Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Оферта за работа , НО нямам Синя карта. Какво да правя?

Здравейте ,

Тази година завърщих бакалавър. Този месец получих оферта за работа в финансовия сектор в Лондон. Винаги съм се стремяла към такава позиция. Но тук идва и проблемът.

Имам жълт сертификат, който изтича на 20 окт. Нямам синя карта.

Подадох документите в ХО миналата седмица, и всичко е там. Знам че по принцип отнема 6 месеца.

До сега компанията не ме е питала дали имам право на работа ,(на което съм учудена в предвид репортажите за бгта и румънци по тв-то). Питали са ме само дали имам Европейски пастпорт(с което автоматично предполагат че мога да работя),и аз казвам да. Не споменавам нищо за допълнителната синя карта.

В предвид ситуацията в която се намирам какво бихте ме посъветвали?

Дали да си мълча и да се надявам никои да не се сети до Януари? Или да им кажа че всеки момент чакам ХО да ми прати синята книжка?

Някой кандидатсвал ли е по ускорената za urgent matters процедура за синя карта ,която е в случая?

Мерси

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Оферта за работа , НО нямам Синя карта. Какво да правя?

Набързо - факта че си завършил ти дава пълен достъп до "пазара на труда". Сертификата само го документира. Давай смело и успех.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Набързо - факта че си завършил ти дава пълен достъп до "пазара на труда". Сертификата само го документира. Давай смело и успех.
    huh?пропускам ли нещо?
    какво искаш да кажеш с ''факта че си завършил ти дава пълен достъп до "пазара на труда"' ? тогава за какво са ограниченията до януари месец ?
    имам право на работа само с нужните документи - синя карта , понеже я нямам , питам дали да си трая или да им кажа че всеки момент очаквам да я получа.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dhjb Виж мнението
    huh?пропускам ли нещо?
    какво искаш да кажеш с ''факта че си завършил ти дава пълен достъп до "пазара на труда"' ? тогава за какво са ограниченията до януари месец ?
    имам право на работа само с нужните документи - синя карта , понеже я нямам , питам дали да си трая или да им кажа че всеки момент очаквам да я получа.
    Щом не ти я искат не се бутай да говориш за нея. Ако се повдигне въпрос - тогава ще кажеш че я очакваш, и че кoгато я получиш ще им я предоставиш.
    Не поглеждай с гняв назад.

6. БЛАГОДАРЯ dhjb thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Щом не ти я искат не се бутай да говориш за нея. Ако се повдигне въпрос - тогава ще кажеш че я очакваш, и че кoгато я получиш ще им я предоставиш.
    да, май така е най- добре. само да не кажат next, please! ох,хайде януари по-бързо да идва.

а някой кандидатсвал ли е по ускорената процедура за синя карта?

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

щом имаш оферта изпрати им я на ХО или просто им пиши е-мейл......след моя е-мейл картата дойде за 10 дни......и още нещо как така картата изтича на 20 октомври на нея няма дата
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dhjb Виж мнението
    huh?пропускам ли нещо?
    Здравей - сега имам малко повече време - ето ти един отговор в оригинал и превод:
    When you have been working legally as an employee in the UK for 12 months without a break, you will have full rights of free movement and will no longer need our permission to take work. You can then get a registration certificate confirming your right to live and work in the UK. You do not have to get a registration certificate. However, without one you may have difficulty proving to employers that you have the right to work.
    Когато сте работили легално като служител във Великобритания за 12 месеца без прекъсване, ще имат пълни права за свободно движение и няма да се нуждае нашето разрешение да вземе на работа. След това можете да получите регистрационен сертификат, който потвърждава правото си да живеят и работят във Великобритания. Вие не трябва да получат сертификат за регистрация. Въпреки това, без този, който може да има трудности доказване на работодателите, които имат право да работят.
    Цитирай Първоначално написано от vaskolini Виж мнението
    и още нещо как така картата изтича на 20 октомври на нея няма дата
    Завършилите имат срок от 4 месеца от датата на официално приключване на обучението, през който срок им важи "жълтата карта" за право на работа като студенти. В същото време (като завършили - висококвалифицирани) имат право априори на пълен достъп - "синя карта", като физическото наличие на същата е само за недоверчивите потенциални работодатели.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да добавя още нещо по темата - вчера синът ни си дойде (в БГ) и си поговорихме. Той тази година завърши бакалавър - архитектура и сега работи задължителният стаж м/у бакалавър и магистър. Каза че в момента е със статут на студент.
    От друга страна - от HR на фирмата са питали HO и оттам да казали че всичко е ОК - за работи с жълтата карта.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос относно синя карта и оферта за работа
    От hdi във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-12-2012, 16:56

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •