Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 24 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 581
    Нов потребител Аватара на ariaz
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015

Благодаря ти за отговора
    Да аз ходи до училище вчера и настина за справка ми казаха, че трябва класната да е там така,че в началото на учебната година. Не съм за Оксфорд тъй че време си имам Сега си се свързах лично с госпожата от която искам препоръка и тя ще ми я напише до една седмица. А иначе наистина съм решил- лятото наблягам на мотивационното писмо и на IELTS-a особено

Цитирай Първоначално написано от deepfriedcrack Виж мнението
    За препоръката се свържи със сигурност. Моята академична справка си я взех някъде началото на октомври - през лятото много трудно ще намериш човек в канцеларията, който да ти я изготви, а то трябва и с класния/директора да говориш за хорариума часове и прочее и прочее. Моят съвет е да изчакаш до есента. Ако кандидатстваш за нещо със срок 15ти октомври (оксбридж, медицина, тн.) ги натисни още септември, но тя така или иначе няма как да се бави повече от седмица. По-добре почни да си пишеш мотивационното сега през лятото.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли успехи в национален конкурс (2 място) и участие в международни форуми, представляват ли съществен критерий при подбора или от университетите, в които кандидатстваш се интересуват само от дипломата за средно образование?

Moriartea Аватара на deepfriedcrack
    Град
    Newcastle upon Tyne, UK
    Post Thanks / Like

Далеч не се интересуват само от дипломата за средно, но това са по-скоро неща, които трябва да вмъкнеш в мотивационното. Помисли си как постиженията се свързват с това, което искаш да учиш, как показват, че имаш задълбочен интерес в дадената област. Конкурсите, форумите, обученията и прочее, на които си била, са силен коз, стига да знаеш как да ги изполваш правилно.
    no story lives
    unless someone wants to listen.

Нов потребител Аватара на Melanroh
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    И аз ще кандидаствам тази година.. току що се записах и за TOEFL- на десети август в Пловдив.
    Искам да уча "English Literature"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от im doing it Виж мнението
    Какъв е случая с приема на българи в LSE, UCL и Imperial? Все още ли не приемат български дипломи? Има ли шанс да направят компромис, предвид повишените такси и евентуално намален брой на апликации? При диплома 5.95, отличия от държавни олимпиади, добри резултати на SAT, 8 на IELTS, добро мотивационно и препоръки, има ли изобщо смисъл да се пишат като избори? Ще ме имат ли предвид изобщо, след като съм с българска диплома?
    На мен тази година Imperial ми искаха 5.9 за Computing BSc и нямам международни или национални успехи. На други за MEng са им искали 6.0. Според мен при добри мотивационно писмо, препоръка и интервю имаш шанс за оферта. Аз обаче взех, че изкарах 5.89, и чакам дали ще го приемат, за жалост няма такова нещо като преоценка на матура.
    За UCL е така. Като им писах, казаха, че приемат само средно специално образование.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, бях писал преди, но не получих отговор. Имам по-актуален въпрос в момента, тази година ще кандидатствам undergraduate degrees насочил съм се към компютърните науки, може ли да кандидатствам за Mcomp специалностите или само за BSc ?

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от SegaStep Виж мнението
    Здравейте, бях писал преди, но не получих отговор. Имам по-актуален въпрос в момента, тази година ще кандидатствам undergraduate degrees насочил съм се към компютърните науки, може ли да кандидатствам за Mcomp специалностите или само за BSc ?
    Здравей,

За предното ти запитване няма как да дам компетентен отговор, така като не съм в тази сфера. Но в крайна сметка, изборът на университет опира до много повече неща от една класация или едно изискване за диплома и смятам, че има много други въпроси около университета, които зависят само от теб и твоите обстоятелства. Ако си отговориш на тях, ще те ориентират накъде да се запътиш.

Относно BSc/MComp , предполагам си прочел самата графа в уебсайта на Newcastle, където доста добре е обяснено какво представляват двата курса и че до края на втори курс, независимо дали си BSc/MComp/BA и т.н. учиш едни и същи модули - поне в този университет и тази специалност. След това ще имаш по-ясна представа дали да продължиш към Mcomp или да завършиш BSc и можеш свободно да се прехвърлиш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, и аз съм се запътил към Англия. Искам да уча Икономика или Бизнес и за сега съм избрал грубо 5 университета за Икономиката:
    Warwick, Bristol, Bath, Durham, Surrey. Ако завърша и последната си година с отличен се очертава успеха ми без матурите да е 5,96. Направи ми впечатление и това, че Оксфорд са намалили изискванията на 5.75 (Тука ще е мислене дали да се пробвам). IELTS датите са на 12ти септември и 30ти ноември.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от FiiL Виж мнението
    Здравейте, и аз съм се запътил към Англия. Искам да уча Икономика или Бизнес и за сега съм избрал грубо 5 университета за Икономиката:
    Warwick, Bristol, Bath, Durham, Surrey. Ако завърша и последната си година с отличен се очертава успеха ми без матурите да е 5,96. Направи ми впечатление и това, че Оксфорд са намалили изискванията на 5.75 (Тука ще е мислене дали да се пробвам). IELTS датите са на 12ти септември и 30ти ноември.
    Явно си от Варна? И аз мисля тогава да се явявам... по- скоро на 12 септември

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз все още съм на първата фаза на кандидатстването - избора на университет. Изглежда това ще, отнеме време... Знам, че всеки сам си избира къде иска да учи, но все пак пиша за съвети и мнения. Ще кандидатствам с бизнес специалност и дипломата ми предполагам ще е 5,60 - 5,70.

За сега със сигурност мисля да пиша Loughborough и Exeter, но така и не мога да преценя кои да са ми другите варианти. Обмислям между Lancaster, Leeds, Reading, Birmingham, Manchester...
    Кажете кои от тези са най-добри (пък може и да не са от тези, стига да имам реален шанс за там)

Иначе ако си избера 4 сигурни университета, може би ще пиша петия Bath само за да видя какво ще стане.. Надеждата умира последна. :D

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,бих искал да попитам при изчисляване на успеха м/у 9 и 11 клас взимат ли се предвив по някакъв начин профилиращите предмети и,ако може някой да ми каже добри университети със специалност Икономика,в които да има реален шанс да се влезне с диплома към 5.70,ще съм му много благодарен.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merlin01 Виж мнението
    Аз все още съм на първата фаза на кандидатстването - избора на университет. Изглежда това ще, отнеме време... Знам, че всеки сам си избира къде иска да учи, но все пак пиша за съвети и мнения. Ще кандидатствам с бизнес специалност и дипломата ми предполагам ще е 5,60 - 5,70.

За сега със сигурност мисля да пиша Loughborough и Exeter, но така и не мога да преценя кои да са ми другите варианти. Обмислям между Lancaster, Leeds, Reading, Birmingham, Manchester...
    Кажете кои от тези са най-добри (пък може и да не са от тези, стига да имам реален шанс за там)

Иначе ако си избера 4 сигурни университета, може би ще пиша петия Bath само за да видя какво ще стане.. Надеждата умира последна. :D
    Business & Management Studies - Top UK University Subject Tables and Rankings 2014 - Complete University Guide можеш да видиш тук ако не го знаеш ти се радвай че имаш много възможности, защото например специалноста ,която аз искам се предлагам само в 3-4 унивеситета в UK и се чудя с каква близка специалност да си запълня 5те места в UCAS

Нов потребител
    Град
    Reading, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merlin01 Виж мнението

Имай предвид, че изискванията им се менят от година на година, затова ти препоръчвам като се насочиш горе-долу да драснеш по един имейл на университетите и да ги попиташ каква диплома искат като наближи есента примерно (: За Рединг конкретно за тази година тая диплома щеше да ти стигне, аз ще заминавам за там септември, бизнес училището поне доколкото знам от мои познати (че те пък все с някакви такива специалности са учили) е добро и преподаването е на ниво, ама мога да ти кажа нещо по-конкретно след като замина, ако се интересуваш (:
    Иначе класациите са толкова различни, че човек наистина може да се обърка, гледай на теб какво би ти било интересно да учиш, разгледай им конспектите на курсовете и се води повече по себе си, отколкото по това какво някой ти казва, ако имаш познати (на познатите на познатите и т.н.) някъде - попитай ги, най-добре може да разбереш какво е в университета от хора, които са или са били там, поне според мен.
    Пожелавам ти успех

14. БЛАГОДАРЯ Chess_Maniac thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

CherryCrush, мерси за съветите. Ще те питам евентуално, ако реша там. Иначе пратих е-mail-и на доста университети. Даже писах в тази тема, че с Bath така е не ми стана ясно к'во искат :D

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,аз съм нов и искам да споделя докъде стигнах с избора за университет.Кандидатствам за бизнес специалност и разглеждам университетите Bath,Reading,Exeter,Aston,Loughborough,Lancaster.О чаквам дипломата ми да бъде 5,60-5,70.Засега имам IELTS 7,но май ще се явя пак.Днес от Bath получих доста обезкуражаващ отговор:''Thank you for your e-mail and interest in the University of Bath. The
    entry requirements for an undergraduate management programme for
    students studying the Diploma za sredno obrazovanie (Diploma of
    Completed Secondary Education) or Diploma za sredno spezialno
    obrazovanie. (Vocational Diploma of Completed Secondary Education)
    you would need to achieve 6 in all subjects including Mathematics. Our
    most competitive programmes may ask for additional qualifications such
    as SATs (650+).''Бихте ли споделили изисквания на останалите университети за тази специалност?Благодаря предварително.

Нов потребител
    Град
    Reading, UK
    Post Thanks / Like

Аз пак ще кажа, че всяка година изискванията им се менят, най-добре драсни един имейл и ги попитай... имам една съученичка, която май ще учи в Бат архитектура (макар че не съм сигурна дали него избра за Firm Choice) и доколкото помня не са й изисквали 6.00 в дипломата...
    Колкото до Рединг, аз заминавам за там септември, не съм точно с бизнес специалност (с финанси и инвестиционно банкиране съм) ама на всичките хора, с които съм говорила и съм питала, ни искаха 5.50 диплома + 5 по математика и 5 по английски тази година (: в останалите университети не съм кандидатствала изобщо и нямам представа как е... надявам се това да ти помогне, пожелавам ти успех (:

Нов потребител
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Все още съм нов в нещата, някой може ли да ми обясни как стоят нещата със студентските заеми? Какви са изискванията за да те одобрят евентуално за такъв?
    Благодаря.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jumpey Виж мнението
    Все още съм нов в нещата, някой може ли да ми обясни как стоят нещата със студентските заеми? Какви са изискванията за да те одобрят евентуално за такъв?
    Благодаря.
    Прочети темичките в началото. Накратко - за заемите - изискванията са да си EU citizen и да нямаш вече висше образование. Има и разни други особености, в зависимост от специалностите, държавата, в която искаш да учиш и т.н. Ако прочетеш SAAS/SLC страниците, ще ти се поизясни и тогава ще може да ти се отговори по-конкретно на въпросите.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам само да ви помоля, да ме ориентирате за някои университети които, как да го кажа, са силни в Computer Science науките, защото просто не мога да реша, къде нямам никакъв ориентир, само Нюкасъл и то защото един познат учи там и е много доволен, отворен съм как всякакви предложения, препоръки, споделяне на мнение, впечатления всичко, ще съм искрено благодарен !

Нов потребител
    Град
    Burgas, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Здравейте! Hов съм във форума. Интересувам се за обучение (бакалавър) във Великобритания, по-точно в Шотландия, но не съм решил напълно в коя част от страната. Предстои ми да бъда 12 клас. Имам няколко въпроса:

1. На 26 октомври ми е изпита IELTS (в Бургас), та исках да питам дали е възможно да пусна кандидатурите в UCAS, преди да съм направил и получил резултата от изпита IELTS. (Не, че бързам) И също така кога е най-доброто време да ги пусна.

2. Сам ли да си направя регистрацията в UCAS или да използвам посреднически организации?

3. Как да си изчисля дипломата за Средно образование?

4. Кога да си вадя паспорт: преди или след Нова Година?

5. Какво е академична справка?

6. Колко са важни извънкласните занимания (защото не съм се занимавал с нещо особено) и шофьорският курс брои ли се?

Когато си изчисля успеха (без 12 клас и матурите естествено), ще пиша за да ви питам реално кои биха ме приели и какъв шанс бих имал. Надявам се да се запозная с евентуални бъдещи колеги и да получа помощ в кандидатстването

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,искам да попитам дали някой може да ми препоръча добър университет за право,но не чисто право а европейско право или международно право?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И аз да се присъединя към молбата на SegaStep относно кандидатстване за Computer Science. Аз пък имам познат, който учи в Университета в Единбург - 3-ти курс е вече, много е доволен, но за там знам, че имат ужасно високи изисквания, поне от това, което съм чела тук във форума и от него. Някои от университетите пък искат и матура по математика /напр. Dundee/.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Valeri_D Виж мнението

1. На 26 октомври ми е изпита IELTS (в Бургас), та исках да питам дали е възможно да пусна кандидатурите в UCAS, преди да съм направил и получил резултата от изпита IELTS. (Не, че бързам) И също така кога е най-доброто време да ги пусна.

2. Сам ли да си направя регистрацията в UCAS или да използвам посреднически организации?

3. Как да си изчисля дипломата за Средно образование?

4. Кога да си вадя паспорт: преди или след Нова Година?

5. Какво е академична справка?

6. Колко са важни извънкласните занимания (защото не съм се занимавал с нещо особено) и шофьорският курс брои ли се?
    1. Срокът да представиш диплома и сертификат за език е 31 август в годината на започване на учебната година за университета, освен ако не кандидатстваш с deferred entry. Т.е. няма никакъв проблем да си направиш UCAS регистрация и в последствие да изкарваш сертификата.

2. Аз лично не виждам причина да плащаш на посреднически фирми да кандидатстват вместо теб - загуба на пари, рисковано е предвид неграмотните им служители и е 100 пъти по-добре ти да комуникираш с университетите, а не друг човек.

3. Това ще питаш учителите си, понеже в различните училища програмите са различни.

4. Не разбирам това какво значение има? Аз ли съм назад с информацията?

5. Академичната справка представлява лист, на който са изписани оценките ти от всички класове и броят часове. Рядко университетите я искат, но може да ти послужи, ако не помниш коя година, каква оценка си имал или какъв предмет.

6. Вероятно извънкласните занимания играят роля, така като целта на admissions team в университетите, е да се уверят, че си убеден в тази специалност и желаеш да се развиваш в нея, а не е прищявка - а именно тези допълнителни занимания биха посдказали това, ако са свързани със специалността. Шофьорският курс да има значение за това дали ще те приемат? "Ко? Не."

25. БЛАГОДАРЯ Valeri_D, Chess_Maniac, emilina thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

- много добро обяснение. Само едно допълнение
    Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    ...
    5. Академичната справка представлява лист, на който са изписани оценките ти от всички класове и броят часове. Рядко университетите я искат, но може да ти послужи, ако не помниш коя година, каква оценка си имал или какъв предмет.
    Академичната справка повече се използва от NARIC при приравняване на дипломи и квалификации.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нещо не мога да намеря, докога е срокът за кандидатстване?

Също в повечето сайтове на университетие към информацията за различните изпити за владеене на чужд език, например TOEFL и IELTS, е дадена и информация за Cambridge Advanced, аз писах и на университетите, но още чакам отговор, но това значи ли, че мога да държа Cambridge?

Имате ли някакво мнение за този колеж? Exeter College
    Гледам има курсове само за по 2 години, с доста по-ниски такси. Но доколкото разбрах, било нещо част от Oxford и се чудя не е ли трудно влизането? Ако знаете нещо, пишете.

Страница 2 от 24 ПървиПърви 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  2. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-11-2012, 15:48
  4. Отговори: 24