Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Приравняване от английска към българска диплома

Здравейте,
    Имам сериозен проблем и просто незнам към кой да се обърна и да направя запитване,мисля,че тук бих могла да намеря известна помощ!
    Аз съм момиче - Лора на 17 години и от 4 години живея в Кувейт.Пристигнах тук когато бях още 6 клас първия срок.От този момент до сега уча във английско училище (има разлика със тези във Англия) но все пак накрая,ще получа английска диплома за средно образование.Върпоса ми е,искам да се върна във България и искам да уча бакалавър там (искам да се прибера най-после).Моля ви някои които е минал по този път да ми каже каква е процедурата с приравняването и какво да направя,къде да отида..(аз съм от Плевен) кой колкото информация има.
    Аз тук съм минала IGSCE и A level имам още една година (за тези който са приравнявали от Англия). За децата които
    са го правили,ако могат да ми кажат кой предмети трябва да уча,къде се приравнява? В кое училище и въобще ако може в детайли цялата процедура.Опитах да чета във сайта на Министерсвото и къде ли не...информация -нулева!

Много благодаря предварително!

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Приравняване от английска към българска диплома

Пиши мейл на съответния отдел в министерството на образованието. Те ще ти дадат най-актуална информация. За голямо мое учудване тези хора ми свършиха работа, която ректора на университета ми разправяше, че нямало как да стане.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ЛораЙоргова Виж мнението
    Здравейте,
    Имам сериозен проблем и просто незнам към кой да се обърна и да направя запитване,мисля,че тук бих могла да намеря известна помощ!
    Аз съм момиче - Лора на 17 години и от 4 години живея в Кувейт.Пристигнах тук когато бях още 6 клас първия срок.От този момент до сега уча във английско училище (има разлика със тези във Англия) но все пак накрая,ще получа английска диплома за средно образование.Върпоса ми е,искам да се върна във България и искам да уча бакалавър там (искам да се прибера най-после).Моля ви някои които е минал по този път да ми каже каква е процедурата с приравняването и какво да направя,къде да отида..(аз съм от Плевен) кой колкото информация има.
    Аз тук съм минала IGSCE и A level имам още една година (за тези който са приравнявали от Англия). За децата които
    са го правили,ако могат да ми кажат кой предмети трябва да уча,къде се приравнява? В кое училище и въобще ако може в детайли цялата процедура.Опитах да чета във сайта на Министерсвото и къде ли не...информация -нулева!

Много благодаря предварително!
    Ти пък! За какво въобще ще я приравняваш!

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

За да кандидатства в университет най-малкото.

Нов потребител Аватара на iva_d66
    Post Thanks / Like

http://www.minedu.government.bg/open...ok_dr_darj.pdf

Ето това е Наредба 2 /14.04.2003 за признаване на обучение в чужди държави. Предстои изменение, но не се знае кога точно. И най-добре изпрати емайл - запитване, след като прочетеш много добре наредбата. Успех!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от autosvet Виж мнението
    За да кандидатства в университет най-малкото.
    Кои университети искат приравнена диплома?

Нов потребител Аватара на ice_cold_mystery
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Дали може и аз да се присъединя към тази тема, тъй като и аз имам сходен проблем. Бих била много благодарна на всякакви отговори.
    Учила съм във България до десети клас (вкл.), а после дойдох в Лондон и правих А-levels (биология, химия и математика). Имам и Бакълавър от Лондонски университет, но сега искам да се прибера в България да уча нещо друго (дентална медицина). Някой знае ли дали ще трябва да карам някакви приравнителни изпити? Не говоря за кандидат студентските - това е ясно. Говоря за изпити които ми трябват, за да ми дадат дипломата от БГ?
    Благодаря предварително!
    The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.

The Question Man
    Guest

Уааа, висше образование в БГ-вие сте или дълбоко наивно-заблудени или нещо ви има!
    Ама вие сериозно ли?
    Учих висше и в Бг и тук в ЮК- Бе-гейското е:
    1. Изостанало
    2. Дъртаци преподаватели четящи лекции от тяхната младост
    3. Не окуражава мислене и развитие на лидерство, а дупелизане и зубрене
    4,5.6....
    много още

Специално за мацката дето ще учи Стоматология- Kngs' College London-Dental Institute-учих там, просто няма сравнение с бг недоразумението наречено "висше образование"

9. БЛАГОДАРЯ ice_cold_mystery, BMW6 thanked for this post
    Нов потребител Аватара на ice_cold_mystery
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Question Man Виж мнението
    Уааа, висше образование в БГ-вие сте или дълбоко наивно-заблудени или нещо ви има!
    Ама вие сериозно ли?
    Учих висше и в Бг и тук в ЮК- Бе-гейското е:
    1. Изостанало
    2. Дъртаци преподаватели четящи лекции от тяхната младост
    3. Не окуражава мислене и развитие на лидерство, а дупелизане и зубрене
    4,5.6....
    много още

Специално за мацката дето ще учи Стоматология- Kngs' College London-Dental Institute-учих там, просто няма сравнение с бг недоразумението наречено "висше образование"
    Хаха, направо ми се реве като си помисля. Проблема е, че няма да ме вземат с моите оценки тука! А иначе съм наясно колко е по-добър, но няма как, нали разбираш? Ти с какви оценки влезе, ако не възразяваш, че питам.
    The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iva_d66 Виж мнението
    http://www.minedu.government.bg/open...ok_dr_darj.pdf

Ето това е Наредба 2 /14.04.2003 за признаване на обучение в чужди държави. Предстои изменение, но не се знае кога точно. И най-добре изпрати емайл - запитване, след като прочетеш много добре наредбата. Успех!
    При мен линкът не се отваря, затова ето друг, работещ. С най-актуалният текст на наредбата.
    Lex.bg - Българският правен портал
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. приравняване на Фелдшерска диплома
    От Naughty във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 28-11-2010, 17:36
  2. Английска/българска сметка*в моя случай*?
    От heyhey във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 15-09-2010, 19:37
  3. С българска диплома за акушерка в Италия?
    От marian4e_72 във форум Правни въпроси
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-08-2010, 16:54
  4. Отговори: 10
    Последно мнение: 13-12-2008, 08:25
  5. приравняване на бг диплома
    От timstanev във форум Студенти
    Отговори: 19
    Последно мнение: 02-11-2007, 18:59

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване