Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Двойно гражданство дете родено от смесен брак живеещи в БГ

Здравейте, четох много но не можах да намеря отговор на следния казус. Женена съм за гражданин на Великобритания от 6 г. Живеем в БГ. Той има ЛНЧ и карта за постоянно пребиваване в РБ. Аз имам само български паспорт. Имаме дете на 7 месеца. Родено е в БГ и в акта за раждане баща му фигурира като гражданин на УК. Интересува ме детето ни има ли право на двойно гражданство и как да го получим. Също дали при навършване на 18 г.възраст трябва да с откаже от едното си гражданство за сметка на другото? Как мога да му извадя английски паспорт от БГ? Благодаря на всички предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Двойно гражданство дете родено от смесен брак живеещи в БГ

Явно няма информация за моя случай. Ако успея да науча нещо ще го постна тук

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Чети тази тема.
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C1%F...%F0%E8%FF.html

Можеш да ползваш и търсачката в подписа ми, може би има и друга информация във форума.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ Merkata thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Щом бащата е англичанин, детето би трябвало да има право на британско гражданство. В сайта на UK Border Agency според мен ще намериш повече информация как се кандидатства. Също така може да отидете до Британското посолство за да попитате.

Щом двете гражданства са дадени по рождение, детето няма да има нужда да се отказва от едното след като стане на 18.

6. БЛАГОДАРЯ Merkata thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Siyana Kutskova Виж мнението
    Щом бащата е англичанин, детето би трябвало да има право на британско гражданство. В сайта на UK Border Agency според мен ще намериш повече информация как се кандидатства. Също така може да отидете до Британското посолство за да попитате.

Щом двете гражданства са дадени по рождение, детето няма да има нужда да се отказва от едното след като стане на 18.
    Не виждам детето да има британско гражданство дотук, както авторката е написала, то е на 7 месеца, родено е в България, което аз разбирам така - че дотук има само, българско гражданство и британски баща.

Ако "двете гражданства" са британско и българско, независимо дали са дадени по рождение или придобити впоследствие, пак няма нужда да се отказва от едното. Българите, живели определен брой години в Кралството, придобиват второ гражданство, без да се отказват от първото. И двете страни разрешават гражданите им да имат повече от едно гражданство. Има други страни, които не разрешават това, но в случая с България и Великобритания това не е проблем.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR, Merkata thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за помощта. Ще питаме в посолството. Доколкото разбрах срещу преведени и легализирани свидетелство за граждански брак и акт за раждане би трябвало да се издаде без проблем британски паспорт на детето.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство за дете родено в Англия?
    От jorkata86 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 61
    Последно мнение: 24-12-2016, 16:25
  2. Апликация за Британско гражданство за дете родено тук
    От 3ushi във форум Британско поданство
    Отговори: 31
    Последно мнение: 10-01-2012, 16:44
  3. Британско гражданство на дете, родено тук
    От Neuk във форум Британско поданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-03-2010, 19:00
  4. Дете с двойно гражданство
    От zmejche във форум Общ форум