, защото не са пръскали. Беше платено за ново. Погледнах го- не беше сменяно, беше си оригиналното старо, просто са почистили запушените дюзи...
    И в тези центрове не става от днес за утре, но за следващата седмица става, а имаш право да отидеш на МОТ до 1 месец преди срока.

5. БЛАГОДАРЯ trakon thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Какво се прави на това МОТ ???
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Какво се прави на това МОТ ???
    Това е годишния технически преглед. MOT= Ministry of Transport. Английското име изглежда тъпо, никой не би се сетил какво значи абревиатурата ако не знае, но и след това е трудно да се обясни защо така е кръстено.
    Тук прегледа е доста подробен и по закон трябва да продължава 1ч. На практика ако присъстваш го правят за около 40-45 мин, ако си оставил колата, го претупват по-бързо, но ...винаги олекваш с около Ј50, ако няма забележки. Има и неписано правило, че на по-старичка кола, задължително трябва да намерят някакъв несъществуващ кусур, за да я оставиш да го оправят и да вземат примерно от 20 до 200 примерно. Това го правят задължително гаражчетата, които рекламират MOT за Ј25-35. Разчитат и в много случаи успяват да си вземат разликата до 50, че и доста отгоре, но пък си усигуряват клиенти привлечени от ниската цена...

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Така е. Интересно, че тук има максимални такси, които могат да взимат за този годишен технически преглед на видовете автомобили. За кола максимумът е 54.85 лири. Аз малко се бях шашнала, защото ние си имаме сервиз, в който си обслужваме колите и обикновено там си минавахме прегледите откогато почнаха да приемат прегледи. Оказа се, обаче, че съм забравила датата на едната кола (мислех си, че е април, а тя е била края на октомври, та веднага се обадихме на нашия сервиз, обаче шефът му каза, че този работник, който правел прегледите и съответно бил лицензиран, напуснал и сега не правят прегледи - ами сега? Препоръча един друг сервиз, ама в миналото си спомням, че те нещо се дървиха и си бяхме казали, че няма повече да им даваме наша кола да пипат - нещо ни убеждаваха, че на оная кола тогава еди-кое си й било развалено, а според мъжа ми не беше... Но може би са сменили персонала - мъжът ми каза, че нямало нито едно познато лице. Колата мина от раз, без никакви забележки, мисля, че сега взимат максималната такса. Но и друго - беше им казано много ясно предварително, че си имаме сервиз, където си поправяме колите по традиция и ако колата не мине теста случайно, няма да я поправяме при тях, а в нашия сервиз. Те казаха, че няма проблем и че ако стане така и се наложи поправка, можем без допълнителна такса да я докараме след поправките, да проверят дали вече отговаря на условията. Не се наложи, за радост.
    Последно редактирано от Мила : 05-11-2013 на 13:21
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Outlet центрове около Лондон?
    От Barni_P във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 30-03-2016, 17:04
  2. TOEFL центрове - мнения?
    От Lost_in_Space във форум Образование в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 14-08-2010, 13:10
  3. “Хит” ще прави търговски центрове
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0