Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 65 от общо 65
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: При последното посещение в Родината как ви се стори тя? Какви промени забелязaхте?

Цитирай Първоначално написано от Piter Виж мнението
    Тези неща който пишеш за магазините,проверки в чантите не мога да повярвам че съществуват.
    <...>
    Изглежда си чела много книги за Англия и започваш да си мислиш че наистина си била тук.
    Piter, прибързваш със заключенията. Тя живее в Австрия и разказва за там в поста за отварянето на чантите.

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Даже (в ЮК) имах следната случка - понеже съм малко недоскиф, спрял съм пред някакъв стелаж и си разглеждам нещата. След 1-2 минути се усещам, че съм препречил пътеката между стелажите. Зад мен имаше жена с количка - чакаше си спокойно. Веднага се отместих за да може да мине и чух дежурното "Сори". Извини ми се, защото ме е "накарала" да се отместя и да не и преча !!!!!
    Да, съвсем нормално ми се вижда, в контекста на тукашната действителност. Това е едно от нещата, които най-много ми харесват в Кралството - уважава се правото ти да правиш каквото си искаш, дори и да блееш по рафтовете и да препречваш пътя на останалите или да си живееш живота по доста различен начин от другите, стига да не им пречиш.

Разбира се, има и хора и райони, в които нещата са много по-изнервени и нетолерантни, както и във всяка страна, предполагам, но пък можеш да избираш.

Като казвам това, аз също напоследък в България не съм срещала ярки примери на грубо отношение, мисля, че там нещата много ЗНАЧИТЕЛНО са мръднали напред. Е, с отварянето на чантите в магазините, вероятно не... Тук вчера ми се случи - тъкмо излизам от касата с няколко продукта, които платих - и се сетих, че исках да покажа едно нещо на приятелката ми - грабнах я за ръката и без да се замисля, влязохме обратно, през касите, на които се обслужваш сам. показах й каквото исках, обсъдихме го и си излязохме - никой не се занимава да пита какво имаш в чантата, пък кога си го купил, пък можеш ли да докажеш... чак на излизане се сетих, че ако направя така в България, трябва да предупредя пазвантина, пък той може да ме накара да заключа стоката отвън или да я оставя...

Но нещата се случват вече и там. По-бавничко се променят, но се променят и то видимо.
    Последно редактирано от Мила : 01-09-2013 на 12:43
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: При последното посещение в Родината как ви се стори тя? Какви промени забелязaхте?

Кога дойдохте в Англия, кога и Родина я направихте, че вече и в България не ви се връща, че нямало удобства. Ще дойде време за пенсия, ще ревете тогава. За повечето от вас важи: "Нахранила се въшката, па излезла на чело". Чуждопоклонничеството тук не се понася много добре...

3. БЛАГОДАРЯ mila_2, Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

по повод бъркането в чантите в българия, мисля че скоро нещата няма да се променят. много се злоупетребява. както не е възможно в българия да има диференцирано ддс за различни стоки. гледам обсъждат намаляване на ддс за детските стоки, ако го приемат това , половин българия ще търгува само с детски стоки, само документално разбира се
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Град
    Flight Level 600
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    ....по повод бъркането в чантите в българия, мисля че скоро нещата няма да се променят...
    Аз веднъж разговарях с управителката на една голяма верига заради един такъв особено разюздан пазвантин. Това което ми
    обясни жената като процедура която трябва да се спазва си отговаряше точно на УК -стандарта - не се допуска клиент с чанта в магазина само ако е много голяма и то поради сейфти реасънс -т.е. - някой да не внесе бомба. С малка чанта - може, може и с покупки ако си пазиш касовите бележки. Това което ми обясни с половин уста е че: трудно е да научиш на процедури пенсионирани милиционери и бивши военни, изживяващи се като охранители, нито пък техните партийно обвързани шефове.
    Не може днес един охранител да охранява склад за боеприпаси, утре -магазин, на смяната вдругиден - болница и т.н. Процедурите са коренно различни. Така че единствената утеха остава да навикате т. нар. охранител, все пак сте на почивка в България и ....- отпуснете раменете, нервите , блъскайте се, навиквайте, правете тва което правят всички ,сега ви се е паднало- та това лекува. После в УК - пак търпение.....тъъъъррр....ппп..е.ниииииееееее.....т ъъъъъррррр.п........ yes sir.....that is not a problem, sirrrrrrrr....
    You can learn to do anything you put your mind to

6. БЛАГОДАРЯ mila_2 thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: При последното посещение в Родината как ви се стори тя? Какви промени забелязaхте?

Цитирай Първоначално написано от prolet Виж мнението
    Кога дойдохте в Англия, кога и Родина я направихте, че вече и в България не ви се връща, че нямало удобства. Ще дойде време за пенсия, ще ревете тогава. За повечето от вас важи: "Нахранила се въшката, па излезла на чело". Чуждопоклонничеството тук не се понася много добре...
    Аз дойдох преди 14 години.
    Англия не ми е родина и никога няма да бъде.
    Тя е родина на децата ми( вссъщност на едното понеже другото е родно в Ирландия). Англия е дома ми и желая така да си остане. Да в България нямам уд0бствата които имам в дома си в UK, понеже така съм си го направил.
    Има такива които са на два фронта, живеят тук в Кралството двуцифрен брой години, мизерстват лишават се от това и онова за да направят панелката дома си.
    Купуват, ремонтират правят и се надяват се някога да имат удобства, а когато това време дойде... ако дойде.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

8. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: При последното посещение в Родината как ви се стори тя? Какви промени забелязaхте?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Аз дойдох преди 14 години.
    Англия не ми е родина и никога няма да бъде.
    Тя е родина на децата ми( всъщност на едното понеже другото е родно в Ирландия). Англия е дома ми и желая така да си остане. Да в България нямам уд0бствата които имам в дома си в UK, понеже така съм си го направил.
    Има такива които са на два фронта, живеят тук в Кралството двуцифрен брой години, мизерстват лишават се от това и онова за да направят панелката дома си.
    Купуват, ремонтират правят и се надяват се някога да имат удобства, а когато това време дойде... ако дойде.
    Родината си е една - завинаги, но понякога се налагат промени.
    Познавам такива - на "двата фронта" - работят (не в UK, в други държави) и "примъкват" към България, ремонтират апартаменти и къщи, някой са с разделени семейства, отдалечават се един от друг, трудно се понасят ...
    Домът ... къде е "у дома" ? Ще цитирам Деница Минчева - Разни мисли, разни недомислици
    " У дома е там, където стигаш,
    когато свърши пътят под краката ти.
    У дома е там, където те познават
    и те одумват с любопитство.
    У дома е там, където малки лапи
    драскат неуморно по съня ти.
    У дома е там, където се събуждаш
    и слънцето изгрява от правилната страна.
    У дома е винаги малко по-близо,
    отколкото предполагаш.
    Но и малко по-далеч."
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

10. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: При последното посещение в родината как ви се стори тя? Какви промени забелязахте?

Не бях се прибирал в България една година. В края на юли направих поредното пътешествие с кола заедно със семейството си към България.
    Минахме през Сърбия и учудващо ни хвана огромна опашка на българската граница, оказа се, че много чужденци имат мерак да минат през страната ни.
    Влязохме си безпроблемно с английските си документи( знаем че трябва да се преставяш с бг документите си ако имаш такива) имахме тях приготвени и не ни се занимаваше да търсим лични карти.

Минахме граничен контрол и след това имаше митнически контрол да ни пита дали имаме нещо за деклариране и най-вече неща купени от Сърбия.
    Голямо бе учудването ми, че служителите на митницата играеха и роля на продавачи на винетки.
    Цената на винетка за седмица бе с малко завишен курс понеже еврото бе обърнато към лева - 2 лева за 1 евро. Помислих си, че не е редно да продават неща митничари, ама пък се сетих, че вече съм в България и това не е чак толкова странно.

Тръгнахме по пътя Калотина-София,беше през ноща тъмно като в кучи ...., няма учлично осветление( това не е за учудване) няма и маркировки и светлоотразители на пътя. Усетих се че искам много и то малко по късно когато видях колко зле е като пътна настилка това околовръстно шосе което е и международен път. Човек си казва бедна държава см, не може да искаме много. Замислих се само за факта колко хиляди коли и камиони минават дневно през този път и че голяма част от тях са чужденци които плащат с винетки.
    Ако 50% от парите от тези винетки давани за една година се отделят съм сигурен, че ще се съберат пари да се преасфлатира пътят и сложат маркировки.
    Бяхме се запътили към атомагистрала Тракия и по пътя минахме 7 патрулки които си стояха да плашат шофьори.
    Наложи ни се да спрем на бензиностанция Лукойл в началото на София. Всяка година през последните 6 спирахме на тази бензиностанция при излизане от България и си купувахме понички от кафето на Dunkin Donuts. Тази година забялязахме, че няка кафе няма понички, световната верига бе затворила този си обект.
    След като минахме околовръстното шосе се качихме на магистралата ни която най- после бе завършена. Видях ограниченията за скороста и си казах 140км максимум, харесва ми това( сетих се колко е тъпо че в UK на магистрала може да караш макс със 70 мили, което си е 110 километра).
    Натиснах газта включих автопилота на 140 и закарах.

Минута по късно наистина се почувствах като пилот на самолет карах с 140 километра по магистрала, по същия начин както го бях правил в Германия и други държави, но в България имах чувството, че колата ми ще излети.

Неравен път,различен тип настилка,кръпки и какво ли не но разликата с други магистрали в Европата бе огромна. Става въпрос за участъка след София, карайки към Стара Загора дни по късно попаднах на настилка която бе доста по добра.

Прибрахме се в ранната сутрин мушнахме се в леглото и се опитахме да наваксаме за 5-6 часа пропуснатите 30 часа сън. Естествено не успяхме, събудиха ни децата в 11 сутринта и от абсолютно тъмната стая излязох на ослепяваща светлина и суха жега.
    Почувствах се почти като вампир който вижда дневна светлина. Кафе,закуска и хоп озовахме се в центъра на Пловдив. Денят бе събота,прияна жега,хора в лятно настроение, работещи магазини, банки и заведения... това се казва да си на хубяво място.
    Споменавайки за магазини и заведения, в дните когато обикаляхме сина ми ме попита " тате какво очначават тези числа по вратите на магазините?" отговорих му, че това са датите в които даден магазин или заведение няма да работи понеже са в лятна почивка.
    Прибираме се всяко лято и винаги Пловдив е един обезлюдял, голяма част от магазинчета и бизнеси не работят, собственици са заминали на морето.
    Обикаляйки из улиците на Пловдив, а и по национални пътища и магистралата се нагледах на толкова много реклами на цигари, че чак ми се поиска да пропуша.
    Едно, че по магистралата ни има реклами, за разлика от магистралите по Европа, друго е че 80% от тези реклами са за цигари като King, Victory и други. Да не говорим, че цигарите са толкова евтини и толкова разнообразни, че хич не се чучудвам на факта, че да си пушач е все още на мода в родината.

Едно от любимите ни семейни места в Пловдив е мол Пловдив.
    Лесно за паркиране, Макдоналд-КФС кино, много магазини и прохлада, това са нещата които ни допадат. Жена ми остана малко разочарована че световната верига за модни дрехи Манго е изтеглила магазина си от Пловдив, а по късно установихме, че е станало същото и в Стара Загора.
    За сметка на това пък H&M са отворили магазини в страната ни.
    По подобие на Великобритания и в България Юли и Август бяха месеци на летни разпродажби. Някои от магазините Zara, Bershka, Pull&Bear ( тези три ги има в Стара Загора) наистина имаха огромни разпродажби, други обаче просто имитираха разпродажби и дори след намаления цените им бяха по скъпи от английските( говоря за пример магазини за маркови дрехи като Diesel, Replay,Nike и други).

В един от дните които бяхме с приятели на пазаруване, познатата реши да си купи обувки от Deichmann магазин.
    Влезе и се втурна в търсене на нещо си. По магазина имаше надписи и табели за промоция - купуваш два чифта и трети ти дават да си избереш безплатно. Аз забелязох това и и го казах на касата когато плащаше. Персоналът не и предложи офертата при плащането, но пък каза, че понеже е платила вече не може да се възползва от офертата. Аз ги попитах тогава, Ок ще ги върнем и ще си купим наново нещата, а отговора им бе не е желателно да го правите.

Бях посещавал Златоград няколко пъти, но преди около 15 години.
    Преди месец по време на почивката ми в България реших да направим семейно посещение в граничния родопски град.
    Още преди да се стигне в градчето видяхме табелите за Гърция, нов граничен пункт между България и Гърция бе едно от най-големите промени за които бях чувал.
    Минахме през Смолян и се запътихме към златния град. Завои, завои, завои, не бях минавал по толкова завои и стръмни пътища поне деситилетие.
    Влязохме в града и веднага се забелязоха табели и реклами на български и гръцки език.
    Решихме да отидем на центъра първо и малко преди него видяхме много добре оформени детски площадки и градинки.
    Намерихме паркинг който бе в центъра и бе безплатен, оставихме колата и търъгнахме по новоасфалтираата улица и европейски тротоари. Всичко около центъра бе безупречно, знаци, маркировка, лампи цветя, направо не може да повярваш, че се намираш в България. Забелязохме табелите за усвоени милиони по проекти от Европейския съюз.
    Бе неделен ден и града ми се видя доста пуст. В централната част имаше доста кошове за боклук, всичките нови,запазени и препълнени, около тях се търкаляха празни двулитрови бутилки от бира.
    Очевидно златоградчани се събират петък и събота вечер да си пийват на центъра, но понеже хигиенистите вероятно почиват събота и неделя... то всички кошчета в неделя бяха заобиколени от боклук.
    Помислих си, че сигурно на никой от управата не му е направило впечатление това и не са се сетили един от чистачите да почива да кажем понеделник и вторник, а да отработва събота и неделя.
    Отидохме на детските площадки.
    Люлки, пързалки, маси за тенис, пейки, работещи чешмички- всичко изглеждаше безупречно
    Може да разгледате снимки тук
    https://www.facebook.com/media/set/?...3758311&type=3
    Всичко бе ново, на година две сигурно максимум. Децата ни много се зарадваха на люлките, те изглеждаха нови и интерсни за тях. Имаше едни големи кръгли като обърната чиния, спомням си ги от моето детство, качваш се на тях и се върти цялата люлка, някой трябва да я бута и тя се върти.
    Имаше две такива люлки направени, но за да се завътрят трябваще да дойде Супермен.
    Двама човека се опитахме да бутаме и накараме една да се завърти и не се получаваше, едвам едвам се завъртъше.
    Изглежда, че някой е сложил някакви лагери брак и люлките не работеха. Не бе просто проблем при една от тях, а и при двете.
    Чудих се , сигурно пак никой не е забелязал. Имаме нов проект който е завършен и вероятно си има и гаранционен срок за извършена работа, но никой, не се сеща да потърси изпълнителите и ги накара да оправят проблема. Решихме да видим Етнографксия Златоград също, да пием кафе на пясък и да хапнем и пак да се върнем и видим центъра осветен.
    Видях, че има доста лампи и ми бе интересно как ще изглежда вечерно време.
    Имаше табели които ни помогнаха да открием Етнографската част на града лесно. Намерихме я лесно. Остана обаче да намерим къде да се паркира, открихме нещо като паркинг до кофи за боклук и бездомно куче и оставихме колата там.
    Решихме първо да отидем на кафе. Оказа се че понеже бе неделя след 18 часа и всички кафенета бяха затворили. Обиколихме учличката с къщи всичко бе приказно, нещо което си заслужава да се види. Бяха се постарали, като вървиш по тези улички да се почустваш в други времена, само един проблем имаше.
    Навсякъде в етнографския град където трябваше да има кошчета за боклук такива нямаше, а имаше теникии от гръцки маслини,5 литрови кутии оставени за да се използват за кошчета.
    Представте си гледката от преди 100 и повече години ..... и на 10-тина места по улицата използвани теникии от маслини за кошчета за боклук. В такъв случай бих казал хубава работа ама българска.
    Решихме, че понеже няма да може да пием кафе направо да сядаме за вечеря. Имаше една механа в двора за Етнографския музей. Отидохме там, изглеждаше интересно влязохме старинна сграда с двор с маси, тихо приятно,имаше една маса за 10 тина човека приготвена, чакаше посетители и салатите с домати бяха севрирани вече на масата (рекох си ами ако закъснят гостите и не дойдат на време, оставените салати щяха да станат любимо място на мухи и оси).
    Казаха ни че нямали свободни места.
    Решихме да намерим друг ресторант и се спряхме на един до басейн. Този хотел ресторант се казваше "Александрови къщи”
    Изглеждаше добре седнахме поръчахме си неща от менюто. Не всички от напитките ги имаха. След малко дойдоха поръчките, трябваше да се доснесат допълнителни чинии, сервитьора забрави. Позната поръча пържен шаран, но и го донесоха на скара, след това го смениха.
    Уж еднографска къща ала бала, ама самото сервиране като чинии нищо особено, много обикновенно в ресторант Боляри в Лондон поднасят храната с пъти по добре като чинии подноси и подобно.
    Храната в ресторанта не бе и много вкусна. Убиха ме с интернета си който предлагаха на гости на ресторанта. Едно листче с потребителско име и парола което важи само за едно устройство и за един час. Никъде в България не бях виждал подобно нещо. Времето, мастилото, хартията за принтиране на тези листчета, едва ли можеше да се оправдае. Можеше просто да остаявят мрежата отворена или с една парола като други заведения.
    След вечерята се върнахме отново в центъра, изглеждаше страхотно и през ноща осветен, приличащ на един истински европейски град.
    Би ми се искало да има повече градове като Златоград, да използвт европейски фондове и програми и правят български градове и села желано място за посещение от чужденци и не само.
    Надявам се да оправят нещата които споменавам, ще пиша имейли до управата на града да прочетат нещата които съм описал.

Следва продължение
    Сега като посетих Златоград видях, че вече имат хубави кошчета за боклук, а не теникии от маслини.
    Последно редактирано от lordm : 15-08-2017 на 22:05

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

12. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: При последното посещение в родината как ви се стори тя? Какви промени забелязахте?

Сега като посетих Злаоград видях, че вече имат хубави кошчета за боклук, а не теникии от маслини.
    Това, с новите кошчета е добре!!!
    Но - виж се сам, как не си (бил) позитивно настроен!
    Казваш - тенекии от маслини. Ми те празни няма откъде да додат - значи преди това са били С маслини!
    И като се сетя - през комунизма как казваха - „Пуснали са маслини!!!“...

Косвен отпечатък от повишаването на благосъстояниета на града!!
    Последно редактирано от jhoro : 15-08-2017 на 18:45
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

14. ХАРЕСВАМ! chikshirik liked this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

За първи път, когато се върнах в България след 5г в NY, бях изпаднал в "culture shock"
    ///the feeling of disorientation experienced by someone when they are suddenly subjected to an unfamiliar culture, way of life, or set of attitudes./// сега се прибирам почти всяка година за по 2-3 седмици и както гледам там ще останат само възрастни, младите БЯГАТ!!
    think different

16. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Dislikes marianone1 disliked this post
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Младите бягат ама ДРУГ ПЪТ. Като вземете да си дрънкате както ви падне се получава много голям смях. Мразя някой да казва, че think different, а всъщност да се изказва като останалите. България няма да се премести нито в NY, нито в NC. Нъц- нъц, нека ви.

Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Навремето в една песен се пееше за: "9 милиона мишлета".
    Е вече са 7.
    think different

19. ХАРЕСВАМ! jhoro, lordm liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Е вече са 7.
    Много оптимистично изказване!!! Според мен - най много 6'500'000 !!!

Цитирай Първоначално написано от marianone1 Виж мнението
    Младите бягат ама ДРУГ ПЪТ. Като вземете да си дрънкате както ви падне се получава много голям смях. Мразя някой да казва, че think different, а всъщност да се изказва като останалите. България няма да се премести нито в NY, нито в NC. Нъц- нъц, нека ви.
    Не ги знам „младите“ (и малко по-възрастните) дали бягат или се изнасят „в свински тръс“, ама като се движа из града - преобладават хората над средна възраст и тийнейджърите.
    Голямата част от хората, с които съм разговарял, казват - „Ми то хубаво да отида някъде навън, ама като не знам език?“ А за хора с добри професии и добре владеещи ги.
    Последно редактирано от jhoro : 16-08-2017 на 12:27

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Аз не се чувствам нито чуждопоклонник, нито съм избягал в Англия.
    Избора си направихме сами - цялото семейство и ни харесва тук, тук е вече нашият дом.
    Но съм българин и такъв ще си остана.
    И съответно като такъв - само България е моята родина и няма да има друга в моят живот, била тя хубава или лоша, важното е, че е моя и кара сърцето ми да трепти всеки път, когато се спомене името и.
    Но както каза един поляк, когото познавах - аз си обичам Родината, но не харесвам това, което правят с нея в момента.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

22. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Е вече са 7.
    Пуснах я да я чуя тази песен, не я бях чувал. Много тъпа песен, не знам защо е вмъкваш в темата даже. Можеше просто да ме информираш, че 2 милиона мишлета са се изнизали тихомълком.

24. Dislikes KOCMOHABT disliked this post
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

За такива като теб, 2 "мишлетата са се изнизали".
    А според мен са останали 7, вярващи в нещо си.
    А 2 вярващи в себе си са избягали.
    think different

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Пророчества за последното време
    От the light във форум Християнство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 16-10-2012, 12:48
  2. Отговори: 27
    Последно мнение: 08-06-2011, 09:16
  3. Отговори: 5
    Последно мнение: 09-01-2010, 00:27
  4. Какви промени относно имиграцията и правото на работа се очакват 2013г?
    От cocaloca във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 16-04-2009, 09:26
  5. Отговори: 10
    Последно мнение: 17-09-2008, 22:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops