Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Бременност и работа

Вчера видях бременна българска жена, която каза, че чака момиченце след 2 месеца.
    Спомням си, че в България ни даваха болнични 45 дни преди да се роди бебето, а имаше и трудоустрояване ако работата ти е тежка и противопоказна ако си бременна.
    Тук много български жени чистят къщи, което освен трудно е и много опасно за бебето защото се работи с отровни препарати.
    Бихте ли споделили как една жена може да роди здраво дете след като чисти къщи? Кога трябва да престане да работи тази работа? Вредно ли е за детето майката да работи с отровни препарати... и още каквото се сетите в този смисъл.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременност и работа

ми аз съм родила три деца, през това време съм си чистила къщата и съм работила и трите пъти до деня в който съм родила.
    и какви са тези отровни препарати с които работят чистачките? това го питам от любопитство. аз си мисля че чистачките чистят къщите с препарати които има във всяко едно домакинство. и като забременеем да вземем да спрем да чистим и да изхвърлим всики почистващи препарати.

ама може и да има някакви специфични препарати дето сами чистачките си ги знаете дето са отровни?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Е да де,но едно е да изчистиш една къща-твоята си за 2 часа,а друго е да изчистиш n-брой къщи-8часа,5 дни в седмицата.Според мен това е индивидуално при всяка жена е различно и зависи от много фактори.Ако се чувства добре и не се натоварва много,нищо не и пречи да си работи до 7-ми месец примерно.Казвам 7-ми месец,защото след него бързичко се наедрява и ще е трудно на бременната жена да извършва този вид работа.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

да де така е, аз нещо не зацепих че въпроса е да го правиш това всеки ден по цял ден.
    ама понеже много се дразня като започнат да се изживяват бременните като болни затова реагирах така.........
    не че няма бременни които имат тежка бременност и наистина не се чувстват добре и имат проблеми, но далеч не всички които се драматизират са в такова положение

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За много неща не зацепваш. Въпросът ми е дали работата с отровните препарати, които се ползват за чистене, вреди на детето? И кога една бъдеща майка трябва да спре да чисти къщи? Имай предвид, че понякога се чистят такива кочини, че и жена, която не е бременна се затруднява. Има толкова мръсотии, че може да се разболее и предаде болестта си на детето. Скоро ми се случи да видя истински червеи в коша за боклук! Забравени бяха счупени яйца от доста време, хората бяха заминали на почивка.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

смятам че просто въпроса ти не е зададен правилно.
    според зависи от къщите!
    ako she pravish one-off - emi po-dobre ne gi pravi ako si s golemiq korem,shtoto sa mnogo chasove navednyj i vinagi e golqma mrysotiq.
    ако си имаш редовни къщи където си знаеш клиентите и чистиш всяка седмица, очевидно не би следвало да те натоварват чак толкоз. ако пък да - еми ше намалиш часовете работа и ще си оставиш къщи в които не е неква мега кочина всяка седмица. това смятам че се подразбира?

останалото зависи от това ти как се чувстваш и дали бременността върви без усложнения. ако да - не виждам причина да спираш да бачкаш. просто ще гледаш да балансираш количеството на натоварването както и да избягваш мега мръсни къщи. ще ползваш винаги ръкавици и ще внимаваш да не се убодеш на нещо.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

P.S. отноcnо препаратите - ти нали не планираш да ги дишаш или пиеш? проветрявай добре ако е възможно, ако не - просто не пръскай от голяма дистанция, за да не остава твърде много от спрейовете във въздуха който дишаш. иначе по принцип стига ти да не си интоксикирана, не би следвало да има негативно въздействие върху плода.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mary_rabota Виж мнението
    За много неща не зацепваш. Въпросът ми е дали работата с отровните препарати, които се ползват за чистене, вреди на детето? И кога една бъдеща майка трябва да спре да чисти къщи? Имай предвид, че понякога се чистят такива кочини, че и жена, която не е бременна се затруднява. Има толкова мръсотии, че може да се разболее и предаде болестта си на детето. Скоро ми се случи да видя истински червеи в коша за боклук! Забравени бяха счупени яйца от доста време, хората бяха заминали на почивка.
    ако обичш не ми прави анализи за какво зацепвам и за какво не а се съсредоточи и ми погледни аватара!!!!
    кои са тия отровни препарати с които чистиш? да не ги пиеш като чистиш с тях? колкото и да ги вдишваш те не могат да те интоксикират в количеството в което ги вдишваш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте .Тъй като съм бременна и доста проучвания направих относно темата мога да кажа че пише да се проветрява много докъто се чисти и от препаратите бил опасен този за почистване на печки - фурни. Така че бъдете особено внимателни с тях. Аз лично не работя като чистачка ,но имам опит от преди 2 год. и сега като забременях от всички миризми ми става лошо и не виждам как бих чистила по къщи, но познавам жени които го правят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

До Мадлена,
    Не ти гледам аватара, чета ти написаното и се чудя кой го публикува? Научи се да пишеш правилно и тогава ще те чета. Поне името си да беше написала с голяма буква, но щом си се задоволила с малката... ни една граматика не ти е ясна!

Повдигнах тази тема защото много млади български жени чистят къщи бременни. Не бих позволила на собствената си дъщеря да чисти къщи изобщо, знаейки колко е опасна тази работа.
    Много е лесно да кажеш - проветри, но английските къщи почти не се проветряват. Една душ-кабина да изчистиш и си поела толкова много миризми от препаратите. И останалите не са безвредни, но са по-малко смърдящи.
    Според мен една жена трябва да спре да работи в такава среда когато планира бременност.
    Та въпросът ми е колко време да е преди забременяването?

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mary_rabota Виж мнението
    До Мадлена,
    Не ти гледам аватара, чета ти написаното и се чудя кой го публикува? Научи се да пишеш правилно и тогава ще те чета. Поне името си да беше написала с голяма буква, но щом си се задоволила с малката... ни една граматика не ти е ясна!

Повдигнах тази тема защото много млади български жени чистят къщи бременни. Не бих позволила на собствената си дъщеря да чисти къщи изобщо, знаейки колко е опасна тази работа.
    Много е лесно да кажеш - проветри, но английските къщи почти не се проветряват. Една душ-кабина да изчистиш и си поела толкова много миризми от препаратите. И останалите не са безвредни, но са по-малко смърдящи.
    Според мен една жена трябва да спре да работи в такава среда когато планира бременност.
    Та въпросът ми е колко време да е преди забременяването?

Не мисля че Мадлена ще ти се впечатли особено - дали ще я четеш или не
    Като не искаш да работиш понеже си бременна не работиш тя не дп всичко е според това как се чустваш и аре стига с тези дивотии .....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Веднага след като направиш теста за бременост
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Препаратите са отровни тогава и само тогава, когато се използват безразсъдно, без да се четат етикетите и се СМЕСВАТ! Тогава се образуват отровни газове и са наистина вредни! Имам позната, която чисти тоалетните съд белина и препарат за котлон камък едновременно- какво да коментирам?!?

А на въпроса до кога да чисти бременната българка? До когато може да си го позволи викам аз! Много момичета са на зор и работят до края, други мигат да спрат веднага. Въпрос на финансови възможности и желание.

Аз чистих до към 5 месец, имах много малко коремче и не ми личеше, но се задъхвах и едва качвах стълбите, от тогава работя от вкъщи на компютъра по няколо часа на ден и имам много повече болки в гърба и тялото, отколкото докато чистих. аз не съм типа момичета, които ще си стоят по цял ден вкъщи на ТВ, и с баткото и сега си работя до последно.
    Та е и въпрос на характер и разбиране.

Стига човек да се чувства добре защо да не работи?!

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Не си е работа бременна жена да работи като чистачка. Рисковано е, няма да забогатее от парите, които ще получи.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от prolet Виж мнението
    Не си е работа бременна жена да работи като чистачка. Рисковано е, няма да забогатее от парите, които ще получи.
    Абе то от работа никой не е забогатял, ама ако спре да работи с какво ще живее????

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Абе то от работа никой не е забогатял, ама ако спре да работи с какво ще живее????
    То ако се разчита точно на тези пари, малко безотговорно ми се струва, но всеки си знае де..

Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

АААА, мама и тати от БГ ще пращат буркани и квартирата ще се шерва. Една бременна бивша чистачка ли не могат да изхранят?!
    До нея сигурно има и левент лейбър. И двамата с обще възраст 45г. Общо ниво на английски Lower Intermediate.

ДОБРОВОЛНА ИНИЦИАТИВА - предлагам доброволна инициатива по летищата. Хора на екипи да дежурим и предлагаме на слизащите от БГ полети безплатни презервативи. (все пак Румънците не ни интересуват) Трябва да се оформи и послание как да работиш поне около 3г в тази държава, защото това е нормален срок да се установиш. Чак тогава могат да се премахнат презервативите и да се пристъпи към забременяване.
    Ясно че сега за пръв път ще живеем бе Нашите и свободния секс е наше право. Ама все пак дайте да не забременяваме всички.
    Инъче тема като тази ще става все по-популярна.
    Последно редактирано от krastavica : 12-10-2013 на 07:35

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,бременна съм в 10-та седмица,на постояннен договор от 4 месеца,въпроса ми е,понеже имам тежка бременност и ми е трудно да ходя всеки ден на работа,имат ли право да ме изгонят ???

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Spasiq88 Виж мнението
    Здравейте,бременна съм в 10-та седмица,на постояннен договор от 4 месеца,въпроса ми е,понеже имам тежка бременност и ми е трудно да ходя всеки ден на работа,имат ли право да ме изгонят ???
    Какво означава "тежка бременност"?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Означава,че посръщам много често,вземам хапчета за задържане на плода и нямам сили

21. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Spasiq88 Виж мнението
    Означава,че посръщам много често,вземам хапчета за задържане на плода и нямам сили
    Ами не знам как стои въпросът с работата, но знам че първите 3 месеца са най-трудни за това, а ти си почти накрая. Скоро ще ти стане по-добре, сигурна съм. Не можеш ли да се договориш с шефовете ти да си вземеш седмица две докато ти мине кофти периода?
    Когато бях като теб живях на попари с чай от мента (друго не можех да задържа) и много внимавах да не се обезводня.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Ами зависи как работиш, ако си още в пробен период по принцип могат да те разкарат без да трябва да дават основание за прекратяването на договора ти.
    По принцип ако си бременна, това е единствената причина поради която не може да има уволнение през пробния период
    Доколко нещата на практика са както в законите , не знам , нямам познати такива случаи
    Ако те уволнят във всички случаи ще можеш да си съдиш работодателя благодарение на бременността

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бременност в UK!
    От stavraki във форум FAQ
    Отговори: 62
    Последно мнение: 08-10-2012, 11:00
  2. Кървене при бременност
    От flowerofreams във форум Бъдещи майки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-06-2009, 18:33
  3. Бременност - тук или в Бг
    От t0987 във форум Бъдещи майки
    Отговори: 60