Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 109
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Британско гражданство - срокове за обработка на документите.

Често се появяват въпроси за това, за колко време се разглеждат документите за гражданство. Пускам тази тема, в която можем да споделяме колко време е отнело разглеждането на молбата ни.

За да е по-лесно да се ориентираме с един поглед, нека да отговаряме по следния модел, като можем да не включим всички точки или да напишем само първите, а когато достигнем до следващите, да цитираме първия си пост и да обновим информацията:

• В какво качество кандидатстваме
      например: 2 год. HSMP + 4 години упражняване на права като гражданин на ЕС в качеството си на нает по договор
      Или: 6 години упражняване на права по ЕС, като self-employed
    • Начин на подаване: по пощата направо в UKBA или чрез NCS (Nationality Checking Service)
    • Дата на изпращане:
    • Получено потвърдително писмо:
    • Дата, на която са изтеглени парите за таксата:
    • Дата на одобряването на молбата:
    • Дата на покана за церемонията:
    • Дата а церемонията:

Нека се опитаме да държим темата свободна от други коментари извън това, за да е от полза.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско гражданство - срокове за обработка на документите.

Здравейте!
    1. Кандидатстване на база 6 години Self-employd по ЕС
    2. По пощата с предплатен плик за връщане на документите
    3. На 23.07.2013 подадени документи
    4. На 29.07.2013 писмо че документите са получени
    5. Ha 29.07.2013 изтеглени парите
    6. На 20.08.2013 дата на одобряване
    7. На 30.08.2013 покана за церемонията
    8. На 01.10.2013 церемонията
    9. На 07.10.2013 подадени документи за паспорт
    Успех на всички!

4. БЛАГОДАРЯ Мила, zmei4o_pk, ilianaL, elektra, SarahJane and 2 others thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско гражданство - срокове за обработка на документите.

Цитирай Първоначално написано от metody Виж мнението
    Здравейте!
    1. Кандидатстване на база 6 години Self-employd по ЕС
    2. По пощата с предплатен плик за връщане на документите
    4. На 29.07.2013 писмо че документите са получени
    5. Ha 29.07.2013 изтеглени парите
    7. На 30.08.2013 покана за церемонията
    8. На 01.10.2013 церемонията
    9. На 07.10.2013 подадени документи за паспорт
    Успех на всички!
    Честито, пресен-пресен!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ metody, elektra thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

1- 6 години упражняване на права като гражданин на ЕС в качеството си на нает по договор

2- чрез NCS (Nationality Checking Service)

3 Дата на изпращане:
    08/01/2013

4-получено потвърдително писмо:
    14/01/2013 -Acknowledgement of receipt of application

5-Дата, на която са изтеглени парите за таксата:
    05/02/2013

6-Дата на одобр. на молбата:
    *01/02/2013-approval letter от UKBA.

7- записване за церемонията:
    05/02/2013
    ** до 21 ден след получаване на approval letter от HO трябва да се запише ден за церемонията

8- Дата на церемонията:
    24/04/2013

9-подадени документи за паспорт*
    15/05/2013

10- интервю за паспорт
    08/06/2013

11- получен British Pasport
    11/06/2013

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

8. БЛАГОДАРЯ Мила, zmei4o_pk, ilianaL, elektra, SarahJane thanked for this post
    Нов потребител Аватара на elektra
    Post Thanks / Like

Здравейте! Дано не ме атакувате, че нарушавам правилата в темата, защото аз няма да пиша кога и колко време съм взела британско гражданство, а ще задам въпрос. Проблема е там, че много малко са хората които са взели отношение по темата, а по мои сметки тези които са влезли 2007 и миналата година са се сдобили с перманент резидент, вече трябва да са кандатствали. Затова ме смущава и слабото посещение тук, което ще рече, че или много от хората от тези които вземат гражданство се прикриват и след мен и потоп......няма инфо/извинявам се за тона/, или в Home office пак се мъти нещо срещу българите. Казвам го, защото от юли месец, дъщеря ми която е на 21 подаде самостоятелна апликация и все още няма резултат, Ние /нейните родители/ сме бритиш, а тя е все още студентка. Не че всичко това има някакво значение, но поне в апликациите е вписано и казват, че докато учи е наш депенд. Тя има перманент резидент ор 1,5 години, представя и писмо от университета за последната една година, че е студентка там и ще продължи да бъде и тази година, така че не виждам никаква причина да забавят апликацията й. Преди време сменихме квартирата и понеже се свърза, за да ги предупреди, й изпратиха една форма, за да попълни новия адрес на който да изпратят решението си. От тогава минаха 2 месеца и ни вест, ни кост. Затова, с извинение към Мила, ако може във темата да пишат и хора, които отдавна чакат, но все още без резултат. Дано не се окажа права, но все ми се струва, че с наближаването на тази 2014г. все повече ограничават и забавят разглеждането на документите.

Между другото:
    1. 6 години упражняване на права като гражданин на ЕС в качеството си на учащ
    2. Чрез NCS (Nationality Checking Service)
    3. На 3.07.2013 подадени документи
    4. На 11.07.2013 писмо че документите са получени
    5. Ha 19.07.2013 изтеглени парите
    и все още чакаме.
    Малко от типа: Човека взе парите и каза, ще видим!

10. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    Post Thanks / Like

Здравей МУси, поздравления.
    Имам и един въпрос: Наистина ли парите за апликацията ти са изтеглени след решението или е просто техническа грешка?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elektra Виж мнението
    Здравейте! Дано не ме атакувате, че нарушавам правилата в темата, защото аз няма да пиша кога и колко време съм взела британско гражданство, а ще задам въпрос. Проблема е там, че много малко са хората които са взели отношение по темата, а по мои сметки тези които са влезли 2007 и минаката година са се сдобили с перманент резидент, вече трябва да са кандатствали. Затова ме смущава и слабото посещение ту, което ще рече, че или много от хората които вземат се прикриват и след мен и потоп....../извинявам се за тона/, или в Home office пак се мъти нещо срещу българите. Казвам го, защото от юли месец, дъщеря ми която е на 21 подаде самостоятелна апликация и все още няма резултат, Ние /нейните родители/ сле бритиш, а тя е все още студентка. Не че всичко това има някакво значение, но поне в апликациите е вписано. Има перманент резидент ор 1,5 години, представя писмо от университета за последната една година, че е студентка там и ще продължи и тази година, така че не визжам никаква причина да забавят апликацията й. Преди време сменихме квартирата и понеже се свърза, за да ги предупреди, й изпратиха една форма, за да попълни новия адрес на който да изпратят решението. От тогава минаха 2 месеца и ни вест, ни кост. Затова, с извинение към Мила, ако може във темата да пишат и хора, които отдавна чакат, но все още без резултат. Дано не се окажа права, но все ми се струва, че с наближаването ба тази 2014г. все повече ограничават и забавят разглеждането на документите.

Между другото:
    1. 6 години упражняване на права като гражданин на ЕС в качеството си на учащ
    2. Чрез NCS (Nationality Checking Service)
    3. На 3.07.2013 подадени документи
    4. На 11.07.2013 писмо че документите са получени
    5. Ha 19.07.2013 изтеглени парите
    и все още чакаме.
    Малко от типа: Човека взе парите и каза, ще видим!
    Не разбрах за какво ми се извиняваш - темата е отворена точно за това, но си мисля, че може би не всеки иска да напише, че е подал документи, докато не получи отговор (имам основание да мисля, че е така) Колкото за българите, които са подали или не са подали... как да ти го кажа - не всеки се втурва към гражданството веднага след като придобие права да кандидатства за него. Аз съм живия пример - 4 години след като съм придобила правото да кандидаствтам за гражданство, не съм подавала документи. Имала съм по-важни неща, явно.

Успех желая на щерка ти, дано отговорят скоро. Подозирам, че сега, покрай това, че обявиха промяна на правилата, те променят и много от имиграционните правила, имат повече работа, вероятно повече хора са подали документи и затова става по-бавно. Аз и не знам за съществуването на някакви срокове, не съм търсила - има ли такива?

13. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    Post Thanks / Like

Здравей МУси, поздравления.
    Имам и един въпрос: Наистина ли парите за апликацията ти са изтеглени след решението или е просто техническа грешка?
    Не,не е грешка.Мисля,че за трансфера на парите са били нужни няколко дни(4 при нас.
    Писмото - approval letter от UKBA го получихме в понеделник04/02 и беше с дата
    01/ 02-петък,а парите бяха изтеглени на 05/02 вторник.Обикновенно трябват 3 дни за да може да се прехвърлят(изтеглят )парите,а в нашият случай това е било 4 дни,защото включва събота и неделя.

15. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Изпратени документи на 8 октомври и получено одобрение днес със дата 1 ноември, чакаме за покана. Успех на всички.
    Последно редактирано от Мила : 05-11-2013 на 18:23 Причина: по желание на потребителя
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Post Thanks / Like

Честито

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veny74 Виж мнението
    Изпратени документи на 8 октомври и получено одобрение днес със дата 1 ноември, чакаме за покана. Успех на всички.
    Браво на вас! Честито!

А датата на потвърдителното писмо? Как изпратихте документите - по пощата или чрез NCS?

П.П. Вени ми писа на лична по друг повод - в този случай, не се е получавало изобщо acknowledgement letter - направо писмото за одобрение. Апликацията е изпратена по пощата, с предплатени пликове вътре.
    Последно редактирано от Мила : 05-11-2013 на 18:26

19. БЛАГОДАРЯ veny74, SarahJane thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Оказа се, че и това писмо не е задължително за натурализацията - Вени сподели в темата преди време, че не са получили писмо, направо одобрението....
    Аз не познавам някой ,който е подал AN да не е получил acknowledge letter.Вени е изключение.
    Това,че някой не си е свършил/претупал работата и не го е изпратил ,не означава,че не е задължително.
    Ако не беше задължително,служителката ,която ни обработи/провери документите в NCS нямаше да ни каже да не пътуваме извън UK, докато не получим потвърждението.
    "What you can expect from us:
    We will acknowledge that we have received your application. This will be done as soon as possible but during busy times it may take up to 4 weeks."
    UK Border Agency | Processing your application

А това е от друг форум:

J:A friend hasn't Acknowledgement Letter From Ukba After One Month Of Applying For Citizenship????

K :He can ask to contact home office on this number 01516725626 and tell dem he hasn't receive any letter frm ho

J:Many thanks, K for youe response. he has just called them and was told that his application is being investigated. And they said they have sent an acknowledgement out to him since 3 weeks ago.
    Така,че стават и грешки.
    А,ако закъснее писмото до 4 седмици(during busy times it may take up to 4 weeks)звънете до UKBA и питайте.

21. БЛАГОДАРЯ elektra, SarahJane thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от metody Виж мнението
    ...
    ...
    ...
    А аз бях останал с впечатлението, че се чака с месеци.
    Не поглеждай с гняв назад.

23. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    А аз бях останал с впечатлението, че се чака с месеци.
    За PR да,чакахме месеци,но за гражданството от пускането до одобрението ни отне отне само 24 дни.Горе/долу до месец се разглежда и одобрява апликацията за натурализация.

25. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, elektra, SarahJane thanked for this post
    Post Thanks / Like

Ех musi, пак ме караш да се притеснявам, че нямаме отговор /шегувам се естествено/. Защото при нас май вече станаха месеци...и каквито сме калитковци, не се знае още колко ще са занапред.
    Между другото, някой знае ли нормален телефон на който да звънна за да разбера какво става, защото са ми дали един, дето си говорим с автомат и нищо немога да направя. Както казах и по-горе, попълнихме една форма за смяна на адреса и след това даже не са ни и уведомили, дали са направили промяната. А срока на молбата ми до пощата да пренасочват писмата вече изтича и след това незнам. Давайте идеи как да действам!

Post Thanks / Like

Ех musi, пак ме караш да се притеснявам, че нямаме отговор /шегувам се естествено/. Защото при нас май вече станаха месеци...и каквито сме калитковци, не се знае още колко ще са занапред.
    Между другото, някой знае ли нормален телефон на който да звънна за да разбера какво става, защото са ми дали един, дето си говорим с автомат и нищо немога да направя. Както казах и по-горе, попълнихме една форма за смяна на адреса и след това даже не са ни и уведомили, дали са направили промяната. А срока на молбата ми до пощата да пренасочват писмата вече изтича и след това незнам. Давайте идеи как да действам!
    Има ли възможност да проверите на старият адрес дали нещо не е получено?Обадете се по телефона(аз не мога да ви кажа действащ телефон),но съм сигурна,че някой,който знае ще се включи.
    Не съм от хората,които ще "попитам" чичко Google и ще ви го дам,като информация.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Има ли възможност да проверите на старият адрес дали нещо не е получено?Обадете се по телефона(аз не мога да ви кажа действащ телефон),но съм сигурна,че някой,който знае ще се включи.
    Не съм от хората,които ще "попитам" чичко Google и ще ви го дам,като информация.
    Благодаря ти musi, но го правя постоянно /проверките на стария адрес/. Даже вече мъжа ми започна да ми се кара, че досаждам на новите наематели, защото сме платили ре-деректа и трябва да идват на новия адрес, но аз нали все нещо подлагам на съмнение в английската система....Както и да е. И чичко Google попитах, но и той ми даде телефон на който си говоря с автомат. Затова питам ако някой знае за действащ, ще съм му благодарна. Поздрави....

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Благодаря ти musi, но го правя постоянно /проверките на стария адрес/. Даже вече мъжа ми започна да ми се кара, че досаждам на новите наематели, защото сме платили ре-деректа и трябва да идват на новия адрес, но аз нали все нещо подлагам на съмнение в английската система....Както и да е. И чичко Google попитах, но и той ми даде телефон на който си говоря с автомат. Затова питам ако някой знае за действащ, ще съм му благодарна. Поздрави....
    Ами има един тел на писмото, дано ти помогне. Иначе вече сме на церемония, запазен час и ден 07/12/2013
    0845 010 5200
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

30. БЛАГОДАРЯ SarahJane, elektra thanked for this post
    Post Thanks / Like

Поздравления и от мен!
    За съжаление точно този телефон използвам и точно той е автомат. Намерих тук във форума сайт, който търси алтернативни телефони, но отново попаднах на автомат. А за да разбера нещо конкретно, трябва да говоря с оператор или техен служител.
    Даже незнам дали има някакъв условен срок до който трябва да се разгледа апликацията /примерно до 6 месеца/, за да реагирам навреме. Мисля, че както ме уведомиха че апликацията е при тях, така трябваше и да ме уведомят, че адреса в апликацията е сменен и процеса продължава. Или поне на мен ми се иска да е така!
    Затова търся телефон чрез който мога да разбера нещо. Вече минаха 4 месеца, а доколкото виждам апликации се разглеждат и то в нормални срокове.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Британско гражданство - срокове за обработка на документите.

Даже незнам дали има някакъв условен срок до който трябва да се разгледа апликацията /примерно до 6 месеца/, за да реагирам навреме. Мисля, че както ме уведомиха че апликацията е при тях, така трябваше и да ме уведомят, че адреса в апликацията е сменен и процеса продължава. Или поне на мен ми се иска да е така!
    Затова търся телефон чрез който мога да разбера нещо. Вече минаха 4 месеца, а доколкото виждам апликации се разглеждат и то в нормални срокове.
    All applications for citizenship are subject to enquiries to ensure that the statutory requirements have been satisfied. Because of these enquires, we anticipate that applications may take up to six months to complete. Some applications may be dealt with more quickly and some may take longer, depending on the nature of the enquiries to be carried out.
    Our service standards set out how quickly we aim to decide applications for British citizenship. The standard is that we will decide 95% of applications within six months.

UK Border Agency | Waiting times

Wild is the wind

33. БЛАГОДАРЯ elektra thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    От постовете в темата виждам,че не сте чакали много време за одобрение.
    В сайта пише,че срока за обработка на документите е 6 месеца, много от които получават отговор доста по-бързо. Тъй като в края на миналия месец влязоха в сила нови правила за нивото на английския език и изпитите станаха 2, голяма част от хората са изпратили документите си 2-та и 3-та седмица на Октомври, за да избегнат тази ситуация. Доколкото знам в момента дори тегленето на парите отнема по 3-4 седмици. Обаче има и нещо друго, което наблюдавам от мои познати и бих искала ако някой тук се е сблъсквал със същото нещо да сподели. Хората, които подават като ученици/студенти чакат по 3-4 месеца като в повечето случаи им искат и допълнителна информация. Аз познавам 2-3 такива случая. Някои може ли да сподели нещо по въпроса? Благодаря!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dallia Виж мнението
    Здравейте!
    От постовете в темата виждам,че не сте чакали много време за одобрение.
    В сайта пише,че срока за обработка на документите е 6 месеца, много от които получават отговор доста по-бързо. Тъй като в края на миналия месец влязоха в сила нови правила за нивото на английския език и изпитите станаха 2, голяма част от хората са изпратили документите си 2-та и 3-та седмица на Октомври, за да избегнат тази ситуация. Доколкото знам в момента дори тегленето на парите отнема по 3-4 седмици. Обаче има и нещо друго, което наблюдавам от мои познати и бих искала ако някой тук се е сблъсквал със същото нещо да сподели. Хората, които подават като ученици/студенти чакат по 3-4 месеца като в повечето случаи им искат и допълнителна информация. Аз познавам 2-3 такива случая. Някои може ли да сподели нещо по въпроса? Благодаря!
    Моята дъщеря е студентка и точно това се случва с нея. Даже както гледам, ще си направи 6-те месеца на 100%.

Не са ни искали допълнителна информация, освен когато подаваше документите, изискаха писмо от университета, че все още е тяхна студентка. След това нищо.....Даже и това, че ние сме british от години не й помага. Ядосвам се всеки ден след като проверя пощата, защото все едно се връщам в онези години, когато се чакаше с месеци и понякога години за удължаване на визата.
    Мисля, че това, че сме българи оказва влияние. С тези атаки срещу нас......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моята дъщеря е студентка и точно това се случва с нея. Даже както гледам, ще си направи 6-те месеца на 100%.

Не са ни искали допълнителна информация, освен когато подаваше документите, изискаха писмо от университета, че все още е тяхна студентка. След това нищо.....Даже и това, че ние сме british от години не й помага. Ядосвам се всеки ден след като проверя пощата, защото все едно се връщам в онези години, когато се чакаше с месеци и понякога години за удължаване на визата.
    Мисля, че това, че сме българи оказва влияние. С тези атаки срещу нас......
    И аз мисля,че това че сме българи оказва влияние, но все пак се надявам да няма проблеми. От мои познати наистина чувам,че когато подаваш като студент апликацията ти се бави доста време, много жалко ако наистина е така :/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Информация за тези които са подали и чакат за британско поданство

Изпратени документи на 2 Октомври 2013 по пощата със Special delivery

Кандидастване с лична карта на база ПР+ изпратени и П60 за 6 години и пейслипове за месеците от Април 2013 до Септември вкл.
    Парите изтеглени на 29 Октомври 2013. Писмо с описание на получените документи получено 2-3 дни след това.

Approval letter с дата 28 Ноември 2013 и документите получени обратно днес 3 Декември 2013 с нормална поща

Успех на чакащите

38. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Мила, SarahJane thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Британско гражданство - срокове за обработка на документите.

• В какво качество - на базата на ILR
    • Начин на подаване: по пощата, в UKBA, със special delivery
    • Дата на изпращане: 18/10/2013
    • Получено потвърдително писмо: 18/11/2013
    • Дата, на която са изтеглени парите за таксата: 16/11/2013
    • Дата на одобряването на молбата: писмото със съобщение за успешна апликация, дата 3/12/2013, получено на 6/12/2013, заедно с всички изпратени документи.
    • Дата на покана за церемонията: очаква се
    • Дата на церемонията: очаква се

Успех на всички кандидати!

40. БЛАГОДАРЯ SarahJane thanked for this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство - проблеми
    От vankata777 във форум Британско поданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 12-06-2012, 10:26
  2. Документи за британско гражданство
    От srs във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-08-2010, 11:37
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2