Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Неплатен иншуранс

Преди 4 години бях си искарал иншуранс в Англия, но се наложи да се върна в България и сега реших пак да заминавам за Англия. Исках да науча дали иншуранса ми е валиден и дали трябва да плащам за тези 4 години. Благодаря ви!

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Неплатен иншуранс

За застраховка живот ли стават въпрос?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Неплатен иншуранс

NIN

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

NIN-а ти е най-вероятно все още валиден.
    За задължения е най-добре да се обадиш на HMRC и да ги питаш.
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Неплатен иншуранс

Номерът ти е валиден. Дали имаш да плащаш нещо, зависи от това, дали и как си работил, в какво качество (employed, регистриран self-employed) и от други неща. Не даваш достатъчно информация.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

НИНа ти е един и същи за цял живот и си "важи".

за тези четири години глобите от неподадени данъчни ще ти са около 1600 паунда предполагам, но може и да са повече. За иншурънс прибави още 1000. Така че почваш свеж старт с 2600 задължения Честито.

Естествено аз предполагам, че си направил най-стандартната изцепка . Тръгнал си си ей тъй. Въпреки че си се водил "бизнесмен" в тая държава. Сега ще ти стане ясно Заповядай, чакат те.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението

за тези четири години глобите от неподадени данъчни ще ти са около 1600 паунда предполагам, но може и да са повече. За иншурънс прибави още 1000. Така че почваш свеж старт с 2600 задължения Честито.

Естествено аз предполагам, че си направил най-стандартната изцепка . Тръгнал си си ей тъй. Въпреки че си се водил "бизнесмен" в тая държава. Сега ще ти стане ясно Заповядай, чакат те.
    Кори, това е вярно, при положение, че се е регистрирал като самонает. Абе глобата за неподадена декларация не беше ли 100 лири - откъде ги взе тия 1600? Ако няма спечелени пари, и national insurance contribution има начин да се оправят. Трябва счетоводител, разбира се...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Кори, това е вярно, при положение, че се е регистрирал като самонает. Абе глобата за неподадена декларация не беше ли 100 лири - откъде ги взе тия 1600? Ако няма спечелени пари, и national insurance contribution има начин да се оправят. Трябва счетоводител, разбира се...
    тя, глобичката от 100 лири е за първите три месеца забава. оттам нататък се почва едно хубаво на ден и тавана за нарастване на глобата май беше нейде към 1600. ама не знам за отделна данъчна или за всички години накуп. тъй че може и да е 4 пъти по 1600.
    и се е регистрирал - щом пита за иншурънс за плаща, значи има предвид за селф емплойд иншурънса.

наистина работата му е за счетоводител, щото надушвам че има омазване. дано да не е тъй.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Може да е бил на ферма

А пък при какви обстоятелства може да има Class 2 NIC задължения?
    Ако реши, че започва на чисто с qualifying years за state pension никой няма да го търси за отминали години или греша?
    BGHelp Търсачка

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Неплатен иншуранс

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Може да е бил на ферма

А пък при какви обстоятелства може да има Class 2 NIC задължения?
    Ако реши, че започва на чисто с qualifying years за state pension никой няма да го търси за отминали години или греша?
    абсурд! ако беше на ферма, въобще нямаше да пита за иншурънс да бил плащал
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението

Айде сега да отидеш и да прочетеш за глобите - какво нараства, какво и как и като разбереш какъв му е статута на човека - пак заповядай. Иначе си чешем клавиатурите тука...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Айде сега да отидеш и да прочетеш за глобите - какво нараства, какво и как и като разбереш какъв му е статута на човека - пак заповядай. Иначе си чешем клавиатурите тука...
    ми чешем ги
    човека е за счетоводител
    бгхелп не е счетоводител, ехееее да беше
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Кори - струва ми се че смесваш нещата (между другото в доста теми се наблюдава) - за осигурителните вноски и за данъците.
    За осигурителните вноски - HM Revenue & Customs: PAYE/National Insurance late payment penalties
    За подаване/неподаване на данъчна декларация и съответните глоби - HM Revenue & Customs: Tax return deadlines and penalties

Нищо лично, но все пак четете - HMRC са първоизточника.

ps. Ще добавя само един малък цитат
    Some people also pay voluntary National Insurance contributions. For example, you might choose to pay them if you:
    • aren't working and are not claiming state benefits
    • haven't paid enough National Insurance contributions in a year to count for the State Pension or other long term state benefits
    • live abroad and want to maintain your state benefits entitlement

Цитирай Първоначално написано от mor_tal Виж мнението
    Преди 4 години бях си искарал иншуранс в Англия, но се наложи да се върна в България и сега реших пак да заминавам за Англия. Исках да науча дали иншуранса ми е валиден и дали трябва да плащам за тези 4 години. Благодаря ви!
    Ако правилно разбирам написаното - когато човек е в чужбина МОЖЕ да плаща доброволни вноски. Не успях да намеря текст за задължителни. Остава да ги убедиш, че си бил в БГ.
    Последно редактирано от jhoro : 05-07-2013 на 17:33
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mor_tal Виж мнението
    Исках да науча дали иншуранса ми е валиден и дали трябва да плащам за тези 4 години. Благодаря ви!
    Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ако правилно разбирам написаното - когато човек е в чужбина МОЖЕ да плаща доброволни вноски. Не успях да намеря текст за задължителни. Остава да ги убедиш, че си бил в БГ.
    Аз пък го разбирам - не съм плащал и не искам, питам дали трябва и дали не съм нарушил закона.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос за иншуранс номер
    От maddening_ във форум Self-Employed
    Отговори: 36
    Последно мнение: 09-12-2013, 21:02
  2. Неплатен чек
    От pavel_ivanov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-12-2012, 15:38
  3. Временна /дневна/ ван иншуранс.
    От victor07 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 08-08-2011, 18:38
  4. неплатен НИН
    От kekata във форум Self-Employed
    Отговори: 11
    Последно мнение: 24-12-2005, 12:57

Отметки

Правила за публикуване