Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Командироване на служители във великобритания

Здравейте,
    тъй като не можах да намеря достатъчно изчерпателна информация в интернет, реших да се обърна към вас за съвет. Конкретно питането ми е дали е възможно служители, назначени в българска фирма и осигурявани в България, да бъдат командировани във Великобритания? Всички служители притежават сертификат А1, който се издава от НАП, удостоверяващ, че са назначени в България и съответно всички данъци и осигуровки им се плащат от българския работодател в България. Прочетох в сайта на българското посолство, че е възможно, но искам да знам дали тази схема наистина действа. embassy - Трудови и социални въпроси
    Предварително благодаря за съдействието!
    Хубав ден на всички!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Командироване на служители във великобритания

Цитирай Първоначално написано от Penio_Geri Виж мнението
    Здравейте,
    тъй като не можах да намеря достатъчно изчерпателна информация в интернет, реших да се обърна към вас за съвет. Конкретно питането ми е дали е възможно служители, назначени в българска фирма и осигурявани в България, да бъдат командировани във Великобритания? Всички служители притежават сертификат А1, който се издава от НАП, удостоверяващ, че са назначени в България и съответно всички данъци и осигуровки им се плащат от българския работодател в България. Прочетох в сайта на българското посолство, че е възможно, но искам да знам дали тази схема наистина действа. embassy - Трудови и социални въпроси
    Хубав ден на всички!
    Не разбрах много-много въпроса? Дали е - вярна ли е информацията на сайта на посолството - отговорът е да. Ако искате по-конкретен отговор - какви съмнения имате, кое ви притеснява в този текст?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Penio_Geri Виж мнението
    Здравейте,
    Хубав ден на всички!
    Защо пък схема, по скоро нормативния акт е наредба. Не е ясно какви са служителите пък и фирмата. Но например ето как се изпращат определени служители. Елементарно.

Lex.bg - Закони, правилници, конституция, кодекси, държавен вестник, правилници по прилагане

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не разбрах много-много въпроса? Дали е - вярна ли е информацията на сайта на посолството - отговорът е да. Ако искате по-конкретен отговор - какви съмнения имате, кое ви притеснява в този текст?
    Не подлагам под съмнение информацията на сайта на посолството. Щом е там, логично е да е вярна. Това, което ме притеснява е, дали в действителност това се прилага.
    За да бъда по-конкретна, става въпрос за агенция, предоставяща работа на лични асистенти. Тя е регистрирана в България, личните асистенти са нейни служители, които биват изпращани в командировка в чужбина, за да се грижат за възрастни хора, хора с увреждания и т.н. Осигуровките им се плащат в България, а като доказателство за това, те притежават сертификат А1, издаден от НАП за всеки един служител. По този начин успешно се практикува в Германия.
    Както вече споменах, не се съмнявам в информацията на сайта, а в това дали англичаните гледат сериозно на тази практика. Или за да съм още по-ясна, има ли смисъл да се започва бизнес в тази сфера по споменатия по-горе начин.
    Благодаря!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Защо пък схема, по скоро нормативния акт е наредба. Не е ясно какви са служителите пък и фирмата. Но например ето как се изпращат определени служители. Елементарно.

Lex.bg - Закони, правилници, конституция, кодекси, държавен вестник, правилници по прилагане
    Извинявам се за неправилно подбраните думи. Въпросът ми беше принципен, а конкретно става дума за агенция за лични асистенти.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Мошеници “набират” служители в ООН, мамят ги с 10 бона
    От Calypso във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-04-2010, 22:44
  2. Държавните служители в Ирландия стачкуват
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-11-2009, 12:11
  3. Кралската поща наема 30 хил. служители
    От Suzanne във форум Новини от и за UK
    Отговори: 3