Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 72 от общо 72
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новите изисквания за британско гражданство: KNOLL - знание на езика и живота в Обединеното кралство

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    аз посещаBам нqкакъB курс, колкото да не е без хич. колеJките ми са местни, които имат пропуски B образоBанието и искат да понаBаксат. не очакBам никакъB сертификат, просто ми е полезно за подобрqBане умениqта ми за общуBане.

BъB Bръзка с бъдещото ми кандидатстBане за граJданстBо, се qBих на изпит, наречен PЕТ. избрах си този изпит от списък с такиBа, съотBeтстBуBащи на ниBо B1. още не знам дали съм го Bзела, че се чака един месец за резултати.
    успях! благодаря ти, Боже! 81 точки от 100 възможни. минимумът е 70
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Новите изисквания за британско гражданство: KNOLL - знание на езика и живота в Обединеното кралство

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    успях! благодаря ти, Боже! 81 точки от 100 възможни. минимумът е 70
    Браво, много се радвам за тебе! Честито и успех с кандидатстването за гражданство!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте отново. Ето малко update по моят случей. Изпратих до UK NARIC всички диполми ,който имах за придобит Bachelor Degree в USA. UK NARIC са безполезни, върнаха ми всички сертификати и казаха,че не могат да разгледат случвят ми тъй като колежът нямал акредитация от USA. Изпратих им всички акредитаций от америка и така и не получих ответен отговор, върнаха ми парите. Резервирах exam чрез: http://englishexamcentres.co.uk/b1-e...y-level-3.html и всичко мина идеално без никакви усложнения. НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С UK NARIC освен ако не искате да си късате нервите и губите времето.

5. БЛАГОДАРЯ Мила, Neuk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Прочетох всичко по темата. Имам сертификат от Тринити Колидж Лондон за левъл 1 спийкинг, лисънинг и литераси издаден март 2011. Но когато влязох да проверя дали важи на gov.co излезе, че важи само за две години, което ще рече, че трябва да се явявам на B1test. Мога ли по някакъв начин да мина със стария сертификат, защото таксата за В1 теста е над 100 паунда. Опитах се да намеря някаква връзка за контакт с UKBA за да питам, но не успях. Можете ли да ме посъветвате какво да направя? Къде да попитам и как да се свържа? Или ще трябва да се явя на В1 ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не си усложнявай живовота и се яви на B1!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Please note that the 2 year validity attached to these qualifications only applies to entry clearance applications and are therefore still accepted for settlement and citizenship applications after this validity date."
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

9. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за британско гражданство - FAQ

Мерси много Мила,

Рових се доста, но освен този Trinity college, не можах да се ориентирам за адреси на конкретни места където можеш да положиш нормален тест по английски. Говоренете не ми е силата, по скоро избиране на правилен отговор. Ако можете да ме посъветвате от ваш опит кой колеж в Лондон (централен) предлага вечерни курсове и тест, или само тест по който можеш да се подготвиш сам.
    Благодаря.

И още един въпрос. Според това по долу ако си завършил в УК може и да си освободен от английски тест. Някой знае ли дали счетоводна квалификация от рода на АССА, учена в УК, но не в конкретен университет се признава за ниво на английски?
    https://www.gov.uk/english-language
    Последно редактирано от iliana753 : 15-11-2014 на 21:12

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли за Английски тест дали се признават компютър базирани изпити, или щом акцентът е върху говорене и слушане тези изпити не се признават? НапримерКембридж-Прелиминари или Фърст Сертификат компютър базирани?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iliana753 Виж мнението
    Някой знае ли за Английски тест дали се признават компютър базирани изпити, или щом акцентът е върху говорене и слушане тези изпити не се признават? НапримерКембридж-Прелиминари или Фърст Сертификат компютър базирани?
    Илиана, премествам въпроса ти тук, за да може дискусията за теста по език да става в тази тема - така ще могат после и други да намират коментарите, иначе тук ще се затрупат с всичко останало. Благодаря.

Доколкото знам, в тези тестове, които се изискват, са представени равномерно и 4-те езикови умения - четене, писане, говорене и слушане с разбиране, в съответната степен. Но нека да кажат тези, които наскоро са минали такъв.

Още информаци за това, кои тестове се признават:

Относно въпросът ми за АССА-доказателство за знание на език- мисля, че ще мине с писмо от АССА, в което те потвърждават , че кваличфикацията е държана на английски в УК и е еквивалетна на магистърска степен. Не мисля, че е нужен Нарик. Доста се порових и намерих някакъв подобен отговор.
    Поправка на първата част от поста ми отнасяща се до АССА квалификацията-днес звънях до Хоум Офиса- без значение, че е еквивалентна на магистърска степен, щом не е релна магистърска степен , не се признава, трябва да се мине изпит за английско ниво.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Само знам, че ако си завършил вишо тука не ти трябва изпит, иначе във всички случай е необходим.....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител Аватара на Sally
    Post Thanks / Like

Question За: Новите изисквания за британско гражданство: KNOLL - знание на езика и живота в Обединеното кралство

Имам изкаран IELTS 2006 в България. На теста изрично е подчертано, че е валиден само две години, но в сайта на ХО не намирам информация относно давността на документите. Попитах ,чрез емайл и те ме препратиха тук https://www.gov.uk/government/upload...ember_2014.pdf т.е. няма конкретен отговор. Някакви съвети?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sally Виж мнението
    Имам изкаран IELTS 2006 в България. На теста изрично е подчертано, че е валиден само две години, но в сайта на ХО не намирам информация относно давността на документите. Попитах ,чрез емайл и те ме препратиха тук https://www.gov.uk/government/upload...ember_2014.pdf т.е. няма конкретен отговор. Някакви съвети?
    Защо да няма - и в този документ в линка пише, че валидността е 2 години, за съжаление. Не е приятен отговора, но е ясен.

Нов потребител Аватара на Sally
    Post Thanks / Like

Мила, с цялото си уважение към теб (винаги се опитваш да дадеш адекватни отговори) този път ще си позволя да те не се съглася с теб. След няколко разменени емайла с ХО ето както получих:
    Expired IELTS certificates can be used, provided they show the applicant is skilled at level B1 or above. Any application submitted for naturalisation would need to include evidence that you have a speaking and listening qualification in English at B1 CEFR or higher, or an equivalent qualification.
    Please note that as the onus is upon the individual to ensure that he/she satisfies the requirements set out in the guidance material that accompanies each and every application form, the Nationality Group is not able to give, indicate or advise upon the outcome of any such application prior to it being correctly submitted and being given full and careful consideration. Therefore, you are advised to read through the guide prior to submitting a future application.
    Може да си кандидатства с изтекъл сертификат

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sally Виж мнението
    Мила, с цялото си уважение към теб (винаги се опитваш да дадеш адекватни отговори) този път ще си позволя да те не се съглася с теб.
    Не знам защо смяташ, че не се съгласяваш с мен, аз не съм предложила собствено мнение или тълкувание, само цитат от техния собствен документ. Радвам се, че не си го спазват, въпреки че са го написали - така ще спестят на хората допълнителни неприятности....

inteli40
    Guest

Здравейте имам издаден сертификат от колеж в Англия ЕСОЛ Левъл 2 през Юни 2013г. Ще ми предстои да подам за британски паспорт през 2016 година. Ще бъде ли валиден сертификата до тогава или ще трябва да се явявам отново?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от inteli40 Виж мнението
    Здравейте имам издаден сертификат от колеж в Англия ЕСОЛ Левъл 2 през Юни 2013г. Ще ми предстои да подам за британски паспорт през 2016 година. Ще бъде ли валиден сертификата до тогава или ще трябва да се явявам отново?
    Да,ще е валиден.Няма нужда да се явяваш на изпит отново.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

21. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

и аз да питам ако имаш изкаран курс в лондонски колеж например аз карам level 3 курс за механик 9 месеца ,дали ще го признаят като некво ниво на english все пак е английски колеж учи се на english.....
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

inteli40
    Guest

Благодаря за отговора.

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Някой който живее в района на Престън и вече е взел/а ниво английски , би ли споделил/а личвн опит къде и как ?

Благодаря предварително
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Да,ще е валиден.Няма нужда да се явяваш на изпит отново.
    От 5.11.2015 списъка на признаваните от Хом офиса колежи е променен. В твоя случай не мисля, че ще признаят сертификата. Ще трябва да се явяваш наново. Погледни страницата на Хом офиса
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от juld Виж мнението
    От 5.11.2015 списъка на признаваните от Хом офиса колежи е променен. В твоя случай не мисля, че ще признаят сертификата. Ще трябва да се явяваш наново. Погледни страницата на Хом офиса
    Муси е дала този отговор през януари, за тогава е бил валиден и верен, но, както и ти пишеш, сега вече нещата са променени...

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания
    От lordm във форум Книга-Наръчник 4Bulgarians в UK
    Отговори: 69
    Последно мнение: 24-09-2014, 15:33
  2. Как ви промени живота в Обединеното кралство?
    От lordm във форум Списание 4Bulgarians
    Отговори: 36
    Последно мнение: 17-08-2013, 22:03
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-11-2009, 21:03

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове