Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 24 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 581
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015

Цитирай Първоначално написано от svilen195 Виж мнението
    Здравейте! Ще кандидатствам през 2014/2015 в Англия. Избрал съм специалност Filmmaking. Имам нужда от помощ при избор на университет. Като оставим настрана вестникарските класации, интересува ме кои университети в Англия си партнират с големи филмови компании, съответно имат нужния ресурс да развиват тази специалност. Благодаря предварително!
    Аз също ще кандидатствам в това направление, но за магистърска програма. Все още проучвам университетите, но от това което знам засега е, че NFTS и London Film School са местата, които разполагат със сериозна база - собствени студиа и стабилна техническа обезпеченост, което е изключително важно за практическото обучение. Разбира се, таксите им също са доста високи. Edinburgh College of Art е също едно от най-предпочитаните университети в областта, но, доколкото знам, приемът там е сериозно изпитание за всеки кандидат-студент.

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trigger Виж мнението
    Аз също ще кандидатствам в това направление, но за магистърска програма. Все още проучвам университетите, но от това което знам засега е, че NFTS и London Film School са местата, които разполагат със сериозна база - собствени студиа и стабилна техническа обезпеченост, което е изключително важно за практическото обучение. Разбира се, таксите им също са доста високи. Edinburgh College of Art е също едно от най-предпочитаните университети в областта, но, доколкото знам, приемът там е сериозно изпитание за всеки кандидат-студент.
    ейй, най-накрая някой да сподели нещо в тая насока! имаш ли информация за подобни специалности в лондон, бакалавър? ако човек няма особен бекраунд в тая сфера има ли шансове да бъде приет в добър уни?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хора,вижте какво ми казаха Рединг за изискванията:"• ABB-AAB: Diploma za Sredno-Spetzialno Obrazovanie with overall 'Excellent' (5.5).Може ли някой да ми каже каква е тази диплома за средно специално образование,или са се объркали?

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Gunner Виж мнението
    Хора,вижте какво ми казаха Рединг за изискванията:"• ABB-AAB: Diploma za Sredno-Spetzialno Obrazovanie with overall 'Excellent' (5.5).Може ли някой да ми каже каква е тази диплома за средно специално образование,или са се объркали?
    Ами можеш да завършиш с диплома за средно специално, доколкото знам, в зависимост от това в какво училище учиш (мисля, че трябва да е техникум, а не езикова/математическа гимназия) и да се държат изпити след края на 12 клас. Най-добре се консултирай с някой учител

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Средно специално образование е диплома от техникум. Има 2 паралелки в математическата гимназия в Пловдив - компютърна графика и системно програмиране, където мисля, че също е средно специално. Гимназиите - езикови, хуманитарни, математически са чисто средно образование.

Нов потребител
    Град
    Burgas, Bulgaria
    Post Thanks / Like

На колко се равнява ААВ по българската система?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Ами можеш да завършиш с диплома за средно специално, доколкото знам, в зависимост от това в какво училище учиш (мисля, че трябва да е техникум, а не езикова/математическа гимназия) и да се държат изпити след края на 12 клас. Най-добре се консултирай с някой учител
    Благодаря

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Valeri_D Виж мнението
    На колко се равнява ААВ по българската система?
    Не се правят подобни приравнявания. Провери изискванията на университета за български дипломи.

9. БЛАГОДАРЯ Valeri_D thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Ще кандидатствам през 2014/2015, като съм се насочил към Шотландия.
    Имам няколко въпроса към Вас!

Относно специалността - имам леки колебания, но със сигурност ще бъде нещо с математика - може би 'applied mathematics'.

1) За специалността - със сигурност е много индивидуално решение, но ако някой от Вас е учил, учи или се е насочил към математическа специалност - нека да изкаже мнение. От прочетеното по форуми, често реализацията на приложната математика е нещо свързано и с компютърни науки. На каква друга реализация мога да се надявам?

2) Относно мотивационното писмо (personal statement) - бихте ли ми препоръчали сайт или форум, където мога да разгледам примерни есета или просто съвети относно писането. Всякаква помощ или съвет относно есето би ми била полезна - какво е хубаво да включа, какво е хубаво да избегна?

3) Доколкото разбрах, резултатите от IELTS, диплома с оценки от матури, могат да се изпратят и след януари - искам да попитам до януари какво е задължително да съм изпратил към университетите?

Ще следя темата и ще се радвам да обменим информация!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elast_17 Виж мнението
    Здравейте!
    Ще кандидатствам през 2014/2015, като съм се насочил към Шотландия.
    Имам няколко въпроса към Вас!

Относно специалността - имам леки колебания, но със сигурност ще бъде нещо с математика - може би 'applied mathematics'.

1) За специалността - със сигурност е много индивидуално решение, но ако някой от Вас е учил, учи или се е насочил към математическа специалност - нека да изкаже мнение. От прочетеното по форуми, често реализацията на приложната математика е нещо свързано и с компютърни науки. На каква друга реализация мога да се надявам?

2) Относно мотивационното писмо (personal statement) - бихте ли ми препоръчали сайт или форум, където мога да разгледам примерни есета или просто съвети относно писането. Всякаква помощ или съвет относно есето би ми била полезна - какво е хубаво да включа, какво е хубаво да избегна?

3) Доколкото разбрах, резултатите от IELTS, диплома с оценки от матури, могат да се изпратят и след януари - искам да попитам до януари какво е задължително да съм изпратил към университетите?

Ще следя темата и ще се радвам да обменим информация!
    1. Преди време аз също съм се бях насочил към математиката . После, когато седнах да уча програмиране, реших, че искам математика с комп. науки. Догодина, че кандидатствам с тази специалност. Като цяло математиката си е много широка наука, така че все ще си намериш работа свързана с нея. А както казах, ако я комбинираш с друга наука (физика, химия) шанса да си намериш добре платена работа се увеличава многократно.

2.
    Personal statements
    The Student Room
    Има много полезни съвети както за мотивационното есе, така и за кандидатстването като цяло.

3.До януари 15 трябва да си пратил апликацията през ЮКАС. Тя съдържа: оценките ти от 9 до 11 клас, мотивационното есе, препоръката, квалификациите, личните ти данни и т.н. ; като се регистрираш ще видиш. Ако мислиш да държиш Иелтс, задължително го добаави като qualification, а резулата ще го пращаш след като го получиш.

Нов потребител
    Град
    Plovdiv
    Post Thanks / Like

Също така, elast_17, не знам от кой град си, но агенции като Интеграл правят безплатни (в повечето случаи) семинари за писане на мотивационно писмо, както и като цяло за процеса по кандидатстване. На такива изложения също може и да говориш директно с представители от университети, в които последствие ще кандидатстваш, което определено е плюс. Ако живееш в голям град или имаш възможност да посетиш някое такова изложение, провери сайта на Интеграл (за имена на други агенции не се сещам сега, но мисля, че имаше).

Нов потребител
    Град
    Reading, UK
    Post Thanks / Like

То за Рединг е по-скоро диплома за средно ИЛИ средно специално образование това, мен ме приеха с нормална диплома от езикова гимназия (диплома за средно), като изрично ги бях питала дипломата ми като не е за средно специално става ли, че нали някои странно защо искат да си завършил техникум... просто мисля, че не са го написали да става ясно :D (:

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hakioo Виж мнението
    1. Преди време аз също съм се бях насочил към математиката . После, когато седнах да уча програмиране, реших, че искам математика с комп. науки. Догодина, че кандидатствам с тази специалност. Като цяло математиката си е много широка наука, така че все ще си намериш работа свързана с нея. А както казах, ако я комбинираш с друга наука (физика, химия) шанса да си намериш добре платена работа се увеличава многократно.

2.
    Personal statements
    The Student Room
    Има много полезни съвети както за мотивационното есе, така и за кандидатстването като цяло.

3.До януари 15 трябва да си пратил апликацията през ЮКАС. Тя съдържа: оценките ти от 9 до 11 клас, мотивационното есе, препоръката, квалификациите, личните ти данни и т.н. ; като се регистрираш ще видиш. Ако мислиш да държиш Иелтс, задължително го добаави като qualification, а резулата ще го пращаш след като го получиш.
    В апликацията се посочват срочните или годишните оценки от 9 до 11 клас?

Нов потребител
    Град
    Burgas, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Бихте ли ми препоръчали някой университети, в които мога да вляза с 5.50 в най-лошия случай (ако се издъня на матурите) и 5.70-5.80 в най-добрия случай. Интересувам се предимно от Шотландия. Специалностите, от които се интересувам са в областта на Social sciences, предимно политика или науки, свързани с история. Има ли някой, кандидатствал в тази област и получил оферта? Интересуват ме изискванията.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен! Първо да ви кажа, че тази година завърших 12ти клас и се получи така, че си взимам gap year. Планът ми е да кандидатствам за 2014/2015 в Шотландия. Наистина не виждах друго решение за мен. Много обстоятелства ме "принудиха" да го направя. В началото малко съжалявах, но напоследък дори се радвам много. Въпросите ми са следните: Познавате ли някого, който е бил в това положение? (или може би самите вие сте били). И като цяло знаете ли за такива случаи и какви съвети бихте ми дали? Благодаря ви предварително.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LittleFox Виж мнението
    Здравейте и от мен! Първо да ви кажа, че тази година завърших 12ти клас и се получи така, че си взимам gap year. Планът ми е да кандидатствам за 2014/2015 в Шотландия. Наистина не виждах друго решение за мен. Много обстоятелства ме "принудиха" да го направя. В началото малко съжалявах, но напоследък дори се радвам много. Въпросите ми са следните: Познавате ли някого, който е бил в това положение? (или може би самите вие сте били). И като цяло знаете ли за такива случаи и какви съвети бихте ми дали? Благодаря ви предварително.
    Здравей. Разбира се, че има и други, които по една или друга причина са решили да отложат висшето с една година, а и повече. Това в никакъв случай не е минус при кандидатстване - а напротив - дава ти възможност да натрупаш активности или опит, с което да си крачка пред други хора, когато кандидатстваш по дадена специалност. Предполагам, че това би бил идеалният начин да се запълни този gap year. Отделно, знаеш си оценката от дипломата, което те улеснва в избора. Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм се насочил към Глазгоу с медицина.Мисля до края на месеца да кандидатствам.Все още не съм държал TOEFL или IELTS(смятам да го държа след и ако получа conditonal).Имам няколко запитвания, каквa диплома искат за медицина ? Не точно, но ако някой има някаква представа.И второ какво внимание се обръща на предмети като Музика/И.И/Спорт, защото не съм с особено добри оценки там.Но имайки предвид,че другите ми оценки са на ниво(специално Химия и Биология) дали ще ми попречат изброените предмети ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, през есента ще кандидаствам в Англия. Имах голям проблем при изобра на специалност - Международни отношения, Право, Психология, Мениджмънт, Бизнес, Икономика. В крайна сметка малко несигурно но се обединих около специалността Business and Politics. Въпросът, е че досега не съм срещала никой с такава специалност и се чудя дали е перспефктивна и дали не е по-добре просто някакъв Бизнес

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pestan Виж мнението
    Аз съм се насочил към Глазгоу с медицина.Мисля до края на месеца да кандидатствам.Все още не съм държал TOEFL или IELTS(смятам да го държа след и ако получа conditonal).Имам няколко запитвания, каквa диплома искат за медицина ? Не точно, но ако някой има някаква представа.И второ какво внимание се обръща на предмети като Музика/И.И/Спорт, защото не съм с особено добри оценки там.Но имайки предвид,че другите ми оценки са на ниво(специално Химия и Биология) дали ще ми попречат изброените предмети ?
    По-добре се откажи от медицината в UK, щом ще кандидатстваш с гола българска диплома и питаш за оценки по музика и изобразително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По-добре се откажи от медицината в UK, щом ще кандидатстваш с гола българска диплома и питаш за оценки по музика и изобразително.
    Дипломата ми е много далеч от гола.Но мерси за адекватния отговор

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pestan Виж мнението
    Дипломата ми е много далеч от гола.Но мерси за адекватния отговор
    На такъв въпрос - възможно най-адекватен отговор

Напреднал Аватара на maddie
    Град
    Glasgow, UK
    Post Thanks / Like

Медицината в ЮК с българска диплома е невъзможна. Много близък мой човек не беше приет с диплома 5.99, 114 точки на тойфел и близък до максималния резултат на английския изпит по медицина. И това е само един случай от стотици. Просто не приемат българи, ако толкова държиш - по-добре запиши 1-2 желания медицина, останалите 3 биомедицински науки. Пък и като завършиш 2рото можеш да се прехвърлиш на медицина теоретично. Всеки човек, който има някакъв опит с кандидатстването и познати ще ти го каже, загубена кауза е.
    “I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book.” - Groucho Marx

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от maddie Виж мнението
    Медицината в ЮК с българска диплома е невъзможна. Много близък мой човек не беше приет с диплома 5.99, 114 точки на тойфел и близък до максималния резултат на английския изпит по медицина. И това е само един случай от стотици. Просто не приемат българи, ако толкова държиш - по-добре запиши 1-2 желания медицина, останалите 3 биомедицински науки. Пък и като завършиш 2рото можеш да се прехвърлиш на медицина теоретично. Всеки човек, който има някакъв опит с кандидатстването и познати ще ти го каже, загубена кауза е.
    И аз това се опитах да кажа. Преди време гледах статистиката за приетите по специалности в UK, и за медицина видях само двама или трима българи, и тримата над 22 години, което предполага, че вече са имали висше в relevant course или някакъв опит. Но school leaver с българска диплома няма да вземат.

Напреднал
    Post Thanks / Like

... Преди време гледах статистиката за приетите по специалности в UK, и за медицина видях...
    Къде може да се види тази статистика?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Медицинското образование в България също е на ниво. Според мен по-добрия вариант е да си караш бакалавъра в България, а после магистъра в чужбина. Все пак ти си решаваш и нищо не ти коства да опиташ в Англия, но за всеки случай си имай резервен вариант, в случай че те реджекнат. За България, мисля че трябва да се държи изпит по биология и химия.А тъй като си решил да учиш медицина, тези два предмета трябва да са ниво, особено биологията, защото мисля, че на изпита дават цели теми по няколко страници, които се предполага да си ги наизустил.

Страница 3 от 24 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  2. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-11-2012, 15:48
  4. Отговори: 24