Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 12 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 288
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смятате ли, че след 01.01.2014 ще има приток на сънародници които ще дойдат да си пробват късмета да живеят и работят в UK?

Цитирай Първоначално написано от evlogiev_33 Виж мнението
    Браво pollly2,браво bmw6! Сложихте ни на място. Ние си мислим, че с малко късмет, много упоритост,труд и лишения все ще започнем някак на острова,то пък не ставало така. Е, при вас може и да се е получило, ама вие сте друга работа. Имам близки и познати в кралството,(не в Лондон) които ме лъжат за възможностите за работа,за заплащане,за разходите, в къщи живеели за по 600-700 паунда. Ето защо съм толкова заблуден. За какво ми беше да чета този форум близо година, като нищо не съм разбрал....,а пък и английски учих
    Евлогиев, не се сещам защо ти се слагаш в същата група с този, който ни обяснява колко струва това и онова в магазините, в които аз пазарувам всеки ден, пък той ги чете в интернет. Ти си проверил и имаш някаква яснота за райони, за работа, за заплащане и квартири. Имаш и приятели. Той ни обяснява, че животът тук е по-евтин, отколкото в България... Не казвам, че той не е проверил, но той ни обяснява, че говорим глупости за стандарта на Великобритания. На нас, дето живеем тука... Схващаш ли защо той получава това отношение?

Никой не казва, че по принцип новодошли не могат да успеят - но ако на някой, който ще се бори за нископлатени работни места, му се вижда, че морето е до колене и ние тук сме една група лъжци, които искат да го откажат - това просто не е така.

Между другото, предполагам, е ясно защо повечето отиват в Лондон, а по-малко - там, където животът е по-евтин? Не е защото са глупаци и искат да живеят в индустриален мегаполис с такси за задръстване, предполагам? Отиват там, защото и работата и възможностите в Лондон са много, много повече. Аз съм в Шотландия - когато си търсех работа по интернет, на ден ми излизаха по 4-8 позиции по моята специалност и още кой знае колко, за които бих могла да кандидатствам - ама в Лондон. И около една-две до 3 на месец тук, в Шотландия... Търсех си работа доста повече от няколко месеца и накрая почнах не по специалността... Без да имам никакъв проблем с езика. И това беше преди 5-6 години...

Отворих друга тема, в която да споделим какво ни е изненадало, когато сме дошли за пръв път в тази страна. Аз се смятах за доста подготвена и все пак, месец-два след като се пренесох да живея тук - казах веднъж... толкова много неща уж знаех и научих предварително, и пак се чувствам тук, сякаш съм на друга... планета. Не в друга страна - на друга планета. Ето я другата тема: http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...tml#post601838

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смятате ли, че след 01.01.2014 ще има приток на сънародници които ще дойдат да си пробват късмета да живеят и работят в UK?

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Преди 5-6 години е било едно, сега е друго. Не знам защо всички държите на хората животите/кариерите да се развият както вашите.
    <...>
    После lordm ще се чуди защо поляците и другите общности са били по-задружни.

<...>
    И като толкова сте се хванали за тия цени с Мила, поне кажете къде в България ще ядете немски натурални/черни шоколади за 30p и сьомга за 2-3 паунда. Да, ако искате обърнете цените от паунди в левове и го умножете по 2 - пак няма да ви излезе сметката.
    Нещо си се объркал или и ти четеш само каквото ти отърва и както ти отърва. Не ние сме се хванали за цените - тоя, дето ни пуска Теско и Азда - той се е хванал за цените, а ние се опитваме да му дадем повечко информация, за да не лежи само на тая кълка, щото не е само това. Не знам защо това не го смяташ за помощ? Форумът съществува от 8-9 години, аз, например, съвсем чистосърдечно и с огромна благодарност винаги подчертавам, че от този форум научих изключително много. Е, не всички ме галеха по косъма и като пишех глупости, ме перваха по носа - но сега си давам сметка, че са били прави. По-добре е било те да ме пернат виртуално по носа, отколкото животът да ме перне истински после, щото не е имало кой да ми каже някои основни неща...

Аз пък смятам, че българите са задружни и си помагат. Малка илюстрация е този сайт, в който, макар и понякога да се разменят по-остри думи, има МНОГО взаимопомощ и това е главното. Ами допълнителните сайтове, които са пълни и продължават да се пълнят с информация за българите, специално преведена за тях на български - за да ги четат абсолютно безплатно - за живота в Кралството , за Образованието в Кралството, за запознанства между българи в Кралството, безплатно списание за българите в Кралството, безплатен вестник, специални сайтове за обяви за българи и много други, да не продължавам с изброяването. Ами Rosepetal, на която българската общност помогна да дойде отново в Кралството и да се пребори за детето си, ами българката, на която пак в този сайт помогнахме да отиде и да погребе баща си, както се полага... има и много други подобни случаи, не винаги толкова публични, но са много. Затова за мен фразата "българите в чужбина не си помагат" - е една басня...

Нито държа кариерата и животът на някой да се развие като моите, нито изобщо има такава възможност в дадения случай. Понеже хич не си наясно, нито един от пишещите в тази тема не работи в моята сфера, а и аз нямах нужда да работя веднага като пристигнах, така че имах година и нещо, в които само живях тук, свиквах с живота и се оглеждах. Като ги чета, те нямат тази възможност. Затова и аз, и другите пишещи се опитваме да им дадем по-широк поглед дори преди самото им начало, щото те няма да имат възможност спокойно да си го набавят. Ако са умни - ще четат и ще извличат полезното от тези виртуални разговори... Ако предпочетат да отговарят със "стига сте ми говорили глупости" и "ти ли ще ми кажеш?" - това не е наш проблем, а техен....

Винаги пожелавам успех на всички новодошли. В този случай не правя изключение и искрено желая успеха на двамата, които пишат в тази тема с намерение да дойдат след Нова година. Смятам, че всеки човек заслужава по-доброто от това, което има - щом го е поискал. Друг въпрос е, че понякога от искането до постигането минава доста време. Понякога - никога не се случва, но всеки си кове съдбата сам.

И специално понеже ме спомена - ако не усещаш разликата между "натуралните черни шоколади за 30 p" и другите - какво да ти кажа... Аз обожавам черен шоколад и съм опитала всички марки, които съм намерила на британския пазар. Този от 30 p, не е нито натурален, нито черен (виж му съдържанието). Но това няма значение, наистина...

За сьомгата ще ти отговоря по друг начин. Къде в Кралството можеш да намериш първокачествени вкусни дъхави домати за под лев и петдесет килото? Или червени прекрасни дини, продавани направо на улиците, на големи купове, за 30-40 стотинки килото? Череши на корем, за лев и петдесет-два килото?И при това - всякакви сортове, с които пазарът е пълен? Марули за 15 стотинки? Тук има едни неща, там - други...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Преди 5-6 години е било едно, сега е друго. Не знам защо всички държите на хората животите/кариерите да се развият както вашите. Аз казвам, че някой може и на 3-тата седмица да си намери. Всичко е въпрос на шанс.
    В Лондон са наистина много повече, но основно за нискоквалифицираната работа. Иначе не мисля, че Лондон има чак толкова много предимства пред повечето от градовете в Югозапада или Hampshire. Ако пък ще работиш на минимална, защо да не правиш това в Белфаст или някъде другаде с по-нисък стандарт, а точно в пренаселения Лондон? Поне докато си стъпиш на краката, както вие се изразявате.
    После lordm ще се чуди защо поляците и другите общности са били по-задружни. Ми то всичко тръгва от форума - вие щом тук сте взели така да нападате новодошлите, да ги наричате жалки, смешници и т.н. (странно защо въпросната провинила се не получи дори предупреждение да спре), какво остава като акостират. Иначе се сърдите на Найджъл Фараж, а помежду си се наричате "жалкари" и "смешници", много удачно. Само че на всеки един, който сте успели да откажете да си пробвате късмета с честен труд, ще акостира един тъмен субект, да не кажа мангал, който е чул за разни benefits, които му се полагат. И после пак ще се сърдите защо ви слагат в един кюп с ромите.
    Иначе да не говорим, че повечето от самите вас си признават, че са дошли на Острова, когато още не е имало форум, България не е била в ЕС и като цяло е имало изключителна оскъдна информация за нещата в UK. Е, какво ви кара да мислите, че другите ще се провалят? Даже се чудя как още никой не е тръгнал да го плаши с времето.

@ElinaT, те пък българите колко помагат. Недай си Боже някой българин да се наложи да ти помогне някога - ще ти излезе през носа след това тази 'помощ'. Целият свят ще разбере за добрата му постъпка, започвайки от форума. Хайде Петър да дойде и да си счупи главата първо, пък като опре до помощта ви, го сочете с пръст и го наричайте 'жалкар'. Оня ден пък някакъв екземпляр пуска тема как да си изгони човека, на който е отдал стая и е взел депозит, тук разни помагачи го съветваха да сменя ключалката и да му изхвърля дрехите.
    Добре че не му се е паднал някой наемател с по-кипяща кръв, че щеше да ви се наложи да давате съвети за услугите на NHS.

И като толкова сте се хванали за тия цени с Мила, поне кажете къде в България ще ядете немски натурални/черни шоколади за 30p и сьомга за 2-3 паунда. Да, ако искате обърнете цените от паунди в левове и го умножете по 2 - пак няма да ви излезе сметката.
    Mate,
    Имам 19 години стаж извън БГ, нямам представа кой какво яде и колко му струва, нито ме интересува. Аз говоря за други неща, ама някой хора не разбират. Няма нищо, ще разберат на място тук, в някой хостел с дрогираните бездомници и дървениците! Пък, ако си мислиш, че няма българи, които помагат от сърце, значи не си чел този форум дълго време. Добри хора винаги има и генерализацията ти за всички българи е също толкова грешна, колкото и предното ти твърдение. За мен няма значение, аз съм добре, ама не насърчавайте българина потенциален емигрант да идва тука неподготвен. Колко са 2-3 000 лири за тукашният живот и с лишения и мизерия пак няма да ти стигнат за повече от месец и половина. Ами, ако не си намерят работа 4-5 месеца, какво правят тогава? Да ви звънят на вас, тези - които сега им давате налудничав кураж без никакъв план и структура, нито солидна информация и знания за живота тук.

Ами, за да се засилват всички към Лондон и не само българи, а и други нации значи има причина, нали така? Погледай какви планове има Борис Джонсън за Лондон до 2020, днеска точно говори човека, може да внесе още малко яснота, защо Лондон би било логичният избор на новодошлите. Може да се смъкне напълно безплатно целият им план от уеб сайта на Greater London Authority. Освен това, както Мила е споменала в Лондон има 120 оферти за работа за денят, в Хампшър за същата длъжност има 45 за месеца. Няма какво да анализираме шансовете, понеже всичко е ясно. Но с по-голям шанс за намиране на работа идват и по-солени сметки и разходи за живот, пък макар и мизерен. Други бяха споменали в темата, колко разлика има и в заплащането в столицата и в провинцията за абсолютно същата длъжност, като освен квартирата, която е малко по-евтина, другите разходи са почти еднакви. Та, в провинцията отиват хора, които вече са си навили на масрафа и могат да си позволят да чакат и търсят работа с месеци, докато попаднат на желаната длъжност с желаното заплащане от тях. Новодошлите, ако нямат връзки и предварителна уговорка за работа е логично да се засилят към Лондон, както и много нации правят. Ако имат роднини, приятели и някой да им удари рамо в провинцията е друго нещо, но трябва да се има в предвид, че никой тук няма да "отглежда" някой наготово и безвъзмездно за неопределен период от време, пък било то и брат или сестра.

Нещата са ясни и всякакви наставления са губене на време. Българинът не е подготвен да слуша, а само да дава акъл, ето и затова сме на тоя хал и мине не мине изреве тука някой. Ама и потребителите взеха да се уморяват да помагат на всеки решил да скача с главата надолу в океана, без пояс, без плавници, без свирка, без лампичка, шнорхел и спасителна жилетка, само с условието, че понеже много други са го направили ще успее и той/тя, без да има и идея каква подготовка са имали успелите преди него и защо и как са успели точно. А като решат опитните да споделят, веднага биват нападани с думите: "Вие старите кучета, само си браните територията!" Няма какво да си браним, ние старите кучета вече сме уредени и децата ни също, никой не може да ни накриви на шапката, пък камо ли новодошли наивни малчугани. Та завистта, няма покритие тука, всеки от пишещите го прави понеже знае какъв ще е крайният резултат от такива налудничави авантюристи. Както отиваш на интервю за работа и само след 2-3 въпрос, хората вече имат идея дали става нещо от теб или не, така и тук от 2-3 поста и въпроси, ни става ясно какво ще е развитието и съдбата на питащият. Пак казвам куражът е нужен, но освен него има и много други фактори, които са не по-малко важни за успеха на всеки един новодошъл.

Дай му съвет на човекът, ориентирай го как да успее да живее добре, а не как да мизерува успешно тука и да се примирява с малкото, което ще постига с много труд. Дай му информация, подготви го какво ще се иска от него, какво да носи със себе си, какви документи за NHS, NINO, bank account и т.н. ще са му нужни. Какви телефонни услуги да ползва за по евтино в началото да звъни по обяви за работа, как да се подготви за интервюта, кои са личните качества ценени тук в УК, какви са специалностите и индустриите, в които се търси в момента работна ръка и т.н. и т.н. Ако наистина искаш да му помогнеш, а не да ринеш кал по нас и да му даваш безумен и нелогичен кураж да скача с главата надолу в оазиса, които може да се окаже само пясъчна дюна е правилно да го посъветваш нещо разумно, полезно и логично. Нали така? Лесно е да критикуваш и да намираш грешки, ама е по трудно да дадеш съвет, да помогнеш, да подадеш малко ръка и добринка, пък току виж ти се върнала и то от българи, което на свой ред би те накарало да си промениш и мнението, че всички българи са от онези, които не помагат. Промяната около нас, започва първо със самите нас. Промени нещо, за да разбиеш омагьосаният кръг и негативността! Нищо лично, говоря по принцип, важи за всички ни, включително и мен! Надявам се това покрива всички въпроси повдигнати от теб в горният ти пост. Ако имаш нужда от нещо смислено и полезно, като информация също може да питаш, без да се притесняваш. И не забравяй, че какви отговори ще получи някой зависи от това как задава въпросите си, нали така? Хайде със здраве и успех!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

4. БЛАГОДАРЯ Menta thanked for this post
    Напреднал Аватара на WestHam
    Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Държа да отбележа, че Вие тука всичките сте ментално болни и точно заради това виете и разубеждавате народа да не идва.

Защо има един милион италианци и испанци тук, само млади и не спират да пият? Естествено, защото няма работа в Лондон...
    откакто ми дойде разрешителното бачкам на 2 места минимум и ми остават 500 паунда + чисти месечно - асда продукти не купувам - щото са шит , плодове и зеленчуци под 2 паунда са кофти също .... но кАжи ми като получа 70-80 паунда през деня за какво да ги изхарча? при положение, че не съм алкохолик и спрях наркотиците, имам си и жена и не ходя по курви като болшинството чичаци тука....

Как така познавам човек, които като лейбър направо 20к за 5 години чисти пари, за да плати образованието на дъщеря си... Как така всички утрепки тук дето ги познавам не спират да се наливат....?

Където съм се явил на интервю съм го взел - е не са елит позициите, ама пари се изкарват - но и никой от новите не търси елит

6. БЛАГОДАРЯ velizarv thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ехааааа - какви сте, човек докато се обърне ... и цели 5 страници
    Няма да коментирам повечето (има и по-разумни и по шантави коментари), ама все пак да се запиша и аз.

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Аз този от 47п. Лично бих искала да видя как го дъвчеш! Като дойдеш тук ще разбереш защо!
    Донт уори - ядох го 7 месеца, и шунка от Асда за 10 пенса за 100 гр, и бира и битер от Теско - 1 кена за 1 паунд, и консерви - грах 15 пенса, боб/фасул - 23 пенса, ориз 40 пенса за 1 кг. от Сейнсбъри, чипс от Алди и Сейнсбъри - 85-90 пенса за 1,5 кг ............. жив съм. Основната идея на храненето е поглъщането на определено количество калории - другото е кулинария.
    Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Аз го виждам, че ще стане така, че много от тези които са живяли няколко си години и са работили като селф емплойед ще се пробват да станат емплойед.
    Ако те направят това ще има ниша от свободни работини места на тяхните места от които те са се махнали.
    Който е бил истински селф (не като тези в строителството - нает, ама се води селф) никога няма да остави една работеща деяност и да стане нает.
    Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Пич, виж ся високо квалифицираните, които искаха да дойдат отдавна дойдоха. Тези които пишете сега сте онази група, която за нищо не става както в БГ, така и в чужбина.
    Недей да си толкова категоричен - хора, чиито мечти се изчерпват с това да станат билдъри, клеанери, куриери ... ги изслушвам само от възпитание и приличие.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

jhoro много добре го е написал за храненето и кулинарията. Не, че и аз самия не съм капризен често пъти на тема храна, ама Мила и Елина ме убиха с гротеските си.
    Значи колегите ми, които са шотландци, французи и на 99% EU може да им харесва натуралния шоколад, при положение, че не са живели в страна, в която до 89-та година основния десерт е бил марципан. но на принцеса Мила даже не й бил натурален. А и кой ти сравянва изобщо този от 30 пенса с хубавите UK шоколади? Защо не го сравниш с натуралния на Своге или друг български? Със сигурност не е по-лош. За това ставаше дума, а не че ви карам вие да го ядете. Аз все още не съм сигурен, че знаеш за кой шоколад пишеш, но важното е да го правиш убедено. Тук повечето сте на този принцип.
    Да не говорим, че ниските цени в Aldi например, нямат абсолютно нищо общо с качеството на продукта! (за разлика от Asda например/ Като не сте наясно, по-добре не пишете. Даже немци да ми споделяли, че в Германия дори най-бедните не пазарували от Алди и че всичко било пълен боклук, но в UK било различно и като цяло си е great value for money за началните месеци след пристигането им дори ако купуваш абсолютно най-евтините продукти. Значи вие хем ги питате как ще се справят, хем им се смеете като ви показват, че ще спестяват като купуват по-евтите продукти в началото. Няма угодия. Иначе много ясно, че ако работиш за 50, 000 на година няма да пазаруваш в Aldi и да следиш промоциите в Lidl/Asda, но вие типично по женски извъртате смисъла, за да прокарате безумната си теза и накрая да заключите "абе по-добре си стой там и не идвай".

Аз пък смятам, че българите са задружни и си помагат. Малка илюстрация е този сайт, в който, макар и понякога да се разменят по-остри думи, има МНОГО взаимопомощ и това е главното. Ами допълнителните сайтове, които са пълни и продължават да се пълнят с информация за българите, специално преведена за тях на български - за да ги четат абсолютно безплатно - за живота в Кралството , за Образованието в Кралството, за запознанства между българи в Кралството, безплатно списание за българите в Кралството, безплатен вестник, специални сайтове за обяви за българи и много други, да не продължавам с изброяването. Ами Rosepetal, на която българската общност помогна да дойде отново в Кралството и да се пребори за детето си, ами българката, на която пак в този сайт помогнахме да отиде и да погребе баща си, както се полага... има и много други подобни случаи, не винаги толкова публични, но са много. Затова за мен фразата "българите в чужбина не си помагат" - е една басня...
    Ами точно собственикът на този сайт/форум споделя до голяма степен моето мнение и аз направих паралел с казаното от него, а не собствено заключение. Пък нека е басня. Интересно ми е около теб колко българи живеят и за 9 години живот там колко пъти си помогнахте? Отговори с имена направо, помощта и добрите дела не трябва да се крият.
    Mate,
    За мен няма значение, аз съм добре, ама не насърчавайте българина потенциален емигрант да идва тука неподготвен.
    И защо? Ти каква подготовка имаше преди 19 години? А, да, забравих, че ти си много по-напред с материала от останалите и е абсурдно да сравянвам друго човешко същество пишещо в този форум с теб.

Колко са 2-3 000 лири за тукашният живот и с лишения и мизерия пак няма да ти стигнат за повече от месец и половина. Ами, ако не си намерят работа 4-5 месеца, какво правят тогава? Да ви звънят на вас, тези - които сега им давате налудничав кураж без никакъв план и структура, нито солидна информация и знания за живота тук.
    Да, даже за половин месец ще ги похарчи. Изобщо защо да идва? С тия пари нали в БГ може да се живее 3-4 години, толкова е евтино и достъпно всичко, според теб и Мила? Стига глупости и всяване на страх, с 3000 лири ще живее поне половин година тук.

Други бяха споменали в темата, колко разлика има и в заплащането в столицата и в провинцията за абсолютно същата длъжност, като освен квартирата, която е малко по-евтина, другите разходи са почти еднакви.
    Абсолютна глупост. Личи си, че по-далече от Лондон не си работила и ходила, освен на шопинг и за един следобяд с малката. Точно в Бристъл е по-добре, откъдето е и Mariana Dimitrova, която сравняваше цените и заплащането м/у МАНЧЕСТЪР и Бристъл и абсолютно никъде не спомена Лондон, не знам защо пак се опитваш да преиначиш.
    А колкото до разходите, в Северна Ирландия и Шотландия за в пъти по-хубави квартири плащаш в пъти по-малко. И това е съвсем естествено, но явно не се интересуваш достатъчно от икономика и демография.

Дай му съвет на човекът, ориентирай го как да успее да живее добре, а не как да мизерува успешно тука и да се примирява с малкото, което ще постига с много труд. Дай му информация, подготви го какво ще се иска от него, какво да носи със себе си, какви документи за NHS, NINO, bank account и т.н. ще са му нужни. Какви телефонни услуги да ползва за по евтино в началото да звъни по обяви за работа...
    Ти още ли не си разбрала, че след 1.1.2014 нещата с NHS, NINO и най-вече банковата сметка стават абсолютна формалност за БГ гражданите? Ако някоя банка ти откаже британска сметка само срещу ID, директно отива на съд, a последствията за UK може да са ужасни от финансово естество. Колкото до мобилният оператор - това е най-малкият му проблем от всичките, ако изобщо можем да го наречем проблем. Пълно е с предплатени мобилни услуги със стотици минути, unlimited тексови съобщения към всички оператори и до 1 ГБ мобилен интернет срещу невероятната сума от... 7.50 паунда. Очаквам сега Мила да изрови някоя оферта на Мтел и да ми затовир устата, но просто няма как да стане. (или пък да ми изтрие мнението)
    Ето, че не само стоките, но и повечето от услугите са на доста, да не кажа в пъти, по-достъпни цени.

А тоя популяга Борис Джонсън ни най-малко ме интересува с какво смята да облъчва вотърите. Даже мисля, че догодина по това време може и да не живея в една и съща страна с него, ако Референдума вземе, че мине.

9. БЛАГОДАРЯ geagleiam thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Цитирай Първоначално написано от petarEC1M3JB Виж мнението
    повече от средната заплата в българия от 800 лева на месец което са 344 паунда , или според теб всички в България са на 2000 лева заплата и няма смисъл да идваме ха-ха
    Годишната ми заплата в БГ обърната в паунди е 11 000
    Много си противоречиш тук. Истината е, че далеч не много хора получават толкова пари. Цитираната от теб заплата се явява на точно 2000 лева месечен приход. С ръка на сърце признавам, че ако получавах толкова в Родината си, дори нямаше да ми хрумне да хукна навън. Тези пари осигуряват наистина много хубав стандарт в България, какъвто доста години ще ти бъде непостижим тук.. Не го казвам с цел разубеждение, просто разсъждение на глас.

и не виждам смисъл да се местя в UK за заплата по-малка от 25-30 000, която според мен е напълно постижима.
    Напълно постижима е, но за много сериозни качества и немалко години опит, доказан в UK. Мога да ти покажа точно изискванията, всеки ден получавам по мейла различни оферти, но ти си голямо момче и можеш сам да си направиш рисърча. Само ти обръщам внимание, че си ужасно нереалистичен.

Разбира се, има наистина изключително кадърни хора, на които могат дори да им ги предложат тези пари, заедно със самолетни билети и прочие екстри, но такива хора определено не биха си губили времето във форум да доказват на филанкишията колко са велики, а филанкишията какво злобно копеле е, а биха си договорили контракта директно. Съвсем сериозно, преосмисли си нивата на очаквания, извън всякакъв пазар си.

…само самолетен билет150лв, 3часа път и международния БГ паспорт трябва да се гледа по-позитивно на нещата.
    Това е много несериозно, наистина. Продължавате да споделяте незрели сравнения. Купувала съм стотици самолетни билети – не говоря за България само, и в голямата си част разходите да отида до летището – с градски транспорт, и да се върна – пак с него, са били по-големи отколкото самолетния билет. А ако ти се наложи да си купиш за следващ ден билет, ако – пожелавам ти го – те поканят на интервю? Позитивност - категорично ДА

Дори може и докато си отпуска или "болнични" за 2-3 седмици да отскочиш да се явиш на някое друго интервю.
    Това сериозно ли го говориш? На колко телефонни/face to face английски интервюта си се явявал? Преосмисли си позицията, това са нереални очаквания. Трябва да си тук, за да реагираш. Повече няма да говоря...

…В отговор на невероятно любезния attitude на оная и оная (те си знаят кой са) не мисля да се отказвам от плановте си след 2014та да се пусна на английския трудов пазар.
    Предлагам ти най-чистосърдечно да го направиш за себе си, а не заради тази, онази или стрина ми Пена. Желая ти искрено успех, но в момента си с много нереалистични преценки по личното ми мнение, с което не си длъжен да се съобразиш.

Поздрави.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Mate нямам идея къде живееш но, относно банките хич не си наясно, защото всяка банка сама си определя критериите по които избира дали да открие сметка или не
    И никой не може да ги осъди никъде а стига с тези глупости а и също така никой не е наясно какво ще следва след заветната дата така че по - спокойно с информацията казах и повтарям който иска да се пробва късмет на смелите и амбициозните дерзайте, борете се и може да успеете !
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Разбира се, че теоретично могат да откажат. Имат такава опция. В демократичен свят живеем. (То на някои им отказват и по 11 поредни пъти NIN, както става ясно)
    НО, представи си, това няма да е защото си българин. Те могат и на британец да откажат и го правят редовно предполагам. Въпросът беше, че не е трудно отварянето на банкова сметка и не е на база националност, защото много българи са се сблъсквали с такъв проблем преди, на неинформирани/нагли банкови служителки, някои от които даже твърдят, че България не е в EU, но след оплакване до мениджъра на клона, са запявали друга песен. Обаче колко му е на един българин/чужденец, който от 2 дена в UK и още не им е свикнал нито на начина на изразяване, нито на нищо, да се паникьоса и да не знае какво да прави. А и като дойде във форума и прочете колко било отварянето на сметка, направо да си хваща пътя обратно.
    Банки много, дори по някаква случайност една да ти откаже, отиваш в другата.
    Всичко, което съм описал в горните ми постове, е точно така и стоя на 100% зад него, стига да имаш нужните качества и да знаеш езика на едно добро ниво.

Иначе, ти първо не е лошо да обясниш как ще са му нужни поне 3000 паунда за по-малко от месец и половина, после да даваш насоки. Точно такива "доброжелатели" като теб гонят и разубеждават хората. Чакам да обясниш, понеже един приятел е събрал само 2800 и ме е страх да не ми иска на заем средата на февруари. Ако наистина ти лично харчиш по 3000 паунда на месец, съм склонен да ти стисна ръката и да те призная за повече от успяла емигрантка в Кралството. Макар че прахосничеството също не е особено положително качество.
    Ти още малко ще искаш да ми надникнеш и в чантата! Ха, ха, ха, и нямам нужда никой да ми стиска ръка, като си погледна банковата сметка сама си я стискам и се поздравявам!
    3000 разбивам ти ги на разходи за месец и половина:
    300 депозит, 300 първи наем на куп=600 само месец квартира, не е важно, че депозита един ден ще бъде или може и да не бъде върнат, парите не са вече в наличност.
    Добавям още наем за половин месец и хоп вече имаме 750 разход само за покрив над главата.
    148 за месечна карта за транспорт за зони от 1-4 само, за всичко друго ще плаща екстра, ако го викнат на интервю. Още половин месец 74. До тук транспорта за месец и половина за по важните зони излиза 222.

972 разход до тук само и това е без сметки-зимата газта и тока идват солидни цифри, освен ако не се мръзне яко. Ами мобилен телефон за връзка на работодателите с него, договор месечна такса, кансъл такс, храна, дрехи и т.н. Готови пари излитат, като стой та гледай! Ами, ако започне работа и му се наложи да си купува инструменти, дрехи специални и т.н. даже няма да му стигнат. Ами, ако започне работа и след 3 седмици няма вече такава по една или друга причина, тогава какво става?

Както и да е, няма смисъл да спорим, понеже ти всичко знаеш! На кой му трябва Гугъл, като си има такива като тебе! Нямам лоши чувства Мейт, ама за много неща не си прав! Не съм спирала никой, нито нагрубявала ентусиасти емигранти! Просто споделих опит, който иска слуша, попива и се подготвя, който не-разчита на каквото съдбата му отреди, което по теория на вероятностите се предполага как би завършило, нали така? Аз не ги спирам момчетата, нито им се присмивам, подсказвам им да се подготвят!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.

Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

972 разход до тук само и това е без сметки-зимата газта и тока идват солидни цифри, освен ако не се мръзне яко. Ами мобилен телефон за връзка на работодателите с него, кансъл такс, храна, дрехи и т.н. Готови пари излитат, като стой та гледай! Ами, ако започне работа и му се наложи да си купува инструменти, дрехи специални и т.н. даже няма да му стигнат. Ами, ако започне работа и след 3 седмици няма вече такава по една или друга причина, тогава какво става?
    Веднага ти отговарям - за телефон = 7.50/месец с 250 безплатни минути към всички в мрежата и unlimited текстови съобщения, кансъл такс-а го освобождава, ако се запише като студент, храната я разнищихме вече, за дрехите - Primark е винаги насреща, ако му се наложи, макар че кой новодошъл му трябват чисто нови дрехи от Day 1. В thehut също има разни оферти и glitches, стига да следиш, аз в момента чакам доставка за неща на стойност 130 лири, за които платих само 12 паунда + free delivery. И то маркови. Не казвам, че това ще е всеки път, но определено има повече възможности от БГ.
    Така че - дай ги тези солидни цифри, склонен съм да те изчета. Ти тая британска зима я изкара по-сурова от тази в Гренландия. Да не говорим, че може да си намери собствена стая в къщата на някой landlord за ~300 с включени сметки.

Вчера нямах време да ви отговарям на лъжовните твърдения и сигурно затова сте решили с Мила, че съм подвил опашка едва ли не. Обаче съзтезание в никакъв случай.
    Иначе ти вярвам, че не е с лоши чувства, по-скоро от себичност го демонстрираш това поведение. Но е жалко, че точно ти, 19-годишната емигрантка, не окуражаваш новодошлите, а ги наплашваш с някакви цифри и процедури. Не ти ли се иска един ден много да са установени като теб, а по-малко да са върналите се или онези по лошите страници на вестниците и новините?

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

А мобилен апарат с усмивки ли ще получи?
    А ти направили сметка, капка по капка как прави вир?
    А интернет, за да си поръчва от евтините стоки, пак с усмивки ли ще има?
    Лаптоп или ПС ще има ли или ще виси по мизерни арабски дупки и ще плаща по 5-6 кинта на ден само да рови в обяви и да пуска СВ-ита? Още има ли смисъл да си гукаме с тебе? Мисля....НЕ!

Аз искам да дойдат тук и да са подготвени, за да няма провалени и бездомни сънародници по улиците! Живеещи в мизерия, беднотия и кучешки условия! Не ме разбираш, мислиш че съм някаква луда егоцентричка, та всичко е ясно! Няма как да се разберем, след като ти вече си предубеден, че аз съм еди каква си! Живот и здраве чакаме новата вълна от успехи тука! Аз съм аут от безмислени говорилни, но пак казвам, ако някой от новите емигранти има въпрос съм готова да отговоря и да подкрепя твърдението си със законови и доказани факти.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Или пък да обясниш за механизма, по който една банка ще откаже масово отваряне на сметки на база националност. Това ще да е някаква банка-самоубиец. И се радвам, че не спекулираш с името на банката, защото това също е подсъдимо, ако се окаже че не отговаря на истината.
    Националността няма значение. В много случаи банката отказва, без да дава обяснения. Служителите казват, извинявайте, не можем да дадем обяснение, решенията се взимат по-нагоре, имаме система от критерии/ по които компютърът ще изчисли и видим резултата - дали се класирате за акаунт и за какъв точно. Отказ се дава, защото човекът не изглежда перспективен клиент на банката, според вътрешните й критерии. По същите причини отказват на британци. Не се сещам защо като някой е гражданин на ЕС, това да му дава повече преимущества пред банките от тези на британците.

Гугъл търсачка на форума

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

А мобилен апарат с усмивки ли ще получи?
    А ти направили сметка, капка по капка как прави вир?
    А интернет, за да си поръчва от евтините стоки, пак с усмивки ли ще има?
    Лаптоп или ПС ще има ли или ще виси по мизерни арабски дупки и ще плаща по 5-6 кинта на ден само да рови в обяви и да пуска СВ-ита? Още има ли смисъл да си гукаме с тебе? Мисля....НЕ!
    Хаха, тук вече успя да ме развеселиш. Представи си, хората извън UK също разполагат с мобилни устройства. ) С лаптопи, таблети и всякакви джаджи, последен писък на нанотехнологиите.
    Иначе то целият Лондон ще се превърне в една арабска дупка, ако продължават всички да ходят там и да създават този изкуствен дисбаланс между столицата и the rest of the UK. Затова препоръчвам на бъдещите емигранти - смело да се насочват към Bristol, Sheffield, Leeds, Manchester, Nottingham, Liverpool и нататък по веригата. Има достатъчно достъпни британски градове с шансове за реализация във всеки един отрасъл.

Да, направих сметка и, смея да твърдя, 3000 ще му стигнат за поне 4-5 месеца, при положение, че тези 5 месеца стои без абсолютно никаква работа. А представи си хипотетичната ситуация, в която се хваща на part-time job още първите седмици. Или пък го наемат на 1-вия или 2-рия месец. А за сезонни работници и/или самонаети винаги ще има работа, така че се чудя дали не е по-добре някои да изчакат направо до лятото и да дойдат хем с готови пари, хем да зарабоят нещо през лятното тримесечие и да посрещнат Новата 2015-та година спокойно с нова работа или в търсене на такава.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Е, ти не каза, че те тези новаци щели да дойдат с по два тира багаж и да си носят всичко от вкъщи, в такъв случай прав си, няма да им трябват никакви пари! Ха, ха, ха и ти ме развесели! Сметки без кръчмар и хипотетични случки на успех! Хей бре, българи-юнаци! Няма лошо, дано си прав! Всъщност, няма значение, дали си прав или не, на място всичко се решава и развива по различен начин от плануваните фантастични случки. Ето защо пак казвам, че не е лошо човек да е реалист и да има представа какво всъщност го очаква реално тук!

Напреднал Аватара на WestHam
    Град
    London, Leyton
    Post Thanks / Like

Ле-ле гледам нормална, интелигентна жена, а откровено изпуска важни подробности, който няма как да не знаеш...

Защо не ги кажеш на хората?
    Библиотеките - отличен и безплатен интернет - във всяка една има минимум 20 компютъра....
    Мобилен телефон си взема от България - струва 10 лева една железна Нокия, която няма да мръдне 8 години....
    Карта - поръчва гиф-гаф и говори 100 минути за 5 лири към всички без месечна такса.... или Лебара и много други подобни...
    Транспорта - ойстера струва 5 кинта, купува я и зарежда кинти - първа четвърта зона в посока струва около 4.5 паунда - излиза му 9 кинта на интервю - 140 кинта стигат за 15 интервюта... все ще го вземат някъде - но няма смисъл да се набутва никой с цяла карта като е безработен все още - ще зарежда ден за ден - всички правят така...
    Освен това в 3та зона масово има стаи за по 400 паунда със сметките....

Има още много храната е не повече от 300 на човек, ако купува най-добрите продукти от евтина верига като асда или теско...

Защо не ги казвате тия неща хора, какво Ви има, сериозно съм притеснен за менталното Ви здраве....

19. БЛАГОДАРЯ branimirl, velizarv thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от WestHam Виж мнението
    Ле-ле гледам нормална, интелигентна жена, а откровено изпуска важни подробности, който няма как да не знаеш...

Библиотеките - отличен и безплатен интернет - във всяка една има минимум 20 компютъра....
    Мобилен телефон си взема от България - струва 10 лева една железна Нокия, която няма да мръдне 8 години....
    Карта - поръчва гиф-гаф и говори 100 минути за 5 лири към всички без месечна такса.... или Лебара и много други подобни...
    Транспорта - ойстера струва 5 кинта, купува я и зарежда кинти - първа четвърта зона в посока струва около 4.5 паунда - излиза му 9 кинта на интервю - 140 кинта стигат за 15 интервюта... все ще го вземат някъде - но няма смисъл да се набутва никой с цяла карта като е безработен все още - ще зарежда ден за ден - всички правят така...
    Освен това в 3та зона масово има стаи за по 400 паунда със сметките....

Има още много храната е не повече от 300 на човек, ако купува най-добрите продукти от евтина верига като асда или теско...

Защо не ги казвате тия неща хора, какво Ви има, сериозно съм притеснен за менталното Ви здраве....
    Абе младежи стига вече с тези фантастики, че ме уморихте! За библиотека публична му е нужно ИД и доказателство за адрес, което може да е: сметка за газ, ток, вода или домашен телефон, УК шофьорска книжка, банкова сметка и т.н. Докато си изкара тези доказателства могат да минат седмици, през това време ще си стой в квартирата да чака ли? Te, така тези 3000 до никъде няма да го докарат.

You will need to show a single form of identity (ID) and proof of your current address. Examples of acceptable proof of address include: driver's licence, utility bill, BT bill and bank statement.

Мобилният телефон и за там можем да поспорим, ама виждам няма смисъл. Ако си мислиш, че с Ойстъра ще харчи по малко си прав, ама разликата няма да е чак толкова голяма и значителна, но пак зависи и колко пъти на ден трябва да пътува и т.н. Ти едно телефонно интервю за сериозна работа знаеш ли колко трае? Говорим за различни неща явно.

Аз уроци как да мизерува някой тука не искам да давам, защото това спокойно могат да го правят и в БГ. Ако те търсят каквато и да е работа, може и да намерят по бързо, но аз оставам с впечатление, че си търсят работа за 30 000 на година, такава не се намира за ден два, повярвай ми, не и в този джоб маркет в момента. Както и да е, няма какво да навлизаме в подробности. Прави сте, карайте как знаете и ние ще я караме как знаем и всеки ще си лежи на каквото си е постелил.

Ако иска да кара 10 години с Нокия и да я извади пред работодател искайки му 35 000 заплата и мисли че тези неща нямат значение тук или пък ще дойде с дрешки от Примарк за работа за 35 000 и пак няма да бъде забелязан, също много греши! Разминават се съветите ви, с това което младежите потенциални емигранти пишат, като изисквания за живот и работа тук. Вашите съвети са как да оцелееш в мизерия и беднотия, да работиш какво да е, да ядеш храни, които са вече за коша и да пестиш всяка стотинка, като дойдеш с 2 тира багаж от вкъщи да си подготвен за всякакви евентуалности, че тук да не си купуваш нищо. Хубаво, ако става така и си намерят престижна и хубава работа за 35 000 на година искам да ми се похвалят да си го запиша това събитие, защото до сега за толкова петилетки тука не съм чувала за такива случаи.

Отдавна не ни се налага да се замисляме, кое колко струва и когато ни трябва нещо си го купуваме просто, та менталното ни състояние е различно от това на вечните спестители живеещи цял живот в икономии тука. Аз не съм дошла да мизерувам и да се стискам цял живот, ето и затова може би не ни идват на ум такива дребни хитринки, които могат да ти спестят някой и друга лира, ама чак голяма разлика няма как да направят. Сметките винаги се объркват, като дойде човек тук на място, това поне трябва и вие да знаете вече. Но признавам, аз не съм от спестителите и може би е редно вие малко по скорошните зайци да им обясните как могат да оцеляват. Аз се оттеглям и ви подавам микрофона да си викате, като Сидеров с пълно гърло.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Виждам че темата вече се е превърнала в преперни мате не си прав за много от нещата който си написал но не ми се занимава с теб просто те отсвирвам
    Знам че темата е друга но искам да добавя че писането на cv е много важно дори самото му построяване така че това е най важното за новодошлите ако е необходимо се обърнете към специализираните офиси за да не замине вашето cv в коша за боклук. Интервюто през телефон може да трае 1 час и вашите минути да свършат преди това затова си заредете достачно. Дрехите нека са от праймарк но изчистени семпли едноцветни повечето големи офиси на престижни фирми жените са с бели или свитло сини ризи и пола или панталон в черно или тъмно синьо или сиво подбирайте си цветовете без излишни бижута часовник и нищо повече мисля че има цяла тема в форума потърсете я и не се заминаваите с глупостите на мате.
    Сори за изместването на темата но можах да се сдържа
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от WestHam Виж мнението

Тъй, тъй... Няма нужда да се крие нищо - особено за безплатния интернет в библиотеките. Освен, че ти трябва доказателство за адрес, за да се запишеш на библиотека, е хубаво да се знае, че ако не си учащ, имаш право да ползваш компютър половин час и ако няма други, може да ти разрешат и за повече, ама рядко се случва да няма други. Да не говорим, че "минимум 20 и компютъра" има само в големите библиотеки, а в кварталните такива за до 5-6 бройки за масовата публика - останалите са пак за академично ползване и не за всички. Справка - темите за бездомната учителка - тук и тук. Жената дори нямаше време да почете нашия форум, само от време на време успяваше, като я оставят по-дълго на компютъра - ако няма други (тя понякога спеше в библиотеката - и я познаваха там). Иначе компютърът за обичайно ползване там й стигаше да си прегледа имейла и някоя и друга обява за работа - и дотам. Затова и беше помолила ние да й преглеждаме обявите и да пускаме такива от нейно име. За работа. Може и да е бил отличен тоя интернет, не знам.

За телефоните - заповядай в темата, в която някой вчера зададе въпрос, да споделиш и да помогнеш на хората. Аз не съм ползвала PAYG от 6-7 години и не мога да съм им полезна, а пък те, с тоя половин час от библиотеката, нямат време да четат съвети за телефон в мнение номер 144 на тема със заглавие "Смятате ли, че след 01.01.2014 ще има приток на сънародници които ще дойдат да си пробват късмета да живеят и работят в UK?"

Благодаря.

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    аз бях в една от първите основни вълни имигранти към UK 2000г. и се завърнах в БГ 2008г.(по семейни причини).Да кажа на "старите кучета" да доидат да поживеят 1 год. в БГ(но без стотинките от UK) и да се сблъскат с БГ действителноста,а след това да дават негативни савети.На всички желаещи да заминат бих казал:на 01.01.2014 стягайте куфарите и заминавайте-няма да е лесно,но след 6 месеца ще сте 100 пъти по-добре от колкото сте в БГ.
    На края да кажа:"пари дава който има,акъл може да дава и който няма"

24. БЛАГОДАРЯ branimirl, velizarv thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

И Пешо, виждам че твоят приятел Мейт няма да ти го каже, ама аз ще си позволя да го отбележа само. Тук едно от качествата да те приемат и одобрят на работа е, както да работиш самостоятелно добре, така и в колектив. Като гледам на теб колективното отношение не ти понася, ако не е по твоя начин, та преди да дойдеш не е лошо да поработиш над тези неравности в характера ти. Не за друго, но увеличават шансовете ти. Никой няма да вземе на работа, някой който ще е във вечен конфликт с колегите си и ще създава неприятна атмосфера. Аз, като чета тука хем виртуално стана леко неприятен на 89 процента от пишещите, мога само да си вадя изводи колко по голям би бил процента в реалност. Подхвърлиха ти на няколко пъти, че ти е грешно отношението и подхода, ама ти не разбра подмятанията, та го казвам съвсем добронамерено. Помисли, ревизирай и поправи, ако ти е възможно. Тук усмивката и неконфликтните личности, без крайни мнения и силни емоции и избухвания са ценени, понеже такава е културата и това са индивидите, които се вписват добре и адаптират в нея.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Хо, хо, пряки наблюдения върху англичани имам и то в такава обстановка, че ти няма да смогнеш да си сменяш памперсите и вярвай ми не от смях напълнени.
    Само за фактологията:
    Не отпадът никакви рестрикции, а Великобритания няма да има право да дерогира от определени задължения (за някои може да е все едно, но за прилагане на правото има огромно значение, а представи си и ти благодарение на него си на острова, впрочем както и англичанина например във Франция).
    Е и, като не се е променило съзнанието на цял един народ, къде виждаш разликата между твоят успех и този на Пешо!?
    Смятай последното риторично изречение за въпрос на отговора ти.
    Лек ден!
    Не ми отговори как промяната в закона променя фактите, мисленето на един народ и шансовете му за работа тук?
    А как виждам моят успех и този на Пешо тук за различен, ще ти кажа само това: За работно място в момента се борят над 120 кандидата в Лондон (от цял свят и местни), аз като дойдох бяха към 35-40 за 1 работно място, това достатъчно доказателство за разликата ли е? Няма какво да си губим времето в припирни. Всеки е прав за себе си, нека има успяли българи и то много и по малко такива завършващи на улицата или в някой хостел с бездомниците и дрогираните. Няма да има по радостна новина от това за мен тука!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Добър вечер на всички
    Първо
    Младеж Jhoro, преди да ме съдиш мен за дезинформация е хубаво да видиш ти каква информация предоставяш на хората. И като даваш линкове не е лошо да ги прочиташ първо, нали така?
    да благодаря на @ElinaT за "младежа" - не съм го чувал скоро от хора под 70 години. Не съм те съдил, просто както и на други места е писано - поне в Англия и Уелс ланлорда е длъжен да внесе депозита в съответният фонд и може да се ползва от него само за точно определени цели (примерно за покриване на нанесени щети по мебелировката)
    За линка - наистина не е този, който исках да пусна. Затова
    https://www.google.bg/#q=hsbc+bank+a...+in+uk&qscrl=1
    ето едно търсене и един линк-статия по въпроса - Opening Bank Account - Money By Excite UK.
    Може да потърсите по-нататък, аз нямам толкова свободно време, пък и тук е +2 часа - трябва да лягам, че утре пак съм на работа.
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Да-да, така е, но новодошлите обикновено искат сметка, за да си получават заплатата там или приходите от клиенти - това имах предвид.
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    не е лошо да го манеш тоя бейсик акаунт, не е добре за кредит хисторито. отвори си кърънт, лесно става след като си бил няколко месеца техен клиент
    Да Мила - основно за получаване на пари. При такава ситуация е по-важно да я има сметката, а не какъв тип акаунт е и колко пари има вътре към момента.
    @deijei - благодаря за съвета, сигурен съм че го даваш съвсем добронамерено и от твоята гледна точка. Но ... в момента жич ми не дреме за "хисторито" - и без това в БГ моето е на -10 градуса по Келвин Сещаш се за какво става дума, надявам се ??

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Ще е лесно за тези, които са подготвени, говорят добре езика и имат нужния манталитет...
    Z, ти нещо като заместник на канадеца ли се явяваш ? Мноо ми е смешно когато някой, който не живее в Англия се опитва да ми обяснява как седят нещата в държават
    И в крайна сметка може да отворят пазара за нас, но по всяка вероятност пак ще си намерят оправдание да не дават НИН. Една голяма част от българите ще са пак селф емплойд и за тях проблема с издаването на НИН-а ще си остане.
    Тези пък, които бяха висококвалифицирани и си намериха работа, те никога не са имали проблем нито с разрешителните за работа, нито пък с НИН-а....
    @BMW6 - не бъди толкова категоричен. Програмата за висококвалифицираните включва много други критерии, освен образование. Например - възраст. Тъпите копелета не могат да осмислят, че може да си над 30 години, да имаш две магистърски дипломи, да имаш експириънс за още две и още ... - и да не можеш да си намериш работа, гарантираща ти достойно съществуване, не преживяване.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

...Да, направих сметка и, смея да твърдя, 3000 ще му стигнат за поне 4-5 месеца, при положение, че тези 5 месеца стои без абсолютно никаква работа. ...
    Хм, аз бях до скоро 5 месеца без работа (семейство от 3-ма). И не си спомням месец с разход по-малък от 2000 паунда. Е, за сам човек е по-друго. Но си спомням, че 2002-ра, когато дойдох тук, квартирата ми беше 515 на месец + 1.5 месеца депозит. Ето ти ги около 1300 за отскок. И с поред моята преценка живеех доста ограничено. И не си спомням тогава (бях сам) разходите ми да са били по-малко от 900 на месец.

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pollly2 Виж мнението
    Не забравяй колко лисици си имаме тук и как само врещят нощем като са в размножителния период! Направо ти иде да излезеш с 1 патлак и да ги почнеш.
    Как изобщо можеш да сравняваш лисиците с УЛИЧНИТЕ песове из София?
    Да не говорим, че лисиците са повече от безопасни животинки и ги е страх от човешко присъствие, докато кучетата са на глутници и не само, че не ги е страх, но може и да те разкъсат, както не веднъж са правили. Лисичките са сладки като диви котенца, които правят пакости от време на време, но дори местните не ги мразят или поне не до такава степен, че да напишат такъв тъп коментар. Ти явно още си живееш с мисълта за село, където е можело да убиеш лисица/рис, да натровиш на съседа кучето и т.н.

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Хм, аз бях до скоро 5 месеца без работа (семейство от 3-ма). И не си спомням месец с разход по-малък от 2000 паунда. Е, за сам човек е по-друго. Но си спомням, че 2002-ра, когато дойдох тук, квартирата ми беше 515 на месец + 1.5 месеца депозит. Ето ти ги около 1300 за отскок. И с поред моята преценка живеех доста ограничено. И не си спомням тогава (бях сам) разходите ми да са били по-малко от 900 на месец.
    2002-ра си е 2002-ра, 12 години са минали от тогава. Сега нещата са малко по-различни. Вярвам, ти че са ти били нужни по около 900 на месец по онова време, при положение, че само за жилището си плащал 515. Сега обаче можеш спокойно да намериш жилище за 300 (В Лондон) или за 220-250 с включени сметки някъде другаде, особено пък ако е shared accommodation. Храната също е поевтиняла, тогава не е имало толкова вносни храни от Полша, Литва, Латвия, Словакия и т.н.
    Така че аз лично бих посъветвал хората без никакви квалификации да дойдат през юни като сезонни работници, с готови пари (2000-2500 паунда), да поработят цяло лято и да изкарат още пари, да придобият някакви бегли впечатления и после да останат да търсят работа, а междувременно есента да се запишат като студенти някъде.
    На висококвалифицираните и тези с богат опит в областта, в която искат да си намерят работа, мога да кажа само едно - смело напред! С добър английски и богат предишен опит всичко се постига. Хубаво е и вие да помислите да дойдете като студенти, заделете някакви пари за магистратура или кандидатствайте 2-ро висше, тук много уважават и ценят така наречените mature students. Ако сте амбициони, съм сигурен, че ще успеете, пък ако ще тукашните поли и Елина да ходят пред колата ви и да ви пускат камъчета и стъкла преди да минете.

А емигрантска вълна ми е ясно, че няма да има дори да промотираме за това. Просто този път всички големи икономики в ЕС отварят вратитте си по едно и също време, а и някои българи се плашат от отношението на Фараж и си мислят, че повечето англичани/британци са като него и поради тази причина ще изберат дестинации като Германия, Австрия, Швеция, Ирландия и прочие, които впрочем не отстъпват по нищо на UK в момента.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

О да , за 300 кинта ще си намериш квартира, но ще делиш минимун с още 5 човека и стаята ти ще е 1м на 1.5м
    300 паунда плащах преди 5-6 години ! Наемите от година на година стават все по високи и по високи!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Страница 3 от 12 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Може ли помош отностно емиграция в Англия
    От Omarkas94 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 55
    Последно мнение: 19-05-2013, 17:46
  2. Отговори: 15
    Последно мнение: 28-01-2012, 20:50
  3. цени на морската храна в Англия?
    От stella111 във форум Пазаруване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-08-2008, 19:20
  4. цени на морската храна в Англия?