Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 581
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015

UCAS скоро пусна формата за кандидатстване за intake 2014-2015. Вече можете да се регистрирате и да я попълвате, а за да я пратите, ще трябва да изчакате до средата на септември 2013.

Кой накъде се е запътил? Тук може да се запознаете с бъдещи колеги и да зададете всякакви въпроси, които ви тревожат около кандидатстването.

Ето и малко теми за информация:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%E2%FA%F0.html

http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%E8-click.html

http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...7924-ucas.html

И темите за intake 2013-2014

http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...13-2014-a.html

2. БЛАГОДАРЯ emilina thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015

Благодаря за хубавата тема!!! Синът ми ще кандидатства компютърни науки в UK и темата ще му бъде много полезна!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Ще кандидатствам през 2014/2015 в Англия. Избрал съм специалност Filmmaking. Имам нужда от помощ при избор на университет. Като оставим настрана вестникарските класации, интересува ме кои университети в Англия си партнират с големи филмови компании, съответно имат нужния ресурс да развиват тази специалност. Благодаря предварително!

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от svilen195 Виж мнението
    Здравейте! Ще кандидатствам през 2014/2015 в Англия. Избрал съм специалност Filmmaking. Имам нужда от помощ при избор на университет. Като оставим настрана вестникарските класации, интересува ме кои университети в Англия си партнират с големи филмови компании, съответно имат нужния ресурс да развиват тази специалност. Благодаря предварително!
    Познавам няколко човека, които учат това - ще ти напиша на лично контакти

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Записвам се да следя темата!

И аз почнах да търся университети и да правя проучвания. Писах на няколко университета за изискванията им, но възникна един въпрос, който искам да задам тук.
    Мисля да кандидатствам с Management и Bath ми допадна много като вариант, но така и не разбрах за точните им изисквания. Писаха ми: Our minimum entry requirements for these programmes are: obtain 6 in all
    subjects taken in the last year of study of the DIPZO, excluding
    matriculation.

.. това, което не разбрах е дали искат да завърша 12 клас с 6.00 или да имам толкова на дипломата (без матурите). Предполагам, че е второто и затова им писах отново и ми отвърнаха : We would be looking for grade 6 in all final (12th grade) year subjects .. което пак може да се тълкува двусмислено!
    Какво мислите вие? Някой да е кандидатствал там миналата година?!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Това означава да имаш в дипломата за завършено средно образование 6.00 на всички предмети БЕЗ матурите.
    Тази година снижиха много критериите и искаха 6.00 на половината изучавани предмети без матурите.
    За догодина не е ясно, но предвид високите такси, които намаляват интереса към всички английскии университети, надали ще вдигнат пак изискванията.
    Иначе Бат е страхотен университет.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от жгмъц Виж мнението
    Това означава да имаш в дипломата за завършено средно образование 6.00 на всички предмети БЕЗ матурите.
    Тази година снижиха много критериите и искаха 6.00 на половината изучавани предмети без матурите.
    За догодина не е ясно, но предвид високите такси, които намаляват интереса към всички английскии университети, надали ще вдигнат пак изискванията.
    Иначе Бат е страхотен университет.
    Не е вярно, ясно е написано ,че искат да има 6-ци на всички предмети само от 12 клас. Дори не схващам кое ви заблуждава в написаното и тълкувате двусмислено - в първото пише ясно - obtain 6.00 in all subjects taken in the last year of study - демек само годишните оценки от самия 12 клас.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Заблуждава ни това, че в английските университети не са добре запознати с нашата образователна система и не знаят какво точно искат. Освен това този университет е в топ 3 в тази специалност и ми се вижда прекалено ниско изискване, ако е само за последната година.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merlin01 Виж мнението
    Заблуждава ни това, че в английските университети не са добре запознати с нашата образователна система и не знаят какво точно искат. Освен това този университет е в топ 3 в тази специалност и ми се вижда прекалено ниско изискване, ако е само за последната година.
    Изискванията нямат нищо общо с това колко е топ или ботъм университетът. По-точно именно защото е хубав университет, не би следвало да се съмняваш в това дали разбират какво искат

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    ... пише ясно - obtain 6.00 in all subjects taken in the last year of study - демек само годишните оценки от самия 12 клас.
    Да бе, къде гледам и аз...
    Не мога да повярвам, че толкова са смъкнали летвата

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какъв е случая с приема на българи в LSE, UCL и Imperial? Все още ли не приемат български дипломи? Има ли шанс да направят компромис, предвид повишените такси и евентуално намален брой на апликации? При диплома 5.95, отличия от държавни олимпиади, добри резултати на SAT, 8 на IELTS, добро мотивационно и препоръки, има ли изобщо смисъл да се пишат като избори? Ще ме имат ли предвид изобщо, след като съм с българска диплома?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от im doing it Виж мнението
    Какъв е случая с приема на българи в LSE, UCL и Imperial? Все още ли не приемат български дипломи? Има ли шанс да направят компромис, предвид повишените такси и евентуално намален брой на апликации? При диплома 5.95, отличия от държавни олимпиади, добри резултати на SAT, 8 на IELTS, добро мотивационно и препоръки, има ли изобщо смисъл да се пишат като избори? Ще ме имат ли предвид изобщо, след като съм с българска диплома?
    Поне от хората, които са писали за UCL във форума, знам, че те приемат само диплома за средно специално образование.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от im doing it Виж мнението
    В LSE никой не е казал, че не приемат. Просто имат приемен изпит, който отказва много българи да кандидатстват там. Разрови се малко в сайта им.

Нов потребител Аватара на ariaz
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    За академичната справка която е нужна от училище - има ли някой идея дали вмомента (през лятото) могат да ми я издадат. Знам че училището и канцеларията му работят и не са във ваканция и реших да избегна суматохата на есен в последния момент. Така или иначе в понеделник ще отида до училище, но все пак ще се радвам ако ми отговори някой Вие взехте ли си вече академичните справки ? Аз и за препоръката се замислям... дали да не се свържа с въпросната госпожа лятото за да съм си готов

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Когато си избирате програма има ли много голямо значение дали е BSc или BA. На много места видях бизнес програми, които ги водят като BA и не знам дали това трябва да ме спира по някакъв начин. Предполагам, че това какво се учи не зависи толкова от това как я водят. Освен това съм чувал, че Cambridge примерно, давали само BA, независимо дали учиш биология или история..
    Вие какво мислите? Работодателите правят ли някаква разлика?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merlin01 Виж мнението
    Когато си избирате програма има ли много голямо значение дали е BSc или BA. На много места видях бизнес програми, които ги водят като BA и не знам дали това трябва да ме спира по някакъв начин. Предполагам, че това какво се учи не зависи толкова от това как я водят. Освен това съм чувал, че Cambridge примерно, давали само BA, независимо дали учиш биология или история..
    Вие какво мислите? Работодателите правят ли някаква разлика?
    Понякога има разлика, понякога - не, а понякога е заблуждаващо. Обикновено в случая на BA специалностите се набляга на хуманитарните модули като език, история или теория, докато при BSc се набляга на практическото и математиката. BA - art of learning, BSc - science of doing. За бизнес специалностите и подобните, BSc е предпочитана. Хубаво е да провериш самия конспект за модулите в университетите, които те интересуват, а не да се водиш по буквичките пред специалността, така като при някои университети, както вече си забелязал/а има разминаване.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте на всички! Нова съм във форума, тъй като наскоро разбрах за вас. Специалността, която съм си избрала е архитектура. Бих искала да разбера кои университети в Англия са водещи именно за архитектурата. Доколкото класациите показват това са Bath и Cambridge. Както и бих искала да знам дали са ориентиране предимно към определен стил.. както например университета в Glasgow е насочен към екпериментална психология?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alis95 Виж мнението
    Здравейте на всички! Нова съм във форума, тъй като наскоро разбрах за вас. Специалността, която съм си избрала е архитектура. Бих искала да разбера кои университети в Англия са водещи именно за архитектурата. Доколкото класациите показват това са Bath и Cambridge. Както и бих искала да знам дали са ориентиране предимно към определен стил.. както например университета в Glasgow е насочен към екпериментална психология?
    Хм, аз уча архитектура в Шотландия, така че няма да коментирам английските университети, така като нямам и много инфо за "водещи", но поне мога да изкажа лично мнение за другия ти въпрос:

В университета в Глазгоу ( University of Glasgow ) няма специалност архитектура, не знам какво точно имаш предвид. Има в Strathclyde и Glasgow School of Art. Не знам също откъде си се сдобила с информация, че специализират точно в определен стил - пък и стил "експерименална психология" не знам да има в архитектурата . Обикновено обучението в специалността протича чрез tutorials с personal tutors , които са си практикуващи архитекти (поне от наблюденията ми и в други университети), и понякога това, с което те самите се занимават на работното си място, може да влияе на преценката им и съжденията им, но имайки предвид, че самия курс се акредитира от Royal Institute of British Architects, а те следят всяка година конспектите и имат guidelines, няма как да има такива наклоностти и ограничения в определен стил. Дори някой модул или година да има акцент върху нещо като environmental/experimental psychology или technology и т.н., това ще е нещо за конкретен проект или модул, струва ми се нереално някой да те ограничи по такъв начин. Също имай предвид, че архитектурата е от специалностите, където много обичат да режат кандидатите - особено тези "posh" университети. Това го казвам, не за да те откажа - напротив - вярвай в себе си и пробвай, но избери такива университети, че да имаш и back-up, защото аз така изгърмях с GSA и Edinburgh, където никога не е имало българин с архитектура.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хм, аз уча архитектура в Шотландия, така че няма да коментирам английските университети, така като нямам и много инфо за "водещи", но поне мога да изкажа лично мнение за другия ти въпрос:

В университета в Глазгоу ( University of Glasgow ) няма специалност архитектура, не знам какво точно имаш предвид. Има в Strathclyde и Glasgow School of Art. Не знам също откъде си се сдобила с информация, че специализират точно в определен стил - пък и стил "експерименална психология" не знам да има в архитектурата . Обикновено обучението в специалността протича чрез tutorials с personal tutors , които са си практикуващи архитекти (поне от наблюденията ми и в други университети), и понякога това, с което те самите се занимават на работното си място, може да влияе на преценката им и съжденията им, но имайки предвид, че самия курс се акредитира от Royal Institute of British Architects, а те следят всяка година конспектите и имат guidelines, няма как да има такива наклоностти и ограничения в определен стил. Дори някой модул или година да има акцент върху нещо като environmental/experimental psychology или technology и т.н., това ще е нещо за конкретен проект или модул, струва ми се нереално някой да те ограничи по такъв начин. Също имай предвид, че архитектурата е от специалностите, където много обичат да режат кандидатите - особено тези "posh" университети. Това го казвам, не за да те откажа - напротив - вярвай в себе си и пробвай, но избери такива университети, че да имаш и back-up, защото аз така изгърмях с GSA и Edinburgh, където никога не е имало българин с архитектура.
    Wow, първо благодаря ти за бързия отговор. А университета в Glasgow го споменах само като пример, защото имам приятелка, която учи там и ми каза, че унивеситетът е насочен повече към експерименталната психология, което на нея не й допада много. Та се чудех дали има и такава практика относно архитектурата, защото честно казано не знам дали имам предпочитания за определен стил и така нататък.. Пък не искам като ме приемат някъде да уча неща, които изобщо не ми харесват. Разбираш ме, нали?
    Последно редактирано от alis95 : 06-07-2013 на 20:03

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alis95 Виж мнението
    Wow, първо благодаря ти за бързия отговор. А университета в Glasgow го споменах само като пример, защото имам приятелка, която учи там и ми каза, че унивеситетът е насочен повече към експерименталната психология, което на нея не й допада много. Та се чудех дали има и такава практика относно архитектурата, защото честно казано не знам дали имам предпочитания за определен стил и така нататък.. Пък не искам като ме приемат някъде да уча неща, които изобщо не ми харесва. Разбираш ме, нали?
    Разбирам те, естествено, но не мисля, че имаш причина да се притесняваш за това. Преподавателите много добре разбират, че образованието е именно, за да може всеки да изгради свое отношение към специалността и да я подеме след това уверено. Единствено се стараят да те ограничават в това да влагаш смисъл и логика в дизайна и от там може да дойде лек frustration, когато се кефиш на някоя идея, а те не я харесат, но с това се свиква и ще виждаш по-нататък причина в това. Ако искаш ме добави в скайп, за да си пишем по-подробно, ако те интересува това, за да не пълним темата с off-topic.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли как дали Exeter са почнали да приемат български дипломи? В форума почти няма никаква информация за този университет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, тук повечето са отличници, но така се стекоха обстоятелствата при мен, че ако дипломата ми надвиши 5.60 ще се чувствам на седмото небе. :D За сега съм се насочил към Newcastle и Loughbrough, като писах на Newcastle какви са техните критерии за прием и ми върнаха това /за хората който са се насочили с Comp. Science специалностите/:

Thank you for your email. Students from Bulgaria would be required to be predicted a minimum of 5.5 overall including Mathematics and also require an IELTS score of 6.5 with at least 5.5 in any element.

Искам да помоля, някой от по-вещите от мен да ме ориентират за други университети които са за хора като мен с по-ниски дипломи, но и да има перспектива за получаване на добро образование. Интересувам се предимно от Computer Science, като цяло, също така се чудя дали да не се пробвам и с икономически науки, тъй като уча в икономическа гимназия. Всеки съвет е добре дошъл ! Благодаря

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

UCAS скоро пусна формата за кандидатстване за intake 2014-2015. Вече можете да се регистрирате и да я попълвате, а за да я пратите, ще трябва да изчакате до средата на септември 2013.
    Кой накъде се е запътил? Тук може да се запознаете с бъдещи колеги и да зададете всякакви въпроси, които ви тревожат около кандидатстването.
    Ето и малко теми за информация:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%E2%FA%F0.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%E8-click.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...7924-ucas.html
    И темите за intake 2013-2014
    @Scorpzou - една корекция, виждам че си писал на 23.06. Дъщеря ми кандидатства още зимата и след матурите и завършването и готовата диплома и TOEFL вече е приета 2014-15 год. В Великобритания можеш да кандидатстваш както за текущата година, така и за следващата - по едно и също време.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    @Scorpzou - една корекция, виждам че си писал на 23.06. Дъщеря ми кандидатства още зимата и след матурите и завършването и готовата диплома и TOEFL вече е приета 2014-15 год. В Великобритания можеш да кандидатстваш както за текущата година, така и за следващата - по едно и също време.
    Аз не разбирам това корекция на кое е? Никъде не съм казвал ,че не може да се кандидатства с deferred entry с year out между application и start date. Друг е въпросът, че не всеки университет е съгласен на deferred entry.

Moriartea Аватара на deepfriedcrack
    Град
    Newcastle upon Tyne, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ariaz Виж мнението
    Здравейте,
    За академичната справка която е нужна от училище - има ли някой идея дали вмомента (през лятото) могат да ми я издадат. Знам че училището и канцеларията му работят и не са във ваканция и реших да избегна суматохата на есен в последния момент. Така или иначе в понеделник ще отида до училище, но все пак ще се радвам ако ми отговори някой Вие взехте ли си вече академичните справки ? Аз и за препоръката се замислям... дали да не се свържа с въпросната госпожа лятото за да съм си готов
    За препоръката се свържи със сигурност. Моята академична справка си я взех някъде началото на октомври - през лятото много трудно ще намериш човек в канцеларията, който да ти я изготви, а то трябва и с класния/директора да говориш за хорариума часове и прочее и прочее. Моят съвет е да изчакаш до есента. Ако кандидатстваш за нещо със срок 15ти октомври (оксбридж, медицина, тн.) ги натисни още септември, но тя така или иначе няма как да се бави повече от седмица. По-добре почни да си пишеш мотивационното сега през лятото.
    no story lives
    unless someone wants to listen.

Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  2. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-11-2012, 15:48
  4. Отговори: 24