Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Exclamation Daily Express призовава към "кръстоносен поход" против отваряне на трудовия пазар за българи и румънци във Великобритания

October 31, 2013

Британското издание The Daily Express призовава британците към "кръстоносен поход" срещу плана на Дейвид Камерън да отвори границите на Великобритания за нова вълна от европейски имигранти.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Say-NO-to-new-EU-migrants-300x72.jpg
Разглеждания:	572
Размер:	11,4 КБ
ID:	6646

"Каним нашите читатели и поддръжници да подпишат петиция, с която да призовем министър-председателя да запази контрола върху достъпа на български и румънски работници тук", пише The Daily Express.

Изданието е приложило онлайн адрес, на който всеки, който иска ограниченията на трудовия пазар за граждани на България и Румъния да останат завинаги в сила и така да подкрепят британските младежи, които са безработни - да се регистрира и да подпише петицията.

Според Камерън, нищо не може да се направи срещу правилата на Европейския съюз (ЕС) и да се избегне премахването на съществуващите ограничения, които изтичат в полунощ на 31 декември.

Правителството многократно отказа да предостави оценка на очаквания брой имигранти от догодина.

Нашата петиция призовава г-н Камерън да има смелостта да се изправи срещу Брюксел и да защити британските работници чрез запазване на ограниченията, пише The Daily Express.

Консервативният депутат Филип Холоубон каза: "Подкрепям на 100% кампанията на The Daily Express. Великобритания е претъпкана и не може да се справи с още една вълна на масова миграция от двете бедни страни, с които имаме много малко общо помежду си."

Найджъл Фарадж, лидер на Партията на независимостта заяви: "Наложително е нашето правителство спре да се оправдава с това, че нищо не може да се направи относно отварянето на нашия трудов пазар за България и Румъния. Бих искал да видя Дейвид Камерън да се изправя срещу ЕС. Ние просто не можем да си позволим още хиляди хора да идват да живеят в Обединеното кралство, докато все още се опитваме да закърпим нашата крехка икономика. Тази петиция е най-добрият начин хората да бъдат чути. Призовавам всички да дадат подкрепата си."

Join our Crusade today... stop new EU migrants flooding in to Britain | UK | News | Daily Express

Daily Express призовава към “кръстоносен поход” против отваряне на трудовия пазар за българи и румънци във Великобритания | Novini.co.uk

И още: http://novini.co.uk/the-daily-expres...nce=84dda633c2
    Последно редактирано от Мила : 01-11-2013 на 13:51

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Daily Express призовава към "кръстоносен поход" против отваряне на трудовия пазар за българи и румънци във Великобритания

Друго мнение - на Економист:

Защо новата вълна от работници имигранти може да помогне за възстановяването на Великобритания? | Novini.co.uk

Преглеждам новините днес - тая горната новина я няма в подборката на Гугъл Нюз, няма я в Яху, няма я и в ББС - не излиза никъде на някакво горно място - ще рече, не е особено популярна.

П.П. Колкото повече чета публикациите в това гнусно издание The Daily Express - все повече отвътре ми се иска да започна кампания между българи и румънци - игнорирайте този вестник и не го купувайте хахаха. Това е шега, няма да го направя, защото не съм по масовите кампании, но...

Начинът, по който е направена и петицията, а и е представена - сякаш е писана от хора, които нямат и хабер за действителното положение на нещата - че, на практика, министър-председателят Камерън, към който се обръщат, няма и ни най-малка възможност да направи това, което искат, дори и той да го иска с цялото си сърце (имам основания да смятам, че го иска хехе). Просто ако не излязат от ЕС или не предоговорят условията - няма начин. И нито излизане, нито предоговаряне е възможно за оставащите 2 месеца. Интересно, че не виждам споменаване на хърватите, които също са на режима на българие, обаче пък в днешното издание на първа страница е изведено заглавието "Аз подписах петицията, ти също трябва да я подпишеш, защото албанците са следващите..."
    Последно редактирано от Мила : 01-11-2013 на 13:58

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

СМИ -A Аватара на Qgelo
    Град
    [email protected]
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Daily Express призовава към "кръстоносен поход" против отваряне на трудовия пазар за българи и румънци във Великобритания

тия са инфатилни като в-к Атака.та затова и имат толкова читатели,колкото и ,,Атака'има в БГ
    Да подкрепим Силвия/rosepetal/ като се регистрираме чрез нея във фирма за заплащане на ток,телефон, вода, газ, интернет,телевизия .Обадете се на лични съобщения на Силвето.на този link
    http://www.bghelp.co.uk/forums/members/rosepetal.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C2%F...%E9%EA%E0.html

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Е то пък ние българите толкова и се плашим от кръстоносци ... може да пратим картичка с балдуиновата кула на главния им редактор

А ако референдума за независимост на Шотландия не успее да прекрати съществуването на Великобритани, то със сигурност напускането на ЕС (основно пропагандирано от англичаните) ще го стори. Следващата стъпка е Лондон да стане град държава на половина към Англия и на половина към Индия.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Последно редактирано от Мила : 04-11-2013 на 08:05

Гугъл търсачка на форума

trakon
    Guest

Малоумниците дето стоят зад тая пропаганда да се обадят на не по- малко малоумните си колеги от българското народно събрание дето гласуваха мораториума за земята и да се разберат да предоговарят договорите за свободния обмен на добитък и пасища. Или пък да измолят Кралицата за Куин Ордер. Дреме ми на мене....

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българин е подкрепил кампанията на британския в. Дейли Експрес срещу имигрантите Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/1

Ей, ако това за този, 34 годишен джамджия Младен Димитров от Бирмингам, е истина - то това българите наистина сме уникална нация.

Източник novini.bg цък

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българин е подкрепил кампанията на британския в. Дейли Експрес срещу имигрантите Прочети повече на: http://www.novini.bg/ne

Какво нередно виждаш в това? Все това е негово мнение и не можеш да му се сърдиш, че мисли така.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

9. БЛАГОДАРЯ fastdriver thanked for this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българин е подкрепил кампанията на британския в. Дейли Експрес срещу имигрантите Прочети повече на: http://www.novini.bg/ne

А?
    Нищо нередно, само дето ако другите мислеха като него още щеше да виси по панелките в България.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    А?
    Нищо нередно, само дето ако другите мислеха като него още щеше да виси по панелките в България.
    Как да виси? Обесен ли?!
    Не поглеждай с гняв назад.

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

В такъв случай тоя е пишман майстор, страх го е да не му вземат хляба.
    А аз бих му казал само едно на тоя: боклук
    think different

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тая новина вече на 3 места я съобщаваме, по все по-гнусен начин...такава реклама му направихме на тоя вестник тип парцал Дейли Експрес, който ни плюе и пропагандира срещу нас всеки ден по няколко пъти, че нямам думи. След него - която парцалива българска медия най-грозно си доизмисли новината и дори я направи по-черна, отколкото в действителност е, тя е най-четена...

В Дейли Експрес българите дори ги няма споменати в заглавието, защото има интервюирани няколко румънци и само един българин и той не е казал кой знае какво - а ние побързахме да го разпънем на кръст... Аман вече.

И как точно е "подкрепил кампанията на онзи вестник" тоя човек? Казал е, цитирам:
    Отварянето на пазара и допускането на повече хора единствено ще направи нещата по-трудни за всички и ще доведе до намаляване на заплащането.”
    Това нима не се коментираше преди време в този форум доста оживено? Направо не мога да разбера хората понякога... Що, бе, Космонавте, да е боклук човекът? Защото се притеснява, че ще му намалее заплатата ли? Ами нормално е да се притеснява, особено ако храни семейство... Айде да не бързаме да хвърляме камъни...

Това е истинското заглавие на новината в Дейли Експрес и текстът й - другото са доизмишльотини...
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CD%E...tml#post605047

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Едва ли Никой, който е в Ук от много години не се страхува, че някой ще му вземе работата. Новите докато научат езика и свикнат на манталитета, ще мине доста време, а като гледам новите се интересуват повече от помощи, отколкото да и намерят работа или пък да научат езика.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

15. БЛАГОДАРЯ Zara, musi thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Като им излезе първата статия и почнах да я чета.
    И се спрях още в началото, когато:
    "Българите и румънците ще могат да пътуват до УК след нова година".
    Какво да четеш по-нататък като са изакали тази глупост още в началото

Тази петиция е подписана само от не добре информирани хора, които или малко са били лъгани, или са много глупави.

А колкото до сънародниците ни, които се чувстват заплашени от другите - това не е национална черта от "национален характер". Глупости.
    Това е лична неувереност на доста бедни люде от работническата класа, че лесно може да бъде заменен във фабриката, с който и да е друг.

Именно абсолютно същата неувереност са се постарали да внушат и на тукашните бедняци. И те естествено кълват.

Не знам защо, но направих паралел с хомосексуалния от "Малката Британия", който беше "единствения гей в селото". Когато му представиха новодошъл, който също се оказва гей, той започва да се държи враждебно.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

17. БЛАГОДАРЯ KOCMOHABT, Мила thanked for this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

@Мила, не се отричам от думите си, боклук е. Затова че се отрича от себе си и е забравил всичко през което е минал.
    Имахме един готвач преди, който ми казваше: "Гастербайтъри, заради такива като вас немога да си намеря работа а съм със златна диплома", той също бе забравил факта, че е дошъл тук с покана от мъжа си, работил е криво-ляво и е взел паспорт. И сега ние според него бяхме напаст. То така се развиха нещата, че го уволниха заради майсторлъка му.
    Не сме им виновни ние, да се научат да бъдат гъвкави и да се развиват!
    Аз в тая връзка съм се заканил да пиша писмо на Н.В. и пауламента им, да им обесня нагледно някои неща какво се случва, какво ще стане и как човек като мен работи без никакви документи, та дори и работата си избирам.
    С най-голямо удоволствие ще изчакам 2014, тогава ще се открият повече възможности за мен и други в моето положение.
    think different

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    @Мила, не се отричам от думите си, боклук е. Затова че се отрича от себе си и е забравил всичко през което е минал.
    Имахме един готвач преди, който ми казваше: "Гастербайтъри, заради такива като вас немога да си намеря работа а съм със златна диплома", той също бе забравил факта, че е дошъл тук с покана от мъжа си, работил е криво-ляво и е взел паспорт. И сега ние според него бяхме напаст. То така се развиха нещата, че го уволниха заради майсторлъка му.
    Не сме им виновни ние, да се научат да бъдат гъвкави и да се развиват!
    Аз в тая връзка съм се заканил да пиша писмо на Н.В. и пауламента им, да им обесня нагледно някои неща какво се случва, какво ще стане и как човек като мен работи без никакви документи, та дори и работата си избирам.
    С най-голямо удоволствие ще изчакам 2014, тогава ще се открият повече възможности за мен и други в моето положение.
    Космонавте, всеки има право на избор. Хубаво е, обаче, този избор да е осъзнат.

Всички тия писания и изказвания са продиктувани от няколко основни чувства, които са съзнателно и целенасочено внушавани у хората (които се хванат!) от определени сили - като започнем със страх и гняв...

Ако се опитаме да погледнем ситуацията отстрани, ще открием, че понякога сме разрешили да ни движат като кукли на конци... Някои хора цял живот не успяват да осъзнаят, че са като марионетки - казват им "Скачай", и те скачат - като причините, които им се посочват, за да бъдат накарани да "скачат" или да извършват определени действия, могат да бъдат най-различни, например: "Кой не скача, е червен", "Долу мръсния експлоататорски капитализъм!", "Смърт на комунизма!", "Чужденците ни изядоха хляба!", "Германия - на арийците!", "Българите в чужбина са завистливи и си подливат вода" и т.н... Хубаво е от време на време да "сядаме в залата" и да попоглеждаме оттам, анализирайки. Да си задаваме по-честичко въпроси като: кой какво и с каква цел прави това, което прави? Като издига разни лозунги - точно това ли има предвид, всъщност, или целта е друга? Какво иска ние да правим или ни подтиква да го правим и защо? Дали не сме се разскачали, защото някой ни е казал "скачай", а ние не сме се усетили? И да не позволяваме да бъдем действащи лица в разни игри, които са всъщност чужди игри и облагодетелстват други.

Едно е да четеш новините и да кажеш - абе това са глупости, след януари всички ще имаме право на избор и това е чудесно - и да затвориш вестника-парцал - а съвсем друго е да напишеш заглавие "Този българин се присъедини към кампанията на Дейли Експрес" - така пренасочваш омразата в неправилната посока и превръщаш този човек, който просто е изразил страха си за работното си място - от жертва във виновник. Не искам да го защитавам точно него, защото не го познавам, но и никой не го познава от пишещите тук, а побързахме да го качим на бесилото.

Може да е като този, дето ти го описваш, а може и просто да е един човек, който изкарва хляба за себе си и семейството си с много зор и пот и не се чувства сигурен в прехраната си. Ако е второто - не мисля, че трябва да бъде чак толкова осъждан за това. А пък да се твърди, че "подкрепял кампанията на Дейли Експрес" е направо твърдение без всякакво покритие. Ако беше някой имотен, досега да е подал в съда срещу написалия заглавието и мога да те уверя, би спечелил...

Кори, много добре казано!

Гугъл търсачка на форума

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    ...
    Не знам защо, но направих паралел с хомосексуалния от "Малката Британия", който беше "единствения гей в селото". Когато му представиха новодошъл, който също се оказва гей, той започва да се държи враждебно.
    Как все извърташ темите да вкл. любимия си хомосексуален персонаж...

21. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Как все извърташ темите да вкл. любимия си хомосексуален персонаж...
    ми що?
    щот съм пидал

и щот Очаствами ф цивилизационния пруцес.
    андърстенд?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    ми що?
    щот съм пидал

и щот Очаствами ф цивилизационния пруцес.
    андърстенд?
    неарли

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Петиция срещу отваряне на трудовия пазар за българи и румънци
    От Kearny във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 39
    Последно мнение: 02-12-2013, 16:50
  2. Отговори: 38
    Последно мнение: 13-02-2012, 00:04
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 30-10-2011, 17:46
  4. Отговори: 77
    Последно мнение: 09-01-2009, 01:36
  5. Отговори: 1